موجودی انبار فروشندگان ژاپنی اکس باکس وان اکس به اتمام رسید

۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴

بازی بازان و طرفداران ژاپنی کنسول اکس باکس وان اکس ممکن است از پیش خرید نکردن آن پشیمان شوند! با توجه به گزارش های فروش این کنسول در ژاپن، به نظر نمی‌رسد روز آینده اثری از وان اکس در فروشگاه‌های ژاپنی باشد.

همان طور که می دانید غول زیبای مایکروسافت روز آینده، یعنی هفتم ماه نوامبر، به صورت رسمی در ژاپن و سراسر دنیا عرضه می‌شود. با توجه به محبوبیت این کنسول میان بازی بازان در کشورهای مختلف وب‌سایت Game Watch اقدام به تهیه گزارشی کرد تا از وضعیت پیش فروش این کنسول در ژاپن آگاهی بیشتری پیدا کنیم. Game Watch به سراغ اکثر خرده فروشان محلی معروف چون Yodobashi Camera،Bic Camera،Yamada Denki،Nojima و Joshin رفته است تا این گزارش را تهیه کند.

به نقل از این وب‌سایت، تمامی این خرده فروشان اعلام کرده‌اند که موجودی انبار اولیه آن‌ها تماماً پیش خرید شده است و هنوز برنامه‌ای برای پر کردن قفسه‌های فروشگاه‌هایشان در اولین روز عرضه‌ی کنسول ندارند. این به آن معنا است که کنسول اکس باکس وان اکس در اولین روز عرضه‌ی خود در ژاپن، برای خرید در دسترس نخواهد بود و تنها طرفدارانی که آن را از قبل پیش خرید کرده‌اند به آن دسترسی دارند. البته Yamada Denki و Bic Camera خاطر نشان کردند که ممکن است تعداد اندکی از این کنسول برای خرید باقی بماند اما این تنها در صورتی است که پیش خرید کنندگان کنسول سفارش خود را لغو کنند. Yamada Denki همچنین اعلام کرد که برای محموله‌ی بعدی خود نیز امکان پیش خرید را قرار خواهد داد اما هنوز تاریخ دریافت سری بعدی کنسول‌ها مشخص نیست.

این اتفاق می‌تواند دو دلیل اصلی داشته باشد. اولین امکان محبوبیت بسیار بالای اکس باکس وان اکس در ژاپن است؛ با صرف نظر از این موضوع که اکس باکس وان اصلی توسط بازی بازان این منطقه نادیده گرفته شد. و دیگر دلیل ممکن آن است که تعداد کنسول‌های ارسال شده برای ژاپن بسیار محدود بوده و سازندگان تعداد کمی از آن را برای فروشندگان ژاپنی در نظر گرفته بودند. در حال حاضر هنوز دلیل قطعی به درستی مشخص نیست و باید منتظر گزارش هفته‌ی آینده‌ی Media Create از تعداد کنسول‌های فروخته شده باشیم تا به درک کامل‌تری از این اتفاق برسیم.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید