گیفت کارت
گیفت کارت

یوبی‌سافت معتقد است هنوز زمان زیادی تا پایان نسل هشتم باقی مانده

۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۶

پیش‌بینی ایو گیلموت در مورد انتشار کنسول‌های نسل بعدی. “پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی حداقل تا دو سال دیگر عرضه نخواهند شد، و هنوز زمان زیادی تا پایان نسل باقی مانده”

چه زمانی می‌توان منتظر عرضه کنسول‌های نسل بعدی بود؟ هر دو شرکت سونی و مایکروسافت بتازگی کنسول‌های ارتقا یافته خود را وارد بازار کرده‌اند – پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس. اما مسئله‌ای که در این میان مطرح می‌شود این است که چه زمانی شاهد انتشار کنسول‌های نسل آینده هستیم؟

اوایل سال جاری بود که حدس و گمان‌های بسیاری در مورد زمان عرضه پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی وجود داشت، تا آنجایی که Wall Street Journal اعلام نمود که کنسول بعدی پلی‌استیشن اواسط سال ۲۰۱۸ وارد بازار می‌شود. سونی و مایکروسافت با برنامه‌های خود تا حدودی سبب کمرنگ شدن گمانه‌زنی‌ها شدند، اما احتمال عرضه زودهنگام پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی بلافاصله پس از انتشار پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس موجب نگرانی برخی از بازی‌بازان کنسولی شده است.

بنابر گفته‌های ایو گیلموت (Yves Guillemot)، در حال حاضر جای هیچ نگرانی نیست. مدیرعامل یوبی‌سافت در جلسه اخیر با سرمایه‌گذاران شرکت درباره این موضوع صحبت نمود، و اینطور که پیداست این اتفاق به این زودی‌ها رقم نخواهد خورد.

با توجه به عرضه پلی‌استیشن ۴ پرو در سال گذشته و همچنین ورود تازه ایکس‌باکس وان ایکس به بازار، بنظر می‌رسد تا زمان انتشار دستگاهی جدید حداقل دو سال فرصت باقی‌ است. اما این تنها یک حدس است.

احتمالا پیش‌بینی آقای گیلموت در این مورد حقیقت داشته باشد. شرکت یوبی‌سافت همیشه از کنسول‌های نسل جدید پشتیبانی کرده، و کار برروی عناوین هنگام انتشار کنسول‌ها نیازمند سال‌ها تلاش و توسعه است. هنگامی که مدیرعامل یوبی‌سافت اعلام می‌کند که حداقل دو سال تا عرضه پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی باقی مانده، نمی‌توان آن را صرفا یک پیش‌بینی ساده در نظر گرفت. طی جلسه برگزار شده آقای گیلموت به کنسول‌های ارتقا یافته سونی و مایکروسافت اشاراتی داشتند:

ما بسیار خرسندیم که سونی و مایکروسافت به‌دنبال ارتقای کنسول‌های خود هستند، و از پیشرفت تکنولوژی جهت ارائه اختیارات بیشتر به سازندگان و در پی آن ساخت عناوینی بهتر برای بازیکنان استفاده می‌کنند. انجام چنین کاری بسیار درست‌تر از پرداختن به لوازم‌‌جانبی و یا چیزهای دیگر است. این کار کمک شایانی به صنعت بازی‌های ویدئویی می‌کند، زیرا بازی‌ها برروی این کنسول‌ها بسیار زیبا بنظر می‌رسند.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا فکر می‌کنید پیش‌بینی آقای گیلموت درست باشد؟ اگر بلی، بنظرتان عرضه پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس بعدی در دو سال آینده کمی زود نیست؟ و یا اینکه در کل ترجیح می‌دهید نسل بعدی هر چه زودتر فرا رسد؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید