جدول فروش هفتگی بریتانیا|هت تریک به سبک Call of Duty

۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷

 این هفته شاهد رقابت نزدیکی میان دو عنوان محبوب Call of Duty: WWII و Star Wars Battlefront II بوده ایم و در نهایت این عنوان Call of Duty: WWII است که کوی سبقت را ربوده و برای سومین هفته متوالی در صدر جدول فروش بریتانیا حکم رانی می کند.

هفته جاری هفته بسیاری شلوغی را در پیش داشته و شاهد انتشار بسیاری از عناوین جدید به مانند L.A. Noire Remastered ،Pokemon Ultra،The Sims 4 و از همه مهم تر عنوان Star Wars Battlefront 2 بوده ایم. این عنوان در هفته اول انتشار خود رقابت سختی با Call of Duty: WWII داشته است اما به نظر می رسد  عنوان Call of Duty: WWII همچنان بی رقیب بوده و همین سبب برای سومین هفته متوالی در صدر جدول فروش انگلستان قرار گرفته است. اگرچه فروش دیجیتالی عنوان Star Wars Battlefront 2 نسبت به نسخه اول ۳۰ درصد بالاتر بوده اما فروش فیزیکی این عنوان در هفته اول انتشار نسبت به ۱ Battlefront به میزان ۶۱ درصد کاهش یافته است. به نظر می رسد عملکرد این عنوان به قدری ضعیف بوده که حتی الکترونیک آرتز نیز به این نتیجه رسیده که نمی تواند Call Of Duty را شکست داده و باید برای مکان دوم با سایر عناوین رقابت کند و بعید نیست که در هفته های آتی نیز شاهد سقوط این عنوان به رده‌های پایین تر باشیم. البته این موضوع شاید خیلی با سیاست‌های شرکت الکترونیک آرتز از جمله پرداخت‌های درون برنامه‌ ای بی ارتباط نباشد که با توجه به این موضوع و نارضایتی کاربران، قطعا Battlefront 2 را برای حفظ جایگاه فعلی خود کار سختی پیش روی خواهد داشت.

عنوان FIFA 18 با وجود انتشار عناوین جدید همچنان توانسته جایگاه خود را بین ۱۰ عنوان پرفروش بریتانیا حفظ کند. عناوین Pokémon Ultra Sun و Ultra Moon نیز رتبه های چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده اند. البته اینکه چرا جدول بریتانیا دو ورژن متفاوت از عنوان Pokémon را دو نسخه جداگانه می داند مشخص نیست زیرا که در غیر این صورت و محاسبه فروش هر دونسخه با یکدیگر، احتمالا اکنون Pokémon در رتبه سوم و در جایگاه فعلی FIFA 18 قرار داشت. Assassin’s Creed Origins که در هفته گذشته رتبه سوم را به خود اختصاص داده بود با واگذاری جایگاه خود به POKEMON ULTRA MOON در جایگاه ششم جدول قرار گرفت.

با نگاهی به نیمه پایین جدول مشاهده می کنیم که دیگر تازه واردهای این هفته جدول بریتانیا یعنی نسخه کنسولی عنوان The Sims 4 و LA Noire Remastered نیز رتبه‌های هفتم و هشتم را به خود اختصاص داده اند. به نظر می رسد عنوان LA Noire Remastered با توجه به این که نسخه ای باز سازی شده از این عنوان برای کنسول‌های نسل هشتمی است ولی در هفته اول از لحاظ فروش عملکرد خوبی داشته به طوری که نسخه پلی استیشن ۴ آن ۵۱ درصد و نسخه های اکس باکس وان و نینتندو سوییچ نیز به ترتیب ۲۸ و ۲۰ درصد از فروش این عنوان را به خود اختصاص داده اند.

در رتبه نهم SUPER MARIO ODYSSEY را مشاهده می کنیم که با وجود انتشار بازی‌های جدید همچنان به فروش فوق العاده خود ادامه می دهد و برای چهارمین هفته متوالی در بین ۱۰ عنوان پرفروش بریتانیا قرار گرفته است. اما نکته عجیب این است که عنوان Lego Marvel Super Heroes 2 آن هم در هفته اول انتشار فروش ضعیفی داشته و در رتبه دهم قرار گرفته است. اگرچه کنسل شدن بازی Lego Dimensions را نمی توان بی تاثیر دانست اما این نکته را هم در نظر بگیرید که هنوز نسخه نینتندو سوییچ این عنوان به صورت فیزیکی در دسترس نبوده و این موضوع در هفته های آینده سهم بسزایی در میزان فروش این عنوان خواهد داشت.

در نهایت عنوان Skyrim نیز بار دیگر و این بار در قالب نسخه‌های کنسول نینتندو سوییچ و پلی استیشن وی آر به جدول فروش بریتانیا بازگشت. نسخه پلی استیشن وی آر این عنوان در رتبه نوزدهم و نسخه نینتندو سوییچ آن نیز رتبه بیست و ششم جدول را به خود اختصاص داده اند.

شما می توانید لیست کامل پرفروش ترین بازی‌های این هفته بریتانیا را در قسمت پایین مشاهده کنید. لازم به ذکر است آمار ارائه شده تنها مربوط به فروش نسخه فیزیکی بوده و میزان فروش دیجیتالی آن ها محاسبه نشده است.

  1. Call of Duty: WWII (Activision)
  2. Star Wars Battlefront 2 (EA)
  3. FIFA 18 (EA)
  4. Pokemon Ultra Sun (Nintendo)
  5. Pokemon Ultra Moon (Nintendo)
  6. Assassin’s Creed Origins (Ubisoft)
  7. The Sims 4 (EA)
  8. LA Noire Remastered (Take-Two)
  9. Super Mario Odyssey (Nintendo)
  10. LEGO Marvel Super Heroes 2 (Warner Bros)

لیست کامل ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته اکس‌باکس وان در بریتانیا:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید