گیفت کارت
گیفت کارت

از هدست واقعیت مجازی HTC Vive Focus رونمایی شد

۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۸

امروز و در خلال کنفرانس امسال بخش وایو (Vive) شرکت اچ‌تی‌سی، این شرکت از هدست واقعیت مجازی جدید خود با نام اچ‌تی‌سی وایو فوکس (HTC Vive Focus) رونمایی کرد.

طبق اطلاعاتی که در کنفرانس از این هدست ارائه شد، درست به مانند هدست قبلی شرکت اچ‌تی‌سی یعنی اچ‌تی‌سی وایو (HTC Vive) هدست جدید یعنی اچ‌تی‌سی وایو فوکس  نیز به شما اجازه می‌دهد تا در هر جایی به لذت بردن از محتویات واقعیت مجازی مشغول شوید. البته بر خلاف اچ‌تی‌سی وایو و دیگر هدست‌های واقعیت مجازی تکی (standalone) شما برای استفاده از اچ‌تی‌سی وایو فوکس نیازی به یک گوشی هوشمند یا یک رایانه شخصی آماده برای واقعیت مجازی (VR-Ready) ندارید.

بر خلاف هدست‌های دیگر که به سخت افزار خارجی نیاز دارند، در این هدست شاهد استفاده از برنامه‌ای به نام وایو ویو (Vive Wave) هستیم. وایو ویو به نظر به مانند یک سیستم عامل برای توسعه دهندگان و البته پلتفرمی برای تولید و توزیع محتوا عمل می‌کند و به کمک آن می‌توان برای هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی وایو فوکس بازی ساخت. اچ‌تی‌سی اعلام کرده که همین حالا بیش از ۱۰۰ توسعه دهنده مختلف مشغول کار برای تولید محتوا برای اچ‌تی‌سی وایو فوکس هستند.

اگرچه مسلماً یکی از اهداف اصلی هر هدست واقعیت مجازی ایجاد تفریح و سرگرمی برای خریداران و مخاطبان است، ولی اچ‌تی‌سی با اچ‌تی‌سی وایو فوکس سعی داشته تا اهداف تحصیلی و علمی را نیز هدف بگیرد و برای چنین مقاصدی نیز، اچ‌تی‌سی وایو فوکس یک انتخاب مناسب باشد. حتی به صورت واضح این شرکت اعلام کرده که اصلی‌ترین موارد استفاده اچ‌تی‌سی وایو فوکس، مقاصد آموزشی و علمی است. شرکت‌های بسیاری چون مایکروسافت قبلاً نسبت به تولید محتوای آموزشی برای هدست‌های واقعیت مجازی نظر مثبت و آمادگی نشان داده بودند و آن‌ها امیدوارند در این زمینه از واقعیت مجازی که بازار آن را هدست‌های ارزان و بی‌کیفیت و نیازمند به سخت افزار خارجی چون Knox V2 و Google Cardboard قبضه کرده‌اند، اچ‌تی‌سی وایو فوکس بتواند تبدیل به انتخاب اول همه شود.

در حال حاضر هنوز هیچ تاریخ عرضه خاصی برای اچ‌تی‌سی وایو فوکس مشخص نشده ولی توسعه دهندگانی که دوست دارند با آن کار کنند، می‌توانند در وبسایت رسمی آن برای دریافت کیت توسعه دهندگان (Dev Kit) ثبت نام کنند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید