پابجی اینجا، پابجی آنجا، پابجی همه‌جا! | نگاهی به نسخه بتای بازی PUBG (نسخه Xbox One)

۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

پابجی این جا پابجی آن جا، پابجی همه جا. البته دیگر نیازی به توضیح دادن راجع به این بازی نیست و حالا همه متوجه شده ایم که موفقیت های این بازی به هیچ عنوان تصادفی نیست. حالا بعد از چیزی در حدود یک سال و کپی برداری های دیگر بازی سازان از این سبک، این بازی به اولین مقصد کنسولی خود رسیده و ما امروز این جا جمع شده ایم تا ببینیم در هفته اول، این عنوان چگونه عمل کرده است.

منطق پابجی بر روی اکس باکس هم دقیقا همان چیزی است که پیشتر روی رایانه های شخصی شاهدش بودیم. همه را بکش، درون دایره باقی بمان و باز هم هر کسی را که دیدی بکش تا بالاخره برنده شوی و البته در این میان هم دشمنان و دوستان و صد ها عامل محیطی نیز در برابر شما قرار دارند ولی باز هم برای آن هایی که با این بازی و سبک بتل رویال آشنایی ندارند باید گفت که در این سبک با بسیاری از چیز هایی که پیشتر در عناوین دیگر دیده بودیم تفاوت وجود دارد. برای مثال در ابتدای بازی همه بازی بازان بدون هیچ سلاحی در میدان نبرد رها می شوند و حالا این وظیفه شما می باشد که ابتدا سلاح و تجهیزات پیدا کنید و به وسیله آن ها به جنگ دشمنان بروید. البته برای محدود کردن زمان بازی و کشتن تعداد بیشتری از بازی بازان که حالا در ابتدای هر بازی تعداد آن ها بالای صد نفر می باشد، چندین و چند مانع مختلف در برابر شما وجود دارد. یکی آز آن دایره سفید ایمن و دیوار آبی می باشد که طرز کار آن ها به این صورت است که با محدود کردن محل قابل بازی، سعی می کند بازی بازان را در محدوده ای کوچک تر بیشتر به یکدیگر نزدیک کند تا سریع تر ان ها یکدیگر را بکشند. بیرون ماندن از محدوده آبی سبب می شود که به تدریج سلامتی خود را از دست بدهید و این مقدار به تدریج و کوچک تر شدن محدوده بازی بیشتر هم می شود. جدای از محدود سفید و آبی، محدوده ای دیگر به نام محدوده قرمز هم وجود دارد که هر از چند گاهی بر روی نقشه، منطقه ای تصادفی با رنگ قرمز مشخص می شود و این منطقه به شدت بمباران می شود و در این شرایط باید یا به دنبال سرپناهی برای خود باشید یا اینکه از محدوده خطر فرار کنید، هر چند که احتمال کشته شدن توسط منطقه قرمز بسیار پایین است.

نیازی به توضیح نیست که چقدر زیاد رد بازی با این صفحه مواجه می شوید

در حال حاظر همه چیز ما بین دو پلتفرم رایانه های شخصی و خانواده اکس باکس وان یکسان نیست و تفاوت هایی مابین آن ها وجود دارد. یکی از واضح ترین وجوه اختلاف این دو، عدم وجود توانایی Free Look در کنسول است که سبب می شود در بسیاری از مواردی که می توانستید با چرخاندن دوربین و بدون حرکت کامل بدن زوایای بسیاری را ببینید، حالا این ویژگی دیگر موجود نیست و فقط در زاویه محدودی بدون حرکت بدن توانایی دیدن اطراف را دارید. البته شاید در ظاهر این مسئله چندان مهم به نظر نرسد ولی در بسیاری از موارد شما با این ویژگی می توانستید که نبردی را پیروز شوید، از موقعیت دشمنان قبل از رسیدن به زمین و در میانه آسمان مطلع شوید یا این که بر روی زمین و بدون تکان خوردن اطراف خود را بررسی کنید. هم چنین تفاوت مهم دیگر در زمانی مشخص می شود شما بخواهید با دو نفر از دیگر دوستانتان در یک بازی اسکواد به جنگ بپردازید. در PC به راحتی می توانید اسکواد خود را شخصی کنید و اجازه ورود دیگران به آن را ندهید ولی در اکس باکس باید حتما نفر چهارمی را پیدا کنید و اگر در نزدیکی شما کسی نباشد که بخوهد به گروه شما ملحق شود باید دقایق بسیاری را درمنو بازی سرگردان بمانید. دیگر تفاوت موجود نیز در آن است که قابلیت عبور از دیوار ها بدون پرش یا همان Vaulting خودمان در نسخه اکس باکس وجود دارد ولی این قابلیت بر روی PC فقط بر روی تست سرور ها افزوده شده است و در بازی اصلی هنوز و در زمان نگارش این مطلب افزوده نشده بود.

چشات فکر کنم مشکل داره !

البته شباهت های زیادی بین این بازی با نسخه رایانه های شخصی وجود دارد که یکی از آن ها کنترل های کامل بازی است. البته این خود شمشیر دو لبه است که باید فکری اساسی نیز برای آن بشود. به طور مثال تنظیمات نشانه گیری یکی از این مثال ها می باشد که در آن به طور مثال با استفاده از کلید LT شما توانایی های مختلفی دارید. با نگاه داشتن این کلید شما توانایی نشانه گیری از روی شانه در حالت سوم شخص را دارید یا با زدن یک بار این کلید به دوربین اول شخص خواهید رفت و یا این که یک بار مرتبه این کلید را فشار دهید و برای بار دوم به سرعت LT را نگه دارید تا در این حالت باقی بمانید و با رها کردن ماشه چپ از حالت زوم خارج شوید. در کنار آن کلید های مختلفی نیز برای برداشتن آیتم ها از روی زمین یا قرار دادن آن ها بر روی سلاح های شما وجود دارد که طرز کار آن ها نیز به این صورت است که بدون باز کردن اینونتوری با کلید X آیتم ها را از روی زمین بر می دارید، و در داخل اینونتوری هم باید برای برداشتن یک ایتم از کلید X، برای قرار دادن آیتم بر روی سلاح یا تجهیزات باید از کلید A، یا برای رها کردن یا باز کردن هم از یکبار استفاده از کلید Y یا نگه داشتن آن استفاده کرد. جدای از آن به سبک Rainbow 6 Siege در بازی توانایی خم شدن به طرفین در حین نشانه گیری هم وجود دارد و نقشه و کلید های ان هم داستان خودش را دارد. همه این ها دو چیز را نشان می دهد یک آن که سازندگان موفق شده اند برای اولین بار ترکیب کاملی از انواع کنترل ها را بر روی کنترلر کنسول های خانگی وارد کنند که این برای خود واقعا جای تقدیر دارد که اولا سازندگان توانسته اند ریسک و شجاعت لازمه را به خرج دهند و در ثانی با وجود تمام پیچیدگی های آن بعد از حدود ۵ تا ۱۰ ساعت تمام کنترل های بازی برای شما آشنا خواهند بود و چندان سخت نیست که بدون نگاه کردن به منو ها و راهنمای آن تمام کار های لازمه را انجام دهید.

می خواستیم چرخ های همه ماشین هایی رو که تو راه میبینیم پنچر کنیم کسی استفاده نکنه ازشون !

از منظر گرافیکی باید گفت که در حال حاظر با یک افتضاح به تمام عیار روبرو هستیم. بافت های گرافیکی در بازی فعلا در حال حاظر معادل سطح پایین در رایانه های شخصی می باشد و این تنها مختص به نسل اول اکس باکس نیست. حتی نسل جدید تر خانواده اکس باکس نیز از این مشکلات بی بهرره نیست و در آن جا هم شاید اندکی بهتر، ولی با همین سطح پایین بافت ها و کیفیت بد سایه و سایر المان های گرافیکی بازی روبرو هستیم. در سوی دیگر رزولوشن بازی بر روی کنسول های XB1 و XB1S به ترتیب بر روی ۱۰۸۰p و ۲۱۶۰p قرار دارد و بنابراین بازی بر روی عضو جدید خانواده اکس باکس با رزولوشن ۴K واقعی اجرا خواهد شد که البته این در حال حاظر خوب می باشد ولی ما انتظار جزییات گرفیکی معادل High رایانه بر روی وان اکس را داریم ولی احتمالا در آینده شاهد گرافیک متوسط برای کنسول های معمولی و سطح بالا برای نسخه اکس خواهیم بود.

واقعا بدون شرح

مشکل اصلی بازی در حال حاظر چیز دیگری می باشد و آن هم نریخ فریم به شدت وحشتناک پایین بازی است و طبق ررسی ها به نظر می رسد بازی در حال حاظر به هیچ وجه توان رسیدن به سطح ۳۰ فریم بر ثانیه برنامه ریزی شده را ندارد. البته دلیل این ایراد هم فعلا معلوم نیست ولی این نرخ فریم چند دلیل دارد. یکی می تواند مشکل از سرور های بازی باشد چون در حال حاظر به نظر می رسد کم کم و به تدریج مشکل فریم ریت در حال بر طرف شدن است و این در حالی است که هیچ بروز رسانی نیز برای این عنوان تا کنون عرضه نشده است و این خود وجود مشکل از سرور های بازی را تقویت می کند.

در این تصویر به خوبی مشخص است که حتی گرافیک بازی از سطح بسیار پایین در رایانه های شخصی هم پایین تر است چون شاهد جزییات گرافیکی و Draw Distance پایین تری هستیم ولی باز هم چیزی از ارزش های بازی کم نمی شود

در کل باید گفت که PUBG به هیچ عنوان بازی خوب طراحی شده از نظر استفاده از سیستم سخت افزاری نمی باشد و نسخه کنسولی بازی نیز گواهی دیگر بر این مدعا می باشد. این بازی البته در حال حاظر و در زمانی کمتر از یک هفته از عرضه به طور قطع برای نمایش کامل گرافیکی بازی ساخته نشده است و هدف PUBG Corp در حال حاظر فقط امکان سنجی بازی بر روی این کنسول بوده است و به طور قطع در اینده نزدیک، مشکلات عمده بازی، به طور مثال کرش شدن های پیاپی، بافت های گرافیکی به شدت ضعیف، دیر لود شد بافت های ساختمان ها یا اجزای درون آن ها و فریم ریت به شدت نا پایدار خواهیم بود. ولی در حال حاظر بازی همچون برادر بزرگتر استیمی خود، به شدت و به طرز وصف نا پذیری لذت بخش است و اگر به کنسول دسترسی دارید و از این عنوان خوشتان آمده است، خرید این عنوان می تواند به تنهایی تا سال ها شما را سرگرم کند ولی با توجه به طرز کار PUBG Corp به نظر می رسد تا روزی که بازی از نظر هر نظر بخواهد بی نقص باشد مدت زمان زیادی باقی مانده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • ningen69 گفت:

  خسته نباشید آقای باجلان Rose
  بازی به شدت اعتیاد آوره ولی، میتونم بگم تو این تجربه نزدیک به ۱۰۰ ساعتم ایراد های زیادی ازش دیدم ( البته من تست سرور هارو کم بازی کردم) ، برای مثال مشکلات از خود منوی بازی شروع میشه که انواع باگ های ریز و درشت داره و من نمیدونم واقعا بلو هول تو این همه آپدیت که داره میده واقعا چیکار میکنه خب یا منوی بازیت رو بکوب از اول بساز یا یه آپدیت درست حسابی بده مشکلاتش رو برطرف کن ، هر چند مثل اینکه تو این آپدیت آخری تو تست سرورا تغییرات اساسی داشته ، ثانیا بنظرم بازی باید حداقل یه رنکی چیزی داشته باشه و اسکواد هارو دیگه کاملا رندوم نندازه یا مچ هایی که میریم رندوم نباشه و سعی کنه سطح بازیکنا یکسان باشن و سیستم تنبیه رو به بازی بیارن چون خیلی برخورد کردم به افرادی که وسط مچ لفت میدن یا اصلا فقط به قصد اذیت کردن وارد میشن ، سیستم بن بازی هم یک افتضاح به تمام معناست . ایراد زیاد هست و تو نظر نمیشه همشو گفت ولی بنظر من تاریخ انتشار بازیرو بخاطر فشار های مایکروسافت خیلی جلو انداختن این بازی حداقل به ۲ سال زمان نیاز داره ، GTX 1080 تو گرفتن ۶۰ فریم تو این بازی عاجزه چه برسه سیستم ذغالی من خلاصه بگم چه روی XBOBX چه روی PC خیلی خیلی کار داره و من واقعا تاریخ انتشار نسخه کامل بازی رو که چند روز دیگست رو درک نمیکنم . در هر صورت نمیدونم این بازی چی داره که انقدر شیفتش شدم Heart و سعی میکنیم با دوستان اکثر اوقات بازیش کنیم .

  0
  0
  • down with goldberg68 sony love گفت:

   چون برای سونی نمیاددد یعنییی چرت Wink

   0
   0
   • Loner1 گفت:

    @ningen69 در مورد سیستم مورد نیاز درسته قبلا بهینه نبود ولی الان با یه ١٠۶٠میشه ۶٠فریم به راحتی گرفت شاید شما سیپیوتون گلوگاه میشه نمیدونم. در حال حاضرم تو سرورای تست بسیار بهینس. در کل بله امیدوارم بهتر شه

    0
    0
  • Pixie Meat گفت:

   با حرف های شما کاملا موافقم بازی زمان بیشتری واسه بهینه شدن نیاز داره و انشالله که نسخه رسمی مشکلاتی نداشته باشه
   ولی ۲تا نکته بگم بازی قسمت رنک بندی داره و تو قسمت فایند مچ هم با هم رنک هاتون میفتین ولی خودم دقیق نمی دونم واسه بهتر شدن رنک چی مهمه مثلا تعداد کشته ها یا رتبه ای که تو بازی میگیری اگه از دوستان کسی می دونه بگه
   و نکته بعدی که می خوام بگم البته خیلی مهم نیست اگه کسی وسط بازی لفت بده واسه بقیه خوب میشه و مشکل مهمی نیست و منظورتون از اذیت کردن هم نمیدونم چیه دقیقا مثلا اون شخص می خواد چیکار کنه؟
   =====
   با این وضع بازیکن های آنلاینشم بهتر بود اسمشو بزارن player Online Grin Grin

   0
   0
  • ningen69 گفت:

   @Pixie Meat
   سلام دوست خوبم ۱- رنکی که شما میگین و هر چند ماه یکبار رست میشه یه چیزی برای دهن پر کنی و نشون دادن افراد برتر بازی هستش ، و در match making ها عملا هیچ الگوی خاصی وجود نداره چرا که اگر وجود داشت رنک هر فرد رو کنار اسمش یا حداقل یجوری منظور میکردن ولی آیا شما با کسی که هم تیمی هستین یا کسی که ازش kill میگیرین اطلاعی از مهارت و رنکش دارین؟ مسلما خیر همونطور که گفتم چیزی به اسم دسته بندی تو این بازی بعد از فیلتر سرور ها وجود نداره . ۲- منظور من زمانی هستش که بصورت اسکواد یا دوبل بازی میکنیم ، لفت دادن یا اذیت کردن هم تیمی تو هر بازی هست ولی آیا کسی تو قسمت کامپ اورواچ و کانتر جرئت داره همچین کاری کنه؟ جواب بازم خیره ؛ همونطور که گفتم باید یه فکری به این حال کنن و اینجاست که سیستم تنبیه و همچنین سطح بندی بازیکنا به کار میاد.
   @down with goldberg68 sony love
   یاد بگیریم وقتی برای شعور و شخصیت خود ارزش قائل نیستیم لااقل در روابط اجتماعی حداقل لیاقت را نه برای طرف مقابل بلکه برای جامعه رعایت کنیم! Rose

   0
   0
   • Pixie Meat گفت:

    سلام Big Smile
    رنک تو بعضی از بازی ها هر فصل عوض میشن مثل اورواچ یا مثل Cs go بعد چندوقت که بازی نکنی برداشته میشه
    شما از کجا میدونین هم رنک های خودتون با شما تو بازی نیستن من خودم وقتی تنها یا با رفیقام یه دست می بریم یا چند دست پشت هم تاپ تن میشیم دست بعدش قشنگ حس می کنیم بازی بقبه بهتر شده و اون لذت اول شدن از ما پس میگیره Grin Grin
    حالا شاید حرف شما درست باشه و ما احساس کرده باشیم که اینجوری شده
    در مورد اذیت کردن نظر من اینه که وفتی تنهایی سولو بازی کن چون پوینت خیلی بیشتری میده و وقتی می خوای دوال یا اسکواد بری با رفیقات برو یا کسایی که میشناسی که نخوان اذیت کنن و فکر نکنم تو این مورد بشه ایرادی به سیستم بن بازی گرفت هرچند اگه کسی فرندی فایر کنه می تونی ریپرت کنی
    سیستم تنبیه بهتره واسه چیتر ها بهتر کنن

    0
    0
 • خسته نباشی محمد حسین عزیز Yes Yes
  دیشب اتفاقا یه توضیح مختصر از بازی دادم و مشکلاتی که ذکر کردی دقیقا در بازی وجود داره و دلیلش شاید کم کاری تیم بلوهول هست که بعد از ۶ ماه که از معرفی بازی برای اکس باکس میگذره تنها کاری که کردن یک پورت ساده روی کنسول بوده و تنظیم رزولوشن و تمام. افت فریم ها بعضا اذیت میکنه نمیدونم کیفیت بافت ها در بازی یا دیر لود شدن ها و ضعف گرافیکی شدید بازی
  اما فارغ از مشکلات با یک عنوان سراسر هیجان -استرس اور و سرگرم کننده طرف هستیم بله همیشه قرار نیست یه عنوان AAA پرخرج پر هایپ بیاد و گیمرها رو سرگرم کنه بلکه یه عنوان این چنینی کاری کرد که من دیروز چند ساعت پشت سر هم چسبیده بودم به بازی به نظرم دوستانی که قصد تهیه دارن یه مدت صبر کنن اپدیت برای بازی بیاد و مشکل افت فریم حل بشه بعد تهیه کنن

  0
  0
 • fbjg گفت:

  بنظر من قابلیت کراس پلی چیز بسیار عالی ای هست ولی فعلا بهتره تو این بازی نباشه واقعا مشکلات افت فریم و کنترل کردن دسته به عذاب برای ایکس باکس دار های عزیز هست به خصوص با وجود پی سی پلیر ها واقعا میتونه براشون به عذاب باشه امید وارم به مرور زمان مشکلات حل بشه

  0
  0
 • Alireza_yoo گفت:

  خودشون هم بکشن نمیتونن روی xbox x در حد اولترای پی سی اونم شصت فریم بالا بیارن این مشخصه جز اینکه بخوان رزلوشن رو متغیر کنن واقعا پورتشون داغونه این مشخصه

  0
  0
  • علیرضا جان الان روی وان اکس ۴k هست دیگه ولی اینکه اولترا هم بشه در کنارش ۶۰ فریم هم بشه خب به نظر خودت غیر منطقی نیست؟ اخه GTX 1080 از پس این بازی با انتظاری که شما داری با فریم ثابت بر نمیاد شک نکن با این پورت روی همون سیستم قوی هم فریم ثابت نمیده بعد توقع داشته باشیم وان اکس بده ROTFL ROTFL ROTFL

   0
   0
   • Alireza_yoo گفت:

    داش درست میگی من فریم ثابت نمیگیرم ولی بین نود و شیش تا هشتاد متغیره البته فول اچ دی ک روی فور کی حدود سی و هشت فریم میگیرم اونم روی اولترا الان این عکسارو ببینید خودتون بزور مدیوم هست ک این فریم فاجعه رو میده مجبور نیستن که با این گرافیک داغون رزلوشن فور کی رو بدن میتونستن فول اچ دی بدن ولی با فریم استاندارد بازی های مولتی گرافیک بازی روی مدیوم و ultra زمین تا اسمون فرق داره

    0
    0
    • Yes Yes
     اون که اره ولی منظورم این هست روی کنسول هرچقدر هم که سخت افزار قوی داشته باشه نمیشه انتظار یه سیستم قوی رو داشت الان مثلا روی وان اکس که ۴k هست داره فریم متغیر ۳۰ میده حالا با اپدیت هایی که بدن ممکنه فریم نزدیک ۶۰ بشه یا اصلا قفل نرخ فریم رو بردارن ولی کیفیت اولترا هم اضافه بشه خب نباید روی کنسول توقع بالا داشت چون همچین انتظاری از چیزی مثل GTX 1080 هست روی وان اکس بخوان همچین کاری کنن ۱۰ فریم هم نمیتونه بده اونم با این پورت افتضاح ولی اره اگر قید ۲۱۶۰P رو بزنن و ۱۰۸۰ کنن خیلی راحت فریم ۶۰ میده ولی از طرفی چند روز پیش اعلام شد بازی روی خانواده وان ۳۰ فریم اجرا میشه که کلی هم اعتراض شد وگرنه حرفت درسته حتما اجباری برای ۴K نبود

     0
     0
  • allfreegamer گفت:

   آخه این بازی مگه گرافیک آنچنانی یی داره که اولترا بیاره یا نیاره جی تی ای گرافیکش روی کنسول ۱۰ برابر بهتره فقط کمکاری سازنده ها وقتی Red dead 2 اومد روی کنسول اونوقت گرافیک رو میفهمی چیه

   0
   0
   • xMIADx گفت:

    دادا کنسول بازیی مثل gta رو ۱۰ برابر بهتر از pc بیاره که دیگه کنسول نیس
    باید حتما هم رو pc و هم رو کنسول بازیا رو تجربه کنی تفاوت رو متوجه میشی(فیلم و اینچیزا همش الکیه حتما باید بازیو تجربه کرد)
    البته بعضی بازیا شاید رو کنسول به خاطر بهینه بودش بهتر اجرا بشه اما تو گرافیک و فریم به pc نمیرسه
    خصوصا نسل volta انویدیا بیاد که دیگه گرافیکا حتی میتونن یه بازیو رو چند مانیتور بیارن

    0
    0
    • allfreegamer گفت:

     با کمال احترام حرفت رو قبول ندارم (xMIADx) حالا چرا چون همیشه وقتی حرف از مقایسه ی کنسول با pc میشه یه سیستمی که چند برابر هزینش شده رو با یه کنسول یکی دویصد تومانی مقایسه میکنند و یا وان ایکس رو با یه سیستم ۱۰ میلیونی مقایسه میکنند تازه جالبه که وان ایکس نزدیکشه خودت فکرش رو بکن اگه ماکرو یا سونی یه کنسول ۲۰۰۰ دلاری عرضه کنند چه سخت افزار و قدرتی داره (در ضمن من gta کنسول رو با PUBG کنسول مقایسه کردم و اسمی از نسخه ی pc نیاوردم ) در آخر هم اگر یه سیستم ۱۲۰۰ تومانی ببندی حتی نمیتونی یه بازی جدید اجرا کنی مگر (کاپد ) اصلا باورت میشه xbox 360 با آون گرافیک رمش ۵۱۲ باشه

     0
     0
     • PC and PS4 گفت:

      خب پس چه سیستمی رو با کنسول مقایسه کنیم ؟ Neutral

      0
      0
      • allfreegamer گفت:

       من همینو میگم اگر از نظر گیم نگاه کنیم و یه رنج قیمت کنسول پیروزه ولی سید جان نمیشه که یه کالای با قیمت چند برابری با قطعات به روز رو با یه کنسولی که ۵ سال پیش عرضه شده مقایسه کرد من نظرم اینه که اینجور مقایسه کلا اشتباهه باور کن اولین دلیل خرید کنسول قیمت مناسبشه و دوم انحصاریهاش و سوم اینکه ۸ سال ازش پشتیبانی میشه

       0
       0
     • xMIADx گفت:

      قبول دارم شما درست میگید ولی این قدرت xbox one x و همه کنسولا بیشتر به خاطر بهینه بودن بازیاس وگرنه اگه بازیا برا pc مثل کنسول بهینه بود بازیا خیلی بهتر اجرا میشدن
      گرافیک وان اکس حدودا مثل RX580 که حتی اندازه یه ۱۰۶۰ تو گیم قدرت نداره ولی چون بازیا برا کنسول شدیدا بهینه میشن به همین خاطر سیستم کمتری میطلبه
      تو قیمت که کنسول واقعا برتره اما اگه یکی بالای ۵ تومن پول داره صددرصد pc ارزشش بیشتره
      الان one x قیمتش ۳ تومن که برا اونایی که مانیتور یا tv 4k ندارن ارزشش میاد پایین
      کنسول هم هیچوقت قیمتش به ۱۰۰۰ دلار هم نمیرسه چون مهم ترین مزایاشون اینه که با قیمت کم تا چند سال بدون مشکل میشه گیم زد
      یه ایرادی که one x داره اینه که ممکن تا ۲ سال دیگه نسل جدید بیاد که اینم از بی تدبیری ماکروسافت که باعث کاهش فروش میشه

      0
      0
      • allfreegamer گفت:

       دوست عزیز اول اینکه به من بگو چطوری میشه یه بازی pc رو برای انواع و اقسام pc ها بهینه کرد در حالی که صدها رم-سی پی یو و گرافیک مختلف وجود داره (اگر بهینه بشه ) ممکن نیست بهینه بشه مگر یه بازی سبک باشه که از ضعیف ترین تا قویترین سیستمها جواب بده دوم اینکه وان x قیمتش دو و نیم هستش نه سه تمن سوم هم من مطمئنم وان ایکس تا اواسط نسل نهم هم جواب میده حتی اگر ps5 دوازده ترافلاپس باشه در غیر این صورت اصلا چرا مردم switch میخرند بنظرم اگه کنسول بعدی ماکرو اسمش xbox one XL باشه بهتره و وان ایکس هم جای وان رو بگیره اینجوری یه کنسول نسل جدید با گرافیک و سخت افزار بالا تر اومده که تا سه نسل قبلش رو هم پشتیبانی میکنه و گیمرها مجبور به از دست دادن بازیهاشون نیستند

       0
       0
       • xMIADx گفت:

        من کی گفتم بازیا رو میشه برا pc مثل کنسول بهینه کرد؟؟؟؟
        بازیا بهینه میشن اما در حد کنسول که میتونه یه نسل کاملو دووم بیاره نیس ولی اگه یکی بیاد یه gtx 1080 بخره دیگه اصلا به بهینه نیازی نداره(مگر بعضی بازیای مزخرف که حتی با گرافیکای غول هم افت فریم دارن)
        کلا وقتی نسل جدید بیاد ادم به کنسولش بی میل میشه حالا شما رو نمیدونم
        قیمت one x هم تو دیجی کالا ۲۹۰۰ تومن
        بازی star citzen هم که انحصاری pc اگه قفلش مثل قفل مسخره ac orgins که قاتل cpuهای ۴ هسته ایه نباشه احتمالا خیلی خوب بهینه شده باشه اگه بیاد!

        0
        0
  • M.M.MAHDAVI گفت:

   بنچمارکاش رو ۱۰۸۰ ti جالبه
   رو اولترا بین ۴۰ الی ۵۰ فریمه
   آنچنان گرافیک خاصیم نداره که وضعش این مدلی باشه
   کلا بهینه سازیش در حد فرغونم نیست Thinking
   بهینه سازی فقط FORZA

   0
   0
 • Alireza-spv گفت:

  بازیش هنو عرضه نشده که ایجوره عرضه بشه قطعا گرافیک بهتر و فریم ثابتی داره . و کلا فک نمیکنم گرافیک بالا بسازن بازیشو چون بنظرم سازنده هاش میخوان یه بازی مثل دوتا و کانتر باشه که رو تمام سیستم ها اعم از زغالی و غیر زغالی اجرا شه . ینی نسخه دومی نداره و تا ظهور آقا همینو پشتیبانی کنن . چون بازیش اومده جز مارکت استیم و اصولا بازی هایی آیتماشون تو مارکت استیم به فروش میرسه که تا ابد میشه بازیشون کرد

  0
  0
 • ghahve گفت:

  دوستان یک سوال تو نسخه پی سی این عنوان من هرکار میکنم دوربین بازی از اول شخص نمیشه سوم شخص باید چیکار کنم دقیقن میشه راهنمایی کنید؟

  0
  0
 • TrOy گفت:

  همین division اگه همجا میتونستی پلیرهارو ببینی pvp کنی نه فقط دارکزون بنظرم جذابتر میشد

  0
  0
 • دوستان کسی اینجا مشکل network lag detected داره تو این بازی؟

  0
  0
 • AM3BOOTER گفت:

  این بازی PUBG یک پیشرفت اساسی در دنیای بازی های مولتی پلیر ایجاد کرده انشالله شرکت های دیگه مانند سازنده FORTINITE هم بتونن یه همچین بازی هایی بسازن تا عرصه رقابتی ایجاد شه و شاهد پیشرفت بیش از این نیز باشیم.

  0
  0
 • این بازیو جون میده افلاین بازی کرد

  0
  0