گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

[سینماگیمفا]: سرنوشت یک مرد | یادداشتی بر فیلم Brawl in Cell Block 99

سینما+
[سینماگیمفا]: سرنوشت یک مرد | یادداشتی بر فیلم Brawl in Cell Block 99

آشوب در سلول شماره‌ی ۹۹، فیلمی نأمانوس و عجیب است. از آن دست فیلم‌هایی است که تماشاگر از ابتدا تا انتهای آن مات و مبهوت فقط نظاره‌گر غم‌ها و خشم‌ها می‌شود.  آشوب در سلول شماره‌ی ۹۹، فیلمی است که تماشاگر سردرگم و پریشان در جستجوی معنایی برای سرنوشت شوم کاراکترها است و هنگامی‌که در نیمه‌ی دوم فیلم، معنای گمشده را بازمی‌یابد، در دوراهی خشم و غم می‌ماند و با تمام وجود، علت خونسردی و بی‌احساسی شخصیت اصلی فیلم – بردلی – را درک می‌کند و اینجا است که دیگر تک‌تک سکانس‌های فیلم، حتی آن‌هایی که از خون و خشم لبریز شده‌اند، واکنش هیجانی او را برنمی‌انگیزد و این همان راز هم ذات پنداری فیلم است که تماشاگر را کرخت، بی‌احساس و بی‌تفاوت می‌کند، همان‌گونه که برای بردلی نیز چنین سرنوشت دردناکی را رقم‌زده بود و این حس بی‌تفاوتی و کرختی، همچون مرضی طاعون‌وار در تک‌تک لحظات فیلم احساس می‌شود.

لینک مطلب: سرنوشت یک مرد | یادداشتی بر فیلم Brawl in Cell Block 99

 

یادداشتی بر فیلم Brawl in Cell Block 99| نویسنده: سید حسین علوی

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
نظرات

 1. Kumatetsu گفت:

  فیلم قابل قبولی بود. قبل از اینکه فیلم رو ببینم انتظار داشتم یه کپی از فیلم Cell 211 باشه. خوب میشد اگه فیلم های اروپایی رو هم نقد میکردین. خودم از سینمای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا خیلی لذت میبرم.

  0Thumb up 1Thumb down
 2. Mehdi Nita گفت:

  دوستان تماشای این فیلم رو حتما پیشنهاد میکنم……… مخصوصا که به قول نویسنده عزیزمون تو این دوره ای که فیلم های ابر قهرمانی شورشو در اوردن……. البته هنوز کیفیت بلوری نیومده……..
  سید حسین مرسی عالی بود خسته نباشین……… Yes Yes Yes

  3Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت