ایکس‌باکس لایو به ۵۳ میلیون کاربر دست یافت

۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳

مایکروسافت گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۱۸ که در ۳۰ سپتامبر به پایان رسید را منتشر کرده است و در آن آمار جالبی از ایکس‌باکس به چشم می‌خورد.

مایکروسافت اعلام نموده بخش رایانه‌ها و دستگاه‌های شخصی که ایکس‌باکس نیز به آن تعلق دارد، ۹٫۴ میلیارد دلار درآمدزایی داشته و این درحالی است که این میزان در همین بازه‌ی زمانی در سال گذشته، ۹٫۳ میلیارد دلار بوده است. درآمد نرم‌افزارها و سرویس‌های ایکس‌باکس نیز با ۲۱ درصد رشد و افزایش روبه‌رو بوده و گرچه درآمد بخش سخت‌افزار کم‌تر بوده، اما بخش توزیع دیجیتالی و عملکرد قوی عناوینش باعث می‌شوند که از آن چشم‌پوشی کنیم.

علاوه بر این‌ها، تعداد کاربران شبکه‌ی ایکس‌باکس لایو برروی ویندوز ۱۰، ایکس‌باکس وان و موبایل از ۴۷ میلیون نفر در سه‌ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۱۷ به ۵۳ میلیون رسیده است.

به‌صورت کلی، مایکروسافت ۲۴٫۵ میلیارد دلار درآمد کسب کرده و ۱۲ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته و همچنین سود خالص آن از ۴٫۷ میلیارد در سال گذشته به ۶٫۶ میلیارد دلار افزایش یافته است.

با عرضه‌ی کنسول جدید و میان نسلی ایکس‌باکس وان ایکس در نوامبر پیش رو، مشاهده‌ی وضعیت اقتصادی و درآمدهای مایکروسافت جالب و مورد توجه خواهد بود.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید