BetaDwarf: تفاوت‌های گرافیکی پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس در بازی‌های بزرگ نمایان می‌شود

۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰

از زمانی که شرکت مایکروسافت جزئیات بیشتری در رابطه با سخت‌افزار قدرتمند کنسول ایکس‌باکس وان ایکس به اشتراک گذاشت، بحث‌های زیادی در باب تفاوت‌های گرافیکی این سخت‌افزار رده بالا با کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو مطرح شده است. با این حال، بهینه‌سازی‌ها و پیشرفت‌های گرافیکی به عوامل متعددی نظیر منابعی که استودیوی توسعه‌دهنده یک بازی در اختیار دارد و همچنین کیفیت مد نظر برای بازی مورد نظر بستگی دارد.

استفن کابلگارد (Steffen Kabbelgaard)، مدیرعامل BetaDwarf، شرکتی که بر روی بازی Minion Masters: Forced To Duel کار کرده، معتقد است که تفاوت‌های گرافیکی بر روی این دو کنسول بیشتر در بازی‌های بزرگ و سطح بالا (AAA Games) نمایان است تا بازی‌های کوچک.

کابلگارد در پاسخ به پرسشی درباره تفاوت‌های گرافیکی میان دو کنسول ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن ۴ پرو – به خصوص با توجه به پردازنده مرکزی بهتر و پهنای باند حافظه بیشتر ایکس‌باکس وان ایکس– چنین اظهار داشت:

قدرت [سخت‌افزاری] ایکس‌باکس وان ایکس به طرز شگفت‌انگیزی بالاست بنابراین به طور منطقی بازی‌های ایکس‌باکس وان ایکس خیلی بهتر از بازی‌های پلی‌استیشن ۴ به نظر خواهند رسید.

توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند به حد مشخصی برسند، بیشتر به سمت برتری نسخه ایکس‌باکس وان ایکس [بازی‌ها] سوق داده می‌شوند چراکه به واسطه UWP، پورت آن برای رایانه‌های شخصی آسان است. اصلی‌ترین چیزی که توسعه‌دهندگان را به یک حد مشخص [استفاده از سخت‌افزار] ایکس‌باکس وان ایکس مجبور می‌کند، ویژگی پشتیبانی از کنسول‌های پیشین است چراکه کنسول ایکس‌باکس وان از سخت‌افزار ضعیف‌تری برخوردار است. وضعیتی مشابه با نسخه پلی‌استیشن ۴ یک بازی.

وی در ادامه افزود:

به طور کلی، این تفاوت برای بازی‌های کوچک مطرح نیست اما برای بازی‌های بزرگ و سطح بالا، من انتظار نریخ فریم بالاتر بر روی کنسول ایکس‌باکس وان ایکس و به احتمال زیاد پشتیبانی از کیفیت گرافیکی ۴K واقعی را دارم.

با این وجود هستند بازی‌هایی که توسعه‌دهندگان آن‌ها تمایلی به استفاده بهینه از سخت‌افزار قدرتمند ایکس‌باکس وان ایکس ندارند؛ از جمله این موارد می‌توان به بازی Destiny 2 اشاره کرد که مدتی است وارد بازار شده است. با این حال، باید بار دیگر اشاره کنیم که این مهم به میزان منابع یک توسعه‌دهنده بستگی دارد و باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا بازی‌های شخص ثالث در آینده استفاده مناسبی از قدرت بالای این کنسول خواهند داشت یا خیر.

کنسول ایکس‌باکس وان ایکس از تاریخ سه‌شنبه ۱۶ آبان ماه (۷ نوامبر ۲۰۱۷ میلادی) با قیمت ۴۹۹ دلار به صورت جهانی وارد بازار خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید