Betadwarf: بازی‌های کمی از پتانسیل کامل ایکس‌باکس وان ایکس استفاده خواهند کرد

۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۳

استفن کابلگارد، مدیرعامل اجرایی BetaDwarf، معتقد است که بازی‌های کمی از پتانسیل ایکس‌باکس وان ایکس بهره‌مند می‌شوند و دلایل این اتفاق را نیز اعلام کرد.

ایکس‌باکس وان ایکس کمتر از دو ما دیگر عرضه می‌شود و هنوز سوال‌هایی در خصوص آن بی‌پاسخ مانده‌اند. واکنش اذهان عمومی نسبت به این کنسول چگونه خواهد بود؟ آیا این کنسول به فروش ایکس‌باکس و مایکروسافت کمک خواهد کرد؟ یکی از این سوالات این است که چه بازی‌هایی از پتانسیل ایکس‌باکس وان ایکس نهایت استفاده را می‌برند؟

استفن کابلگارد از BetaDwarf، توسعه دهنده Minion Masters: Forced to Duel، در گفتگو با GamingBolt در این خصوص گفت:

شخصا معتقدم که بازی‌های زیادی از پتانسیل کامل ایکس‌باکس وان ایکس استفاده نخواهند کرد؛ همانطور که بیشتر بازی‌ها بر روی کامپیوتر‌های شخصی پایین تر از حد ایده‌آل اجرا می‌شوند. با وجود نسخه‌های مختلف یک کنسول کنترل هزینه‌ها برای توسعه بازی‌ها سخت می‌شود. توسعه‌دهندگان بازی را برای ضعیف‌ترین کنسول طراحی می‌کنند و قدرت مضاعف کنسول قوی‌تر خود‌به‌خود وارد ماجرا می‌شود. این روش برای تیم‌های زیادی مناسب‌تر خواهد بود.

کابلگارد افزود:

به خصوص تیم‌های کوچک‌تر که زمان لازم برای بهینه‌سازی بازی برای نسخه‌های مختلف را ندارند. فکر می‌کنم ما هم به این گروه تعلق داریم.

به نظر کابلگارد توسعه‌دهندگان یا فرصت و هزینه لازم برای توسعه نسخه‌های متفاوت بازی برای نسخه‌های مختلف یک کنسول را ندارند و یا سود زیادی از بهینه‌سازی این نسخه‌ها به دست نمی‌آورند. شاید پس از عرضه ایکس‌باکس وان ایکس و در صورت موفق بودن این کنسول، نظر کابلگارد و سایر توسعه‌دهندگان تغییر کند.

ایکس‌باکس وان ایکس در تاریخ ۷ نوامبر، در سراسر جهان، با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه می‌شود.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید