گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

یک ویدئوی خنده‌دار | معرفی پیودیپای

یک ویدئوی خنده‌دار | معرفی پیودیپای

پیودیپای (PewDiePie)، شخصیتی بزرگ در صنعت بازی‌های ویدئویی به حساب می‌آید ولی اکثر بازیبازان ایرانی از این شخصیت اطلاع ندارند. موضوع بحث مقاله‌ی امروز، معرفی شخصیت پیودیپای، دلیل موفقیت او و توضیح بعضی اتفاقاتی است که مدتی است پیرامون او می‌افتند. با گیمفا همراه باشید.

یکی از نام‌های موفق در صنعت بازی‌های ویدئویی.

فلیکس اوروید الف شلبرگ(Felix Arvid Ulf Kjellberg) متولد دو اکتبر سال ۱۹۸۹ میلادی است. او که ملیتی سوئدی دارد، کار خود را از سال ۲۰۱۰ در یوتیوب و با بازی‌‌های شوتر آغاز کرد. به این صورت که هنگامی که بازی می‌کرد، از گیم‌پلی بازی خود فیلم می‌گرفت و همراه با ارائه‌ی نظرات شخصی و خنده‌دار، آن را در یوتیوب با بقیه‌ی کاربران در اشتراک می‌گذاشت. این ایده‌ی به ظاهر ساده، پس از مدتی بسیار موفق ظاهر شد و در سال ۲۰۱۳، او در اوج موفقیت‌های کاری خود قرار گرفت و توانست به پراشتراک‌ترین کانال یوتیوب تبدیل شود. اکنون در سال ۲۰۱۸، کانال او بیش از ۵۸ میلیون عضو دارد و تعداد عضوها نیز به صورت مداوم در حال افزایش است. مارزیا بیسگونین نیز نامزد ایتالیایی اوست که از سال ۲۰۱۱ با هم وارد رابطه شده‌اند. جالب است بدانید که پیودیپای، نحوه‌ی تلفظ اسم خود را، از شخصیت وینی کریسمسی در سریال سوث پارک گرفته است. او همواره، با صدای تیز و کشیده‌ نام خود را تلفظ می‌کند. قبل از تشریح ویدئوهای او، بهتر است از اینکه چگونه و از کجا شروع کرد صحبت کنیم.

فلیکس از دانشگاه انصراف داد تا شغل موردعلاقه‌ی خود، که فتوشاپ بود را دنبال کند. او که در دانشگاه رشته‌ی اقتصاد صنعتی را دنبال می‌کرده، بعدها در یکی از ویدئوهایش اعلام کرد که سختی نمودارها(نمودار های بخصوصی در رشته‌ی نامبرده) یکی از دلایلی بود که از دانشگاه انصراف داده است. بعد از انصراف، با تمام پولی که از قبل برایش مانده و مقداری نیز که از فروش طرح‌های فتوشاپش به دست آورده بود، کامپیوتری خرید و شروع به پست کردن ویدئوهای خود در یوتیوب کرد. بعدها خود او عنوان کرد که ایده‌ی حرف زدن و کامنت کردن برروی بازی‌های ویدئویی، از همان ابتدا برای او بسیار جالب به نظر می‌رسیده است. تا وقتی که میزان عضوهای کانال او به صد نرسیده بود، او حتی چهره‌ی خود را نیز نشان نداده بود و بعد از آن، به دلیل موفقیت خاص، که رسیدن به تعداد صد عضو باشد، چهره‌ی خود را برای اولین بار در یکی از ویدئوهای کال اف دیوتی، نشان داد. پس از آن، به دلیل تولید ویدئوهای خنده‌دار و انجام بازی‌های جالب، کانال او به سرعت پیشرفت کرد. جالب است، در زمانی که کانال او هنوز به موفقیتی نرسیده بود، او به حدی در موقعیت سختی قرار داشت که برای یک هفته فقط پاستا می‌خورد.

نحوه ی ویدئو گذاری های او:

آقای پیودی پای اکثرا هر روز یک ویدئو در کانال خود قرار می‌دهد. در گذشته و در سال ۲۰۱۳، او حتی تا دو ویدئو در روز نیز در روز آپلود می‌کرد اما پس از مدتی، و در همین یک سال اخیر، دچار یک فروپاشی روانی شد و با گفتن آن به تماشاگرانش، گفت که قرار است مدتی استراحت کند و ممکن است هیچگاه به یوتیوب بازنگردد. هر چند، بعد از مدتی او به یوتیوب بازگشت ولی اکنون ویدئوهای او از انسجام کمتری برخوردارند. همچنین او تصمیم گرفته که دیگر در یکشنبه ها ویدئویی آپلود نکند و این روز را استراحت کند. در مورد زمان ویدئوهای او، اکثر ویدئوهای گیم‌پلی و بازی بین سی دقیقه تا یک ساعت، و انواع دیگر ویدئوها بین ده تا بیست دقیقه است. ‌

انواع ویدئوهای PewDiePie:

وقتی صحبت به انواع ویدئوهایی که پیودز(یکی از نام‌های مخفف پیودیپای) می‌رسد، تنوع در آنها بسیار زیاد است. در زیر به تعدادی از این نوع ویدئوها اشاره می‌شود.

ویدئوهای بازی:

با اینکه پیودز ویدئوهای مختلفی را تولید می‌کند، اما همیشه ریشه‌ی کار او، و همچنین نقطه‌ی قوت و دلیل پیشرفت کانالش، ویدئوهای گیم‌لی بوده است. بعد از نخستین ویدئوهای او که اکثرا در مورد بازی‌های شوتر بود، او رو به بازی‌های ترسناک مستقل و همچنین بازی هپی ویلز آورد. پیودز اکثر موفقیت خود را مدیون همین ویدئوهای ترسناک می‌داند و به راستی، اوج پیشرفت کانال او در یوتیوب، در همین دوره بوده است. اکثر مواقعی که او بازی‌های ترسناک انجام می‌داد، در هنگامی که می‌ترسید جیغ می‌زد و همین باعث بوجود آمدن صحنه‌های خنده‌داری می‌شد. البته، کار او فقط به جیغ کشیدن خلاصه نمی‌شد و خلاقیت هایی که در بین ویدئوهایش دیده ‌می‌شد، یکی دیگر از دلایل افزایش سریع محبوبیت او بود. اگر بخواهم یک مثال بزنم، وقتی که در یکی از بازی‌‌های ترسناک، جامپ اسکری( آمدن یک موجود ترسناک با صدای زیاد و ناگهانی جلوی دوربین) رخ داد، او سریع بازی را بست و مشغول به تماشای تعدادی بچه گربه شد تا ضربان قلب خود را پایین بیاورد.

ویدئوهای سعی کن نخندی:

این ویدئوها، که البته جدیدا نیز به شدت تعدادشان در حال زیاد شدن است، یکی دیگر از انواع ویدئوهای او هستند. او در این نوع ویدئوها، به نوعی سعی می‌کند یک بازی با بیننده انجام دهد. به این صورت که، چند ویدئو، که خودش اکثر آنها را از قبل ندیده است، با بیننده شروع به تماشا می‌کند. اگر در حین یک ویدئو، او یا تماشاگر بخندد، بازی را می‌بازد. البته که هیچ سیستم  امتیاز بندی در کار نیست، و کل این بازی، فقط برای هیجان بخشی به ویدئو است. دیدن تلاش او برای نخندیدن، و البته خود ویدئوها، باعث به وجود آمدن صحنه‌های خنده‌داری می‌شود.

بدون شرح…

ویدئوهایی که در مورد خود او و زندگی خصوصی اش صحبت می‌کند:

با این که تعداد ویدئوهایی اینچنینی بسیار کم است و حتی شاید از تعداد انگشتان دست کمتر است، اما به دلیل اهمیتشان، وجودشان در این لیست توجیه می‌شود. یکی از این ویدئوها، برای موقعی بود که او به شدت تحت فشار بود و تصمیم گرفت مدتی، یوتیوب را رها کند. یکی دیگر از این ویدئوها، برای موقعی است که به او اتهام‌های ضد یهودی وارد شد و تصمیم گرفت که ویدئویی در واکنش به این اتفاقات تولید کند. بعد از هر کدام از این ویدئوها، کانال او دچار تغییرات اساسی شده و نحوه و زمانبندی ویدئوهای او، همه تغییر کرده‌اند.

جمعه ها با PewDiePie :

این ویدئو‌ها که مدتی خبری از آنها نبود و الان دوباره به شکل دیگری در حال ظاهر شدن هستند، بخش دیگری از ویدئوهای آقای فلیکس را شامل می‌شوند. تکثر این ویدئوها شامل باز کردن یک جعبه‌ی اسرارآمیز، صحبت با مارزیا، انجام یک کار جدید و جالب و غیره می‌شود.

ویدئوهای متفرقه:

در آخر، ویدئوهایی وجود دارند که در هیچکدام از شاخه‌های بالا نمی‌گنجند و انواع مختلفی را شامل می‌شوند. با این‌که توضیح و دسته بندی کلی آنها سخت است، اما تقریبا اکثر ویدئوهای این‌چنینی، شامل کمدی و طنز می‌شوند. لخت شدن او و دویدن در خیابان برای جمع کردن یک میلیون لایک، صحبت کردن درباره‌ی مانگاهای مورد علاقه‌اش، درخواست از کاربران برای انجام کارهای مختلف و فتوشاپ کردن عکس، از معدود کارهای متفاوتی هستند که در این شاخه جای می‌گیرند.

دلیل موفقیت PewDiePie:

با این که صحبت در مورد موفقیت این یوتیوبر کار سختی است و عوامل مختلفی را شامل می‌شود که شاید به ذهن نویسنده‌ی این مطلب نرسد، اما تمام تلاش این است که دلایل محکم و روشنی برای رشد بسیار سریع کانال او ارائه شود.

از اولین دلیل شروع می‌کنیم، که آن کمدی است. این هنر خنداندن دیگران، یک موضوع ذاتی است و در هر کسی وجود ندارد. پیودز با مهار این قوه و تمرکز آن بر روی بازی‌هایی که انجام می‌‌داد، در جلب علاقه‌ی مردم موفق شد. البته خام بودن این کمدی نیز، اثر زیادی بر تاثیرگذاری آن داشت. به این صورت که او چیزی را سانسور نمی‌کرد، و البته در مواقع لزوم، هر چه از دهنش درمی‌آمد به بازی می‌گفت.

مورد دوم، که شاید کمی گنگ به نظر برسد، حس اطمینان بخشی و البته خاص گرایی به مخاطبین خودش بود. به این صورت که، اول از همه یک اسم خاص برای طرفدارانش انتخاب کرد. او به طرفدارانش برو(داداش ) و به جمیع آنها بروارمی(ارتش داداشی ها) می‌گوید. با اینکه ممکن است در نگاه اول این یک کار بی‌فایده به نظر برسد، اما در تعداد بالا، باعث بوجود آمدن یک وحدت در بین طرفداران و یوتیوبر می‌شود که یکی دیگر از دلایل موفقیت اوست. در نظر داشته باشید، وقتی فلیکس با دوربین صحبت می‌کند، اکثرا طرف صحبت او با یک نفر است. به جز در مواقع خاص، شما احساس می‌کنید که کل این ویدئو برای شما تهیه شده و این احساس نزدیکی با پیودز، باعث لذت بردن بیشتر از ویدئو و در نتیجه پرطرفدارتر شدن او شده است.

حس شوخ‌طبعی خاص او، کاملا در این تصویر مشهود است.

مورد سوم، هوش زیاد فلیکس در جذب کردن مخاطب است. بگذارید با یک مثال شروع کنم. در دنیای دیروز، نرد ها بازنده‌‌های جامعه به شمار می‌رفتند و کسی خواهان آنها نبود. این که شخصی کمیک بخواند، بازی کند و یک فرد خجالتی باشد، اکثرا کسی را جذب نمی‌کرد. اما برعکس، در دنیای امروز، به دلیل برتر نهاده شدن هوش و باهوش بودن اکثر افراد انزواطلب، این شخصیت ها طرفدار پیدا کرده‌اند. پیودز نیز، با شناختی که از مردم داشت، پس از مدتی شخصیت خود را یک نرد نشان داد. نه این که کلا شخصیت خود را عوض کند. بلکه با اشاره‌های ریز در این ویدئو و آن ویدئو، باعث به وجود آمدن دوباره‌ی یک حس نزدیکی به خود ما، نردهای بازیباز کرد. و اینگونه، هم شخصیت های نرد، و هم دیگران، کم کم به او جذب شدند.

مورد چهارم، توانایی ادیت او در ویدئوهای خود است. شاید باورش سخت به نظر بیاید، اما همین مورد، بیشتر از تمامی مورد های بالا در موفقیت او اثر داشته است. برای مثال، به گفته ی خود او، بیش از صد ساعت طول کشید تا بازی دارک سولز یک را تمام کند ولی بیش از صد ساعت دیگر وقت برای ادیت کردن و آماده کردن ویدئو های او گذاشته است. همین کار، باعث شده که خنده‌دارترین قسمت های گیم‌پلی او برای بیننده باقی بماند و او از تک تک دقایق این ویدئوها، لذت ببرد.

مورد پنجم، ادامه داشتن بعضی جوک‌ها در ویدئوهای او است. با این‌‌که هر موقع دلتان خواست می‌توانید دیدن ویدئوهای او را شروع کنید، اما پس از مدتی متوجه می‌شوید که پیودز از جک هایی استفاده می‌کند که در قسمت‌های قبلی نیز استفاده می‌کرده است. این کار، باعث به وجود آمدن حس لذت از وفادار بودن به او می‌شود. شما به دلیل این‌که مدتی با او بوده‌اید، حال می‌توانید از جوک هایی لذت ببرید که افراد تازه‌وارد نمی‌توانند. این موضوع، که فکر نکنم قصد ارادی پشت آن باشد، یکی دیگر از دلایل موفقیت او است.

این دلایل، با آنکه تنها کمی از دلایل موفقیت پیودیپای هستند، اما توانایی های او را به ما نشان می‌دهند که او شخصی باهوش، کمدین و ماهر است.

کمی صحبت در مورد قضیه‌ی ضد یهودی:

گفتنی است نویسنده‌ی این مطلب قصد ندارد به هیچوجه از کار پیودیپای دفاع کند و کار او را موجه جلوه دهد، اما به نظر این حقیر، کمی صحبت پیرامون این موضع به دلیل تاثیری که بر روی پیودیپای و تا درجاتی بر روی یوتیوب گذاشت لازم است. لازم به ذکر است که فقط حقایق در این مطلب عرضه می‌شوند و نتیجه‌گیری بر عهده‌ی خواننده است.

بنده، سعادت این را داشتم که این موضوع را دست اول ببینم و نسخه‌ی تغییر یافته و شدت گرفته را از این و آن نشنوم. برای مدتی بود که کانال آقای فلیکس را دنبال می‌کردم. بعد از مدتی که ایشان دنبال یک موضوع جدید برای ویدئوهایش ‌می‌گشت و به در بسته خورده بود، روزی یک سایت را کشف کرد. این سایت، که از بردن نام آن معذورم، سایتی بود که برای انجام کارهای مختلف، توسط اشخاص مختلف، از مشتری پول می‌گرفت و با برداشت کمیسیون از آن پول، الباقی را به طرف دیگر می‌داد. گفتنی است اکثر کارها بی‌فایده و فقط برای خنده بودند. مثلا یک شخص که شبیه مسیح لباس میپوشید و به ازای پنج دلار، هر چه را که میخواستید رو به دوربین می‌گفت. پیودیپای تصمیم گرفت که از این نحوه‌ی کار کردن سایت سواستفاده کند و به دلیل این‌که نشان دهد این وبسایت هدفی ندارد و در کل بیهوده است، چند درخواست به چند کاربر از این وبسایت فرستاد.

یکی از این درخواست‌ها، از شخصیت مسیح-مانند بود که از او خواست که بگوید هیتلر هیچ کار اشتباهی نکرده است. کار دیگر این بود که به دو شخص هندی که هر چیزی را که به آنها گفته می‌شد روی کاغذ می‌نوشتند و با رقص و خنده آن‌را به دوربین نشان می‌داند، گفت که بر روی کاغذ بنویسند ” مرگ بر همه‌ی یهودیان”. بدون هیچ شکی، وقتی از بیرون به این ماجرا نگاه می‌شود، کار پیودز شنیع و زشت مینماید و به راستی که چنین نیز هست. همچنین، هر جمع دیگری نیز به غیر از یهودیان در آن پلاکارد نوشته می‌شدند، صد در صد واکنش نشان می‌دادند و قرار نبود که این قضیه به راحتی تمام شود. اما همه‌ی این‌‌‌‌ها از بیرون ماجرا نیز معلوم است. پس کل ماجرا چیست؟ آیا او فقط یک شخصیت ضد یهودی است؟

اولین فاکتوری که باید در این شوخی در نظر بگیرید، بخش شوخی و مسخره نشان دادن سایت است. گفتنی است، از وقتی پیودز درخواست‌های خودش را در این وبسایت ثبت کرد تا زمانی که کارهای او آماده شدند، تقریبا دو هفته‌ای طول کشید. پس فراموشی پیودز از گفتن این که حرفش ثابت شده و این وبسایت عبث و بیهوده است، از این منظر قابل پیش‌بینی است. یعنی این‌که پیودز بعد از دو هفته فراموش کرده که هدفش از این کار چه بوده، و البته فقط خندیدن به موضوع، باعث بدتر شدن واکنش ها شده است. اگر او بعد از این ماجرا، عنوان می‌کرد که به هدف خود که مسخره نشان دادن سایت بوده رسیده است، ممکن بود واکنش‌های نرم‌تری به او وارد شود.

دومین فاکتور، قوه‌ی طنز پیودز است که پیش‌تر به آن اشاره شد. او پیش‌تر از این، شوخی های خام و رک دیگری نیز مانند این انجام داده بود، اما به دلیل خنده دار بود اکثر آنها، همه از روی این موضوع رد شده‌ بودند. اما این دفعه، این شوخی پیودز در مرکز توجه قرار گرفت که دلیل آن، فاکتور سوم است.

فاکتور سوم، وال استریت جورنال (Wall Street Journal) و سایت‌های دیگر روزنامه نگاری است. پیش از این، در چند جا، پیودز این وبسایت ها را مسخره کرده بود و البته، به دلایل مختلف، با آن‌ها سر جنگ برداشته بود. به عنوان مثال، یکی از این جنجال‌ها، بر سر خبر کذبی بود که وبسایت وال استریت جورنال در وب در مورد پیودیپای منتشر کرده بود. پیودز شخصیت محبوبی است، و همه ی جهان این را می‌دانند، پس به وجود آمدن شایعه‌‌های مختلف در مورد او کاملا طبیعی است. حتی در یک زمان، خبر خودکشی او در اینترنت پخش شد! در هر صورت، پس از انتشار خبر کذبی در مورد او، او مستقیما واکنش نشان داد و وال استریت جورنال را به مبارزه فراخواند. همین موضوع، باعث شد که به محض این‌ که او پایش را کج گذاشت، وال استریت به او حمله کند و تمام کارهای او را ده برابر بدتر از آنچه هستند نشان دهد.

حتی کار تا به جایی پیش رفت که، یکی از خبرنگاران این وبسایت، اینقدر در ویدئوهای پیودز گشته بود تا یک حالت دست او که شبیه سلام هیتلری بود را پیدا کند، و آن را به عنوان مدرکی بر ضد یهود بودن پیودیپای در مقاله ی خود ذکر کند.

دلیل هر چه بود، اینکار فلیکس غیرقابل بخشش بود. با اینکار، او حتی در صدر یکی از سایت‌هایی که مخصوص افراد ضد یهود بود قرار داده شد. این کار تبعاتی نیز از لحاظ کاری برای او داشت، که میتوان از آنها به کنسل شدن قرارداد او با دیزنی، لغو شدن فصل دوم برنامه‌ی پیودیپای را بترسان، و البته انتقادهای مختلفی که به او وارد شدند، اشاره کرد. البته پیودیپای، در جواب ویدئویی را منتشر کرد که شرح خلاصه‌ی آن به شرح زیر است. گفتنی است این ویدئو از معدود ویدئوهای اشاره شده در بالا است که پس از آن نحوه‌ی کار او در کانالش تغییر کرد و به صورت مستقیم تری به تمسخر وال استریت و البته رسانه پرداخت.

او اول از کار خود عذرخواهی کرد و البته گفت که برای رفتارش هیچ توجیهی وجود ندارد. او البته گفت که به نظرش شوخی با چیزها، لزوما دلیل این که شما از آن چیز خوشتان می‌آید نیست و در دنیایی که نتوان با چیزی شوخی کرد، رسانه‌ی آزاد معنی ندارد. او عنوان کرد که در خانواده‌ای با بیان آزاد بزرگ شده و با اینکه در آینده سعی میکند از زبان طنز متفاوتی بهره برد، اما این به معنی متوقف کردن شوخی‌‌های او نیست. در آخر نیز، از بروها تشکر کرد که در این مدت کنارش بودند و او را همراهی کرده‌اند.

ویدئویی که او در پاسخ به اتهامات ضد یهودی منتشر کرد.

او پس از این ویدئو، تصمیم گرفت به جای شوخی دوباره با هیتلر، با وال استریت شوخی کند و به نوعی، نشان دهد که از آنها نمی‌ترسد. این واقعه، شاید بزرگترین اتفاقی بود که تا کنون برای چنل پیودیپای افتاده بود و به کلی در تصمیمات او تاثیر گذاشت.

PewDiePie اکنون:

با آنکه اکثر صحبت‌‌های قبل در مورد گذشته‌‌ پیودیپای بود، اکنون بهتر است کمی در مورد زمان حال او صحبت کنیم. او اکنون، مدتی است که دارد با کمک هوادارانش، ویدئوهای جالبی تولید می‌کند. چنل او از همیشه پرطرفدارتر است و با بیش از ۵۸ میلیون عضو، پرطرفدارترین کانال یوتیوب محسوب می‌شود. همچنین، او یکی از تاثیرگذارترین شخصیت های بازی‌های ویدئویی نیز محسوب می‌شود. به صورتی که بسیاری، بخشی از موفقیت بازی پابجی را مدیون استریم های پیودیپای می‌دانند. از آخرین ویدئوهای او، می‌توان به بازی سوث پارک اشاره کرد. امید است با خواندن این مطلب، درک و شناخت بهتری از پیودیپای پیدا کرده باشید.

12345678910(19 رای, میانگین آرا 7٫37 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. Dark-Knight-PA گفت:

  بسیار مقاله جالبی بود لطفا بیشتر از اینجور مقاله ها بنویسید Yes
  لطفا تحلیل تریلر سوم death stranding هم زودتر منتشر کنید .دوستان اگر میخواید راز تریلر های کوجیما رو بفهمید نیمه ی اول تریلر سوم رو همرمان با تریلر دوم و نیمه ی دوم رو همزمان با تریلر اول ببینید تا ببینید کوجیما چه نابغه ایه

  11Thumb up 9Thumb down
  • دانیال بلزینسکی گفت:

   واقعا مقاله جالب و مفیدی بود
   من با این که حتی ویدیوهاش رو گاها نگاه میکردم اطلاعات جالبی گرفتم
   فقط خدمت نویسنده محترم عرض کنم که PewDiePie سوئدی هست نه سوئیسی

   9Thumb up 1Thumb down
 2. Rorshark گفت:

  پیودیپای مظهر یکی از کارکردهای جانبی صنعتی Game محسوب می شه. یعنی وقتی که بازی اومد بیرون و افتاد دست گیمر. بازیش کنی و فیلمشو بگیری و بذاری واسه بقیه. اونم به صورت ویدئویی و در بارزترین شکلش توی یوتیوب. مشخصا ما یوتیوبر به معنای واقعی نداریم تا با این آدم ها آشنا بشیم یا اصلا با کارکردهای یوتیوب آشنا بشیم. چه کاریه.. در عوض تلگرامر داریم اونم میلیون میلیون.! Mad
  من با این آدم حدودا ۳ سال پیش آشنا شدم و عکس العمل های جالبش رو بیشتر توی بازی های ژاپنی که این آدم عاشقشونه و زمان انتشار بازی Alien Isolation، دنبال می کردم.
  یکی دیگه از آدم هایی که مثل پیودیپای میمونه RedBraD که گیم پلی هر بازی رو بلافاصله و حتا زودتر از زمان انتشار توی یوتیوب پخش میکنه.
  کار بسیار جالبی کردید که این آدم رو معرفی کردید. به مهدی رحیمی، نویسنده این مقاله خسته نباشید میگم

  23Thumb up 3Thumb down
 3. shinada_hanzo گفت:

  تا جاییکه من در جریان بودم سوئدی بود

  17Thumb up 1Thumb down
 4. shinada_hanzo گفت:

  ROTFL ROTFL دوستان حتما ویدیو های you laugh you loseش رو ببینین عالیه

  11Thumb up 5Thumb down
 5. Alireza_yoo گفت:

  ممنون بابت مقاله دقیقتون پیودیپای الان واقعا تو بدترین دورش هست همش فیلم های مسخره میزاره ک گیم هم توش نیست بین ده تاش قبلا خیلی جالب بود الان فقط respect wamen میگه و میم بقیه رو میزاره و یه فیلمو الکی تحلیل میکنه امسال فقط موقعی که south park رو میرفت واقعا جالب بود دیگه خیلی افت کرده با اسکراتادو فلارادو (دوستان میدونن چیه)

  10Thumb up 13Thumb down
  • LIGHTNING گفت:

   مسغره؟ Neutral اره حتما پس به خاطر همین تو همون ویدیو هاش دو یک دقیقه هفت هزار تا لایک می ریزه سرش
   تو دنبال ویدیو های گیمینگش هستی سر همین اومدی می گی این ویدیو هاش مسغرس قرار نیس که همش تو یه دور بمونی اگه اون پیودی پای رو می خوای برو ویدیو های سال ۲۰۱۴ یا ۱۵ رو ببین Neutral

   7Thumb up 7Thumb down
   • Alireza_yoo گفت:

    من همه فیلماشو دیدم و میبینم و لایک میکنم در واقع تنها یوتیوبری هست ک همه فیلماشو میبینم هفته ای یه بار عالیه ولی داره روزانه فقط برای ویو بیشتر چرت و پرت های اضافی میزاره و نصف وقتشم الکی میگزرونه مثلا از در میره بیرون یه دیقه میگزرونه و رو صندلیش خم و راست میشه خوب یه دوبار باحاله ولی هر فیلم صد بار مسخرست واقعاNeutral

    8Thumb up 7Thumb down
   • alibert گفت:

    برادر کاملا میفهمت و کاملا بات موافقم.اکثر کسایی ک زمان زیادیه دنبالش میکنن با شما موافقن

    3Thumb up 0Thumb down
  • Kumatetsu گفت:

   اسکِرَتَر دو، فورلورَر دو = Skrattar du, förlorar du
   خودش گفته که خسته هست و انرژی گذشته رو نداره. الانم که چون تبلیغات گیرش نمیاد اشتیاقش رو از دست داده. اون دوره ی هرکاری خواستی بکن و پول بگیر تموم شده. الان فقط محتوای Family-friendly برای یوتیوب مهمه.

   10Thumb up 2Thumb down
 6. s1107 گفت:

  مطلب جالبی بود ، خسته نباشید Rose

  6Thumb up 2Thumb down
 7. Y PS گفت:

  مقاله بسیار عالی بود…خسته نباشید آقای رحیمی Yes
  به نظرم یکی از بهترین یوتیوبرها همین Pewdiepie هستش…یه شومن واقعی که با طنز و شوخی ویدیوهاش رو جذاب میکنه…چند ماه میشه که از طریق یکی از دوستان با کانالش آشنا شدم و پیشنهاد میکنم حتما ویدیوهای جذابشو ببنید

  5Thumb up 4Thumb down
 8. cv گفت:

  اPewDiePie یک نابغه بزرگ و قابل ستایش که با تلاش و پشتکار صفر به اینجا رسیده
  کافیه در مورد ﭘﻮﺭﯾﻢ سرچ کنید
  هر ساله قتل عام ده ها هزار ایرانی بی گناه جشن می گرن
  در حالی که هیچ واقعیت تاریخی نداره
  تمام شاخه های سرگرمی در اختیار دارند و هر صدای مخالف خفه میکنن

  5Thumb up 9Thumb down
 9. SHERA-RAT گفت:

  امثال استریمر های نون به نرخ روز خور زیادن و هر کاری میکنن بیننده جذب کنن همشونم حوصله سر بر و مضخرفن بلاخره یکی توشون زرنگ تره معروف تر میشه ، من فکر میکردم اگه قراره یه استریمر تو این سایت معرفی بشه یه گیمر حرفه ای و کار درست واقعی مثل dr.disrespect یا shroud معرفی بشه…

  3Thumb up 11Thumb down
  • Kumatetsu گفت:

   استریمر؟ گیمر حرفه ای؟ چه ربطی به مطلب داشت؟! مقاله داره توضیح میده که چرا و چطور پیودز به این موفقیت رسیده. همین امثال پیودز بودن که باعث شدن Let’s play ها و استریم کردن جا بیافته. در ضمن پیودز به نرخ روز میخوره چون تنها راه اول بودن همینه. فکر کردی اگه پیودز هنوزم امنژیا و هپی ویلز بازی میکرد بازم موفق میشد؟ نه. مطمئن باش وقتی تب Pubg بخوابه کسی دیگه استریم های Disrespect رو نگاه نمیکنه مگه اینکه اونم بروز بشه.

   5Thumb up 2Thumb down
   • SHERA-RAT گفت:

    Kumatetsu – من کاربر این سایتم به خاطر گیمینگ نه دیدن دلقک هایی مثل این، امثال disrespect علاوه بر کمدی original که دارن، گیمرهای حرفه ای هستن به خاطر گیمر بودنشون شهرت دارن، قهرمان میشن جایزه میگرن فیس twitch میشن ، این یارو از له شدنش تو باریا فیلم میگیره میزاره youtube، یه ۴ تا جیغم میزنه فک میکنه با نمکه یه مشت بی کارم فالورشن، داداش جاستین بیبرم طرفدار داره ولی به خاطره موزیکه خوبشه !؟

    0Thumb up 5Thumb down
    • Kumatetsu گفت:

     لول از هیت بندواگن پیاده شو، الان ٢٠١١ نیست. سرگرمی فقط به چیزی که تو بهش اعتقاد داری خلاصه نمیشه. هرکس سلیقه ی خودش رو داره. خیلی ها هم پیودز رو نگاه میکنن چون مثل ما میمونه و خاص نیست. مثل ما درد میکشه وقتی تو یه جای بازی گیر میکنه. مردم بخاطر ری اکشن پیودز تماشاش میکنن نه بخاطر حرفه ای بازی کردن. البته کسایی که طرفدارش هستن میدونن تو ارکید شوتر و سبک سولز خوب بازی میکنه و اون اماتوری که تو جلوه اش میدی نیست.

     2Thumb up 0Thumb down
     • SHERA-RAT گفت:

      والا چی بگم برادر، واسه من و امثال من شرط دنبال کردن یه استریمر حرفه ای بودنشه نه noob بودنش،فعلاً بزار تب این فحش هایی که به سیاپوستا داده و نژادپرستیش علیه یحودیا بخوابه بعد راجه به اینکه چرا هرکی تو امریکا از راه میرسه یه چنل میسازه فرداش ۶۰ میل ساب داره صحبت میکنیم..

      0Thumb up 1Thumb down
    • LIGHTNING گفت:

     ۵۸ میلیون نفر بیکارن صد در صد تو راس می گی Thinking

     2Thumb up 0Thumb down
  • biosoroushock گفت:

   پیودیپای بیشتر از اینکه گیمر باشه کاراش کمدیه و به همین خاطر تونسته ۶۰ میل ساب جمع کنه هیچ وقت گیم پلی هاشو کسی برای یاد گرفتن یا لذت از بازیش نمیبینه فقط به خاطر کمدیه ویدئو هاشه

   4Thumb up 0Thumb down
 10. LIGHTNING گفت:

  منتظر می موندید شصت میلیون سابسکرایبش تکمیل بشه بعد معرفی می کردید ROTFL چه سرعت عملی Laugh

  5Thumb up 7Thumb down
  • حسین غزالی گفت:

   دوست خوبم! ایشون از شخصیت‌هایی هستن که دیگه تقریباً نیازی به معرفی ندارند! وقتی یک‌نفر اندازه یک کشور طرفدار و دنبال کننده داره تقریباً دیگه معرفی نمی‌خواد. اما قبل از اینکه نظری بدیم و انتقادی بکنیم، باید درنظر بگیریم که هدف مقاله چی بوده یا اینکه اصلا چی توی مقاله نوشته شده. Wink
   پیودیپای (PewDiePie)، شخصیتی “بزرگ” در صنعت بازی‌های ویدئویی به حساب می‌آید ولی “اکثر بازیبازان ایرانی از این شخصیت اطلاع ندارند.”

   11Thumb up 2Thumb down
 11. Kumatetsu گفت:

  ایشون تنها یوتیوبری هستن که Original content تولید میکنه. واقعا کارش قابل تقدیره.

  10Thumb up 5Thumb down
 12. LIGHTNING گفت:

  یکی از دلایل موفقیتش و بیش تر شدن طرفداراش در اوایل به گفته خودش انجام بازی های ترسناک بوده مثل امنژیا

  6Thumb up 1Thumb down
 13. Armin_Old_Gamer گفت:

  به ایرانی ها معرفی کن خز بشه .

  9Thumb up 2Thumb down
 14. purmonto گفت:

  گیمر استیشن تو اپاراتم اینطوریه مثل ایشون همون نیما هاشمی خیلی گله اصن!
  عرفان سکاکی که عالیه اونم جای خود دارد…

  0Thumb up 4Thumb down
 15. Mohammad ali psi گفت:

  خوب بالاخره مقاله pewdiepie هم نوشته شد. خسته نباشی اقای مهدی رحیمی خیلی عالی بود. از سال ۲۰۱۴ دنبالش کردم ولی امسال زیاد برام جالب نبود یه چند وقتیه کانالش رو چک نکردم. باید در مورد کیفیت فیلم هاش بگم که هیچ یوتیوبری به pewdiepie نمیرسه البته دو نفر دیگه هستن که جز دوستاش هستن به اسم markiplier و jacksepticeye که در نوع خودشون عالین البته نمیدونم چرا داخل مقاله ننوشتید Question . یوتیوبر های زیادی رو دیدم ولی هیچ کدوم به اندازه pewdiepie نبود.

  1Thumb up 1Thumb down
 16. ebw گفت:

  بهترین ویدیو هایی که ازش دیدم(یعنی فان ترین) گیم پلی های دارک سولز و بلادبورن بوده و جالبه بدونید گیمر هاردکوری هم هست.
  کسایی هم که تلو رو بازی نکردن و خواستن زمانی واکترو کامل ببینن پودیپای پیشنهاد میشه من دفعه اول خودم از کانالش دیدم.
  هم وسط گیم پلی حوصلتون سر نمیره هم سر کات سینا ساکته.

  ولی متاسفانه یک سالی هست ایده کم آورده، و با هر عنوانی یه ویدیو میزاره و این باعث افت ویدیو هاش شده. بالاخره هر روز ویدیو بزاری همین میشه دیگه.ولی منتظر واکترو تلو ٢ هستم.
  پودیپای فکر کنم صاحب سبک و یه جورایی پدر این سبک ویدیو ها هست. Heart

  10Thumb up 1Thumb down
 17. biosoroushock گفت:

  به نظر من اصلی ترین دلیل موفقیتش همین ادیت ویدئو هاش هست من این نوع از ادیت دیوانه وار و خر تو خر رو هیچ جای دیگه ندیدم همین طور چرتو پرت هایی که میگه و ارتباطی که با مخاطب برقرار میکنه واقعا دوست داشتنیه اشتباهاتی هم داشت که تو متن بهش اشاره شده سر اون n_word هم پدرش درومد خیلی سرش بحث شد ولی من با دیدن اکثر ویدئو هاش کاملا متوجه شدم که هر حرفی که میزنه و حرکتی که انجام میده فقط برای خنداندن مخاطبه و مقصود خاصی نداره به هر حال اونم آدمه و اشتباه از سر میزنه من که خیلی با کاراش حال میکنم شما رو نمیدونم

  3Thumb up 1Thumb down
 18. erfan9 گفت:

  این ویدو های سعی کن نخندی تو یوتیوب یه اسمی دارن کسی یادشه؟

  0Thumb up 0Thumb down
 19. Marshal Reza گفت:

  ممنون بابت مقالتون ؛ سوئدیه

  3Thumb up 1Thumb down
 20. Dr.Gamer گفت:

  بله دیگه اونور مردم از ویدیو بازی کردنشون هم پول در میارن و معروف میشن اینجا….

  4Thumb up 0Thumb down
 21. Dante Son Of Angel گفت:

  اصلا حال نمیکنم با این یارو!!!

  6Thumb up 10Thumb down
 22. sina-knicks گفت:

  what a f***ing ni**er
  دوستان در جریانن Big Smile)))

  1Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت