گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

تحلیل فنی | Gran Turismo Sport در برابر Forza Motorsport 7

تحلیل فنی | Gran Turismo Sport در برابر Forza Motorsport 7

زمانی که عنوانی برای سال ها با نسخه‌های مختلف بازی‌بازان را سرگرم کند و یک یا چندین نسل را با خود همراه سازد، تبدیل به یک نماد در صنعت بازی‌های ویدیویی می‌شود. دو سری قدیمی و محبوب Gran Turismo و Forza Motorsport دقیقا این تعریف را به بهترین شکل ممکن ارایه می‌کنند. امسال خوش اقبال هستیم که نسخه ای مورد انتظار و فوق‌العاده از هر دو سری در اختیار داریم و می‌توانیم ساعت ها با آن ها سرگرم شده و غرق در زیبایی‌هایشان شویم. در این مطلب قصد داریم تا دو بازی Gran Turismo Sport و Forza Motorsport 7 را به طور کاملا برابر و رو در رو از نظر فنی با یکدیگر مقایسه نماییم. هیجان انگیز است؛ مگر نه؟

سری Gran Turismo در سال جاری میلادی به سالگرد ۲۰ سالگی و سری Forza Motorsport  به سالگرد ۱۲ سالگی خود می‌رسند و این سالگرد را نسخه‌ای بسیار عالی جشن می‌گیرند. در ابتدا بگذارید این موضوع را یادآور شوم که بحث ما در این مطلب تنها در زمینه فنی و گرافیکی است و موضوع بعدی این که هر دو عنوان Gran Turismo Sport و Forza Motorsport 7 با نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه کاملا ثابت اجرا می‌شوند. رسیدن به این سطح از عملکرد، با وجود عناوینی با جلوه های بصری بسیار سطح بالا، به هیچ وجه کار آسانی نیست اما استودیو های پولی فونی دیجیتال و ترن ۱۰ توانسته‌اند به خوبی به آن دست پیدا کنند.

واضح است که این دو بازی، عناوین انحصاری شرکت های سونی و مایکروسافت هستند و هر کدام، قطعا برروی کنسول میان نسلی این شرکت ها، به بهترین شکل ممکن اجرا می‌شوند. اجرای Gran Turismo Sport روی پلی‌استیشن ۴ پرو مشکلی ندارد زیرا این کنسول هم‌اکنون موجود است اما اجرای Forza Motorsport 7 روی ایکس‌باکس وان ایکس چه می‌شود؟ دیجیتال فاندری به دلیل موجود نبودن این کنسول، از یک سیستم رده بالا برای اجرای بازی استفاده کرده و سعی شده تا همه چیز به مانند نسخه ایکس‌باکس وان ایکس به نظر برسد.

در اولین قدم، مقایسه جزئی و دقیق اتومبیل ها مطرح می‌شود. هر دوی این عناوین توانسته‌اند اتومبیل هایی با جزئیات بسیار واقع گرایانه طراحی کنند اما زیر مایکروسکوپ، قطعا تفاوت های بسیاری دیده می‌شود. به طور کلی، جزئیات در اتاق و همچنین بیرون اتاق اتومبیل ها در بازی Gran Turismo Sport بیشتر و دقیق تر هستند. طراحان این بازی از یک نوع متریال واقع به شدت واقع گرایانه برای روکش اجسام استفاده کرده اند که باعث می‌شود همه چیز نسبت Forza Motorsport 7 طبیعی تر به نظر برسد. رنگ اتومبیل ها در Forza Motorsport 7 کمی نسبت به اتومبیل های عنوان رقیب، مات تر است و همین باعث می‌شود درخشندگی کمتر شود.

طراحان هنرمند پولی فونی دیجیتال جزئیات اتومبیل‌ها را با جزئیاتی دیوانه کننده طراحی کرده‌اند و البته زمان کافی را نیز برای انجام این کار در اختیار داشته‌اند.

در همین زمینه می‌توان چراغ اتومبیل‌ها را بررسی کرد. در Gran Turismo Sport چراغ ها مانند دیگر بخش های یک اتومبیل، جزئیات خیره کننده و حیرت آوری دارند و علاوه بر این، محیط را نیز بهتر بازتاب می‌دهند. در طرف دیگر، دیجیتال فاندری نگاهی به دریچه های هوا می‌اندازد. با این که دریچه ها در هر دو نسخه پر جزئیات و خوب طراحی شده‌اند اما مدل رندر شده‌ی نسخه Forza Motorsport 7 بسیار ساده تر از مدل Gran Turismo Sport است و همچنین در این مدل، فقدان Ambient occlusion شدت خودنمایی می‌کند. در دیگر موارد، مانند لوگو، جزئیات روی داشبورد و دنده، دو بازی را می‌توان برابر دانست و از زیبایی جزئیات آن ها لذت برد. توجه داشته باشید که بیشتر بودن جزئیات و دقتی که در طراحی هر جزء از اتومبیل در Gran Turismo Sport به کار رفته، به دلیل مدت زمان بسیار بیشتر ساخت نسبت به Forza Motorsport 7 بوده است. با این حال، در مدت زمان ساخت کمتر نیز سازندگان Forza Motorsport 7 توانسته‌اند تعداد اتومبیل ها و مسیر های بیشتری را نسبت به رقیب در بازی بگنجانند و شاید موضوع کمتر بودن جزئیات با عقل جور در بیاید.

دریچه هوا در اتومبیل mazda RX 5 و همان طور که در متن نیز اشاره شد، با این که هر دو عنوان در به تصویر کشیدن جزئیات عالی کار کرده‌اند اما جزئیات در GT Sport بیشتر است.

از بحث اتومبیل ها که خارج شویم، به سراغ محیط و مسیر های مسابقه می‌رویم. در همین ابتدا باید گفت که Forza Motorsport 7 به لطف سخت افزار قدرتمند کنسول ایکس‌باکس وان ایکس، به طور کلی بافت های با کیفیت تری دارد. کیفیت بافت زمین، چمن ها، دیوار ها و… در بازی مایکروسافت بیشتر است. مسیر های مسابقه Gran Turismo Sport قطعا از رقیب خود کمتر است اما اگر مسیر های مشابه را با دقت بررسی کنیم، مشاهده می‌شود که جزئیات در بازی سونی با دقت بیشتری طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، به تماشاچیان حاضر در مسیر که نگاه می‌کنیم، متوجه می شویم که سازندگان Forza Motorsport 7 از مدل های فلت و ۲ بعدی استفاده کرده‌اند اما در آن طرف، طراحی تماشاچیان در Gran Turismo Sport به صورت مدل های واقعی و سه بعدی انجام شده است و علاوه بر این، هر کدام از آن ها برای خود سایه دارند.

کیفیت بافت ها و سایه‌ها در Forza 7 قطعا بالاتر است و توان پردازش گرافیکی بیشتر ایکس‌باکس وان ایکس در این جا به کمک بازی می‌آید.

موضوع مهم بعدی، درخت ها در دو بازی هستند. طراحی و رندر درخت ها در دو بازی واقعا متفاوت بوده و هر با تکنیک های متفاوتی طراحی شده‌اند. در Forza Motorsport 7 درخت ها اغلب از دو صفحه ی تخت یا فلت تشکیل شده‌اند. با این که رانندگی در مسیر های سرسبز در این بازی بسیار لذت بخش است اما باید این موضوع را در نظر گرفت که درخت ها در بازی مایکروسافت به صورت داینامیک با نور رفتار نکرده و همچنین به خوبی خود، سایه ندارند. در آن طرف، سازندگان Gran Turismo Sport برای طراحی درختان در مکان هایی از تکنیک شاخه‌ای و در مکان های دیگر از چند صفحه فلت یا تخت کنار هم استفاده کرده‌اند. با یک مقایسه رو در رو و عمومی‌، می‌توانیم بگوییم که درخت ها در Gran Turismo Sport زیبا تر و طبیعی تر به نظر می‌رسند و علاوه بر این، سایه واقع گرایانه دارند. تفاوت در این موضوع حتی زمانی که از دور دست به لبه های درختان نگاه می‌کنید، کاملا مشخص است.

با یک نگاه معمولی می‌توان گفت که درخت ها در GT Sport طراحی با جزئیات تر و بهتری دارند. در متن به طور کامل در مورد این موضوع صحبت شد.

در زمینه سایه‌ها و نورپردازی، Forza Motorsport 7 تا حدودی موفق تر عمل کرده است. ارتباط بین نور و سایه در این بازی به شدت با دقت انجام شده و به صورت واضح، رزولوشن سایه‌ها در این بازی نسبت به رقیب خود بیشتر است. نکته جالب در مورد Gran Turismo Sport این جا است که در این بازی سایه ها در هر زمان، وابسته به منبع نور، یعنی خورشید هستند اما در بازی مایکروسافت، این رابطه فقط در ساعات ثابت شبانه روز مانند صبح، ظهر یا غروب صدق می‌کند. صحبت از شب و روز شد، بد نیست اشاره کنیم که گذشت زمان در Gran Turismo Sport تقریبا هیچ معنایی ندارد؛ به این معنی که اگر در یک جا بایستید و زمان بگذارنید، هیچ چیزی تغییر نمی‌کند و چرخه شب و روزی وجود ندارد. این در حالی است که در نسخه قبلی این بازی که برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شده بود، چرخه کامل شب و روز وجود داشت. در Forza Motorsport 7 اوضاع کمی بهتر است؛ با گذشت زمان، ابر ها به حرکت درمی‌آیند و گویی همه چیز در جریان است اما باز هم چرخه شب و روز در بازی وجود ندارد.

سایه ها قطعا در بازی مایکروسافت بهتر و طبیعی تر هستند و علاوه بر این، GT Sport در نشان دادن سایه‌های بلند و طولانی مشکلاتی دارد. در کل هر دو عنوان بسیار زیبا هستند.

موضوع مهم و جالب بعدی در تحلیل فنی ما، بازتاب محیط روی بدنه اتومبیل ها در دو بازی است. اول این که تکنیک استفاده شده برای طراحی بازتاب ها در دو بازی بسیار متفاوت از هم است و موضوع دوم این که تکنیک استفاده شده در GT Sport بسیار عجیب به نظر می‌رسد. در Forza Motorsport 7 سازندگان از تکنیک استفاده از اطلاعات تصویر قبلی استفاده کرده‌اند؛ به این معنی که رفلکشن ها با توجه به اطلاعات فریم قبلی، هر بار خود را نشان می‌دهند. این رفلکشن ها در نسخه ایکس‌باکس وان ایکس با نرخ فریم نصف نرخ فریم اصلی بازی، یعنی با ۳۰ فریم در ثانیه نمایش داده می‌شوند و می‌توانیم بگوییم که Forza Motorsport 7 از این نظر هیچ نقصی ندارد. در طرف دیگر اما سازندگان Gran Turismo Sport از تکنیک عجیبی استفاده کرده‌ند؛ اول از همه این که بازتاب های روی سطح اتومبیل ها در این بازی نسبت به بازی رقیب قطعا کیفیت کمتری دارد. نکته بعدی این جا است که ریت آپدیت رفلکشن ها در این بازی در مواقع مختلف، متغیر است. به عنوان مثال در یک صحنه، بازتاب با سرعت خوب ۶۰ فریم بر ثانیه دیده می‌شود و در صحنه ای دیگر این ریت به ۲۰ بر ثانیه می‌رسد. اما مورد عجیب در این جا دیده می‌شود که بازتاب روی سطح اتومبیل های مختلف، کاملا وابسته به بازتاب روی اتومبیل شما است؛ به این معنی که تصویر هر چیزی که روی اتومبیل شما بازتاب شود، همزمان برروی دیگر اتومبیل ها نیز نمایش داده می‌شود و در واقع همه از یک Cube Mapping استفاده می‌کنند.

بازتاب ها برروی سطح اتومبیل را می‌توان در Forza Motorsport 7 بهتر دانست اما استفاده از این تکنیک عجیب توسط پولی فونی در GT Sport در نوع خود جالب است و البته باعث خلق چنین صحنه هایی می‌شود.

قطعا موارد بسیار بیشتری برای مقایسه وجود دارد که در نوشتار نمی‌گنجد. شدیدا پیشنهاد می‌کنیم که ویدیوی تحلیلی دیجیتال فاندری را از مقایسه فنی دو بازی فوق‌العاده Gran Turismo Sport و Forza Motorsport 7 تماشا نمایید. شما می‌توانید این ویدیوی تحلیلی را در زیر تماشا و دانلود کنید (واضح است که تنها مشاهده ویدیو با بالاترین کیفیت ممکن باعث فهم دقیق موضوعات فنی این سری می‌شود):

دانلود ویدیو با رزولوشن ۲۱۶۰p

دانلود ویدیو با رزولوشن ۱۰۸۰p

12345678910(10 رای, میانگین آرا 9٫90 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. erfanwoods گفت:

  بزرگترین انحصاریشون با اون همه تبلیغات در برابر gt حرفی برای گفتن نداره . خخخخخ

  62Thumb up 149Thumb down
  • Red Dead Redemption II گفت:

   به طور واضحی برتری Gran Turismo Sport مشخصه و در این زمینه و اقعا باید تحسین کرد Polyphony Digital

   91Thumb up 70Thumb down
  • Making Iran Wrecked Again گفت:

   شما سونی فن های متعصب توجه داشته باشید تعداد خودروهایی که توی Forza 7 هست به ۷۰۰ تا میرسه درحالی که توی gt sport حدود ۱۵۰ تاست. هنر این نیست که بشینی ۱۵۰ تا ماشینو با جزئیات خیلی بالا طراحی کنی. هنر اینه که ۷۰۰ تا ماشین مختلف رو با جزئیات عالی طراحی کنی.
   پس خواهشن ۱۵۰ رو با ۷۰۰ مقایسه نکنید که خندم میگیره Laugh

   81Thumb up 125Thumb down
   • hosseingamer@irib.tv3.ir گفت:

    دقیقش ۱۷۷تاس که اگر گردش کنی میشه ۲۰۰تا!هی ۱۰تا۱۰تا دارن تعداد ماشیناشو میارن پایین Neutral

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 70Thumb up 22Thumb down
   • pc gamer dog گفت:

    @Making Iran Wrecked Again
    گریه نکن ما PC فن های بدبخت در حسرت PS4 هممون گریه میکنیم کاش منم میتونستم گرن رو تجربه کنم جای بازی بی کیفیت فورزا Cry

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 94Thumb up 60Thumb down
   • Dante Son Of Angel گفت:

    اون موقع که گرن توریزمو ۶ ، ۱۱۰۰ تا ماشین داشت شما کجا تشریف داشتی؟

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 83Thumb up 15Thumb down
   • mosi_87 گفت:

    اول یه دیسلایک میدم برای عکس پروفایلت
    کوچولو اون موقع که گرن توریسمو بیشتر از ۱۰۰۰ تا اتومبیل داشت توی بازیش با انواع و اقسام مسابقات در کلاسهای متنوع کجا بودی؟؟
    برو یه سر گرن توریسمو ۵ و ۶ رو ببین بعد بیا
    در بزرگ بودن سری گرن توریسمو همین بس که به افتخار ۲۰ مین سالگردش کمپانی های مختلف اتومبیل های خاص طراحی کردن و توی بازی گرن توریسمو ۶ به صورت دی ال سی عرضه میشد مثلا مرسدس بنز ویژن گرن توریسمو
    نکته بعدی اینکه خود شرکت سازنده هم گفت که این عنوان از سری اصلی نیست و یه عنوان فرعی از سری گرن توریسمو به حساب میاد

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 63Thumb up 14Thumb down
    • Making Iran Wrecked گفت:

     منم یک دیسلایک میدم برای پروفایلت
     وقتی اسممو نمیخونی همین میشه دیگه =))
     اخه عمویی، من به گرن تورسیمو ۵ و ۶ چیکار دارم؟ نکنه توی این مطلب داریم گرافیک forza 7 رو با gt 6 مقایسه میکنیم؟ قبل از ریپلای کردن خوب فک کن ببین حرفت ارزش معنایی داره یا نه

     7Thumb up 5Thumb down
    • r_313 گفت:

     کی حرف از گذشته ی گرن توریسمو زد؟ داریم نسخه ی جدیدشو میگیم. به گذشتش ربطی نداره.

     0Thumb up 0Thumb down
  • XBOX ONE X:THE BEAST INCARNATE گفت:

   متای ۷۶ گرن از همه سری فورزا کمتره . موفق باشید Kiss Wink

   40Thumb up 78Thumb down
  • maxpayne.ps4pro گفت:

   قطعا gt بهتره!!!! این که دیگه مقایسه نمیخواس اصلا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   67Thumb up 41Thumb down
  • marcus.finex گفت:

   هر دو نسبت به هم برتری هایی دارند تو بعضی موارد فورزا بهتره بعضی موارد گرن
   گرافیک فورزا رو باید رو ایکس دید بعد مقایسه کرد رایس سن اف روم رو اگر در نظر بگیریم می بینیم نسخه pc کدر تره نسبت به نسخه وان
   مقایسه این دو بازی اشتباه هست در حال حاضر
   فورزا ۲ سال وقت گذاشته .گرن ۶ ساله
   فورزا رو ۲ تا پلتفروم بهینه شده اما گرن رو ۱ دونه پلتفروم
   گرن رو پرو اجرا شده فورزا رو پی سی قدرتمند
   فورزا ۷۰۰ تا ماشین داره گرن ۲۰۰ تا
   تعداد پیست ها تو فورزا ۳۲ تا هست اما گرن کمتره
   فورزا آب هوای دینامیک داره اما گرن نداره
   فورزا هر دوسال ۱ بار میاد اما گرن تازه به نسل ۸ پا گذاشته
   به نظر من پولی فانی عالی عمل کرده در بخش جزئیات طراحی وبهینه سازی گرافیکی اما نداشتن محتوا وآنلاین بودن ضربه زده بهش
   فورزا هم که سال به سال داره رو به جلو حرکت می کنه مثل همیشه عالیه

   44Thumb up 88Thumb down
 2. EXR گفت:

  باورنکردنیه گرن چه قدر طبیعی تر و بهتره با این که فورزا روی یه PC بالا رده تست کردن ولی واقعا قابل قیاس با گرن نیست گرافیکش Shock

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 65Thumb up 31Thumb down
 3. Saman_hk گفت:

  اینو تو سایت همسایه گفتم اینجا هم میگم:
  گرن توریسمو:دریاچه با عمق زیاد
  پراجکت ۲:اقیانوسی بزرگ با عمق کم
  فورتزا ۷:اقیانوسی بسیار بزرگ با عمق کم

  40Thumb up 58Thumb down
  • M.M.MAHDAVI گفت:

   فورتزا و عمق کم
   نه اخه عمق کم؟
   چرا عمق و ربط میدی به فورتزا و پراجکت؟
   با رسم شکل دلایل خود را برای کم عمق بودن فورتزا و پراجکت کارز و عمیق بودن گرن توریزمو شرح دهید.
   انصافا ماکه هنوز قسمت نشد fm7 رو بازی کنیم ولی من پراجکت کارز رو بازی کردم و مطمئنم بازی لااقل به قول شما یه ذره”عمیق” هست

   15Thumb up 19Thumb down
   • Saman_hk گفت:

    عمق=جزئیات گرافیکی ماشین ها و محیط.(که حتی در گرن توریسمو شاید بعضی جزئیات اضافی و زیاده رَوی از سوی پالی فانی هستیم)
    عمق کم فورتزا یعنی جزئیات کم تر گرافیکی ماشین ها و بعضا محیط پیست(مثل درخت ها) و در عوض توجه بسیار زیاد به محتوای بازی.(که نکته مثبتی حساب میشه).
    پراکجت حدی مابین این دو هست.یعنی محتوا کمتر از فورتزا اما بیشتر از گرن.(وجود آب و هوای داینامیک و برفی).

    7Thumb up 6Thumb down
 4. Jarogh گفت:

  سلام
  مانیتور ۹۰۰ و ۱۰۸۰ چقدر فرق دارن تو بازی ها و آیا ارزش عوض کردن مانیتور هست یا چند وقت دیگه ۴k بهتره ؟

  6Thumb up 4Thumb down
 5. PlayStation Exclusives گفت:

  این است قدرت سونی کبیر فروش سه برابری و گرافیک برتر In Love

  51Thumb up 28Thumb down
 6. Hallbalde گفت:

  عاشق گرن توریسو هستم . در اولین فرصت نسبت به خریدش اقدام میکنم

  18Thumb up 12Thumb down
 7. cv گفت:

  اول یه نکته لازمه
  GT SPORT قرار بود پارسال منتشر بشه ولی Pro و psvr باعث یک سال تاخیر شد
  اگه همون پارسال عرضه شده بود متاش بیشتر بود
  حتی اگه قبل E3 هم عرضه میشد بالای ۸۰ بود
  نمیدونم سونی خواست قدرت فروش به رخ مایکروسافت بکشه یا هر دلیلی بعد از forza عرضه شد
  منتقدا هم بلافاصله بعد از forza با محتوای آفلاین زیاد به سراغ GT SPORT اومدن که کاملا آنلاین
  طبیعیه که اون ایرادات بگیرن
  ____________________________
  اخه چراغ Laugh چراغ چرا باید این همه جزئیات داشته باشه Laugh
  واقعا باید به ﭘﻮﻟﯽ ﻓﻮﻧﯽ ﺩﯾﺠﯿﺘﺎﻝ و یاماگوچی بزرگ تعظیم کرد
  HDR GT SPORT از تصور خارج

  GT SPORT قطعا بهترین و واقع گرا تربن شبیه‌ساز این نسل

  32Thumb up 10Thumb down
 8. MICROSOFT.xbox one گفت:

  اشکان جان خسته نباشی Yes Yes
  استودیو پولی فونی دیجیتال در جزئیات گرافیکی بسیار عالی عمل کرده و الحق قابل تقدیر هست از اون ور ترن۱۰ هم با توجه به تعداد بسیار زیاد اتومبیل ها و پیست ها طبیعتا کار بسیار سختی در پیش داشته و به طور کلی هر دو استودیو در بحث فنی خوب کار کردن به خصوص پولی فونی دیجیتال که در جزئیات گرافیکی خیلی خوب عمل کرده

  31Thumb up 6Thumb down
 9. AMIR73.PC گفت:

  هر دو حسابی زحمت کشیدن Yes
  ولی خب هیچی برای من پدر سبک شبیه ساز نمیشه. چند روزه کامل زندگیم شده مسابقات آنلاین GTS . فوق العاده ست Heart

  21Thumb up 4Thumb down
 10. mersad گفت:

  در کیفیت بالای گرن توریسمو که شکی نیست اما دوستان در نظر داشته باشند که ترن ۱۰ پیست ها و ماشین های بیشتری طراحی کرده ولی پولیفونی تمرکزش رو روی تعداد خاصی ماشین گذاشت.
  نکته دیگه هم اینه که ترن ۱۰ هر دوسال داره بازی میسازه اما پولیفونی ۴ سال زمان داشته.
  در کل اینکه هر دو استدیو بازی های بی نظیری برای پلتفرم خودشون ساختند.

  11Thumb up 16Thumb down
 11. pc gamer dog گفت:

  من PC فن با دیدن این مقایسه اشک از چشمام جاری شد چرا از تجربه این شاهکارم.حر.ومم Cry

  15Thumb up 10Thumb down
  • kawaii ochinchin گفت:

   داداش نگران نباش من خودم پی اس فور دارم اینجا هم اوضاع داغونه انقد بازی های مضخرف سونی رو لی.سیدم خسته شدم اون چند تا بازی خوبشم از روی بیکاری بالای صد بار از اول تا اخر رفتم حالم ازشون بهم میخوره، فقط تنها سرگرمیم شده ترول کردن فن های ایکس باکس و بقیه روز هم به پلتفرم برتر پی سی سر تعظیم فرود میارم.

   9Thumb up 18Thumb down
 12. Fight Club گفت:

  هر دو تا عنوانو تجربه کردم… البته Gran Turismo رو بیشتر
  ایرادی که میتونم به Forza Motorsport 7 وارد کنم…
  اینه که بازی یه خورده از شبیه ساز به سمت ارکید رفته…یعنی شما زمانی که Forza Motorsport 7 رو تجربه میکنید به عنوان شبیه ساز اصلا احساس خستگی نمیکنید…. و کاملا از بازی لذت میبرید
  تو بقیه موارد Turn 10 سنگ تموم گذاشته Yes
  اما Gran Turismo
  از لحاظ شبیه ساز بخوایم حساب کنیم… واقعا فوق العاده هست
  واقعا به نظرم بهترین شبیه ساز نسل ۸ هست…
  اما تو بخش تک نفزه و مخصوصا محتوا…. هیچ حرفی برای گفتن جلوی Forza Motorsport 7 نداره..
  از اونور تو سایت همسایه دیدم…خانوم منتقد محترم حتی به بخش قدرتمند انلاین بازی رحم نکرده
  ایشون مشخصه اولین بار سری Gran Turismo رو تجربه میکنه… که به فاصله ۱۵ دقیقه هر match گیر داده… و اینو ضعف میدونه
  این به اون نشون…. که شما تو مسابقات انلاین Gran Turismo نمیتونی دو تا مسابقه رو پشت هم بری…
  فشاری که بازی به اعصاب روانت میاره باور نکردنیه.. لحظه ها تعیین کننده هست…
  پس این به نظرم ضعف نیست…
  در کل بخوام بگم… بازم Forza Motorsport 7 ما رو رو سفید کرد… درسته که Gran Turismo تو یه سری موارد بالاتر از استاندارد ها عمل کرده…
  ولی در کل به نظرم Forza Motorsport 7 عملکرد کلی بهتری داشته

  33Thumb up 8Thumb down
  • EIMPIII PCS گفت:

   درود بر چنین نظر بی نظیری…..واقعا تو نسل هشت بعضی منتقدا و بررسی هاشون تو این کشور بر اساس سلیقه،دید بقیه منتقدا،و ایرادات الکی و عجیب وغریبه،وای به حال منتقد که فن بازی باشه،در مورد بازی در کل فورتزا بهتر عمل کرده.
   بازم درود بر چنین نظری Rose

   11Thumb up 4Thumb down
  • فرزام جان دقیقاً می‌تونم بگم درسته! تو فورزا ۶ پدر آدم در میومد! واقعاً پدر آدم در میومد. اما فورزا ۷ به طرز عجیبی برام آسونتر شده بود. برای همین می‌خوام برم سمت پراجکت کارز

   9Thumb up 3Thumb down
  • DextrousShooter گفت:

   آقا فرزام
   الان این میچربه که گفته بشه فورزا بالاتره
   شما اگه بیای با دلیل و مدرک از گرن تعریف کنی حتی سونی فن ها هم میریزن سرت
   یه عده هم موج سواریشون خوبه،سووار موج میشن
   مثل جریان E3 سونی که تا میخورد ک.و.ب.ی.دنش

   3Thumb up 1Thumb down
  • MS GAMER گفت:

   داداش اونجایی که گفتهطراحی ماشین‌ها از نظر ظاهری فوق‌العاده کار شده است، اما از نظر فیزیک یک حس تو خالی بودن نمی‌گذارد با آن‌ها ارتباط برقرار کنید)واسه من جالب بود اصلا مفهومشو نفهمیدم خدایی فیزیک ماشین ها بی نظیره وزنشون کاملا احساس میشه

   2Thumb up 2Thumb down
   • Fight Club گفت:

    به نکته ریزی اشاره کردی Yes
    به خاطر همین هم میگم ایشون اولین بارشه Gran Turismo رو تجربه کرده…
    از نسخه ۱ تا این شماره…. فیزیک بازی همینجوزی بود… اینا رو فقط Gran Turismo بازا میفهمن
    کاملا مشخصه ایشون نقدشو بر مبنای Forza Motorsport 7 نوشته..
    که به نظرم اشتباهه..

    3Thumb up 2Thumb down
    • MS GAMER گفت:

     دقیقا تو نقدش همش داره یه جورایی با فورزا مقایسش میکنه حتی دیدم تو جدول فروش انگلستان هم کامنت داده بود که دوست دارم که گرن توریسمو فروش نره تا سازنده ها یه بازیی بسازن که کمتر خسته کننده باشه چه قبول کنیم چه نکنیم فورزا یه شبیه سازه کامل نیست حداقل در این نسخه ولی عجیبه این خانوم این موضوع رو نمیفهمه و در عوض گرن توریسمو که یه شبیه سازه کامل هست رو خسته کننده میدونه.در کل هر کسی حق داره نظره خودشو بگه اما توقع از یه منتقد خیلی بیشتر از این حرفاست ایشون بشدت یه طرفه نقد کرده بودن

     2Thumb up 1Thumb down
    • MS GAMER گفت:

     اینم اصل کامنت ایشون بخونید و ببینید چه کسی بازی رو نقد کرده(دعا کنید فروش جی تی دووم نداشته باشه، وگرنه باز هم باید شاهد ایده‌های خسته کننده یامائوچی واسه این سری باشیم. شاید فروش ناامید کننده یه سر و سامونی به اوضاع تیم سازنده بده.)

     1Thumb up 0Thumb down
     • DextrousShooter گفت:

      آره من این کامنتش رو خوندم
      لایک هم کم نگرفته بود
      فعلا جو منفی هست،همش هم از تعداد ماشین ها و پیست سرچشمه میگیره
      به خاطر همین همه با دید منفی میرن سراغ GT
      ایرادای عجیبی مثل فیزیک توخالی(کجای دلم بذارم!!! GTو فیزیک توخالی؟؟؟؟) هم میگیرن.
      من از شبیه ساز اصلا خوشم نمیومد،ولی گرن به شدت نظرمو جلب کرد (ولی فعلا مجبورم تو گیم نت بازی کنم Snicker )
      خلاصه اینکه قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری(نه این که من زرگر باشما Grin )

      2Thumb up 1Thumb down
   • r_313 گفت:

    افتضاحه. گیمپلی بازی افتضاحه. ماشینا انگار دارند رو یخ صیغل داده شده حرکت می کنند.

    0Thumb up 0Thumb down
 13. Love japan گفت:

  “در زمینه سایه‌ها و نورپردازی، Forza Motorsport 7 تا حدودی موفق تر عمل کرده است. ارتباط بین نور و سایه در این بازی به شدت با دقت انجام شده و به صورت واضح، رزولوشن سایه‌ها در این بازی نسبت به رقیب خود بیشتر است.”

  سایه های توی فورتزا موتور از قبل رندر شدس در حالی که مال گران توریسمو ریل تایم داره رندر میشه مشخصه که وضوح سایه ها کاهش پیدا میکنه اما در عوضش این بازی قابلیت داشتن اب هوای داینامیک در اینده رو خواهد داشت اما برای فوترزا موتور ممکن نیست .

  9Thumb up 6Thumb down
 14. shahab_JN گفت:

  سلام دوستان ببخشید اینجا سوال می پرسم خیلی مهمه اگر میشه جواب بدید من ۴ روزه ps4 خریدم از سمت راست خودم وقتی گوشم رو میچسبونم بهش یه صدای فن میاد مثل زززززززززز البته خیلی صدای کنه ولی میترسم مشکل داشته باشه ایا طبیعیه؟ ممنون میشم جواب بدید

  1Thumb up 3Thumb down
 15. پنکه گفت:

  دیجیتال فاندری واقعا کارش درسته به جزییاتی دقت میکنه و موشکافانه بیان میکنه که کسی به فکرش نمیرسه Yes
  امیدوارم پولی فونی و یامائوچی هم تو GT بعدی جبران کنن این عنوان در حد نام GT نبود

  5Thumb up 3Thumb down
 16. MS GAMER گفت:

  طراحی ماشین‌ها از نظر ظاهری فوق‌العاده کار شده است، اما از نظر فیزیک یک حس تو خالی بودن نمی‌گذارد با آن‌ها ارتباط برقرار کنید………………….دوستان این یه تیکه از نقد سایت همسایه در مورد گرن توریسمو هست ولی من منظور از این تو خالی بودن رو نمیفهمم دیروز خودم بازی کردم واقعا وزن ماشین ها به خوبی احساس میشد و هیچ مشکلی از این بابت ندیدم حالا این خانوم منظورش چی بوده من که نگرفتم

  11Thumb up 2Thumb down
 17. amir_22 گفت:

  همانا که ما یک جهان را آفریدیم در سبک ریسینگ هم تنها fm را آفریدیم بقیه آفریده شده ها در زیرش هست و خواهد بود
  شب خوش

  3Thumb up 7Thumb down
 18. THELASTOFUS_IR گفت:

  واقعا چقدر خوبه ایکس باکس یه انحصاری داره که تو سبک ریسینگ رقابت کنه با سونی
  اگه تو بقیه سبک ها هم میتونست رقابت کنه یه وان میگرفتم و لذت میبردم از بازیاش ولی این نسل بد جور کم آودده هیچی نداره اون چیزاییم که داره یا رو پی سی هست یا اینکه در حد مقایسه با بزرگان سونی نیستن.
  رقابت باشه میشه بازی برد برد برای ما گیمرا

  6Thumb up 1Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت