رمانی جدید، ناگفته‌های داستان بازی Mass Effect: Andromeda را پوشش خواهد داد

۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰

بازی Mass Effect: Andromeda پس از عرضه با واکنش متوسط منتقدان و بازیکنان روبرو شد و یکی از بدترین نسخه‌های سری محبوب Mass Effect لقب گرفت. برای این عنوان عرضه هیچ بسته‌ای الحاقی برنامه‌ریزی نشده و با اینکه تنها هشت ماه از زمان انتشارش می‌گذرد، از سرویس EA/Origin Access نیز کنار گذاشته شده است. با این وجود، به نظر می‌رسد که وضعیت برای برخی از علاقه‌مندان بازی Mass Effect: Andromeda بدتر از پیش خواهد شد چراکه به تازگی شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) اعلام کرده که تصمیم دارد به جای یک بسته گسترش‌دهنده داستانی، یک کتاب جدید برای بیان ناگفته‌ها و نقاط مجهول داستان این بازی عرضه کند.

رمانِ جدیدِ سری Mass Effect با عنوان Mass Effect: Annihilation شناخته می‌شود و بر روی از بین رفتن Quarian Ark تمرکز دارد. همانطور که احتمالاً می‌دانید، در طول داستان بازی Andromeda بارها به Quarian Ark اشاره شد اما این مهم اصلاً به تصویر کشیده نشد و جز اشاره چیزی از آن شاهد نبودیم. با توجه به این فقدان، بسیاری از بازیکنان بر این باور بودند که این بخش، محوریت اصلی بسته گسترش‌دهنده داستانی این بازی باشد که اینک متوجه شدیم، این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.

مطمئناً عرضه این رمان که بر روی بخشی از ناگفته‌های داستانی بازی Mass Effect: Andromeda تمرکز دارد و تنها به صورت متن قابل دسترس خواهد بود، ناامید کننده است. این رمان توسط نویسنده برنده جایزه Hugo Award، یعنی کاترین ام. والنت (Catherynne M. Valente) به رشته تحریر درآمده است و بنابراین، می‌توان امیدوار بود که حداقل از نظر نگارش و روایت داستان، با کتاب کم‌نقصی روبرو نباشیم.

رمان Mass Effect: Annihilation در تاریخ شنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۷ (۲۳ ژوئن ۲۰۱۸ میلادی) بر روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌های آمریکالی شمالی، کانادا و انگلستان قرار خواهد گرفت. عرضه این کتاب در استرالیا نیز، برای روز سه‌شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ (۲۸ آگوست ۲۰۱۸) در نظر گرفته شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید