مایکروسافت: بازی بر روی ایکس‌باکس وان یا کامپیوتر‌های شخصی برای ما تفاوتی ندارد

۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۲

برخی از طرفداران از رویکرد مایکروسافت نسبت به عرضه بازی‌ها برای هر دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و ویندوز ۱۰ ناراضی بودند اما مایک ایبارا در توییتر اعلام کرده که مایکروسافت هیچ علاقه‌ای به این بحث ندارد و این موضوع برای آن‌ها بی‌اهمیت است.

مدتی است که مایکروسافت از برنامه متمرکز ایکس‌باکس خود در عصر ایکس‌باکس ۳۶۰ دور شده و سعی می‌کند اکثر بازی‌ها را برای هر دو پلتفرم خود، یعنی ایکس‌باکس وان (که شامل ایکس‌باکس وان اس و ایکس‌باکس وان ایکس نیز می‌شود) و ویندوز ۱۰، عرضه می‌کند. ممکن است برخی از طرفداران از این رویکرد مایکروسافت ناراضی باشند اما به نظر می‌رسد که مایکروسافت اصلا به این موضوع اهمیتی نمی‌دهد.

مایک ایبارا (Mike Ybarra)، نایب رئیس بخش ایکس‌باکس، طی پیامی در توییتر به سوال یکی از طرفداران که از او خواسته بود تا بیشتر بر روی ایکس‌باکس تمرکز کند، پاسخ داد و گفت که مایکروسافت به پلتفرم انتخابی بازیکنان اهمیت نمی‌دهد و می‌خواهد بازیکنان هر دو پلتفرم را پشتیبانی کند:

می‌دانید که ما هر دو پلتفرم را ساخته‌ایم؟ ویندوز و ایکس‌باکس. برای من مهم نیست که مردم کجا بازی می‌کنند. بازی کنید و لذت ببرید.

این تصمیم ایبارا و تیم ایکس‌باکس منطقی است و نه تنها به برنامه آن‌ها آسیب نمی‌زند بلکه برای آن‌ها مفید نیز هست چرا که باعث می‌شود افراد بیشتری بتوانند بازی‌های آن‌ها را تجربه کنند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید