گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

بانجی قصد دارد تغییراتی را در سیستم امتیازدهی Destiny 2 ایجاد کند

اخبار بازی ها
بانجی قصد دارد تغییراتی را در سیستم امتیازدهی Destiny 2 ایجاد کند

طی جدیدترین اخبار دنیای بازی، بازیکنان بازی Destiny 2 متوجه شده اند که سیستم امتیازدهی بازی Destiny 2، در برخی از مواقع خساست به خرج می‌دهد. جزئیات بیشتر را در ادامه مطالعه کنید.

طبق اعتراضات جدیدی که بازیکنان بازی Destiny 2 به شرکت بانجی (Bungie) وارد کرده اند، مشکلاتی در بخش امتیازدهی این بازی وجود دارد که روند کاری این سیستم را کند می‌کند و بازیکنان این بازی را، دچار مشکل کرده است.

بگذارید تا از ابتدا برای شما توضیح دهیم. تمامی کاربران در نخستین بخش بازی Destiny 2، باید شخصیت اصلی خود را طراحی کنند و در طول بازی، با استفاده از جمع آوری امتیازات و آیتم‌های درون بازی، سطح خود را ارتقاء دهند. با ارتقاء هر سطح از شخصیت اصلی بازی، بازیکنان می‌توانند تا ویژگی‌های جدیدی را برای آن فعال کنند و این روند، تا سطح ۲۰ ادامه خواهد داشت. بعد از اینکه یک بازیکن به سطح ۲۰ برسد، دیگر از سیستم ارتقاء سطح بازیکن خبری نیست و به جای، آیتم Bright Engram به بازیکن‌ها تعلق خواهد گرفت. در واقع می‌توان گفت که آیتم Bright Engram، مثل لوت‌باکس‌های درون بازی عمل می‌کند و در گیم پلی اصلی بازی و توانایی‌های بازیکنان، تاثیری نخواهد داشت. بلکه این آیتم، ویژگی‌های ظاهری شخصیت بازی مثل لباس‌ها و طرح‌های اسلحه‌ها و … را شامل می‌شود که البته می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه داخل بازی هم، خریداری کنید. حال در این میان و همان طور که در بالا تر ذکر شد، مشکلاتی برای سیستم امتیازدهی این بازی ایجاد شده است که با به وجود آمدن مشکلاتی برای بازی Star Wars Battlefront 2، کاربران بازی Destiny 2 هم نسبت به فعالیت و قصد های سازندگان حساس شده اند و ممکن است تا حرکت‌های شدید اعتراضی خود را آغاز کنند.

اگر بخواهیم واضح‌تر برای شما شرح دهیم، باید به رویداد چند وقت پیش این بازی اشاره کنیم. بازیکنان برای این‌که در ماموریت‌های این رویداد شرکت کنند، باید به همراه یکی از اعضای کلن (Clan) خود، در این رویداد حضور به عمل آورند و در صورت به پایان رساندن ماموریت‌های این رویداد، امتیازات تعیین شده را به دست آورند. حال با شروع این رویداد، برخی از بازیکنان حس کردند که هرچه به جمع آوری امتیازات XP درون بازی می‌پردازند و ماموریت‌های بیشتری انجام می‌دهند، بازی امتیاز کمتری به آن‌ها ارائه می‌کند و این روند کند شدن امتیازدهی، بسیار تدریجی بوده و هر کسی متوجه آن نشده است. به عنوان مثال، یکی از بازیکنان بازی Destiny 2، در رویداد مذکور، ۵۰۰۰ امتیاز XP به دست آورد و مقداری از نوار ارتقاء سطح وی، پر شد. در زمان‌های بعدی و در مواقعی که این بازیکن همان ۵۰۰۰ امتیاز را به دست آورد، نوار امتیازدهی بازی تا حد کمتری پیشرفت کرد و به همین روند، این امتیازدهی کمتر و کمتر شد. به طوری که تفاوت بسیار زیادی، در دفعه اول جمع آوری این امتیاز با بار آخر آن، ایجاد شده است.

با بوجود آمدن چنین مشکلی، کاربران دیگری هم این موضوع را تایید کرده اند و اعلام کرده اند که واقعا سیستم امتیازدهی بازی Destiny 2، در روند کاری خود خساست به خرج می‌دهد. در انتها یکی از کاربران سایت ردیت با نام EnergiserX، اعلام کرد که در زمان‌هایی که در حال انجام ماموریت‌ها و جمع آوری امتیاز XP بوده است، سیستم امتیازدهی بازی روند ارتقاء سطح او را به طور مخفیانه‌ای کند کرده است که موجب شده تا خشم او برانگیخته شود.

حال این موضوع به طور کامل توسط همگان تایید شده است و حتی استودیو بانجی هم، وجود چنین مشکلی را تایید کرده است و در رابطه با آن توضیحاتی ارائه داده است:

ما اعتراضات و گفته‌های بازیکنان Destiny 2 را دریافت کردیم و تصمیم گرفتیم تا بخش فنی بازی را بررسی کنیم. بعد از این بررسی، متوجه شده ایم که واقعا سیستم امتیازدهی بازی دچار مشکل شده است و تجربه بازیکنان را، از آن تجربه ای که ما در ابتدا انتظار داشتیم، دور کرده است.

ما می‌دانیم که بازیکنان با شرکت کردن در ماموریت‌های طولانی و چندنفره، به مقدار زیادی امتیاز XP دسترسی پیدا می‌کنند و این امتیازات در ماموریت‌های کوچک تر و راحت تر، بسیار کمتر شده و سیستم امتیازدهی بازی هم، روند کند تری به خود می‌گیرد. ما از وجود چنین مشکلی نا راضی هستیم و درک می‌کنیم تا جامعه ی بازی Destiny 2 هم، چنین نظری داشته باشند.

سیستم امتیازدهی بازی Destiny 2، در گاهی از مواقع کند و یا تند می‌شود و تعادل ارائه امتیاز در بازی را، به‌هم ریخته است. ما بخش فنی و مشکلات آن را بررسی کردیم و می‌توانیم این نوید را به بازیکنان بدهیم که مشکلات سیستم امتیازدهی بازی به زودی حل خواهد شد و اطلاعات این بخش، هم اکنون در حال بررسی است.

در این حال، این مشکل پای خود را فرا تر گذاشته است و باعث شده است تا اعتراضات بازیکنان بیش از پیش، بالاتر برود. برخی از بازیکنان، مشکلات سیستم امتیازدهی بازی را، به بخش پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازی ربط داده اند. این کاربران، معتقد هستند تا شرکت بانجی از روی عمد، چنین مشکلی را در بازی ایجاد کرده است و قصد داشته تا به همان کاربران نشان دهد و بگوید که سیستم امتیازدهی بازی، روند کندی خواهد داشت. در این صورت عده زیادی از کاربران به بخش پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازی روی آورده و مقدار پول قابل توجه‌ای را، در این بخش خرج می‌کنند. در غیر این صورت، بازیکنان می‌توانند با انجام ماموریت‌های زیاد و طولانی، مقدار زیادی آیتم Bright Engram به دست آورند و به آیتم دیگری، نیاز نداشته باشند.

وضعیت عصبانیت کاربران این بازی، با معرفی شدن و انتشار اطلاعاتی از بسته الحاقی Curse of Osiris و البته وضعیت نا‌به‌سامان بازی Destiny 2، بسیار شدید تر شده است و کارگردان اصلی این بازی یعنی کریستوفر برت (Christopher Barrett)، در ماه اکتبر لیستی از تغییراتی که در آینده در این بازی اعمال خواهد شد را منتشر کرد و اعلام کرد که این تغییرات مثبت و کاربردی، به زودی در بازی دیده خواهند شد. اما تا الان هنوز از این تغییرات خبری نیست و اطلاعاتی در دسترس بازیکنان قرار نگرفته است.

باید بگوییم، همین که بانجی مشکلات بوجود آمده در بازی را قبول کرده و به اعتراض‌ها و سخنان کاربران این عنوان توجه کرده است، خود عامل امیدواری بوده و قابل تحسین است. اما در این زمان، به نظر می‌رسد که بانجی از روی اجبار این مشکلات را قبول کرده و اگر اعتراضات کاربران را قبول نمی‌کرد، ممکن بود تا مشکلاتی که برای بازی Star Wars Battlefront 2 و شرکت الکترونیک آرتس بوجود آمد، برای بانجی و بازی Destiny 2 هم پیش بیاید. در حال حاضر نمی‌توان گفت که مشکلات سیستم امتیازدهی بازی، از روی عمد در بازی ایجاد شده تا کاربران به بخش پرداخت‌های درون برنامه‌ای روی بیاورند، یا کاملا اتفاقی بوده و حتی بانجی هم از حضور چنین مشکلاتی بی‌خبر بوده است. هرچه که هست، باید در آینده انتظار داشته باشیم تا این مشکلات آزاردهنده، برای همیشه در بازی برطرف شوند.

 

12345678910(1 رای, میانگین آرا 7٫00 از 10 )
Loading...
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت