گیفت کارت
گیفت کارت

فروش جهانی بازی‌های Pokemon از مرز ۳۰۰ میلیون نسخه گذر کرد

۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۰

شرکت Pokemon Company به تازگی اعلام کرده است که فروش جهانی تمامی نسخه‌های سری بازی‌های محبوب Pokemon از سال ۱۹۹۶ میلادی تاکنون، از مرز ۳۰۰ میلیون نسخه عبور کرده است. این میزان فروش شامل مجموع فروش تمامی ۷۶ بازی این مجموعه است که بر روی پلتفرم‌هایی نظیر گیم بوی، نینتندو ۶۴، GBA، نینتندو ۲ds، نینتندو ۳Ds، گیم‌کیوب و Wii عرضه شده‌اند. شایان ذکر است که فروش نسخه‌های دیجیتالی نسخه‌های سری مورد بحث نیز در رقم اعلام شده، حساب گردیده است.

دو بازی Pokemon Ultra Sun و Pokemon Ultra Moon که جدیدترین نسخه‌های عرضه شده این مجموعه بازی محسوب می‌گردند و در تاریخ جمعه ۲۶ آبان ماه (۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ میلادی) برای کنسول نینتندو ۳Ds منتشر شده‌اند نیز تنها در کشور ژاپن حدود ۱٫۲ میلیون نسخه فروخته‌اند. این دو بازی با واکنش مثبت منتقدان نیز روبرو شده‌اند.

با توجه به گزارش‌های متعدد اخیر و همچنین بیانیه پیشین گیم فریک (Game Freak)، این استودیوی بازی‌سازی بر روی نسخه جدیدی از این مجموعه کار می‌کنند که به نظر می‌رسد قرار است به صورت انحصاری بر روی کنسول نینتندو سوییچ عرضه گردد. گفته شده که به زودی شاهد انتشار اطلاعات و جزئیات بسیاری از این بازی خواهیم بود.

توسعه‌دهندگان نسخه جدید این سری خواهان ساخت بازی‌ای بسیار جاه‌طلبانه همانند عنوان The Legend of Zelda: Breath of the Wild هستند. همانطور که پیشتر اشاره شد، دو بازی اخیر سری بازی‌های Pokemon یعنی Pokemon Ultra Sun و Pokemon Ultra Moon در حال حاضر بر روی کنسول نینتندو ۳Ds در دسترس قرار دارند.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید