جدول فروش هفتگی بریتانیا | Call of Duty: WWII برای دومین هفته متوالی در صدر قرار گرفت

۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹

به نظر می‌رسد که بازی‌بازان با نسخه جدید Call of Duty کاملاً خو گرفته‌اند و همچنان به خرید آن ادامه می‌دهند.

نسخه جدید سری محبوب Call of Duty که امسال به ریشه‌های خود بازگشته است، توانسته توجه همه را در بریتانیا جلب کند. عنوان Call of Duty: WWII بلافاصله پس از انتشارش موفق به شکست رکوردهای زیادی شد و در اولین هفته فروش خود نیز موفق به قرار گرفتن در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا شد. حال که نتایج فروش این بازی در دومین هفته انتشارش نیز به دست آمده است، نشان می‌دهد که این بازی در دومین هفته فروش خود نیز توانسته صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا را برای خودش به دست آورد. در هفته منتهی به یازدهم نوامبر، عنوان Call of Duty: WWII با قدرت هرچه تمام‌تر در رتبه یک باقی ماند. همچنین نتایج به دست آمده از داده‌های آماری نیز نشان داده‌اند که این بازی بیشترین فروش در هفته دوم را در میان بازی‌های دو سال اخیر به خودش اختصاص داده است به گونه‌ای که هیچ بازی دیگری در دو سال اخیر دیده نشده است که به اندازه Call of Duty: WWII در هفته دوم فروش خود، فروش داشته باشد.

اما پس از جدیدترین پرچمدار سری Call of Duty که در رتبه اول قرار گرفت، عنوان FIFA 18 را می‌بینیم که با صعود یک پله‌ای نسبت به هفته قبل در رتبه دوم قرار گرفته است. این در حالی است که عنوان محبوب Assassin’s Creed Origins نیز که هفته قبل دومین بازی پرفروش هفته لقب گرفته بود، این هفته با یک پله سقوط به رتبه سوم این جدول رسید. بدین ترتیب فروش این هفته این بازی نشان داد که ما شاهد سقوط تدریجی این بازی در جدول فروش هفتگی بریتانیا هستیم به صورتی که این بازی در اولین هفته فروش خود صدر نشین بود، هفته قبل به رتبه دوم رسید و این هفته نیز به رتبه سوم سقوط کرد.

اما این هفته هم مانند هفته‌ها اخیر، پر از بازی‌های جدید بود. پرفروش‌ترین بازی جدید این هفته عنوان Need for Speed Payback بود که در رتبه چهارم قرار گرفت. این بازی با انتشار خود در هفته گذشته، مورد انتقاد شدید منتقدین قرار گرفت و نمرات نه چندان خوبی را از نقدهایش دریافت کرد. طبق اظهارات منتقدین اگرچه این بازی با ارائه محیطی گسترده و جهان آزاد از تنوع خوبی برخوردار است، اما از نظر داستانی بسیار ضعیف عملکرده و داستانی کلیشه‌ای و نه چندان جذاب ارائه کرده است. همچنین بخش چندنفره این بازی نیز با مشکلات عدیده‌ای همراه بوده و بازی‌بازان را بسیار ناامید ساخته است. همچنین بخش‌ شخصی‌سازی این بازی نیز بسیار آزار دهنده جلوه کرده است. به گونه‌ای که شما برای شخصی‌سازی خودرو خود باید آیتم‌های مختلف را جمع‌آوری کرده و یا با پیشروی در بخش داستانی بازی، به آن‌ها دست پیدا کنید. وجود چنین بخش‌هایی در بازی کاملاً بیهوده است و باعث شده از لذت این بازی کاسته شود. نظر منتقدین این بود که وجود بخش داستانی در این بازی به هیچ‌وجه لازم نبود و حال که تیم سازنده آن را در بازی قرار داده است، شاهد ضعف‌های زیادی در آن هستیم. شاید اگر تیم سازنده این بازی را بدون بخش داستانی عرضه می‌کرد، وضعیت نمرات آن کمی بهتر می‌شد.

از دیگر بازی‌های جدید این هفته نیز می‌توان به عنوان Sonic Forces اشاره کرد که به نسبت فروش خوبی هم داشته و با قرار گرفتن در رتبه پنجم این موضوع را اثبات کرده است. همچنین بازی‌های Football Manager 2018 (رتبه دهم), Super Lucky’s Tale (رتبه بیست و سوم), و The Sims 4: Cats & Dogs (رتبه بیست و هفتم) نیز دیگر بازی‌های جدید این هفته بودند که اولین هفته فروش خود در بریتانیا را تجربه کردند.

در نیمه پایین ۱۰ بازی پرفروش هفته نیز عنوان Super Mario Odyssey با قرار گرفتن در رتبه ششم همچنان به فروش فوق‌العاده خود ادامه داده است. در رتبه‌های هفتم و هشتم نیز شاهد قرار گرفتن دو عنوان از بازی‌های انحصاری مایکروسافت هستیم. دو نماینده سری Forza پس از این‌که هفته قبل از جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته خارج شده بودند، این هفته باردیگر به جمع ۱۰ بازی پرفروش بازگشتند تا همچنان مورد ستایش همه قرار بگیرد. عناوین Forza Motorsport 7 و Forza Horizon 3 به ترتیب با قرار گرفتن در رتبه‌های هفتم و هشتم جدول فروش هفتگی بریتانیا، به کار خود در این هفته پایان دادند. اما هنوز هم یک نماینده دیگر از سبک ریسینگ در میان ۱۰ بازی پرفروش هفته در بریتانیا دیده می‌شود که رقیب دو عنوان بالا است. بازی Gran Turismo Sport به عنوان یک بازی انحصاری پلی‌استیشن ۴، در رتبه نهم جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت. اما رتبه دهم نیز همانطور که بالاتر توضیح داده شد، به عنوان جدید Football Manager 2018 رسید تا بدین ترتیب پرونده ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا در هفته منتهی به یازدهم نوامبر بسته شود.

از تغییرات مهم این هفته جدول فروش هفتگی بریتانیا نسبت به هفته قبل نیز می‌توان به خارج شدن بازی‌های Wolfenstein II: The New Colossus، Mario Kart 8 Deluxe و Middle-earth: Shadow of War اشاره کرد. همچنین بازی‌های Forza Motorsport 7 و Forza Horizon 3  نیز بازی‌هایی بودند که این هفته باز هم به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته بازگشتند. همچنین عنوان GTA V نیز برای دومین هفته متوالی از میان ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا دور ماند تا یکی از شگفتی‌های چند ماهه اخیر، این هفته نیز ادامه پیدا کند. این عقب ماندگی GTA V به دلیل انتشار طیف گسترده‌ای از بازی‌های جدید است که در هفته‌های اخیر به انتشار رسیده‌اند و پیش‌بینی می‌شود با آرام شدن این جو، این بازی بار دیگر به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا بازگردد چرا که مردم بریتانیا ثابت کرده‌اند که همواره از این بازی استقبال خواهند کرد و هرگز آن را فراموش نمی‌کنند.

در ادامه از شما دعوت می‌کنم که لیست پرفروش‌ترین بازی‌های این هفته بریتانیا را در کنار پرفروش‌ترین بازی‌های هر پلتفرم، مشاهده کنید. البته باید این نکته را به خاطر بسپارید که نتایج به دست آمده از این جدول صرفاً بر اساس میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزان فروش دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است؛ بنابراین نتایج ذکر شده با آمار نهایی متفاوت است و نشان دهنده فروش کلی بازی‌ها در بریتانیا نیست.

لیست ۱۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

 1. Call of Duty: WWII
 2. FIFA 18
 3. Assassin’s Creed Origins
 4. Need for Speed Payback
 5. Sonic Forces
 6. Super Mario Odyssey
 7. Forza Motorsport 7
 8. Forza Horizon 3
 9. Gran Turismo Sport
 10. Football Manager 2018

 

لیست کامل ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته ایکس‌باکس وان در بریتانیا:

 

 

لیست ۳۰ بازی پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

 

 

لیست ۳۵ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • PlayStation 5 گفت:

  دو برادر افسانه ای یعنی Forza Motorsport 7 و Forza Horizon 3 نه تنها Gran Turismo Sport رو مثل سو.سک ل.ه کردن بلکه اثبات کردن سونی در زمینه عناوین انحصاری در برابر مایکروسافت کبیر جو.کی بیش نیست Cool
  این است قدرت مایکروسافت افسانه ای Cool
  دیگه نبینم فنای سونی حرف از بازی انحصاری بزنن Laugh ROTFL

  0
  0
 • Mr Hill93 گفت:

  کالاف کالاف و باز هم کالاف Cool Cool
  و جی تی ایی که دیگه جزو ده تا نیس برای دومین هفته متوالی

  0
  0
 • Forza Motorsport 7
  Forza Horizon 3
  کولاک به معنای واقعی In Love In Love
  کالاف هم کاملا حقش هست یه کمپین هرچند کوتاه اما زیبا ارائه داد و کاملا مستحق این میزان فروش هست

  0
  0
 • Gordon گفت:

  واقعا جای تعجب داره گرن توریسمو اینقدر داره فروش میکنه
  البته به هر حال وقتی اکثر کسانی که ps4 دارن رو ک.و.د.ک.ا.ن تشکیل بدن
  عجیب نیست برای همچین بازی ض.ع.ی.ف و سطح پایینی هزینه کنه
  بالاخره دستشون به بهترین شبیه ساز رانندگی نمیرسه مجبورن برای این پول بدن ROTFL Laugh ROTFL
  منم میشینم فورزا رو با کیفیت ۴k نیتیو و ۶۰ فریم روی وان ایکسم میزنم شماها هم ح.س.ر.ت بخورید Cool

  0
  0
 • Dr.tech گفت:

  این قسمت از سری call of duty دوباره تونست نام این عنوان رو بر سر زبان ها بیندازه و گیمر هارو راضی کنه اما چند نکته وجود داره که خوشایند نیست:
  _گیمپلی‌بشدت به بازی bf1 شباهت داره و حتی اسلحه های موجود در بازی هم شباهت زیادی به اسلحه های bf1 دارند
  _بازی بعد از یکمدت تکراری میشه و یکنواخت و در ماموریت ها هیچ کار خاصی انجام نمیشه و فقط کشتن و آزاد کردن

  0
  0
  • Mr Hill93 گفت:

   مطمعنی کالاف بازی کردی ؟
   ماموریت ها کشتن و ازاد کردن ؟ Neutral
   کشتن ک درست ولی ازاد کردن ؟ ازاد کردن چی دقیقا؟
   ازاد کردنا برا اساسین اوریجینز‌ بود
   در مورد‌ اسلحه ها هم بگم
   بتل ۱ جنگ جهانی اول هست
   کالاف جنگ جهانی دوم خب معلومه اسلحه ها شبیه به همه و کمی تغییرات توی‌ اسلحه های کالاف شاهد بودیم
   توقع داشتی اسلحه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تو جنگ جهانی میبودن ؟ Neutral Neutral

   0
   0
 • nfs متاسفانه لوت باکس زیاد داره اصلا نا امیدم کرد همون گرن بزنید بر بدن!! سلطان شوتر هم که قطعا هفته بعدم تو صدره.
  نکته بعدی هم اینکه جواب این نوبا ماکرو فن هم ندین
  خود ماکرو قبول داره انحصاریاش کمه و بپای سونی نمیرسه بعد یه سری فنچ راجب بازیا سونی اظهار نظر میکنن جالبه

  0
  0