بیش از ۳۰ درصد بازی‌های نینتندو سوییچ، با موتور بازی‌سازی Unity توسعه یافته‌اند

۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰

در چند هفته گذشته، گزارش‌های متعددی در باب تاخیر بازی‌های جدید کنسول نینتندو سوییچ که توسط موتور بازی‌سازی یونیتی (Unity) توسعه یافته بودند، منتشر شد. از جمله این بازی‌ها می‌توان عناوینی نظیر Yooka-Laylee و Battle Chasers: Nightwar را نام برد. با این وجود و به رغم این مشکلات، به نظر می‌رسد که برخی بازی‌های نینتندو سوییچ بدون هیچ مشکلی با استفاده از این موتور محبوب ساخته می‌شوند.

هیروکی اومائه (Hiroki Omae)، مدیر بخش ژاپن شرکت یونیتی، در گفتگو با وب‌سایت «GamesIndustry» ابراز داشت که بیش از ۳۰ درصد بازی‌های نینتندو سوییچ با استفاده از موتور بازی‌سازی یونیتی توسعه می‌یابند. وی در این خصوص اظهار داشت:

موتور بازی‌سازی یونیتی از نخستین روز [عرضه] کنسول نینتندو سوییچ از آن پشتیبانی به عمل آورد و ما مفتخریم که گزارش دهیم که بیش از ۳۰ درصد بازی‌هایی که تاکنون بر روی نینتندو سوییچ عرضه شده‌اند، توسط این موتور بازی‌سازی توسعه یافته‌اند.

این شرکت در ادامه تاکید کرد که همچنان به همکاری خود با شرکت نینتندو به منظور بهینه‌سازی‌های مورد نیاز ادامه خواهد داد:

ما همچنان با نینتندو به همکاری نزدیک خود ادامه می‌دهیم تا موتور یونیتی را برای نینتندو سوییچ بهینه کنیم. ما خوشحالیم که توسعه‌دهندگانمان بر روی این سیستم به موفقیت رسیده‌اند.

تقریباً حدود یک سال پیش بود که موتور یونیتی به صورت رسمی از کنسول جدید نینتندو پشتیبانی به عمل آورد. لازم به ذکر است که بازی موبایل شرکت نینتندو یعنی Super Mario Run نیز توسط همین موتور بازی‌سازی ساخته شده است.

یونیتی از همان روزهای نخست عرضه نینتندو سوییچ به یکی از موتورهای محبوب برای ساخت بازی بر روی این کنسول هیبریدی بدل گشت. شرکت نینتندو، نخستین بازی خود را که به طور مشخص برای تلفن‌های هوشمند توسعه داده است، یعنی بازی Super Mario Run را با استفاده از همین موتور بازی‌سازی ساخت و رابطه نزدیکی با یونیتی به منظور توسعه هرچه بهتر بازی‌ها برقرار کرد که در نتیجه عنوانی ارزشمند و در خور سری Mario را روانه بازارها کرد.

0
0
برچسب‌ها: ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید