به یاد روزهای خوب “بازی دو نفره” | نقد و بررسی بازی Knack 2

۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

در سال های قبل و نسل های چهارم و پنجم اکثر بازی ها تمرکز خاصی بر بازی دو نفره و Co op داشتند و به ویژه عناوین Beat ’em up که در آن زمان بسیار روی بورس بودند همواره شامل بخش داستانی دو نفره بودند و باید از بین شخصیت های مختلف انتخاب می کردیم و به جنگ دشمنان در مسیری سخت و دشوار می رفتیم و مراحل و باس ها را رد می کردیم. در واقع بازی دلیلی برای جمع کردن اعضای خانواده و برادرها و دوستان و…. کنار هم بود تا چند ساعتی را با هم لذت ببرند. یادم است که گاهی که برای خرید بازی به مغازه می رفتیم سوالمان از فروشنده این بود که “آقا بازی دو نفره چی دارین؟” اما با فراگیر شدن اینترنت، هر چه که پیش رفتیم بازی ها به سمت تک نفره شدن و داشتن بخش های چند نفره آنلاین پیش رفتند که در حقیقت باز هم همان تک نفره بود، فقط شخصیت های درون بازی تنها نبودند و با هم بودند!! اما بازیباز باز هم در اتاق خود تنها است و شاید فقط از طریق چت و به صورت صوتی با دیگران حرف بزند ولی دیگر کسی کنار او نیست. تازه در این مورد هم ۹۰ درصد بازی ها شوترهای آنلاین هستند و زیاد شاهد دیگر سبک ها مثلا اکشن ماجرایی و هک اند اسلش و … به صورت دو نفره و Co-op نیستیم. به هرحال این اتفاقی است که با پیشرفت تکنولوژی افتاده و است و بیشتر هم خواهد شد و اجتناب ناپذیر هم هست. همه از هم دورتر شده ایم و ارتباطات کاملا مجازی است. دیگر دوستتان به خانه شما نمی آید که با هم بازی کنید. بلکه آنلاین بازی می کنید و هم را از نزدیک نمی بینید. اما یک مورد در این بحث وجود دارد که بسیار ناراحت کننده  تر از سایر موضوعات است.

Knack 2 عنوانی است که کاملا ارزش تجربه کردن را داراست و یک بازی کاملا سرگرم کننده و جذاب است که بسیار بسیار موفق تر و باکیفیت تر از نسخه اول عمل کرده است

بسیاری از بازیبازان سرانجام روزی پدر خواهند شد و خیلی از آن ها اکنون پدر فرزندی هستند که مانند پدرش به بازی علاقه دارد و اکنون اگر یک پدر بخواهد با فرزندش بنشیند و یک بازی جذاب دو نفره را تجربه کند واقعا چه عنوانی برای او وجود دارد؟ چه گزینه هایی دارد؟ او که نمی تواند با پسر یا دخترش شوتر آن هم آنلاین بازی کند. از طرفی هم بازی های کودکانه ای که با قابلیت دو نفره وجود دارند خیلی بی کیفیت و کاملا کودکانه هستند و هرگز یک پدر گیمر را علاقمند نمی کنند و برای او لذتی ندارند. اینجاست که بازی هایی مثل Knack 2 و Rayman Legends ارزشمند می شوند زیرا هنوز به بخش دو نفره آفلاین احترام می گذارند و هم برای سن پایین تر مناسبند و هم برای بازیبازان با سن بالاتر. انصافا هیچ چیزی لذت یک بازی دو نفره آفلاین در کنار هم را ندارد، هر چقدر هم که سرعت اینترنتان خوب باشد باز هم بازی دونفره آفلاین با یک دوست یا برادر و خواهر و پدر چیز دیگری است. بحث امروز ما در مورد یکی از همین بازی های دو نفره جذاب است که در نسخه اول خود تک نفره بود و موفق هم عمل نکرد اما سازندگان در نسخه دوم تصمیم صحیحی گرفتند و بازی را دارای بخش کوآپ کردند و بسیاری از ایرادات بازی اول را هم رفع نمودند و همین نکته هم به نظر من عامل رستگاری و موفقیت نسبی بازی دوم به حساب می آید. در مورد عنوان Knack 2 صحبت می کنیم.

یادم است گاهی که برای خرید بازی به مغازه می رفتیم سوالمان از فروشنده این بود که “آقا بازی دو نفره چی دارین؟”

Knack 2 یک عنوان اکشن ماجرایی با المان های پلتفرمر و پازل است که توسط SIE Japan Studio ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment به تازگی و در تاریخ ۵ سپتامبر سال ۲۰۱۷ به طور انحصاری برای پلی استیشن ۴ منتشر شده است. این بازی دنباله و نسخه دومی بود بر عنوان Knack که در سال ۲۰۱۳ آن هم به طور انحصاری و به صورت یک لانچ تایتل برای پلی استیشن ۴ منتشر شده بود. در واقع باید گفت این فرنچایز یک شروع متوسط و بهتر است بگوییم ضعیف داشت و زمانی که بازی اول سری در سال ۲۰۱۳ منتشر گردید امتیازمتای ۵۴ که برای یک بازی انحصاری لانچ تایتل پلی استیشن ۴ ناامید کننده بود را کسب کرد. بارزترین خصوصیت عنوان Knack 2 به مانند نسخه اول سرگرم کننده بودن آن است که البته در این نسخه بسیار بسیار بیشتر و با کیفیت تر شده است و از آن مهم تر تکیه بر قابلیت کو اپ بسیار جذاب و هیجان انگیز است که در بازی اول وجود نداشت و اتفاقا همین قابلیت کواپ بازخوردهای Knack 2 را بسیار مثبت تر کرد و امتیازات آن را بالاتر برد تا جایی که امتیاز متای این بازی با ۷۳ نقد به حدود ۷۰ رسیده است که نشانگر یک عنوان خوب و جذاب است و وقتی نقدهای آن را مطالعه می کنیم مشاهده می شود که همگی از این بازی به عنوان یک بازی جذاب و هیجان انگیز و از همه مهم تر”سرگرم کننده” یاد کرده اند که قابلیت کواپ آن بسیار جذاب است و بسیاری از ایرادات نسخه اول را رفع نموده است.

در Knack 2 داستان از این قرار است که گوبلین های شیطان صفت ربات های از کار افتاده و مرده را از طریق انرژی دادن زنده کرده اند تا با کمک این ربات های قدرتمند دنیای انسان ها را نابود کرده و به تسخیر خود در آورند. Knack و تعدادی از انسان های همراه او قصد دارند تا در برابر این نقشه گوبلین ها ایستادگی کرده و آن ها را نابود نمایند. این تقریبا کل داستان بازی است و والسلام!!

در واقع شاید خیلی ها اصلا فکر نمی کردند که سونی مجددا این فرنچایز را ادامه دهد و گمان می کردیم که این سری تبدیل به یک بازی تک قسمتی شد و در گورستان تاریخ دفن خواهد شد اما سونی بازی را که در آن پتانسیل خوبی می دید ادامه داد و این بار مارک سرنی که باز هم در نقش کارگردان بازی و خالق آن حضور دارد، از خیلی از اشتباهات بازی اول درس گرفته و عنوان سرگرم کننده ای را ساخته است که خیلی بهتر از بازی اول عمل کرد و حالا ممکن است که شاهد تکمیل ۳ گانه نیز باشیم. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی بخش های مختلف بازی Knack 2 بپردازیم و آن را از زوایای مختلف برای شما عزیزان تحلیل نماییم تا اطلاعات کاملی را از این بازی زیبا کسب کرده و شاید راحت تر بتوانید در مورد این که آیا این عنوان مناسب برای تجربه و خرید هست تصمیم بگیرید. پس اگر علاقمند به عنوان زیبای Knack 2 هستید و قصد دارید تا اطلاعات بیشتری از این بازی داشته باشید با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا در ادامه مطلب نقد و بررسی بازی Knack 2 همراه شوید.

مدیونی منو بخوری!!

در بازی Knack 2، قضیه داستان کاملا از کیفیت گیم پلی و پلتفرمینگ و ثبات بازی جداست و یک داستان در حدود کلمه افتضاح را شاهد هستیم که در آن حتی یک کلیشه را هم دریغ نکرده اند و کلا تمام کلیشه های دنیا را در آن جا داده اند! دیالوگ های بازی انگار مربوط به یک فیلم کوتاه Sci-fi (علمی تخیلی) در سال ۱۹۳۰ هستند. سیاه مطلق و سفید مطلق داریم و دشمنان سیاه مطلق بازی در انتهای روش کلیشه ای، خیلی مطمئن از پیروزیشان رو به شما می کنند و می گویند “نابودی خودت را تماشا کن.” اما بعدا می بینند که شما مدام به پیروزی نزدیک تر می شوید و کم کم در خلوت خود می ترسند و…!!! شاید این موضوع و این داستان قرار بوده است که به نوعی طعنه آمیز باشد اما اگر هم این طور باشد باید گفت باز هم به اندازه کافی طعنه آمیز نیست، آن هم برای نسل بازیبازان جدید کودک و نوجوانی که خودشان کلا در طعنه غرق هستند و خوشان اصلا یک نوع طعنه هستند!!! در Knack 2 داستان از این قرار است که گوبلین های شیطان صفت ربات های از کار افتاده و مرده را از طریق انرژی دادن زنده کرده اند تا با کمک این ربات های قدرتمند دنیای انسان ها را نابود کرده و به تسخیر خود در آورند. Knack و تعدادی از انسان های همراه او قصد دارند تا در برابر این نقشه گوبلین ها ایستادگی کرده و آن ها را نابود نمایند. این تقریبا کل داستان بازی است و والسلام!!

شاید داستان بازی قرار بوده است که به نوعی طعنه آمیز باشد اما اگر هم این طور باشد باید گفت اصلا به اندازه کافی طعنه آمیز نیست، آن هم برای نسل بازیبازان جدید کودک و نوجوانی که خودشان کلا در طعنه غرق هستند و خوشان اصلا یک نوع طعنه هستند!!!

دوستان و یاران انسانی Knack در اغلب سکانس های مبارزات در پشت صحنه می ایستند و سپس وقتی بازی به جریان می افتد و ادامه می یابد، آن ها نقش های روایی برای پیشبرد داستان دارند که شخصیت های کاملا دو بعدی و درگیری های بی پایان روابط شخصیت ها (خیلی “تابلو” و واضح) را تقویت می کنند!! همیشه هم یک شخصیت وجود دارد که در تمام موارد به همه تسکین و آرامش و امید بدهد و معمولا هم اصلا نمی خندد و خیلی هم جدی و زرگوار است!! در واقع باید گفت داستان بازی فوق سطحی و فراکلیشه ای است و هیچ جذابیتی برای بازیباز که بخواهد آن را دنبال کند و بفهمد آخرش چه خواهد شد ندارد. Knack در هر دو فرم خودش یعنی کوچک و بزرگ، شخصیت نسبتا جالب و سرگرم کننده ای دارد اما موضوع اینجاست که این دوگانگی شخصیتی اصلا به صورت منطقی و قابل باور به بازیباز داده نمی شود. در واقع انگار که این دو شخصیت و دو فرم Knack نمی توانند با هم کنار بیایند و فقط در بخش های خیلی کوچکی از بازی شاهد بهره بردن داستان از این شخصیت دوگانه Knack هستیم که پتانسیل خیلی بیشتری دارد. Knack کوچک بسیار ساکت و آرام و با مزه است در حالی که Knack غول پیکر،بسیار تهاجمی و جدی است. قصد ندارم بگویم شخصیت Knack اصلا دوست داشتنی نیست، زیرا که در لحظاتی البته کوتاه از بازی او جذابیت های خاص خودش را نشان می دهد، اما بدون شک او یک شخصیت کلاسیک نیست و در حقیقت Knack، زمان بیشتری از بازی را به جای جذاب و دوست داشتنی بودن، کسل کننده است. نهایتا در مورد بخش داستانی بازی باید گفت این عنوان به هیچ وجه و دقیقا به هیچ وجه نمی تواند در زمینه داستان و شخصیت پردازی حرفی برای گفتن داشته باشد و به جز جرقه های در بازی، هیچ نکته جذاب و لذتبخشی برای جذب بازیباز به داستان بازی وجود ندارد و در این بخش کاملا سنت بازی اول رعایت شده است!!

قلدرهای محل…. دقت کنید که شخصیت ها مثل لات ها و لوطی ها می ایستند!!!

Knack 2 از لحاظ گرافیکی وضعیت متوسطی را تجربه می کند. در حقیقت باید بگویم بازی از لحاظ فنی و تکنیکی یک محصول قوی است و عیب و ایرادی ندارد ولی از لحاظ هنری این طور نیست و با وجود خوش آب و رنگ بودن مراحل و محیط ها،انگار روح در مناظر بازی وجود ندارد و محیط ها مرده به نظر می رسند. در واقع انگار بازی یک محصول صنعتی است تا هنری. تنوع مراحل و محیط ها مناسب است اما شاهد تکرار نیز هستیم و هیچ گونه پیچیدگی و جذابیتی در طراحی مراحل بازی مشاهده نمی شود و همه چیز خیلی سرراست و ساده هستند. بازی در زمینه افت فریم و باگ و … بسیار عالی کار کرده است و هرگز با مشکلاتی فنی شما را آزار نخواهد داد و شاهد یک بازی کاملا با ثبات و روان هستیم که اجازه می دهد بدون فکر کردن به مواردی مانند باگ، به راحتی به تجربه لذتبخش خود از بازی بپردازید. نورپردازی بازی مناسب و نرمال است و هیچ مشکل خاصی در آن مشاهده نمی شود و کیفیت تکسچرها نیز مناسب است. نهایتا و در مجموع اگر بخواهیم به طور کلی در مورد گرافیک بازی بگوییم اولین نکته همان حس بی روح بودن و مرده بودن محیط ها و مناظر بازی است و بازی از لحاظ بصری یک محصوصل فنی و تکنیکی بسیار خوب و از لحاظ هنری و طراحی کاملا معمولی و سطحی است اما طوری هم نیست که بازیباز را آزار دهد و از تکراری شدن مراحل به تعداد زیاد و دفعات متعدد رنج ببرید یا چشمتان از دیدن مراحل بازی خسته شود.

بسیاری از بازیبازان سرانجام روزی پدر خواهند شد و خیلی از آن ها اکنون پدر فرزندی هستند که مانند پدرش به بازی علاقه دارد و اکنون اگر یک پدر بخواهد با فرزندش بنشیند و یک بازی جذاب دو نفره را تجربه کند واقعا چه عنوانی برای او وجود دارد؟ چه گزینه هایی دارد؟ او که نمی تواند با پسر یا دخترش شوتر آنلاین بازی کند. از طرفی هم بازی های کودکانه ای که با قابلیت دو نفره وجود دارند خیلی بی کیفیت و کاملا کودکانه هستند و هرگز یک پدر گیمر را علاقمند نمی کنند و برای او لذتی ندارند. اینجاست که بازی هایی مثل Knack 2 و Rayman Legends ارزشمند می شوند

پروسه ساخت Knack 2 بسیار بهتر و صحیح تر از بازی اول پیش رفت. بازی اول بسیار عجله ای و با سرعت زیاد برای این که به لانچ پلی استیشن ۴ برسد ساخته و منتشر شد و یک ناامیدی محض بود. بازی بسیار بی روح و تکرار شونده به نظر می رسید و انتقادهای خیلی زیادی از آن شد. کارگردان و خالق این بازی یعنی مارک سرنی از افراد قدیمی و حرفه ای در زمینه ساخت بازی های platform-combat-puzzle است. رزومه او شامل حضور در عناوین فوق العاده ای مانند Sonic the Hedgehog 2, Crash Bandicoot, Spyro the Dragon و Ratchet & Clank است و البته در کنار اینها بازی نخست Knack. وی برای نسخه دوم بازی یک پروسه ساخت عالی و کاملا زمانبندی و برنامه ریزی شده طراحی کرد و از بسیاری از مشکلاتی که بازی اول در طراحی از آنها رنج می برد اجتناب کرد و به خوبی بازخوردها را در کارش لحاظ کرد. این بار و در بازی دوم، Knack زمان خیلی بیشتری را نسبت به نسخه اول در فرم بزرگ و قدرتمند خود که بسیار جذاب تر است می باشد. تبدیل شدن از یک موجود کوچک به یک هیولای بزرگ یا یک موجود غول پیکر همیشه برای کودکان و نوجوانان خیلی جذاب است و یکی از فانتزی های آنها چنین موضوعی است. آنها عاشق دایناسورها و ربات های ترنسفرمرز و ماشین های غول پیکر و … هستند. برای بزرگتر ها هم رشد سریع و تبدیل سریع از کوچک به بزرگ، استعاره ای است از انتقام یک شخص یا موجود ضعیف. یعنی “شخص کوچکی” که نهایتا “بزرگ و قدرتمند” می شود و کاری بزرگ می کند. پس طرح هسته ای و مفهوم اصلی عنوان Knack 2 موضوعی است که هم برای کودکان و هم برای بزرگترها می تواند جذاب و جالب باشد که این برای یک عنوان با تمرکز بر بخش دو نفره بسیار مهم و حیاتی است و بازی برای هر دو قشر بزرگسال و کودک و نوجوان می تواند جذاب باشد. همانطور که گفته شد در Knack 2 گوبلین های شیطان صفت ربات های از کار افتاده و مرده را از طریق انرژی دادن زنده کرده اند تا با کمک این ربات های قدرتمند دنیای انسان ها را نابود کرده و به تسخیر خود در آورند. Knack و تعدادی از انسان های همراه او قصد دارند تا در برابر این نقشه گوبلین ها ایستادگی کرده و آن ها را نابود نمایند. این ماموریت آن ها را به انواع و اقسام لوکیشن ها و مناطق مختلف از جنگلی گرفته تا شهرهای مدرن و کارخانه های صنعتی خواهد برد. تنوع جغرافیایی یک موضوع لازم و استاندارد برای سبک بازی پلتفرمر است.

بخش های پلتفرمینگ بازی فوق العاده عالی و دقیق و به اندازه کافی هستند

ریتم کلی بازی به این شکل است: Knack در سایز انسانی خود وارد مرحله می شود و با گاردها و نگهبانان ضعیف تر مبارزه می کند. سپس خودش را کوچک می کند و به ساختمان ها و تشکیلات دشمن از طریق لوله ها و .. نفوذ می کند. ب سایز نرمال خود باز می گردد و راه خود را با مبارزه در طول مسیر و راهروها باز می کند. معماها و پازل های فیزیکی را حل می کند. جعبه ها را به منظور یافتن Junk و Relic و … می شکند و با استفاده از آنها بزرگتر می شود و بسیار قوی تر. یک سری دشمنان قلی را اکنون به آسانی له می کند و مسیر را ادامه می دهد. سپس در بخشی با یک باس خیلی عظیم یا چند باس کوچکتر و یا هر دو مورد مبارزه خواهد کرد. او همچنین در بازی مواد خام پیدا می کند که می تواند از آنها به عنوان سپر دفاعی و یا واجد پول برای خرید حرکات جدید و آپگریدها استفاده نماید. در طول مسیر هر ا که لازم باشد او دوباره کوچک خواهد شد که معمولا برای گذشتن از برخی موانع لازم می شود. پازل های محیطی معمولا در بازی یک فرم خاص دارند. آن ها اغلب شامل جابجا کردن یک جعبه از محلی به محل دیگر برای ایجاد یک سکوی پرش و از این دست موارد هستند. پازل های وزنی نیز در بازی وجود دارند که اغلب بر اساس ترکیب دیگر مواد مانند یخ و آهن با بدن Knack و دادن توانایی هایی خاص به او برای حل مکانیک های پازل ها هستند. در مجموع می توان گفت پازل های بازی سرگرم کننده هستند اگر چه مقداری حالتی تکراری به خود می گیرند. این بازی یک دنیای متجرک است و به این ترتیب Knack همواره خود را در مقابل پلتفرم هایی گاها متحرک و دشوار می بیند که از روی مناطقی تیز و برنده، دارای انفجار گازهای سمی،تیغه های مرگبار یا سنگ های غول پیکر غلتان عبور می کنند. کنترل حرکات Knack بسیار دقیق است و یک نرمی خاصی در حرکات وی وجود دارد که این یک المان اساسی در بازی های پلتفرمز است و لذت خاصی به بازی می بخشد. در طول بازی کنترلی بر روی دوربین بازی ندارید و دوربین بر اساس شرایط و مراحل بازی که سازنده ها قرار داده اند حرکت می کند. با توجه به این که در سال های اخیر تقریبا هر عنوانی که بازی کرده ایم دارای کنترل دوربین توسط بازیباز بوده است، مقداری زمان می برد تا به آن عادت کنید. البته ایراد بیهوده نیز به این موضوع نمی گیرم و واقعا دوربین بازی در تمامی طول بازی بدون مشکل عمل می کند و شاید تنها در یکی دو مورد ایراداتی در زاویه قرار گرفتن دوربین وجود دارد که بخش پلتفرمینگ را مقداری سخت می کند اما همانطور که گفتم این موارد بیشتر از یکی دو بار پیش نمی آیند.

سازندگان از تغییر سایز Knack در بازی خیلی عالی در گیم پلی استفاده کرده اند

می توان گفت فرمول بخش های پازل-پلتفرمینگ عنوان Knack 2 به نوعی حاصل تکامل عناوین این سبک در طول چند دهه است. درست است که این فرمول آشناست، اما به طور جالبی این آشنا بودن در تنوع کارهایی است که باید در این بخش ها انجام دهید. Knack 2 تاحدودی شبیه به مجموعه و پکیج های بازی های تخته ای قدیمی مانند مجموعه شطرنج و چکرز و دومینو با هم است. می گویید چرا؟ از این نظر که شما دقیقا می دانید به صورت تک تک در هر کدام از آنها چه چیزی را دریافت می کنید و کاملا با تک تک آن ها آشنا هستید و بارها هر کدام را تجربه کرده اید، اما باز هم داشتن همه آن ها با هم در یک پکیج، جذاب است و در واقع المان ها و مکانیک های پازل-پلتفرمر بازی Knack 2 هم چنین حالتی دارند و مجموع تمامی آنها با یکدیگر، پکیج جذابی را برای بازیباز فراهم می کند. Knack 2 به مانند بازی اول یک عنوان کاملا اسکریپت شده و یک تجربه خطی است. در واقع روش پیشروی و نوع جلو رفتن در مراحل و پازل ها و داستان بازی برای تمام بازیبازان دقیقا مانند هم است اما در در بخش مبارزات است که در نسخه دوم قابلیت های شخصی تری وجود دارد و می توانید روش مبارزه ای تقریبا منحصر به خودتان را داشته باشید. در ابتدای بازی حرکات Knack شامل موارد پایه ای از قبیل مشت، لگد، چرخش و دفاع کردن است. در طول روند پیشروی در بازی این قابلیت ها به طور چشمگیری ارتقا می یابند و قدرتمندتر و جذاب تر می شوند. از طریق یک درخت مهارت ها در بازی و یا توسط آیتم هایی که در طول داستان به Knack داده می شوند او می تواند کارهایی مانند حمله دارای دامنه اثر body slam و یا گرفتن دشمنان را انجام دهد. به عنوان مثال ابتدا به یک حمله ساده در بازی یک مشت اضافه می شود. سپس با ارتقای این حمله به صورت چندین مشت پشت سر هم تبدیل خواهد شد و نهایتا هم می توانید آن را به مشت های “ultimate” ارتقا دهید. حمله های فردی در بازی بر روی دو دکمه کنترلر تعریف شده اند و استفاده از آن ها بسیار آسان است اما این حملات زمانی قدرتمند هستند که با حرکات دفاعی ترکیب شوند و یا به صورت حمله های چرخشی به صورت کامل باشند که این فن، مخصوصا در درجات سختی بالاتر، حیاتی ترین حمله در مبارزات دشوار بازی به حساب می آید. به طور کلی باید گفت در مبارزات بازی بهترین راه برای ضربه زدن به دشمنان آن است که دور آنها بچرخید و از پشت به آنها ضربه بزنید (یاد دارک سولز افتادید، نه؟ اما این کجا و آن کجا!!).

موزیکو بذار بریم شمال که هوا دو نفره اس!!

یکی از بهترین موارد در بازی Knack 2 قرار دادن ۴ درجه سختی در اختیار بازیباز است و درجات سختی بالای بازی کاملا می تواند بازیبازان هاردکور را نیز به چالش بکشد و برای آنها جذابیت داشته باشد. درجات سختی آسان و نرمال بیشتر برای بازیبازان با سن کمتر و کم تجربه تر مناسب است تا بتوانند حتی مبارزات سخت را هم تقریبا بدون مشکل از پیش روی بردارند. البته باید اشاره کرد که در یک بخش در اواسط بازی، درجه سختی ناخودآگاه بالا می رود زیرا که دشمنان قوی تر به استقبال شما می آیند در حالی که Knack هنوز آن قدر قوی نشده است و برخی حرکات و فنون قدرتمند خود را هنوز در اختیار ندارد که البته این بخش هم در درجات سختی آسان و نرمال برای بازیباز آزار دهنده و اعصاب خردکن نمی شود. دشمنان مرتبا در طول روند پیشروی شما در بازی قدرتمندتر و دشوارتر می شوند و همچنین ترکیب های خیلی مختلفی از آن ها شکل می گیرد و به نبرد با شما می آیند تا انواع و اقسام چالش های گوناگون را تجربه نمایید. خط سلامتی Knack به صورت خود به خود بازیابی می شود در حالی که در مورد دشمنان چنین نیست. این موضوع در مبارزه با باس های غول پیکر و قدرتمند بسیار به درد بازیباز می خورد تا در ابتدای مبارزه با باس که هنوز الگوی حملات آن را نشناخته است کلی از خط سلامتی خود را از دست ندهد و بتواند با مقاومت کردن و یادگیری الگوی حملات باس و فرار کردن به موقع به منظور پر شدن خط سلامتی، باس ها را شکست دهد. زمان هایی در بازی که Knack در بزرگترین سایز خود است و تبدیل به یک غول عظیم الجثه شده و همه دشمنان را سر راه خود له می کند بی نهایت لذتبخش است. خوشبختانه سازندگان بازی موفق شده اند تا بالانس بسیار خوبی را بین این لحظاتی که بازیباز احساس قدرت بسیار زیاد می کند، با مبارزات چالش برانگیز و حل پازل های بازی برقرار کنند و در بازی به اندازه کافی زمان هایی که کنترل Knack غول پیکر را برعهده بگیرید وجود دارند تا شما را سیراب کنند. زمانی که بازی را به پایان برسانید می توانید بازگردید و مراحل مختلف را این بار با درجات سختی دیگر امتحان کنید و دوباره آنها را تجربه نمایید. همچنین می توانید بازی را مجددا از ابتدا با تمام قدرت ها و ارتقاهایی که در بار اول به دست آورده اید آغاز نمایید که بسیار لذتبخش و جذاب است.

تجربه Co-op عنوان Knack 2 فوق العاده سرگرم کننده و جذاب است و در روزهایی که دیگر این نوع عناوین دونفره ساخته نمی شوند و از یاد رفته اند، وجود چنین عنوانی که به شما اجازه می دهد یک اکشن ماجرایی جذاب را به صورت دو نفره تجربه نمایید فوق العاده ارزشمند است

Knack 2 دارای یک بخش Co-op آفلاین نیز هست و واقعا باید گفت زمانی که بازی را به صورت Co-op تجربه کنید آن گاه است که تازه حس می کنید انگار یک بازی دیگر که فوق العاده لذتبخش تر است را تجربه کرده اید و کاملا متوجه می شوید که سازندگان در اصل بازی را بر اساس قابلیت Co-op بنا کرده اند و این حالت، به نوعی مد اصلی و بسیار لذتبخش تر بازی به حساب می آید. در یک کلام باید گفت تجربه Co-op عنوان Knack 2 فوق العاده سرگرم کننده و جذاب است و در روزهایی که دیگر این نوع عناوین دونفره ساخته نمی شوند و از یاد رفته اند، وجود چنین عنوانی که به شما اجازه می دهد یک اکشن ماجرایی جذاب را به صورت دو نفره تجربه نمایید فوق العاده ارزشمند است. همان طور که در ابتدای مطلب نیز خدمت شما عزیزان عرض کردم قطعا زمانی که یک پدر بخواهد با فرزند کوچکش عنوانی دو نفره را تجربه کند نمی تواند به سراغ مولتی پلیر عناوین شوتر این روزها برود که پر از خشونت هستند و بخش داستانی دو نفره ندارند و کلا هم تبدیل شده اند به فقط و فقط شوتر. اینجاست که وجود Knack 2 مثل یک الماس است و به راحتی می تواند پدر و پسر را ساعت ها کنار هم سرگرم نموده و برای هر دوی آن ها هم لذتبخش و سرگرم کننده باشد. البته در مورد این بخش باید اشاره کرد که تمرکز بالای سازندگان بر بخش همکاری دو نفره سبب شده است تا شخصی که بخواهد این عنوان را به صورت تک نفره مانند عنوان اول بازی کند (که اغلب بازیبازان هم همین کار را می کنند)  لذتی مطابق با بخش دو نفره نخواهد برد و عمق گیم پلی هم در بخش Co-op بیشتر است که این موضوع می توان به نوعی یک نکته منفی برای بازی باشد که قطعا بیشترین نوعی که بازی خواهد شد تک نفره می باشد. در حالت دو نفره بازیبازان می توانند از حملات ترکیبی ویژه استفاده نمایند مانند ایجاد انفجار یا پرتاب کردن یکی از بازیبازان توسط دیگری به سمت دشمنان. بازیباز دوم می تواند در هر زمان به بازی وارد و یا خارج شود که این نکته مثبتی برای بازی کردن و تجربه Knack 2 محسوب می شود. همان طور که می دانید کارگردان هر دو نسخه این سری و خالق آن، مارک سرنی است که در حقیقت معمار و آرشیتکت اصلی ساخت کنسول پلی استیشن ۴ و یک مهندس خبره هست. حالا نکته جالب اینجاست که در Knack 2 بهترین بخش های بازی هم  قسمت هایی است که که به طور خاص مبتنی بر سیستم است، مانند دقت خیلی بالا در بخش های پلتفرمینگ و کیفیت عالی مکانیک مبارزات بازی. در واقع حرکات و حملات در مبارزات و سکانس های پلتفرمینگ بازی کاملا درخشنده در بازی عمل می کنند و همینطور باید به این موضوع اشاره کرد که Knack 2 هیچ مشکلی از لحاظ فنی ندارد و یک بازی کاملا پولیش شده و صیقل یافته و با ثبات است.

زمانی که بازی را به پایان برسانید می توانید بازگردید و مراحل مختلف را این بار با درجات سختی دیگر امتحان کنید و دوباره آنها را تجربه نمایید. همچنین می توانید بازی را مجددا از ابتدا با تمام قدرت ها و ارتقاهایی که در بار اول به دست آورده اید آغاز نمایید که بسیار لذتبخش و جذاب است.

در نهایت و بعد از جمع بندی تمامی آن چه که از بازی می دانیم و تجربه کردیم و گفتیم، باید اذعان داشت که بازی Knack 2 عنوانی است که کاملا ارزش تجربه کردن را داراست و یک بازی کاملا سرگرم کننده و جذاب است که بسیار بسیار موفق تر و باکیفیت تر از نسخه اول عمل کرده است. Knack 2 یک عنوان اکشن ماجرایی پلتفرمینگ-پازل سرگرم کننده و جذاب است که بیشتر با تاکید و تمرکز بر روی بخش Co-op ساخته شده است. درست است که برخی المان های بازی و حالت کلی آن مقداری قدیمی و اصطلاحا Old Fashioned به نظر می رسد و داستان آن بسیار سطحی است، اما یادآور این نکته است که عناوین سبک اکشن پلتفرمر هنوز زنده و سرحال هستند و وجود دارند. بازی ظاهری زیبا و خوش آب و رنگ دارد، اما این بیشتر انگار حاصل کار گرافیکی فنی است تا یک اثر و طراحی هنری. تجربه این عنوان چه برای بازیبازان با سن کمتر در درجات سختی آسان و نرمال و چه برای بازیبازان هاردکور علاقمند به اکشن ماجرایی با المان های پلتفرمینگ و پازل در درجات سختی بالا لذتبخش و هیجان انگیز است.

شاید خیلی ها اصلا فکر نمی کردند که سونی مجددا این فرنچایز را ادامه دهد و گمان می کردیم که این سری تبدیل به یک بازی تک قسمتی شد و در گورستان تاریخ دفن خواهد شد اما سونی بازی را که در آن پتانسیل خوبی می دید ادامه داد و این بار مارک سرنی که باز هم در نقش کارگردان بازی و خالق آن حضور دارد، از خیلی از اشتباهات بازی اول درس گرفته و عنوان سرگرم کننده ای را ساخته است که خیلی بهتر از بازی اول عمل کرد و حالا ممکن است که شاهد تکمیل ۳ گانه نیز باشیم.

مهم تر از تمام اینها باید گفت Knack 2 عنوانی است که یک بخش دو نفره و Co-op آفلاین معرکه دارد که بی نهایت لذتبخش است و می توانید به همراه خانواده یا دوستان یا فرزند خود، کمپین بازی را با جذابیت بسیار عالی گیم پلی و حملات ترکیبی دو نفره و … تجربه کنید و بسیار لذت ببرید. در واقع در بازار امروز، وجود چنین عناوین دونفره آفلاین در سبک هایی مثل اکشن ماجرایی که کمپین و بخش داستانی خود را به صورت دو نفره در اختیار بازیبازان قرار دهند، تقریبا به سمت عدد صفر میل می کند و در این حالت وقتی که بخواهید مثلا یک بازی مناسب با هر سنی را همراه خانواده و فرزند به صورت دو نفره آفلاین بازی کنید، عناوینی مثل Knack 2 و Rayman Legends مانند الماسی ارزشمند هستند. اگر از نسخه اول این بازی خوشتان نیامده است اصلا دلیل بر آن نیست که از نسخه دوم هم لذت نبرید مخصوصا به صورت Co-op، زیرا که سازندگان خیلی عالی از مشکلات نسخه اول درس گرفته اند و بسیاری از آن ها را اصلاح کرده اند. البته بازی هنوز ایراداتی در بخش داستان و … داراست اما بدون هیچ شک و تردیدی Knack 2  یک عنوان باکیفیت و جذاب و ارزشمند برای بازی کردن است. پس بشتابید به سمت دو نفره بازی کردن Knack 2 و چشیدن طعم ناب یک بازی Co-op اکشن ماجرایی و البته که تجربه آن به صورت تک نفره نیز خالی از لطف نیست.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • نقد جذابی بود سعید جان خسته نباشی Yes Yes
  از اون دست بازی هاست که شاید یکسری ایرادات اساسی داشته باشه اما به واسطه همون co-op به خصو در حالت افلاین ارزش خرید بازی رو بالا میبره مثال هم زیاد میشه زد یه بازی مثل call black ops3 از نظر من ایرادات بسیار زیادی داره اما به واسطه همون اسپلیت اسکرین نگاه رو به بازی عوض میکنه و تبدیل به یک بازی جذاب میشه و واقعا لذت میبری وقتی با یک همراه بازیش میکنی Yes Yes

  0
  0
  • EIMPIIIWAR گفت:

   اقا سعید بسیار ممنونم از نقد بسیار زیبا و روانتون خسته نباشید.
   تو یک پست گفتم این حرف هارو اینجا هم میگم.
   اقا سعید یه گله ای دارم از شما و همکاران عزیزتون این حرفایی که میزنم اغراق نیست سایت گیمفا اگه بالاترین نباشه یکی از بهترین سایت ها گیم و سرگرمی در ایران هست که مباحثش فقط گیم هست که فقط همین ویژیگی این سایت رو متمایز از سایت های دیگر گیمینگ میکنه دوستان سایت های دیگر رو هم بررسی کردن میدونن این حرف حقیقته امیدوارم همیشه همینجور ادامه بدین و ارزوی موفقیت روز افزون.
   اقا سعید همینجور که خودتون هم اطلاع دارید متاسفانه فضای نظر دادن تو سایت به کلی تغییر کرده(یه مدت بسیار طولانی هست متاسفانه بیش از۶ماه هست)،امثال من بهترین سرگرمی و لذت بردنش از گیم هست،امثال من زیاد اهل فضای مجازی نیست و شایدم کلا نیس بیشتر مخاطبان این سایت که گیمرهای فوق العاده با فهم و شعوری و حرفه ای هستند یکی از عادت هاشون هر روز سر زدن به سایت خوب گیمفاست که از اخبار دنیای گیم مقالات پرمحتوا و زیبا اگاه بشن و خوب یکی از شیرین ترین بخش های سایت گیمفا نظر دادن هست(کمک در بازی،بحث و گفتگو عاقلانه و عادلانه،و اشنا شدن با دوستان که همگی از قشر گیمر هستن).
   ولی فضای کامنت ها رو یه عده بسیار کمی خراب کردن از این جور افراد تو همه ی سایت ها هست ولی سایت های دیگر یه هوشمندی بسیار خوبی دارن که نظارت کامل روی کامنت ها دارن و اگه مشکلی در بیان کاربر باشه(توهین،فن بازی وغیره)اکانت کاربر رو بعد یه مدت که ببینن صلاحیت عضویت سایت رو نداره مسدود میکنن اقا سعید شما هم همینگونه عمل کنید تا فضای سالم کامنت های سایت برگرده(مشکل جعل اکانت هم متاسفانه زیاده لطفا اسم پروفایل رو هم جوری قانون بزارید که نتونن از اسم مشابه اشخاص دیگر استفاده کنند)
   از طرف بنده حقیر نیس این حرف ها بلکه از طرف تمام کاربرای خوب سایت گیمفاست لطفا رسیدگی کنید.
   اقا سعید داره فضا حاکم بر کامنت ها جوری میشه(فحش و ناسزا)که به کاربر القا میشه که متاسفانه مسئولین سایت،سایت رو رها کردند لطفا،لطفا،لطفا سیاست خاصی برای بهبود کامنت ها در نظر بگیرید.
   در اخر بسیار سپاس گزارم از شما و تیم خوبتون که اطلاعاتتون،وقتتون رو در اختیار اقشار گیمر جامعه میزارید موفق و پیروز باشید

   0
   0
   • سلام، انتقادات شما درست هست، ما به مدت چند هفته ست که به صورت آزمایشی، نظارت برروی نظرات رو برداشتیم تا بسنجیم و ببینیم که وضعیت چطور پیش میره، اطمینان داشته باشید که گفته های شما بی تاثیر نیست و اقدامات ما برای بهتر شدن فضای سایت، چند برابر خواهد شد و سیاست هایی که قبلا اعمال می شدند، بازهم برمیگردند.
    بازهم متشکرم که به فکر هستید و برای بهتر شدن فضای سایت به ما کمک می کنید.

    0
    0
    • EIMPIIIWAR گفت:

     سلام، بسیار ممنونم اقا میثم خب این هفته و هفته های اخیر واقعا نظرات بد بود یه چیزی فراتر از بد
     پس اقای عبداللهی پور نتیجه میشه گرفت همون سختگیری روی نظرات و نظارت برگرده خیلی بهتره.
     بابت حذف فحش و ناسزا به من و نظرات بی ادبانه این پست از شما تشکر میکنم

     0
     0
     • خیلی ممنونم رضا جان. سلامت باشید. نظر لطفته.
      دقیقا و کاملا درست می گی و در مورد کال اف هم باهات موافقم.
      در مورد نظرات هم باید بگم دوستان بنده نبودم از صبح. دوستان دیگه نظرات بیهوده رو پاک کردن. دوستان عزیزم تعداد کاربرای ما خیلی خیلی زیاد هستن و افراد بی شخصت و بی تربیت و بی خانواده به اندازه انگشتان یک دست هم نیستن و خیلی کمه تعدادشون. قطعا به خاطر چند نفر ما نمیایم ازادی نظرات رو بگیریم از شما عزیزان که تر و خشک با هم بسوزن. شما باید ازاد باشین که نظر بدین. حالا این وسط اگر کسی بی شخصیت بود اخراج میشه و نظراتش پاک میشه تا با زندگی و وقت بی ارزشش بره یه اکانت دیگه بسازه و بیاد نظر بده و دوباره هم پاک شه نظرش و اکانتش تا باز دوباره بره و بیاد تا حدی که عمر بی ارزشش تموم شه. شما وقتی همچین افرادی می بینید از کنارشون رد شید و یا گزارش بدین و .. تا زود احراج بشن و نظراتشون پاک شه و بره به جایی که خودشون هم تعلق دارند یعنی زباله دان!! سایت گیمفا به لطف شما کاربرای عزیزمون همیشه زنده و سرحاله وما هم ازادی بیان رو به خاطر چند “عدد” بی شخصیت از شما زیزان نمی گیریم. با تشکر از لطف و محبت همیشگی شما دوستان که توی همین پست هم دیدم جواب یک موجود عجیب رو داده بودین.

      0
      0
    • آقا میثم عزیز نیازی به بررسی نظرات نیست به نظر من و دوست عزیزمون که میگند سیستم بررسی نطرات،به نظرم بهتره ایدی هایی که اسپم میدن به سرعت بن بشن تا اینکه لازم بشه نظر تک تک کاربرا بررسی بشه. همچنین ایدی های با اسم و آواتار توهین آمیز.
     ممنون

     0
     0
     • General گفت:

      من از اون دوستان که اسم و اواتار عجیب میزارن و حرف های عجیب غریب میزنن خواهش دارم از این کارها دست بردارن حقیقتا اگه بررسی نظرات باشه دیگه نمیشه راحت چت کرد.
      واقعا این کارها هیچ کمکی به شما تو زندگی نمیکنه.
      لذت بردن از زندگی زمانی هست که وجدان شما راحت باشه.
      کاری که باعث واراحتی بقیه بشه خود شما رو هم در نهایت در اینده نه چندان دور اذیت حواهد کرد.کافیه یک نگاه به اشتباهات گذشته مون بندازیم.
      خواهشا بیایید بذارید این فضا دوستانه باقی بمونه.چون بررسی نظرات حکمفرما بشه به ضرر همه هست.

      0
      0
   • Phantom_gamer گفت:

    دقیقا همینطوره،بنده در سایت همسایه هم حضور دارم و همچین جوی رو اصلا در اونجا ندیدم.
    گیمفا یک سر و گردن از بقیه سایت های گیمینگ بالاتره و واقعا حیفه که بخاطر بعضی افراد خراب بشه.
    حتما باید تدابیری برای این وضعیت اندیشیده بشه.

    0
    0
   • MICHAELRK13 گفت:

    ممنون حرف تک تک اعضای گیمفا رو گفتی
    ان‌شاءالله مسئولین سایتم به فکر باشن

    0
    0
   • درود بر شما. خیلی متشکرم از لطف و محبت شما. واقعا ممنونم ازتون.
    قطعا حرف های شما رو به دیده منت می پذیریم. ببینید عزیز من یا باید نظرت بسته باشن و بررسی بشن و یا باز باشن مثل الان. اگر بسته باشن یعنی ما به اون چند عدد بی شخصت بیشتر از کاربرای خیلی خیلی زیادمون اهمیت دادیم پس باید باز باشن که بدونید ما برای ازادی بیان شما ارزش قائلیم و اون چند عدد بی شخصیت هم اخراج میشن و دوباره با وقت بی ارزششون میرن اکانت میسازن و میان و باز اخراج میشن و نظراتشون پاک میشه اما در این بین کاربرای خوبمون مثل خودتون میتونید راحت نظر بدید. پس لطفا درک بفرمایید که این نظرات که باز هستن برای احترام به شما هستن. تمام حرهای شما برا ما عزیزن و می دونید که بنده بیشتری ارزش رو برای کاربرامون قائلم

    0
    0
 • Last Of Us گفت:

  مرسی آقای بابایی
  من نقد رو خوندم خیلی تو سر بازی میخورد

  شما نباید از این بازی توقع یک شاهکار با داستان لست آف آس رو داشته باشید
  بازی بیشتر جنبه فان داره
  اگر اینجوری بگیریم شاهکار کراش هم داستان خاصی نداره. گرافیک خاصی هم نداره ولی همه دنیا عاشقش هستند و فروش ریمسترش هم قدرت این شاهکار ناتی داگ رو نشون میداد

  بازیش رو من یکش خوشم نیومد. ولی دموی ۲ رو بازی کردم بازی سرگرم کننده ای هستش
  حداقل از کیلزون پلی ۴ و گیرز آف وار ۴ ( مزخرف ترین بازی های زندگیم ) قشنگ تر بود

  مخصوصا اگر درجه سختی رو روی آخریش یعنی وری هارد بزارید با ۳ ضرب راحت میمیرید و اصلا آسون نیستش.

  در کل باید صبر کرد قیمتش بیاد پایین و تجربش کرد
  ولی تو نمرش هم کمی بی انصافی شده. وقتی به گیرز ۴ میدن ۸۴ به این باید ۹۰ بدن
  ( البته اون رو به خاطر سابقه خوب ورژن های قبلی گیرز و گرافیک و …. بهش ۸۴ دادن. باید کمتر میشد )
  همون بازی رایز و اردر نمرشون باید بالای ۸۰ میشد و گیرز ۴ باید ۶۰ میشد. این نظر شخصیه منه.

  0
  0
  • همانطور که برای ساخت این عنوان(Knack 2) زحمت کشیده شده برای ساخت عناوین چون Super Lucky’s Tale و Cuphead هم زحمات بسیاری کشیده شده پس نباید بدون تجربشون در موردشون نظر داد.وقتی این دو عنوان بعد از لانچ مانند Gears Of War 4 رو pc تجربه کردی میتونی به مشکلاتشون ایراد بگیری که روی هارد فلان و بهمان آقای هاردکور گیمر Razz .
   #هیتر_نباشیم

   0
   0
   • Last Of Us گفت:

    برای بازی گوست ریکون و جاست کاز ۳ هم زحمت کشیده شده و گرافیکی بالایی هم دارن. آیا قشنگن؟ نه
    بازی سوپر لاکی تیل اگر شما تریلرش رو ببنی متوجه میشی چقدر سادههههههههههه و بچه گونه هستش. توش حرفی هم نیست
    بازی کله فنجونی هم اگر دقت کنی من خودم همیشه گفتم قشنگه؟ جایی کامنتی دیدی من بگم بازیش مسخرس؟ برام بیار
    و ما در مورد گیرز ۴ روی هاردش نمیمره و فوق العاده مسخرس. گیرز ۱ خدا بیامرزتش قشنگ بود. بیخودی تو سر بازی ای نمیزنم. اگر دقت کنی تو سر کیلزون جدید هم زدم چون اونم قشنگ نبود. من هرچی قشنگ نباشه مثل شما ماکرو فنای مولتی اکانت الکی ازش تعریف نمیکنم
    اگرم دقت کنی نوشتم شماره ۱ بازی خوشم نیومد. الکی بزرگش نکزدم
    بازی ای که قشنگ باشه قشنگه. مثلا تو انحصاری های کنسولی وان
    بازی رایز قشنگ بود. کوانتم بریک مالی نبود. آین ویک عالی بود و …..
    بیخودی با تعصب مثل شما مولتی اکانت ها حرف نمیزنم.
    هیتر هم خواهیم بود چون لیاقت هیت رو بعضی چیزا و کسا دارن Rose
    برو با اکانت اصلیت بیا
    کمتر هم با وی پی ان به من منفی بدید به هیچ جام حساب نمیکنم این منفی مثبت های دروغ رو
    گفتم که وقتتون رو حروم نکنید

    0
    0
   • بنده مایکروفن نبوده و نخواهم بود و روزی هم اگر قصد تهیه کنسولی داشته باشم قطعا اون کنسول ساخت شرکت بزرگ و ابر شاهکار ساز سونی خواهد بود.در مورد Cuphead دیدی هیچ ایرادی به بازی وارد نیست ایراد بی معنی آسون بودن رو بهش وارد کردی ، بازی super lucky’s tale فقط به این خاطر مایکروسافت ناشرش هست بچه گونه است حالا اگر ناشرش سونی بود بسیار هنری و خاص بود.جالب دیگ به دیگ میگه روت سیاه خود تو از بارز ترین افرادی هستی که مولتی اکانتند بعد دیگران رو به مولتی اکانت بودن متهم میکنی؟کی میگفت که اگر بنم کنند با یک اکانت دیگه میام نظر میدم؟beyond2souls ، alipower و … هزار تای دیگه اکانت تو بود یا من.
    از کاربران محترم سایت بخاطر این نظر اسپم عذرخواهی میکنم.

    0
    0
    • Last Of Us گفت:

     داداش از حرف زدنت داد میزنی سونی فن نیستی و ماکرو فنی مولتی اکانت جان
     من اگر میخواستم همه بازی های سونی رو شاهکار بدونم باید بازی های زیر رو هم شاهکار صدا میکردم ( کیلزون درایور کلوب ناک ۱ و … )
     بازی سوپرلاکی تیل هم فوق العاده بچه گونه هستش و برای جعبه که اینقدر طرفدارای مولتی اکانتش مثل تو منتظر بودن بازی درست درمونی نیست. حتی برای یک بچه مثل تو
     بنده مولتی اکانت نیستم. اگر قرار بود مثل شما ماکرو فنا مولتی اکانت باشم با آیدی اصلیم یعنی این میومدم آرزوی موفقیت میکردم و به به چه چه برای کنسول رقیب. بعد با آیدی فیک تیکه ام رو مینداختم.
     اینهایی که اسم بردی اکانت من هستند. ولی آیا من با این اکانت ها اومدم یواشکی نظر دادن؟ یا روز اول خودم گفتم اینها من هستم؟ دلیلشم سادس. وقتی بعضی نویسنده های این سایت ماکرو فنن و امثال آقای کوله ترین و چند نفر دیگه که بارها توهین کردن رو بن نمیکنند و اکانت منو فقط بن میکنند ( در صورتی که توهین نکردم ) توقع داری منم بکشم عقب و نیام اینا رو آتیش بزنم؟ تو به این میگی مولتی اکانت؟
     چقدر بچه سال و بدبختید. برید با همون اکانت اصلیتون بیاد مثل یک مرد واقعی حرف بزنید رو در رو نه با مولتی اکانت و خودتون رو جای سونی فنا جا زدن. یا جعل اکانت و …..
     آخرشم مثلا من خیلی آدم محترم و خوبی. بله من از سایت به خاطر اسپم غذرمیخوام. چقدر من آدم خوبیم و علی پاور عنه. خوب سوزوندمتون نه؟ بازم میسوزونمتون
     حالا برو گریه کن با آیدی بعدی بیا نظر بده

     0
     0
  • Hossein E 47 گفت:

   جالبه تو پست نیوه شاخ بازی میکنی هاردکور گیمرو فلان گیرزم اسونه بعد جرعت ایدی دادن نداری ببینن چی پلات کردی هاردکور گیمر به من باشه به گیرز ۹۲ میدم چون بازم خوب بود برای من نظر شخصیتو چرا تو سر ملت میکوبی مرد مومن همه جا همینو میگی ملت چشم دارن نیازی هم نیس تو اگاه کنی

   0
   0
   • Last Of Us گفت:

    عجب
    کسی که بازی رو پلات میکنه شده هاردکور گیمر؟ واقعا بچه اید شماها
    بازی هاردکور یعنی دارک سولز نیوح و بلاد
    من هیچ بازی ای پلات نکردم و نخواهم کرد. دنبال این مسخره بازیا نیستم . وقتش رو هم ندارم. یک بازی رو بازی میکنم حال میکنم. سخت باشه مثل نیوح بلاد و…. بیشتر حال میکنم. داداش بازی گیرز ۴ مزخرف به تمام معنا هستش. من مثل شماها متعصب نیستم هربازی ای که میاد رو بگم شاهکار و قشنگه. چیزی که نیست میگم نیست. ori در جنگل کور هم یک انحصاری کنسولی هستش. خداوکیلی همیشه نگفتم شاهکاره قشنگه؟ برو بزرگ شه بچه جون
    تو هم جالبه که همیشه میگی پی سی فنی ولی ذاتت ماکرو فنه
    خوب خودت رو لو میدی
    ( مثل اون آیدین که میگفت فن هیچ کنسولی نیست آخرش گفت میخوام وان ایکس بخرم )

    0
    0
    • Hossein E 47 گفت:

     شما تو پست نیوه صحبته هاردکور گیمری کردی الان هاردکور گیمرهارو با اون تعداد پلات ها و اچیومنت ها میسنجن ارع راست میگی من متعصبم تعصبمم رو مجموعه ای هست که از ۱ تا ۴ بازی کردم این چیزی که شما میگی به این شدت اصلا وجود نداره تو انلاین که کامل محو میشه اون اوری رو هم یه بار کنار کاپهد و ماینکرفت مسخره میکردی که اینا فورکی بهت واکنش دادن گفتی اشتباه نوشتم خودمم دوسش دارم
     من موندم امثال تو وقتی تو همون پست سونی دارم تعریف میکنم به یه پیسی فن متعصب بحث میکنم ساکتین الان زبون همه درازه خیلی جالبه بعدم تو بی ادبی کلامی نمیکنی ولی خودتو بالا نگیر خوشگل بچه جون بچه جون میکنی اینارو برو. به کسی بگو که استارتش با واچ ذاگز بوده نه منی که کنترا و ماریو بازیای بچگیم بوده
     بعدم منطقی تویی میخوام صدسال منطقی نباشم کسی که هرکی نظرش باش مخالف باشه مایکرو فنه کور متعصبه تا تهش رد میشه خوند اینجا هم تلگرام نیس منم بچه ۱۵ ۱۶ ساله نیستم بگم وای بهم گف بچه جون بترسم ازش اون تایمی که من زندگیم مستقل شد یه زندگی دیگه هم رو دوشم بود تو داشتی تو سایتا ارشاد میکردی پس خودتو بالا نگیر ضمننا کسی نیاز نداره ثابت کنه فن کدوم طرفه حداقل به تو چون واقعا کسی نیستی نیاز به اثبات باشه نیای بگی ادب مایکرو فنا و اینا عینه خودت جوابتو دادم هر کنشی واکنشی داره

     0
     0
     • Last Of Us گفت:

      هاردکور رو توضیح دادم بهت. پلات کردن چندتا بازی ساده هاردکوری حساب نمیشه.
      متعصب رو متوجه نشدم مهم نیست
      اوری همیشه گفتم شاهکاره ولیییییی گفتم کنسول فروش هم نیستش. و بله ۴کی اوری مسخره هستش چون گرافیک بالایی نداره که بخواد ۴کی باشه یا ۱۰ کی. و با اینکه بازی عالی ای هستش ولی هیچ کسی نمیره به خاطر اوری یک سیستم بخره. خداییش میخره؟
      منم موندم چرا امثال تو وقتی این همه ماکرو فن با آیدی اول و چهارم میان انواع اقسام فوش رو میده چرا ساکتین؟ بگو دیگه؟ چندین بار از پی سی دفاع کردم. ولی بیشتر میزارم به عهده خود پی سی فنا . و بارها اگر یک سونی فن مثلا آقای پلی استیشن اکسکلوسیوز به پی سی گیر داده جوابش رو دادم. میتونی بری ببینی.
      همیشه هم گفتم در درجه اول پی سی فن هستم. اینی که میبینی طرف سونی رو میگیرم به خاطر شاهکار های انحصاریش و سوزوندن بعضی ها تو سایته. دوست داشتی این رو بشنوی؟ نه؟ ROTFL
      من از این آدما نیستم تو همه چیز ادعا کنم. ولی تو گیم خییییلی ادعام میشه چون اندازه موهات با انواع کنسول ها بازی کردم. تو ممکنه ماریو کنترا بازی کرده باشی ولی قول میدم سنت ۲۰ بیشتر نیست. حالا ممکنه اونا رو هم با شبیه ساز بازی کرده باشی.
      داداش؟ من هر حرفی زدم یک منبعی چیزی معمولا پشتش بوده. علت اینکه میگم کسی که مخالفه ماکرو فنه چون اگر چشمای کورت رو باز کنی میبینی که ۲۴ ساعت با انواع اقسام آیدی جدید و مولتی اکانت میان ضد من یا خلاف حرف من نظر میدن. پس بهم حق بده بچه جون. یک سری هم هستند ممکنه پی سی فن باشن ولی از اونها هستند که کلا طرف ماکروسافت هستند و یا نسل قبل ۳۶۰ داشتند.
      سنت هم در فرض بالا رفته باشه عقلت هنوز بچس. از حرف زدنت مشخصه. “”خودت رو بالا نگیر””. الان من اینجا خودم رو بالا بگیرم دقیقا سودش برای من چیه بچه ؟ بهم پول میدن؟ مدال میدن؟ جایی چیزی برنده میشم؟
      تو دلت از جای دیگه پر هستش. به اینکه من از روزی که تو این سایت اومدم سعی کردم با همه رفیق باشم. ولی یک سری مثل تو و چند نفر دیگه خود شیرینی کردید و شروع کردید به من گیر دادن. آخه تو اگر پی سی فنی واقعا؟ چه کار به من و ماکرو فنا داشتی. اگرم به اصطلاح روشن فکری ؟ چرا وقتی اونا فوش میدن و مسخره میکنند و …. پیدات نمیشه؟
      داد میزنی نسل قبل ۳۶۰ داشتی یا الان اگر پول داشتی یک وان چیزی میخریدی دقیقا مثل همون روشن فکر آقای آیدین که ۲۴ ساعت از یوبی سافت میره بالا.
      یا اینکه شاید به یکی از رفیقات که ماکرو فنه گیر دادم و دلت از اونجا پره. خلاصه من روز اول با تو مشکلی نداشتم. تو اومدی به من گیر دادی.
      برو خدا روزیت رو یک جای دیگه حواله کنه بچه جون. باهات بحث نمیکنم
      من همیشه هر سایتی عضو شدم براش مقاله نوشتم جواب کاربراش رو دادم و سعی کردم راهنماییشون کنم و ….
      حالا در این بین ۴تا بچه هم مثل تو بودن که دشمنی رو خودشون شروع کردن.. بیخودی هم نظر نیا بده جوابت رو نمیدم. بزرگتر که شد عقلت با هم صحبت میکنیم.

      0
      0
      • Hossein E 47 گفت:

       همیشه هم گفتم در درجه اول پی سی فن هستم. اینی که میبینی طرف سونی رو میگیرم به خاطر شاهکار های انحصاریش و سوزوندن بعضی ها تو سایته. دوست داشتی این رو بشنوی؟ نه؟
       خب چه کنم لذت ببر والا من از پلی وان داشتم فقط ۴ نگرفتم گلم پس برای من ادعا گیمریت نشه
       چشمام هم کور نیست عینه ادم صحبت کن
       سنم ۲۲ ساله من با این سن وقت نمیکنم هرروز بیام سایت تویه ۴۰ ساله چیه پلاسی شبیه ساز جز واسه زلدا تا حالا نصب نکردم
       والا ما هم نمیدونیم چی میدن بهت سوال خیلیا اینه خودت رو سرویس کردی چی گیرت میاد؟
       والا ما هم اومدیم رفیق باشیم تو از کامنت اول شروع کردی کور بی منطق گفتن انتظار به به گفتن که نداشتی؟ خب تو هم که پیسی و سونی فنی چیکار به مایکرو داری؟ من نه مایکرو رو ترول کردم نه سونی رو نه بازی مورد علاقه دیگران رو برخلاف تویه منطقی که تو یه پست بی ربط میای میگی متای گیرز حقش نبوده حالا تو بزرگی با این رفتارت
       خودشیرینی؟ کجا دقیقا مثال بزن حرفات خنده داره خدایی
       بد نیست به پست ارک سر بزنی دوستمون مسخرو کردن سمت مایکرو بودن جواب دادم جدیدترینشه مال دیروزه پس حرفت همین الان نقض شد ولی تو هیچ وقت از مایکرو دفاع نکردی حتی اگه به حق نباشه
       مدرک بیار مومن من کی گفتم وان میخرم منبع دار یوتیییوبر قهار اسکرین بده ببینم کی گفتم وان میخرم مرد نیستی ندی ۳۶۰ داشتم هیچ وقت نگفتم وان میخرم باز خراب کردی
       تو هم ۲۴ ساعت از سونی برو بالا به دوستان سونی فن بر نخوره خواهشا من در بدترین حالت ترول شخض میکنم نه بیشتر توهین جمعی نمیکنم
       من زندگی خودمو میکنم به من چه ربطی داره به کی گیر دادی من جاییکه به خودم بربخوره واکنش میدم کی هوایه منو داشته من بخوام هوای کسی رو داشته باشم؟
       برو خدا روزیت رو یک جای دیگه حواله کنه بچه جون. باهات بحث نمیکنم Silly خوشم میاد به اون بنده خدا گیر میدی بی ادبی جواب کامنتم رو نمیدی بش میگی فک میکنی بزرگ شدنه فلا و اینا جواب نده بهتر حرف الکی هم درباره ملت نزن حذب باد بودنت ثابت میشه (شباهت عجیبی به تتل داری)
       اون بنده خدا هم همینو نوشت واسش طومار نوشتی ارشاد اخلاقیش کردی حذب باد بهت فشار اومد چهره حقیقیت رو نشون دادی روشن فکر
       همرو عینه خودت نبین من جایی باشم و ببینم واکنش میدم گلم برخلاف تو پیسی فن همم بوده واکنش دادم چون با همه این شرکتا خاطره داشتم یه زمانی مشتریش بودم پس خودمو محق میدونم براشون نظر بدم ولی ترول نه چون این نسل نداشتم تو که جز گیرز پیسی چیزی نزدی نمیدونم چرا خودتو نماینده مایکرو فن ها میدونی نجاتشون بدی ترول میکنی مایکرو رو
       جواب ندی هم سنگین تری هم واسه من بهتره هم کل سایت چون به کسی بابت جواب ندادن کامنتت نمیتونی گیر بدی
       راستی کارای تری دی جدید ندادن بهت؟ نمیگی به عنوان یک تری دی کار Wink

       0
       0
    • MS GAMER گفت:

     عزیز گریز از نظره تو بده بگو که نظر شخصی هست

     0
     0
     • Last Of Us گفت:

      بازی گیرز که فوق العاده مسخره تشریف داره فقط از نظر من بد نیست
      یک سر متاکریتیک برو و قسمت نمره یوزرها رو ببین
      تو ایکس باکس ۶٫۹ بهش دادن
      تو پی سی ۶٫۶
      این نشون میده چقدر این بازی مزخرفه. من الکی تو سر چیزی نمیزنم. با دلیل حرف میزنم. حالا ۴نفر تو گیمفا نظراتشون از همه دنیا مهم تره اون بحثش جداست
      در ضمن من دارم نظر شخصیم رو میگم دیگه. از طرف همه که حرف نزدم که بگم نظر شخصی عزیزم
      ******
      @Hossein E 47

      اینقدر عصبانی و متعصب هستی که نصف کامنت من رو یا نخوندی یا اصلا نفهمیدی من چی گفتم و در جواب چرت و پرت گفتی. ۲ یا ۳ بار دیگه کامنت منو بخون. بعد ماله خودت رو بخون متوجه میشی اشتباه جواب دادی
      ********
      @KING of the dark
      تو خوبی ماکرو فن جون Big Smile برو با آیدی اولت بیا بابا جون. چرا آیدیت رو سرچ میکنم اصلا هیچ پستی ازت نمیبینم ؟ دیشب عضو شدی؟

      0
      0
      • Hossein E 47 گفت:

       بگو جواب ندارم نگو چرت و پرته کم اوردی شدید. عصبانی؟ جک قشنگی بود
       بعدم به ملت درس اخلاق نده ازین به بعد میای میگی جواب کامنت رو نمیدم بزرگ شدی بیا محمد رضا هم همینو گفت شد بی ادب ازین به بعد حرف بزنی این کامنت تاریخیت حرفتو نقض میکنه حذب باد
       منم نظر شخصیم رو گفتم گیرز ۹۲ باس میگرف که تو حمله کردی کور متعصبی نظر تو شخصیه مال ما جمعی و بی احترامی عالم خفنی داری

       0
       0
       • Last Of Us گفت:

        ببین عزیزم
        اولا من جوابت رو دادم برگشتی چرت و پرت جواب دادی. اصلا منظورم من رو نفهمیدی یا خودت رو به اون راه زدی و داری چرت و پرت میگی.
        دوما محمد رضا جان من بهشون توهین هیچ وقت نکردم. همه هم شاهدن یک روزی گفتن چاشنی بازی گرافیکه که من با دلیل منطقی یعنی با نشون داد پرفروش ترین بازی های تاریخ و کنسول ها بهشون ثابت کردم که دارن اشتباه میکنند. از اون روز ایشون کم آوردن و همونجا کامنت دادن که جواب من رو نمیدن و موضوع رو پیچوندن. حتی ۲تا از کاربرای قدیمی سایت که رفیق ایشون هم هستند بهش گفتن رسما فن بوی شده.
        جالبه همین آقای مثلا منطقی وقتی آقای کوله ترین بنده رو الاغ خطاب میکردن ایشون اومدن و با ایشون گفتن با آدم های متوسط وسطحی یعنی من بحث نکن . حالا اون فوش داده؟ من شدم متوسط و سطحی؟
        اینجور جاها هم امثال روشن فکر مثل تو پیداتون نمیشه چون هم دوستشی و هم طرفدار ماکروسافتی.
        یا همین چند روز پیش یکی به من گیر داده بود و ایشون میگفت از وقتی کاربرای قدیمی رفتن این موجودات زیر ۱۵ سال یعنی من پیداشون شده Big Smile
        بابا بزرگ . تو از حرفای بی پایه و متعصبانه غیر منطقیت مشخصه کی زیر ۱۵ سالشه عموجون.

        حالا چرا من جواب نمیدم؟ الان شما اومدی حرف زدی و من جواب شما رو دادم که بی احترامی نباشه. پس با ممدرضا جونت خیلی فرق دارم
        ولی وقتی جوابت رو دادم و دوباره اومدی به جای جواب منطقی چرت و پرت گفتی؟ من اگر بخوام باهات بحث کنم نه متوجه میشی نه دوست داری متوجه بشی. پس بیخودی فقط کامنت های الکی باید بدم. منم گفتم جوابت رو نمیدم. شما بچه جون هم میتونی فکر کنی من کم آوردم و حزب باد هستم. خدارو شکر هیچ وقت حزب باد نبودم و اگر جایی اشتباه کردم گفتم اشتباه کردم.
        نظر شخصی شما هم مهم نیستش. نظر کل مهمه. اگر اینطوریه منم به درایو کلوب نمره ۲۰۰ میدم. یکمی باید منطقی باشیم.
        در کل هرکی حرف منطقی زده ( نه توهین و چرت پرت ) همه شاهدن من همیشه بهشون احترام گذاشتم و جوابشون رو دادم
        یک مسئله دیگه که باعث میشه من کمتر جواب بدم یا نظر این هستش که یک سری با مولتی اکانت میان چرت و پرت میگن
        مسئله دوم این هستش که همه ۲۴ ساعت تو سایت خوابیدن. ولی من وقتی بیام جواب شما رو بدم الان یک مولتی اکانت میگه تو ۲۴ ساعت تو سایتی این حرفها. پس اگر دقت کنی جدیدا خییییییییییلی نظر کم میدم که این بچه سال های مولتی اکانت نیان چرت و پرت بگن
        *********
        @KING of the dark
        اتفاقا دیدم اسمت برام آشناس.تبریک میگم از برج ۵ این اکانت دوم یا چهارمت رو ساختی . تبریک قشنگ خان

        0
        0
      • اگه تازه عضو شدم پس این چیه؟؟؟ Question
       https://gamefa.com/413578/race-through-32-different-tracks-in-forza-motorsport-7/
       (به تاریخش نگا کن) حالا خوبه اونجا هم با خودت حرف زدم Neutral Neutral

       0
       0
  • IReapZz گفت:

   داداش دمت گرم خیلی باهات حال کردم اگه میشه آیدی تلگرامت رو بده می خوام یه حال چند نفر رو واسم بگیری …خیلی کارت درسته.

   0
   0
   • Last Of Us گفت:

    من کوچیک شما هم هستم. آیدی من
    madmaster*3d
    ستاره رو حذف کن

    ولی حال گرفتن رو شرمندم. مخصوصا اگر ماکرو فن باشن که ولشون کن. این همه تو این سایت بهشون منبع و سایت و منطق و دلیل آوردم بازم حرف خودشون رو میزنند. بهشون بگی متعصب هم میزنن زیر گریه بهت فوش میدن و جو سازی میکنند
    کاری داشتی عادی در خدمتت هستم

    0
    0
  • درود بر شما. خیلی ممنونم از لطفتون که مطالعه فرمودید.
   در مورد این بازی کاملا باهاتون موافقم که به هر بازی باید به شیوه و نوع خودش نگاه کرد و انتظار داشت

   0
   0
 • مرسی آقا سعید…عالی بود…..
  بعد از بازی ارتش دونفره که ۷-۸ سال پیش بازی کردم دیگه بازی دونفره ندیدم…. حتما ارزش بازی داره…..

  0
  0
 • amir_22 گفت:

  خیلی بی شخصیتی برات متاسفم

  0
  0
 • Arsalan. گفت:

  سلام یه خواهش دارم لطفا نظرات مسخره این پستو پاک کنید
  نقد خوبی بود بازی ناک سرگرم کنندس شاهکار نیست مثل خیلی بازیهای دیگه فقط جنبه سرگرمی داره

  0
  0
 • تشکر نقد خوبی بود خسته نباشید
  بازی سرگرم کننده ای است و کسایی که به داستان علاقه ای ندارن شاید خیلی جذاب باشه براشون

  0
  0
 • باشه سعید فن بوی
  خب تو چرا نظر میدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بر پ..ردیس گیم که فن بوی نیستن نویسنده هاش
  لیاقت شما ها همون تایید کردن نظر توسط مدیران هست …

  0
  0
 • Elder Gamer گفت:

  منتظر بودم این بازی رو نقد کنید. خودم عاشق بازی های دو نفره هستم. سر این بازی ها چه دعواهایی که با داداشم نمیکنم Grin . ممنون از نقدتون
  آقای آقابابایی فکر کنم وقتش شده که نظرات رو دوباره به طرف بررسی ببرید. یک سری ها حرف های خیلی بی شرمانه میزنن اینجا. لطفا یه کاری بکنید

  موفق باشید استاد

  0
  0
  • Last Of Us گفت:

   والا اون موقع هم که بررسی میشد بعضی نویسنده های فن بوی اجازه میدادن طرف به ما فوش بده یا به بقیه. حالا اینشالا کمی دقتشون تو این قضیه بیشتر بشه
   فن بوی بازی اینا نیست که سایت رو خراب میکنه. از گیم اسپاتش بگیر تا سایت های ایرانی هست این چیزا.
   ولی توهین هاست که سایت رو خراب میکنه.
   Yes

   0
   0
  • درود فراوان بر شما. خیلی متشکرم ازتون. نظر لطفتونه واقعا.
   بله این بازی واقعا جذابه مخصوصا در این نسخه هر چند که من از بازی اول هم راضی بودم تقریبا.
   عرض کنم خدمتون که ما به احترام شما نظرات رو باز گذاشتیم که ازادی داشته باشید و برای ثبت نظرتون معطل نشید. افراد متخلق اخراج میشن قطعا.
   باز هم ممنون

   0
   0
 • Retr0 گفت:

  واقعا عنوان زیباییه امیدوارم برای نسخه ی سوم خیلی بهتر بشه

  0
  0
 • playdead1990 گفت:

  ممنون سعید جان واسه نقد این بازی Yes
  آقا تا حالا هیچ وقت اینقدر از متای یه بازی عصبانی نشده بودم Pissed Off
  نمیدونم چرا منتقدا از یه بازی فان و پلتفرمینگ انتظار شخصیت پردازی و داستان داشتن من این بازی رو روی درجه ی very hard حدود ۱۸ ساعت و نیم طول کشید تمومش کنم و یکی از لذت بخش ترین بازی هایی بود که امسال تجربه کردم

  0
  0
  • سلام خدمت شما. خیلی ممنونم ازتون. لطف دارید.
   بله متاسفانه گاهی انگار منتقدا گم میکنن مسیر رو و کلا یه ترازو برای کل بازی ها دارن. در حالی که اصلا ناید این طور باشه.
   این بازی هر دو نسخه اش خوب بود مخصوصا دومی که واقعا واقعا حال و هوای قدیم و بازی دو نفرهر و برای من زنده کرد.
   ممنون از شما

   0
   0
 • Amir_HD گفت:

  پایان های Dishonored 2 رو قراره بررسی کنید؟

  0
  0
 • pcfanboy گفت:

  این بازی با متای ۶۹ نشون داد پیشرفت خوبی نسبت به نسخه اول داشته به نظرم تو نسخه بعدی به بلوغ کامل در گیم پلی خواهد رسید و متای خیلی بالاتری دریافت میکنه

  0
  0
 • Mojtaba VMPR گفت:

  خسته نباشید اقای اقابابایی. انصافا پیشرفت یعنی این. یکش هم قشنگ بود ولی منتها دیفیکالتی رو که میبردیم بالا در حد نینجا گایدن سخت میشد.
  حیف که بازی های کوآپ انقدر کم شدن. فقط مولتی پلیر انلاین. یادش بخیر خودم بهترین بازی های مولتی پلیری که بازی کردم contra . Dynasty warriors . Metal slug و double dragon بود. ولی الان فقط بازی های لگویی موندن که مولتی پلیرن.
  مرسی اقای اقابابایی .

  0
  0
 • General گفت:

  من از بازیهای دو نفره خیلی خوشم میاد.واقعا لذتش دوبرابره.واسه همین تو خونه وقتی pes رو چهار نفره میزنیم یک دنیا حال میده.

  0
  0
 • ahmadkolo گفت:

  سلام دوستان. من تازه در گیمفا ثبت نام کردم. فن سونیم ولی خداییش همیشه دوست داشتم بازی های شاهکار ایکس باکس مانند فورزا و هیلو رو تجربه کنم. این دوست عزیزی که عکس تلو زدن رو پروفایلشون، میشه دقیفا توضیح بدن گیرز ۴ چرا مسخرس؟! شاید کیفیتش نسبت به گذشتش کمی پایین اومده باشه ولی هنوزم عالیه. بعدشم به هم دیگه احترام بزاریم. سر هیچ و پوچ دعوا راه نندازیم و لطفا آبروی فنای سونیم نبرید. ممنون

  0
  0
 • Blackwolf گفت:

  نقدو دوست نداشتم تمام چیز هایی ک در توضیحات یا در کپشن نوشته بودید در بخش منفی ها نقض شد

  0
  0
  • متشکرم که اصلا مطالعه نفرمودید و زیر عکس ها رو خوندید. خوبه که وقتی یه حرفی می زنید دقت بفرمایید که همینجوری یه چیزی برای این که گفته باشید نباشه.
   نکات منفی
   داستان سطحی و …..
   در بازی Knack 2، قضیه داستان کاملا از کیفیت گیم پلی و پلتفرمینگ و ثبات بازی جداست و یک داستان در حدود کلمه افتضاح را شاهد هستیم که در آن حتی یک کلیشه را هم دریغ نکرده اند و کلا تمام کلیشه های دنیا را در آن جا داده اند! دیالوگ های بازی انگار مربوط به یک فیلم کوتاه Sci-fi (علمی تخیلی) در سال ۱۹۳۰ هستند.
   بی روح بودن مراحل و …
   Knack 2 از لحاظ گرافیکی وضعیت متوسطی را تجربه می کند. در حقیقت باید بگویم بازی از لحاظ فنی و تکنیکی یک محصول قوی است و عیب و ایرادی ندارد ولی از لحاظ هنری این طور نیست و با وجود خوش آب و رنگ بودن مراحل و محیط ها،انگار روح در مناظر بازی وجود ندارد و محیط ها مرده به نظر می رسند. در واقع انگار بازی یک محصول صنعتی است تا هنری. تنوع مراحل و محیط ها مناسب است اما شاهد تکرار نیز هستیم و هیچ گونه پیچیدگی و جذابیتی در طراحی مراحل بازی مشاهده نمی شود و همه چیز خیلی سرراست و ساده هستند.
   تمرکز بر بخش دو نفره و…
   البته در مورد این بخش باید اشاره کرد که تمرکز بالای سازندگان بر بخش همکاری دو نفره سبب شده است تا شخصی که بخواهد این عنوان را به صورت تک نفره مانند عنوان اول بازی کند (که اغلب بازیبازان هم همین کار را می کنند) لذتی مطابق با بخش دو نفره نخواهد برد و عمق گیم پلی هم در بخش Co-op بیشتر است که این موضوع می توان به نوعی یک نکته منفی برای بازی باشد که قطعا بیشترین نوعی که بازی خواهد شد تک نفره می باشد.
   لطفا وقتی که نظری رو می فرمایید مقاله رو بخونید اول و یه چیزی رو همینطور بیهوده نگید. چطوری میگید نکات منفی با مقاله مطابقت نداره!!! در مورد کل نکات منفی در مقاله توضیح داده شده. خوشحالم که دوست نداشتید با این دلیلتون

   0
   0
 • Hossein E 47 گفت:

  ممنون برای نقد فقط بخش هنریش سلیقه ایه چون تم شلوغی داره تو طراحی ها بعضی ها شاید خوششون نیاد ولی برای بعضی ها جذابه

  0
  0
 • عالی بود سعیدجان…شماره یکش که به دلم نشست مخصوصا اون جاهایی که هی بزرگ و بزرگ تر میشد…امیدوارم اینم حس شماره یکو بهم بده

  0
  0
 • erfan9 گفت:

  تو ps2 وقتی یه بازی دو نفره نداشت تعجب می کردیم
  تو این نسل برعکسه هر کدوم داشته باشه باید تعجب کنیم

  0
  0