Bayonetta 2 روی نینتندو سوییچ از قابلیت‌های ویژه‌ای مانند کنترل‌های لمسی و آمیبو پشتیبانی می‌کند

۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴

Bayonetta یکی از محبوب ترین و بهترین عناوین سبک Hack & Slash است و طرفداران بسیاری دارد. نسخه اول این بازی که در سال ۲۰۱۰ برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شد (نسخه ژاپنی در سال ۲۰۰۹ منتشر شد)، تاثیر به سزایی در سبک مربطه گذاشت و دل اکشن بازان بسیاری را ربود. نینتندو در مورد نسخه دوم دست به کار شد و این فرانچایز استودیوی اکشن ساز پلاتینوم گیمز را خریداری کرد. به این ترتیب بود که Bayonetta 2 در سال ۲۰۱۴ به صورت انحصاری برای کنسول Wii U منتشر شد و حتی توانست خیلی موفق تر از نسخه اول عمل کند. در مراسم The Game Awards سال ۲۰۱۷ بود که شرکت نینتندو نه تنها از قسمت سوم سری، یعنی Bayonetta 3 رونمایی کرد، بلکه اعلام شد که دو قسمت ابتدایی سری قرار است به کنسول ترکیبی و محبوب نینتندو سوییچ راه پیدا کنند. قطعا این معرفی و غافلگیری نینتندو، طرفداران و بازِ‌ی‌بازان بسیاری را به وجود آورد و آن ها می‌توانند دو نسخه ابتدایی سری Bayonetta را در ماه آینده تجربه نمایند. با این حال، هنوز اطلاعات دقیقی از نسخه نینتندو سوییچ Bayonetta و Bayonetta 2 در اختیار نداریم و نمی‌دانیم به چه صورتی روی این کنسول ترکیبی تجربه می‌شوند. نینتندو به تازگی اطلاعات و جزئیات جدیدی را از نسخه سوییچ به اشتراک گذاشته است.

در صفحه رسمی وب‌سایت نینتندو (شعبه بریتانیا)، این شرکت به تازگی اعلام کرده که بازی Bayonetta 2 برای کنسول نینتندو سوییچ، از مجسمه‌های آمیبوهایی که باعث آزاد شدن کاستوم ها و اسلحه های جدید در بازی می‌شوند، پشتیبانی خواهد کرد. بازی‌بازانی که Bayonetta 2 را روی کنسول Wii U تجربه کرده‌اند، حتما می‌دانند که این آمیبو ها از آن نسخه از بازی وجود داشتند و حال، با نینتندو سوییچ نیز سازگاری دارند. با این که بازی‌بازان می‌توانند در روند اصلی گیم‌پلی نیز این اسلحه ها و کاستوم‌ها را آزاد نمایند، اما آزاد کردن آن ها از طریق مجسمه‌های آمیبو سریع تر خواهد بود. البته هنوز مشخص نشده که کدام آمیبو در نسخه نینتندو سوییچ کار می‌کند و کدام بی اثر است.

علاوه بر قابلیت پشتیبانی از مجسمه های آمیبو، شرکت نینتندو اعلام کرده که نسخه نینتندو سوییچ Bayonetta 2 از کنترل های لمسی نیز پشتیبانی خواهد کرد؛ به این معنی که بازی‌بازانی که با بازی‌های اکشن و با مکانیک‌های پیچیده این گونه بازی ها آشنا نیستند، می‌توانند با استفاده از کنترل لمسی نینتندو سوییچ، راحت تر بازی را تجربه کرده و از آن لذت ببرند. این پایان کار نیست؛ طبق اطلاعات نینتندو، یک حالت چند نفره محلی (local multiplayer) برای مود Tag Climax بازی در نظر گرفته شده که کاملا اختصاصی است. در کنار این ویژگی، مود چند نفره قدیمی نیز در نسخه سوییچ وجود خواهد داشت که در نسخه Wii U به خوبی با آن آشنا شدیم. با این حال، برای بخش چند نفره محلی، هر بازی‌باز باید یک نسخه از بازی را داشته باشد.

دو بازی Bayonetta و Bayonetta 2 در تاریخ ۱۶ ماه فوریه سال ۲۰۱۸ برای کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ منتشر خواهند شد. با این که نینتندو برای پورت نینتندو سوییچ بازی دوم برنامه های خوبی دارد، اما به نظر می‌رسد نسخه اول روی سوییچ معمولی و بدون قابلیت خاصی باشد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید