گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

از پاریس با عشق… | برترین عناوین کمپانی Ubisoft

10 برتر
از پاریس با عشق… | برترین عناوین کمپانی Ubisoft

پاریس همواره در تمامی حوزه ها از فیلم سینمایی گرفته تا کتاب ها و… به عنوان شهر عشاق و یکی از زیباترین، پراحساس ترین و دوست داشتنی ترین شهرهای دنیا معرفی شده است و یکی از آرزوهای خیلی از مردم دنیا این است که روزی به شهر پاریس بروند، حتی یک شخصیت مجازی مانند الیزابت در بایوشاک اینفینیت هم همیشه عاشق دیدن پاریس است. کمپانی که امروز از آن حرف می زنیم می تواند استعاره ای از شهر پاریس در دنیای گیم باشد. کمپانی فرانسوی و محبوبی که هموطن پاریس و برچ ایفل است و خودش هم آن قدر بازی دوست داشتنی و عالی و خاطره انگیز در طول سال ها برای ما داشته و دارد که می تواند برای بازیبازان مانند شهر پاریس در دنیای بازی های رایانه ای باشد و این کمپانی فرانسوی با نام Ubisoft را به عنوان “پاریس گیمرها” بنامیم که لقبی بسیار افتخار آمیز و بزرگ است، اما این کمپانی کاملا لیاقتش را دارد. هر چند که در چند سال اخیر این “پاریس گیمرها” تلاش هایی برای خراب کردن برج ایفل خود و بدنام کردنش داشته است و ضربه های بدی را به پیکره خود با دست خود وارد کرده، اما هنوز هم یک بازیساز کهنه کار و بسیار محبوب و دوست داشتنی است که آن قدر برای ما خاطره ساخته است که بتوانیم برخی اشتباهاتش را ببخشیم و از شنیدن خبرهای مربوط به فروش سهام آن و از دست رفتن استقلالش و خارج شدنش از دست خانواده گیلموت ناراحت و دلگیر شویم. درست است که Ubisoft در سال های اخیر مقداری بیش از حد قصد دارد ضررهای مالی خود را از جیب ما جبران کند و پرداخت های وحشتناک درون برنامه ای و هایپ های بی مورد زیادی را از آن دیده ایم ولی باز هم به سبب تعداد زیادی بازی های خاطره انگیز که در طول این سال ها برای ما منتشر کرده است، یکی از محبوب ترین شرکت ها بین بازیسازان محسوب می شود.

هر چند که در چند سال اخیر یوبیسافت تلاش هایی برای خراب کردن وجهه خود داشته است و ضربه های بدی را به پیکره خود با دست خود وارد کرده است اما هنوز هم یک بازیساز کهنه کار و بسیار محبوب و دوست داشتنی است که آن قدر برای ما خاطره ساخته است که بتوانیم برخی اشتباهاتش را ببخشیم.

نمی توانیم بی انصاف باشیم و کلی خاطره بی نظیر را از یاد ببریم. در همین سال ها نیز که این شرکت اشتباهات زیادی داشته است ولی باز هم کلی بازی فوق العاده عالی و بی نظیر را برای ما به ارمغان اورده است و بازیبازان زیادی را غرق در لذت کرده است. با بازی های یوبیسافت که بی شک یکی از ۲-۳ شرکت بزرگ بازیسازی در دنیا از نظر تعدد فرنچایزهای بزرگ و عالی است، خیلی خاطرات خوب داریم. همه ما بازیبازان وقتی به گذشته و حال نگاه می کنیم و برترین عناوینی که تجربه کرده ایم را در ذهن مرور می کنیم، آن جاست که در می یابیم یوبیسافت چقدر در لذت هایی که از این صنعت و هنر برده ایم نقش داشته است. Assassin’s Creed 2 و Assassin’s Creed Brotherhood و Assassin’s Creed 4 Black Flag جزو برترین شاهکارهای این صنعت نیستند؟ می شود ماجراجویی های شاهکار Prince of Persia را از یاد برد؟ Far Cry 3 و Far Cry 4 ساعت ها و ساعت ها لذت ناب را به ما هدیه نداده اند؟ ماجراجویی با سم فیشر و مخفی کاری در Splinter Cell را می توان فراموش کرد؟  Rainbow Six سال ها در کنار ما نبوده است؟ Rayman جزو دوست داشتنی ترین شخصیت ها و سرگرم کننده ترین بازی ها نبوده است؟ Beyond Good and Evil چطور؟ داستان های زیبای نویسنده فقید، تام کلنسی تا ابد فراموش خواهند شد؟ Watch Dogs 2 و For Honor فوق العاده نیستند؟ بازی اول South Park غیر از یک نقش آفرینی بی نظیر بود؟ Child of Light و Valiant Hearts جزو دوست داشتنی ترین و با احساس ترین عناوین سال های اخیر نیستند؟ …. می بینید؟ حتی برای خودم که این نام ها را نوشتم نیز واقعا عجیب است و دیگر فکر نمی کردم تا این حد یوبیسافت شاهکار داشته باشد!!  باورتان می شود که همه این ها متعلق به یک شرکت هستند؟ خیلی از خاطرات فوق العاده ما مربوط به این شرکت بزرگ بوده و هست.

تا حالا معنی جنون رو برات گفتم؟

در این مطلب قصد داریم تا به ۱۲ عدد از برترین بازی های ساخته و منتشر شده توسط کمپانی Ubisoft در تاریخ بازی های رایانه ای اشاره کنیم و آن ها را همراه شما برشماریم. عناوینی که هر کدام برای ما خاطرات زیادی را رقم زده اند و بسیار محبوب هستند. به مانند همیشه و در مقالات ۱۰ برتر و ۲۰ برتر و … قبل از شروع این مطلب باید نکاتی را ذکر کنم که از شما عزیزان خواهشمندم آن ها را مطالعه نمایید تا شک و شبهه ای برای شما دوستان پیش نیاید.  مهمترین و اساسی ترین نکته در مورد این مطلب آن است که توجه داشته باشید که در این مطلب بازی هایی قرار گرفته اند که وظیفه ساخت آن را نیز خود شرکت Ubisoft و زیرشاخه های آن بر عهده داشتند و در واقع سازنده و ناشر بازی خود این کمپانی بزرگ است نه فقط عناوینی که این شرکت غول پیکر نشر آن ها را برعهده داشته است. قاعدتا وقتی می گوییم برترین بازی های Ubisoft یعنی برترین بازی هایی که این شرکت برای ما به ارمغان آورده است نه بازی هایی که این شرکت به دست ما رسانده است! همچنین توجه داشته باشید که از هر فرنچایز سعی شده است تا بهترین نسخه آن از لحاظ موفقیت و متا و فروش و اقبال جهانی در این مطلب قرار بگیرد و شاهد دو بازی از یک فرنچایز مشترک نخواهید بود. همچنین دوستان توجه کنند که این مطلب در مورد “با ارزش ترین و مهم ترین و بهترین فرنچایزهای Ubisoft” نیست که بخواهید بگویید چرا فلان بازی اول نیست و …. بلکه این مطلب در مورد “۱۲ تک عنوان قدرتمند و برتر این شرکت فارغ از وضعیت فرنچایزشان” است که به این موضوع توجه داشته باشید. این سه نکته که خدمت شما عرض کردم مهم ترین مواردی بود که باید هنگام خواندن مقاله در نظر داشته باشید تا نظراتی عجیب و غریب را شاهد نباشیم. قطعا جدا از این لیست که بنده تهیه کرده ام تعداد بسیار زیادی گزینه های دیگر وجود داشته اند که می توانستند در این مطلب حاضر باشند اما به هر حال تعداد محدودیت دارد و نویسنده، انتخاب هایی را که از نظر خود برتر بوده اند در لیست جای داده است. پس دقت کنید که این مقاله، “۱۲ بازی برتر شرکت Ubisoft” به انتخاب بنده است، زیرا که اساس چنین مقالاتی این گونه است و سلیقه شخصی نیز بسیار اهمیت دارد.

یکی از آرزوهای خیلی از مردم دنیا این است که روزی به شهر پاریس بروند، حتی یک شخصیت مجازی مانند الیزابت در بایوشاک اینفینیت هم همیشه عاشق دیدن پاریس است. یوبیسافت می تواند استعاره ای از شهر پاریس در دنیای گیم باشد. البته اگر خودش برج ایفلش را با دست خود خراب نکند!!

همچنین لازم به ذکر است که رتبه بندی و ترتیبی که در این لیست برای بازی های مختلف لحاظ شده است کاملا نظر شخصی نویسنده است و هیچ معیار و میزانی برای درست یا غلط بودن آن وجود ندارد زیرا پای سلیقه مطرح است البته سلیقه منطقی، نه این که مثلا کسی فارکرای ۲ را بیاورد و در صدر لیست برترین بازی تاریخ شرکت Ubisoft قرار دهد و بگوید این سلیقه من است زیرا که این توهین به شعور مخاطب است اما به هر حال سلیقه شخصی نیز در چنین مقالاتی بسیار اهمیت دارد. قطعا در رده بندی این بازی ها سلائق و علائق با هم متفاوت است و بر اساس تجربه و خاطراتی که هر شخص دارد جایگاه ها را تعیین می کند و قاعدتا هر شخصی از هر عنوانی که بیشتر از آن خاطره داشته باشد و به آن علاقمند باشد، آن را بالاتر قرار خواهد داد. البته ما در این مطلب سعی کرده ایم تا عناوینی را قرار دهیم که یک وفاق جمعی بین بسیاری از بازیبازان دنیا در مورد فوق العاده بودن آن ها برقرار است و بدون شک بازی های این لیست در خیلی از ویدئوها و مطالب مربوط به برترین عناوین شرکت Ubisoft، با مطلب ما مشترک هستند. در نظر داشته باشید که عنوانی که مثلا من در رتبه ششم قرار داده ام دلیلی بر این نیست که آن بازی حتما و به صورت وحی منزل، ششمین بازی برتر این کمپانی است، بلکه برای من این گونه است و شاید برای شما اول یا دهم باشد و یا شاید اصلا در لیست شما حضور نداشته باشد. نکته بعدی این که تمامی گزینه های این لیست بر اساس داشته ها و اطلاعات نویسنده گرد آوری شده اند و در این مطلب قرار گرفته اند. شاید شما عقیده داشته باشید که مثلا بازی دیگری می توند به جای فلان شماره از این لیست قرار بگیرد و یا جایگاه آن فرق کند. در اینجا نیز معیار و میزان ثابتی نداریم و عقل و منطق در کنار احساس و خاطرات است که در ذهن هر شخص با هم ترکیب می شوند و اسم هایی مختلف را به عنوان خروجی بیرون می دهند. پس بهتر است تا این مطلب را به عنوان یک مقاله سرگرم کننده که به همراه آن برخی خاطراتتان را مرور خواهید کرد، نگاه کنید. با بیان این نکات اگر تا کنون به خواندن مقاله ادامه داده اید از شما دعوت می کنم تا در ادامه مطلب “۱۲ بازی برتر شرکت Ubisoft” با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

۱۲ – Valiant Hearts: The Great War

Valiant Hearts: The Great War

سازنده: Ubisoft Montpellier

ناشر: Ubisoft

ژانر: puzzle adventure

پلتفرم مقصد: PlayStation 4, Xbox One, Android, PlayStation 3, Xbox 360, iOS, Microsoft Windows

سال انتشار:  ۲۰۱۴

امتیاز متا: ۸۷/۱۰۰

بازی Valiant Hearts: The Great War عنوانی که است داستانی زیبا و احساسی را با المان های جذاب گیم پلی ترکیب کرده است و روایت متفاوتی را از جنگ بیان می کند. این عنوان زیبای یوبیسافت موفق شد بازخوردهای بسیار مثبتی را به دست آورد و تبدیل به یکی از بازی های زیبا با موضوع جنگ و نمایش زشتی های آن شود. Valiant Hearts: The Great War یک عنوان پازل ماجرایی دو بعدی است که توسط Ubisoft Montpellier ساخته شد و توسط شرکت Ubisoft منتشر گردید. این عنوان توسط انجین UbiArt Framework ساخته شده است و در ماه ژوئن ۲۰۱۴ برای پلتفرم های Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, و Xbox One منتشر شده و بعد از آن نیز پورت های آندروید و iOS منتشر گردید. البته بازی برای هر دو پلتفرم های پلی استیشن و ایکس باکس و دارندگان اشتراک پلاس و گلد یک ماه نیز رایگان شده است. Valiant Hearts: The Great War بعد از انتشار موفقیت های بزرگی را نیز کسب کرد و بازیبازان و منتقدان آن را تحسین کردند و سرانجام نیز با امتیاز متای ۸۷ که موفقیتی عالی برای یک بازی کوچک است به کار خود پایان داد. داستان بازی از نامه های نوشته شده در خلال جنگ جهانی اول الهام گرفته شده است و دارای ۴ شخصیت در میدان نبرد است که به یک سرباز جوان آلمانی کمک می کنند که عشقش را پیدا کند. داستان این بازی روایت بسیار جذابی است درباره بقا، فداکاری و دوستی که به شکلی احساسی و زیبا روایت می شود.

این بازی همه چیز داشت. عشق، غم، درد، جنگ، طنز و…..

بازی ۴ مرحله دارد که هر کدام چندین بخش دارند و در هر یک بایستی یک ماموریت و وظیفه اصلی که به شما محول می شود را انجام دهید تا در بازی پیشروی کنید. این ماموریت ها اغلب به صورت حل کردن پازل به صورت یافتن یک آیتم خاص برای استفاده در یک موقعیت خاص هستند که جذابیت زیادی نیز دارند. گیم پلی بازی بر اساس حل کردن پازل ها در دوره جنگ جهانی اول است که در نقش ۴ نفر قرار می گیرید که شامل امیل که یک مرد فرانسوی است، پسرخوانده آلمانی اش کارل، سرباز آمریکایی فردی و آنا که یک پرستار بلژیکی می باشد، هستند و هریک در بخشی از بازی ایفای نقش می کنند و با آن ها بازی را پیش می برید. عناوینی مانند Valiant Heart هستند که نشان می دهند برای این که یک بازی تبدیل به عنوانی موفق و تاثیرگذار در دنیای بازی های رایانه ای شود و حرف آن را بسیاری از بازیبازان دنیا فهمیده و درک کنند نیازی نیست تا حتما یک بازی بسیار بزرگ و پرهزینه و سنگین ساخته شود. گاهی مواقع برخی بازی های کوچک و به ظاهر ساده چنان احساس عمیقی را منتقل می کنند که حتی بازی های بزرگ نیز نمی توانند این گونه بازیباز را احساساتی کنند. مخصوصا وقتی موضوع جنگ و زشتی های آن با عشق و فداکاری آمیخته گردد پتانسیل خلق یک داستان جذاب و زیبا و یک بازی موفق وجود دارد، درست به مانند اتفاقی که در مورد این عنوان به ظاهر کوچک رخ داده است. Valiant Hearts: The Great War قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه دوازدهم قرار می گیرد.

۱۱ – For Honor

For Honor

سازنده: Ubisoft Montreal

ناشر: Ubisoft

ژانر: Aaction Hack and Slash

تاریخ انتشار:   ۲۰۱۷

پلتفرم مقصد:  Xbox One, PS4, PC

امتیاز متا: ۷۹/۱۰۰

 For Honor یک آی پی و فرنچایز کاملا جدید برای یوبیسافت محسوب می شود که با توجه به سبک و سیستم آن که یک اکشن هک اند اسلش سوم شخص چند نفره است، اصلا فکرش را نمی‌کردیم و انتظارش را نداشتیم که توسط این سازنده فرانسوی ساخته و منتشر شود، اما این اتفاق رخ داد و بسیار هم خوشحال هستیم که یوبیسافت این کار را کرد. بازی For Honor توسط Ubisoft Montreal و با انجین AnvilNext ساخته شد و در سال جاری میلادی توسط یوبیسافت برای پلتفرم‌ های Xbox One, PlayStation 4 و رایانه‌های شخصی منتشر شد تا ما را به نبردی خونین در قالب یک عنوان اکشن هک اند اسلش آنلاین سوم شخص هدایت کند. بدون شک زمانی که Jason VandenBerghe از شرکت یوبیسافت (که کارگردان بازی نیز هست) در مراسم E3 2015 به روی صحنه آمد و گفت می خواهد عنوانی را معرفی کند که یک سبک مبارزات نزدیک کاملا جدید و بی نظیر و واقعی را به همراه دارد، کسی فکر نمی کرد منظور او دیگر در آن حد واقعی باشد اما بعد از صحبت های وی در نمایش بازی دیدیم که جدا همان قدر  واقعی و بی مشابه است و بعد از انتشار بازی و مشاهده مبارزات بی نظیر آن، مشخص شد که این وعده بیهوده نبوده و شاهد یک بازی عالی و کاملا یونیک که هیچ مشابهی در سبک خود و نوع مبارزاتش ندارد، هستیم. For Honor پس از انتشار موفقیت های خوبی را کسب کرده و بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای بسیار خوب ۷۹ که برای عنوانی با محوریت آنلاین یک موفقیت محسوب می شود را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق شرکت یوبیسافت شود. قطعا می دانید که در چنین عناوینی اگر منتفدان بازی را چند ماه بعد از عرضه نقد کنند امتیاز آن کاملا با زمان انتشارش فرق خواهد داشت زیرا که عناوین با محوریت آنلاین معمولا در بدو انتشار مشکلاتی مانند سرور و برخی مشکلات فنی و … دارند که بعد از مدت کوتاهی توسط سازندگان با عرضه پچ حل می شود و در مورد فور آنر نیز همین اتفاق رخ داد و قطعا اگر منتقدان اکنون این بازی را نقد نمایند امتیاز خیلی بالاتری به این بازی زیبا تعلق خواهد گرفت.

تاکنون مبارزاتی واقعی تر و با استرس تر از این بازی ندیده اید. دقیقا انگار شمشیر دست شماست و جانتان به حرکتتان بستگی دارد. خلاقیت به این می گویند که در زمانی که همه چیز امتحان شده است و ایجاد خلاقیت در یک بازی بزرگ خیلی سخت است، چنین خلاقیتی به کار ببری و سیستم مبارزات فور آنر یعنی “هنر جنگ” را خلق کنی.

مبارزات بازی فوق العاده هستند و مجموعه المان ها و مکانیک های مبارزاتی بازی در قالب سیستم جذاب “The Art of Battle” یا “هنر جنگ” در بازی قرار دارد که در واقع ستون اصلی مبارزات بازی است و معنایش کاملا با عملکردش تناسب دارد. با این سیستم، گویی که خودتان در لحظه لحظه نبرد هستید و مبارزات را برای شما بسیار نفس‌گیر و پر استرس و البته هیجان‌انگیز می‌کند. سیستم مبارزات “The Art of Battle” یا مشابه آن تا به حال در هیچ عنوانی دیده نشده و نشان از هوش بالا و خلاقیت سازندگان بازی در Ubisoft Montreal دارد که با قرار دادن چنین سیستمی، بازیشان را تبدیل به عنوانی یونیک کنند با مبارزاتی جذاب و استرس زا است که کاملا حس واقعی بودن نبرد تن به تن را بیشتر از هر عنوان دیگری در تاریخ بازی های رایانه ای به شما می دهد. بازی‌بازان با اسکن میدان مبارزه می‌توانند مبارزان اصلی حریف را پیدا کنند و به نبرد با آن‌ها بروند و در این مبارزات نزدیک است که بازی به معنای واقعی با سیستم “The Art of Battle” می درخشد. تنها تاکتیک، اعتماد به نفس، دقت، زمانبندی و سرعت عمل شما است که نتیجه مبارزه را تعیین می کند و می‌تواند جان شما را در این مبارزات نجات دهد و پیش بینی حرکات و حملات حریف نقشی اساسی در پیروزی در این کارزار بر عهده دارند و حرف اول را در روند پیروزی یا شکست خوردن شما ایفا می‌کنند و در واقع باید گفت یک حرکت اشتباه می تواند باعث شکستتان شود و برعکس. در بازی هر گروه و کلاس شامل مبارزانی از دوره‌های تاریخی مختلف است یعنی سامورایی‌ها، وایکینگ‌ها و شوالیه‌ها. همانطور که گفته شد For Honor بر مبارزاتی سریع و نفس‌گیر و عطیم و نبردهای نزدیک خونین و مرگبار تمرکز دارد. بازی دارای یک بخش کمپین داستانی نیز هست که جذابیت بالایی دارد اما تمرکز اصلی For Honor و سازندگان آن بر روی ساخت عنوانی چند نفره بوده است. لازم به ذکر است برای بازی کردن بخش تک نفره بازی نیز باید مدام به اینترنت متصل باشید وگرنه حتی کمپین For Honor را نیز نخواهید توانست تجربه کنید. نهایتا باید گفت For Honor قطعا جزو برترین و همینطور خاص ترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه یازدهم قرار می گیرد.

۱۰ –   Child of Light

Child of Light

سازنده:  Ubisoft Montreal

ناشر: Ubisoft

ژانر:  Platformer game, Role-playing video game

پلتفرم مقصد:   PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox 360, Wii U, PlayStation Portable, Microsoft Windows

سال انتشار:  ۲۰۱۴

امتیاز متا: ۸۹/۱۰۰

برخی بازی ها یک روح و شخصیت کاملا منحصر به فرد و خاص دارند که در هیچ عنوان دیگری مشاهده نشده است و زیبایی آن ها تنها و تنها متعلق به خودشان است. یکی از این بازی های خاص و منحصر به فرد Child of Light بود. عنوانی که یوبیسافت با ساخت آن و دیگر بازی هایی مثل ولیانت هارت نشان داد که تنها در ساختن بازی های بزرگ و AAA تبحر ندارد و استودیوهای آن و در راس آنها یوبیسافت مونترآل که می بینید اکثر بازی های این مقاله را ساخته است، در ساخت بازی های کوچک ولی بی نظیر هم تبحر بالایی دارد. عنوان زیبا و به یادماندنی Child of Light توسط شعبه مونترآل کمپانی یوبیسافت در سبک Platformer و Role-playing با مبارزات نوبتی ساخته شد و در سال ۲۰۱۴ و سپس در طول سال های بعد توسط این کمپانی برای پلتفرم های PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox 360, Wii U, PlayStation Portable و Microsoft Windows منتشر گردید تا قشر زیادی از بازیبازان که دارای انواع پلتفرم های مختلف هستند بتوانند این بازی زیبا را تجربه نمایند. Child of Light پس از انتشار موفقیت های بسیاری را کسب کرده و بازخوردهای فوق العاده ای را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای بسیار عالی ۸۹ که برای چنین عنوانی یک موفقیت بی نظیر محسوب می شود را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق شرکت یوبیسافت شود.

موسیقی شاهکار بازی که هنوز بعد از چندین سال آن را به تنهایی گوش می دهم و واقعا قطعه ای مانند Aura’s Theme از لحاظ زیبایی و آرامش بخشی، یک شاهکار در دنیای موسیقی به حساب می آید

Child of Light عنوانی است که همه چیز در آن در جای درست قرار دارد و ترکیبی لذتبخش را به وجود آورده اند. داستان زیبا و روایت ظریف و لذتبخش، گرافیک و جلوه های هنری بی نظیر و منحصر به فرد، گیم پلی بسیار جذاب و مبارزات نوبتی بسیار عمیق با کلی فنون و شخصیت های مختلف و ارتقاهای گوناگون که سبب می شد بتوانید انواع و اقسام استراتژی ها راخلق کنید، موسیقی شاهکار بازی که هنوز بعد از چندین سال آن را به تنهایی گوش می دهم و واقعا قطعه ای مانند Aura’s Theme از لحاظ زیبایی و آرامش بخشی، یک شاهکار در دنیای موسیقی به حساب می آید. همه چیز این بازی سبب می شد تا شما به پیشروی و ادامه بازی و حتی چند بار تکرار کردن آن ترغیب شوید. بازی به سبب مبارزات متنوع و عمیقی که داشت و همچنین دنیای زیبا و پیچیده اش برای گشت و گذار و آیتم های پیداکردنی، ارزش تکرار بالایی داشت و یک بازی کاملا ارزشمند مخصوصا با توجه به قیمت آن به حساب می آید که زمان خاصی برای بازی کردن ندارد و در هر نسلی که آن را تجربه کنید بی نهایت لذتبخش خواهد بود و پیشنهاد می کنم که هرگز این بازی زیبا را از دست ندهید، مخصوصا علاقمندان به عناوین نقش آفرینی با مبارزات نوبتی. Child of Light قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه دهم قرار می گیرد.

۹ –  Watch Dogs 2 

Watch Dogs 2

سازنده:   Ubisoft Montreal

ناشر: Ubisoft

ژانر:  Action-adventure

پلتفرم مقصد:  PlayStation 4 ,Xbox One ,Microsoft Windows

سال انتشار:  ۲۰۱۶

امتیاز متا:  ۸۲/۱۰۰

یوبیسافت در مورد بازی واچ داگز، هم اشتباه بزرگی را مرتکب شد و هم فریبکاری بزرگی به راه انداخت، هر چند که نهایتا همین سیاست کثیفش سبب شد تا بازی خیلی فروش کند و یک فرنچایز موفق را برای این شرکت خلق نماید. بازی که قرار بود به گفته خود یوبیسافت رقیب اول جی تی ای باشد و آن را کنار بزند و روزی یک تریلر برای آن می داد و هایپ وحشتناکی برای آن ایجاد کرده بود، در زمان انتشار حتی نزدیک به آن شاهکار بی بدیلی که یوبیسافت گفته بود هم نبود و اتفاقا همان هایپ ها باعث سختگیری بسیار زیاد منتقدان نسبت به بازی شد که شاید اگر بازی را مانند یک بازی نرمال منتشر کرده بود، بازخورد خیلی بهتری را برای آن به دست می آورد، لااقل از لحاظ امتیازات و نظر منتقدان. بازی از روز اولی که معرفی شد تا روز عرضه مدام و مدام گرافیکش پایین آمد و سرانجام با یک گرافیک نسل هفتمی عرضه شد که اصلا شبیه به بازی وعده داده شده و اولین تریلری که از آن دیده بودیم نبود. نهایتا تمامی این موارد، نام یوبیسافت را خدشه دار کرد و آغازی بود بر روند مقداری بدنام شدن این شرکت، ولی خب باعث شد تا از لحاظ فروش بازی واچ داگز خوب عمل کند زیرا همه می خواستند ببینند این بازی چیست که آن قدر هایپ شده بود. موفقیت تجاری بازی اول سبب شد تا یوبیسافت به دنبال ساخت بازی دوم برود و البته مقداری اعتیار از دست رفته خود با نسخه اول این بازی را بازیابی نماید. عنوان زیبای Watch Dogs 2 توسط شعبه مونترآل کمپانی یوبیسافت به مانند بازی اول در سبک Action-adventure ساخته شد و در سال ۲۰۱۶ توسط این کمپانی برای پلتفرم های PlayStation 4 ,Xbox One وMicrosoft Windows منتشر گردید تا بتواند موفق تر از نسخه اول عمل کند و خوشبختانه همین اتفاق نیز رخ داد.

طعنه ای به دنیای امروز…. دنیایی که می شود همه چیزش را به هم ریخت آن هم با یک کامپیوتر

Watch Dogs 2 پس از انتشار موفقیت های خوبی را کسب کرده و بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای ۸۲ را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق شرکت یوبیسافت شود. خوشبختانه در مورد واچ داگز ۲ باید بگوییم که یوبیسافت درس خوبی از اتفاقات نسخه اول گرفته بود و برای نسخه دوم بسیار بهتر و هوشمندانه تر و خیلی راحت بگویم “بدون جوگیری” عمل کرد و بازی دوم را با شرایطی بسیار بهتر نسبت به عنوان اول و با برطرف کردن ضعف های زیاد آن بازی منتشر نمود که مورد توجه بازیبازان و منتقدان نیز قرار گرفت و یک بازی راضی کننده و جذاب و هیجان انگیز در بین عناوین جهان آزاد محسوب می شود که با محوریت موضوعاتی مانند هک کردن و موارد مربوط به تکنولوژی، همیشه یک داستان خاص و منحصر به فرد را جهت تعریف کردن برای بازیباز در عصر تکنولوژی که همه به هک کردن علاقه دازند، در چنته دارد و بی شک در آینده شاهد تکمیل ۳ گانه واچ داگز نیز خواهیم بود. واچ داگز ۲ عنوانی است که کاملا ارزش تجربه کردن حتی برای بیشتر از یک بار را داراست و ضعف های نسخه اول مانند رانندگی و … در آن رفع شده است تا شاهد یک بازی جهان آزاد خوش ساخت باشیم که توانست این بار طرفداران را راضی نگاه دارد و تا جد زیادی به وعده هایش عمل می کند.  Watch Dogs 2  قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه نهم قرار می گیرد.

۸ –   Beyond Good and Evil

Beyond Good and Evil

سازنده:  Ubisoft Montpellier ,Ubisoft Milan ,Ubisoft Shanghai

ناشر: Ubisoft

ژانر:   Action-adventure game

پلتفرم مقصد:   Xbox, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, Microsoft Windows, GameCube

سال انتشار:  ۲۰۰۳

امتیاز متا: ۸۷/۱۰۰

عنوان زیبا و خاطره انگیز Beyond Good & Evil توسط شعبه های Ubisoft Montpellier ,Ubisoft Milan و Ubisoft Shanghai در سبک Action-adventure ساخته شد و در سال ۲۰۰۳ و سپس در سال های بعد از آن توسط یوبیسافت برای پلتفرم های Xbox, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, Microsoft Windows و GameCube منتشر گردید. Beyond Good & Evil پس از انتشار موفقیت های بسیار خوبی را کسب کرده و بازخوردهای خیلی عالی را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای عالی ۸۷ را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق و بسیار محبوب شرکت یوبیسافت شود. البته متاسفانه باید گفت که با وجود تمامی این زیبایی ها و موفقیت ها این بازی آن چنان دیده و شناخته نشد و از لحاظ فروش هم مانند کیفیتش عمل نکرد. به همین دلیل هم تعداد خیلی زیادی از بازیبازان تا به امروز که در نسل هشتم صحبت نسخه دوم این بازی مطرح شد، اصلا نمی دانستند که این نام وجود دارد و چه بازی است. حتی نسخه بهبود یافته این بازی برای نسل هفتم هم عرضه شد ولی باز هم به دلیل عدم تبلیغات و معرفی کامل، خیلی ها اصلا از آن اطلاع نداشتند و برخی هم که نام آن را می شنیدند با توجه به این که شناخت خاصی از آن نداشتند از کنارش می گذشتند، غافل از این که دارند چه عنوان بی نظیری را از دست می دهند و صد البته بعد از تجربه کردن آن پشیمان خواهند بود که چطور قبلا من این بازی را ندیده و یا از کنارش گذشته بودم. Beyond Good & Evil عنوانی است که حتی اگر همین الان و در نسل هشت نیز آن را تجربه نمایید، بی شک لذت بسیار بسیار زیادی از آن خواهید برد و از این که چطور این عنوان از زیر دستتان در رفته بوده، تعجب خواهید کرد. اگر علاقمند به سبک اکشن ماجرایی هستید خیلی زود این بازی زیبا را تجربه کنید تا طعم یکی از بهترین تجربه های اکشن ادونچر را چشیده باشید. قطعا تجربه این بازی مخصوصا با توجه به این که نسخه دوم هم در حال ساخت است می تواند پیش در آمدی زیبا برای رفتن به استقبال نسخه دوم خواهد بود.

یک بازی دوست داشتنی با شخصیت های دوست داشتنی. امیدوارم بازی دوم هم به زیبایی نسخه اول باشد

Beyond Good & Evil که مارک انسل توانمند را به عنوان سازنده و خالق خود می بیند یک اکشن ماجرایی واقعی است و معنای کامل این سبک را در خودش دارد و همچنین یک مثال خیلی واضح و بارز برای یک عنوان صمیمی و دلنشین است. عنوانی که خیلی به دل می نشینند و از همان چند دقیقه اول که آن را تجربه می کنیم، ما را به خود جذب کرده و شدیدا به ادامه آن علاقمند می شویم. با این که بازی گرافیک بالا و عجیبی ندارد و یک عنوان خیلی بزرگ هم نیست، اما حس صمیمیتی در آن موج می زند که بازیباز را درگیر خود می کند. شخصیت اصلی بازی، دختری دوست داشتنی به نام Jade بود که شخصیتی بسیار دلنشین و مثبت داشت و خیلی زود بازیباز را به خود علاقمند می کرد. بازی تمامی المان های لازم برای یک اکشن ماجرایی فوق العاده بودن را دارا بود و دنیایی فوق العاده و پر از محتوا و ماموریت برای گشت و گذار داشت و در طراحی و گرافیک آن نیز نوعی سادگی و صمیمیت زیبایی وجود داشت که آن را دلنشین تر نیز می کرد. سازندگان خوش فکر بازی تعدادی المان های کمرنگ نقش آفرینی نیز در این بازی قرار داده بودند که عمق بسیار بیشتری به آن بخشیده بود و آن را بسیار لذتبخش تر می کرد. شخصیت های موجود در بازی همگی بسیار دوست داشتنی و جالب طراحی شده بودند و شخصیت پردازی خاصی داشتند. بی تردید Beyond Good and Evil جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه هشتم قرار می گیرد.

۷ –  Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 

Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter

سازنده:  Ubisoft Paris ,Red Storm Entertainment ,Ubisoft Shanghai ,Darkworks ,Grin

ناشر: Ubisoft

ژانر:  Tactical shooter

پلتفرم مقصد:   Xbox 360, Xbox, PlayStation 2, Microsoft Windows

سال انتشار:  ۲۰۰۶

امتیاز متا: ۹۰/۱۰۰

یکی از سری عناوین محبوب و بزرگ شرکت یوبیسافت، فرنچایز گوست ریکان است که همیشه بازی های خاصی داشته است و از آن به عنوان یک شوتر سوم شخص تاکتیکی که کاملا بر پایه کار تیمی و داشتن استراتژی درست برای پیشروی بوده، یاد می گردد. فرنچایزی که البته مهم ترین بخش آن در تمام بازی هایش، قرار داشتن نام تام کلنسی فقید در ابتدای آن هاست و داستان ها و دنیای سری گوست ریکان را نیز به مانند اسپلینتر سل و چندین سری دیگر، تام کلنسی خلق کرده است که تبحر فوق العاده ای در نگارش داستان های نظامی و خلق دنیای جنگ زده داشت و یکی از بزرگ ترین نام ها در این زمینه در دنیای بازی های رایانه ای محسوب می شود و البته اکنون به تاریخ پیوسته است و یادش را گرامی می داریم. این سری زیبا حداقل برای دوست داران بازی های نظامی و شوترهای تاکتیکی، نامی شناخته شده و البته بسیار محبوب است. این سری دوست داشتنی، همیشه و در طول عمرش، توانسته به بهترین نحو ممکن، تاکتیک های نظامی و همکاری را در یک بازی ویدئویی جای دهد، در مورد این فرنچایز باید گفت که سری گوست ریکان یک فرنچایز خاص با مخاطب خاص است زیرا که بازی کاملا تیمی، تاکتیکی و هدفمند دنبال می شود که البته در نسخه وایلدلندز مقداری از بار تاکتیکی آن کاسته شده و بازی بیشتر مقبول عامه بازیبازان گشته بود، این سری همیشه موفق بوده با تغییرات عظیم در هسته اصلی گیم پلی، نوآوری را در بازی هایش بگنجاند و از سویی هم تعهدی هرچند کمرنگ، اما قابل مشاهده نسبت به ریشه هایش داشته باشد. حال آن که پس از عرضه نسخه بی نظیر و بسیار زیبای Future Soldier، هیچ کدام از نسخه های دیگر سری تنواسنتند نوآوری و احترام به ریشه ها را در کنار هم و به صورت یک معجون خوش طعم تحویل طرفداران بدهند. در حقیقت به نوعی می توانیم بگوییم که پس از نسخه Future Soldier، به هیچ وجه شاهد عرضه شدن یک بازی که در خور نام بزرگ و بسیار موفق این سری باشد نبوده‌ ایم.

خدایی دیگه اشتباه زدی!!!

نخستین بازی فرنچایز گوست ریکان با نام Tom Clancy’s Ghost Recon در سال ۲۰۰۱ توسط یوبیسافت برای ایکس باکس، رایانه های شخصی، پلی استیشن ۲ و گیم کیوب منتشر شد و بازخوردهای موفقی را کسب نمود و خبر از خلق یک فرنچایز شوتر نظامی تاکتیکی با کیفیت بالا را داد که البته در طول سال های بعد همین طور نیز شد و حالا بعد از ۱۶ سال از آن زمان شاهد هستیم که تاکنون ۱۴ بازی مختلف با نام گوست ریکان ساخته شده اند و طرفداران زیادی را نیز برای خود دست و پا کرده اند. آخرین و جدید ترین آنها نیز عنوان Ghost Recon: Wildlands است که یک موفقیت خیلی بزرگ لااقل از نظر تجاری برای یوبیسافت بود. اگر بخواهیم از برترین عنوان این سری از بین ۱۴ بازی مختلف آن نام ببریم قطعا انتخاب نخست، شاهکاری است به نام Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter. عنوان زیبای Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter توسط استودیوهای Ubisoft Paris ,Red Storm Entertainment ,Ubisoft Shanghai ,Darkworks و Grin در سبک Tactical shooter ساخته شد و در سال ۲۰۰۶ توسط یوبیسافت برای پلتفرم های Xbox 360, Xbox, PlayStation 2, Microsoft Windows منتشر گردید. Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter پس از انتشار موفقیت های فوق العاده ای را کسب کرده و بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای بسیار عالی ۹۰ را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین بسیار موفق شرکت یوبیسافت شود. Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter  قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه هفتم قرار می گیرد.

۶ –   Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas

Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas

سازنده:  Ubisoft Montreal, Ubisoft Quebec

ناشر: Ubisoft

ژانر: Tactical shooter, first-person shooter

پلتفرم مقصد:   Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation Portable, Xbox 360

سال انتشار:  ۲۰۰۶

امتیاز متا:  ۸۸/۱۰۰

یکی دیگر از برترین سری عناوین یوبیسافت و یکی از جذاب ترین فرنچایزهای نوشته شده توسط نویسنده و استاد فقید، تام کلنسی، سری بازی های بسیار محبوب و پرطرفدار Tom Clancy’s Rainbow Six هستند که طرفداران بیشماری دارند و مخصوصا این که اخیرا و در نسل هشتم با بازی بی نظیر Rainbow Six Siege غوغایی به پا کرد و تبدیل به یکی از پرطرفدارترین عناوین این نسل شده است که مدت ها و مدت ها بازیبازان را به خود مشغول کرده است و باعث شد تا طرفداران خیلی بیشتری که با این فرنچایز قبلا آشنا نبودند، به جمع دوست داران این سری بزرگ بپیوندند. اگر از طرفداران پروپاقرص و قدیمی این فرنچایز باشید خوب می دانید که در نسل هفتم عنوانی از این سری طی دو شماره منتشر شد که واقعا یک شوتر بی نظیر و فوق العاده عالی و یکی از برترین شوترهای نسل هفتم بودند و بازی کردن آنها تجربه ای بی نهایت لذتبخش و هیجان انگیز بود. صحبت از دو نسخه عنوان Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas و مشخصا بازی اول آن است که بدون تردید بهترین بازی این فرنچایز فوق العاده بزرگ و محبوب به حساب می آید و گیم پلی آن به حدی بی نقص بود که می توانست حتی سال ها شما را به بازی کردن آن ترغیب نماید و حتی اکنون و در نسل هشتم نیز تجربه آن بسیار لذتبخش است. عنوان زیبا و محبوب Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas توسط استودیوهای Ubisoft Montreal و Ubisoft Quebec در سبک Tactical shooter و first-person shooter ساخته شد و در سال ۲۰۰۶ توسط یوبیسافت برای پلتفرم هایMicrosoft Windows, PlayStation 3, PlayStation Portable, Xbox 360 منتشر گردید.

یادش بخیر… این بازی هنوز هم زیباست

بازی داستان جذابی را نیز داشت و هسته اصل آن حول محور مبارزه با تروریست هایی خطرناک و جهانی قرار داشت. در Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas شما عضو تیمی بودید که به لاس وگاس-نوادا فرستاده می شدید تا تروریست هایی بین المللی و فوق العاده خطرناک و قدرتمند که شامل Irena Morales و ارتش مزدوران او بودند و مدام و مکررا به نقاط کلیدی این شهر حمله می کردند را از بین ببرید. جالب است بدانید که این نسخه بسیاری از المان های این سری را برای اولین بار تغییر داد و موارد جدیدی را به بازی اضافه کرد. مثلا سیستم خط سلامتی جدید در این سری به گونه ای بود که وقتی بازیباز در مبارزه و در حال شلیک نبود، خود به خود پر می شد و این موضوع تا آن زمان در سری وجود نداشت. یک سیستم دید سوم شخص نیز به بازی اضافه شده بود در زمان هایی که از گوشه دیوار و کاور و … شلیک کور می کردید. هوش مصنوعی سیار در این نسخه بالاتر رفته بود و دشمنان بسیار باهوش تر و جان سخت تر شده بودند. Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas پس از انتشار موفقیت های عالی را کسب کرده و بازخوردهای خیلی خوبی را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای عالی ۸۸ را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق شرکت یوبیسافت شود. نهایتا باید گفت Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه ششم قرار می گیرد.

۵ –  Rayman Legends 

Rayman Legends

سازنده:  Ubisoft Montpellier

ناشر: Ubisoft

ژانر:  ۲D Platformer

پلتفرم مقصد:   Microsoft Windows ,Nintendo Switch ,PlayStation 3 ,PlayStation 4 ,PlayStation Vita ,Wii U ,Xbox 360 ,Xbox One   

سال انتشار:  ۲۰۱۳

امتیاز متا:  ۹۲/۱۰۰

این بار صحبت از یکی دیگر از ساخته ها و مخلوقات مایکل انسل (که البته چون فرانسوی است باید بگوییم میشل انسل) است که بی شک یکی از جالب ترین و خنده دار ترین و لذتبخش ترین سری عناوین و شخصیت های دنیای بازی های رایانه ای است، بله… از Rayman محبوب و دوست داشتنی حرف می زنیم. جالب است که با وجود تعداد بیشمار بازی هایی که یوبیسافت دارد و تا به امروز ساخته است، در این لیست ۱۲ شماره ای ما از برترین بازی های این کمپانی،۲ بازی متعلق به میشل انسل است که این موضوع بازتابنده کیفیت و کلاس کار بالای این بازیساز خلاق و توانمند و اهمیتی است که او و شعبه فرانسه این شرکت فرانسوی یعنی Ubisoft Montpellier برای شرکت یوبیسافت دارد. بدون شک هر دو عنوان نسل هفتم و هشتمی این فرنچایز یعنی Rayman Origins و Rayman Legends می توانند در این لیست باشند که ما از بین این دو بازی Rayman Legends را انتخاب کردیم که موفقیت بیشتری برای یوبیسافت داشت و اخیرا نسخه های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان وحتی نسخه نینتندو سوییچ آن را نیز منتشر کرد تا همه بازیبازان بتوانند در نسل هفتم و هشتم و رایانه های شخصی، از این عنوان دو بعدی پلتفرمر بی نظیر و بسیار سرگرم کننده که هم مناسب خانواده هاست و هم مناسب بازیبازانی که طالب چالش هستند، لذت ببرند. عنوان زیبا و سراسر هیجان Rayman Legends توسط استودیو Ubisoft Montpellier در سبک ۲D Platformer ساخته شد و در سال ۲۰۱۳ و سپس در سال های بعد از آن توسط یوبیسافت برای پلتفرم های Microsoft Windows ,Nintendo Switch ,PlayStation 3 ,PlayStation 4 ,PlayStation Vita ,Wii U ,Xbox 360 و Xbox One منتشر گردید. Rayman Legends پس از انتشار موفقیت های بی نظیری را کسب کرده و بازخوردهای فوق العاده عالی را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای شاهکار ۹۲ را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق شرکت یوبیسافت شود.

تمام دیوانه ها در این بازی جمعند!!!

طراحی هنری و دیزاین مراحل بازی فقط و فقط یک شاهکار بی بدیل است و بس. تک تک بخش های بازی واقعا چشم نواز و بی نهایت زیبا هستند و در واقع اوج زیبایی که ممکن است در یک بازی دو بعدی پلتفرمر شاهد باشیم در این بازی وجود دارد و در کنار شاهکارهایی مثل Trine 2 و Ori که آن ها هم شاهکارهای گرافیکی دو بعدی هستند قرار می گیرد و هیچ چیزی از یک تابلوی نقاشی بی نهایت زیبا و جذاب کمتر ندارد. رنگ بندی های بازی در اوج نبوغ کار شده اند و رنگ های بازی به حدی سرزنده و شاداب هستند که باعث می شوند هر شخصی که به تصاویر این بازی نگاه می کند ناخودآگاه روحیه اش عوض شود و از زیبایی بسیار زیاد و شادابی دوست داشتنی این عنوان به هیجان می آید و چشم به بازی می دوزذ. این عنوان از معدود بازی هایی است که وقتی یک خانواده دور هم جمع می شوند و یا یک پدر گیمر می خواهد با فرزندش بازی رایانه ای انجام دهد به کار می آید و واقعا تعداد این نوع عناوین خانوادگی و بسیار با کیفیت با متای ۹۲ خیلی خیلی کم است و همین موضوع یکی از اصلی ترین نکات شاهکار Rayman Legends است. Rayman Legends  قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه پنجم قرار می گیرد.

۴ –   Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory

Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory

سازنده:  Ubisoft Montreal

ناشر: Ubisoft

ژانر:  stealth

پلتفرم مقصد:   Microsoft Windows ,PlayStation 2 ,Xbox ,GameCube ,Nintendo DS ,Nintendo 3DS ,PlayStation 3

سال انتشار:  ۲۰۰۵

امتیاز متا:  ۹۴/۱۰۰

حقیقتش را بخواهید هیچ گاه با مخفی کاری میانه خوبی نداشته ام و باید اعتراف کنم که در همان دفعات اول وقتی می خواهم که مثلا مخفی پیشروی کنم لو می روم و کل دشمنان بازی و حتی خارج از بازی و حتی اعضای خانواده من را می بینند!! یعنی در این حد رسوا می شوم!! خیلی وقت ها عناوین مخفی کاری را به صورت کامل اکشن پیشروی کرده ام و با این که در بازی های مخفی کاری حرفه ای، اکشن بازی کردن خیلی سخت است و سازندگان عمدا این کار را می کنند تا شما به مخفی کاری جذب شوید، ولی من باز هم روش اکشن را برگزیده ام و با بدبختی و دشواری پیش رفته ام!! (دوشواری نداریم اینجا… خیلیم عالیه… یکه!!!) مثلا عنوانی مانند اسپلینتر سل بلک لیست واقعا واقعا به صورت اکشن سخت و مرگبار بود و گاهی به نظر غیر ممکن بود اما من خیلی از بازی را با هزار مصیبت به صورت اکنشن پیش رفتم زیرا هم لو می رفتم و حوصله مخفی ماندن طولانی برای این که شرایط فراهم شود را نداشتم. با خود می گویید خب بازی مخفی کاری بازی نکن. بله درست است. بازی نمی کنم. ولی از دو سری و شخصت های محبوب و بی نظیر آن ها نتوانسته ام بگذرم و همیشه با وجود مخفی کاری بودن آن ها را تجربه کرده ام (البته اکشن وار!!)، یکی فرنچایز Tom Clancy’s Splinter Cell و دیگری متال گیر سالید. در اینجا صجبت از یوبیسافت است پس مشخصا با Tom Clancy’s Splinter Cell و سم فیشر محبوب و دوست داشتنی و قدرتمند طرف هستیم. فرنچایز اسپلینتر سل یکی از بزرگترین سری عناوین دنیا، یکی از برترین مخفی کاری های دنیا و سم فیشر یکی از محبوب ترین شخصیت های دنیا برشمرده می شوند.

حقیقتش را بخواهید هیچ گاه با مخفی کاری میانه خوبی نداشته ام و باید اعتراف کنم که در همان دفعات اول وقتی می خواهم که مثلا مخفی پیشروی کنم لو می روم و کل دشمنان بازی و حتی خارج از بازی و حتی اعضای خانواده من را می بینند!! یعنی در این حد رسوا می شوم!!

وقتی از طرفداران سری اسپلینتر سل که البته قدیمی تر هستند در مورد برترین بازی این فرنچایز و البته یکی از برترین عناوین مخفی کاری تاریخ می پرسیم، یک نام را بدون شک خواهیم شنید و آن هم Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory است که در نسل ششم و هفتم در دسترس بازیبازان قرار داشت. عنوانی که برترین و لذتبخش ترین مکانیک های مخفی کاری ممکن در یک بازی مخفی کاری را در اختیار بازیباز قرار می داد و به حدی زیبا، کامل، هیجان انگیز و جذاب بود که حتی بازیبازانی که به مخفی کاری علاقمند نیستند مانند بنده را هم کاملا به خود جذب می کرد و با داستان و شخصیت پردازی فوق العاده اش، هر منتقد و طرفدار و بازیبازی را به تحسین وا می داشت. عنوان زیبا و فوق العاده محبوب Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory توسط استودیو Ubisoft Montreal در سبک stealth ساخته شد و در سال ۲۰۰۶ توسط یوبیسافت برای پلتفرم های Microsoft Windows ,PlayStation 2 ,Xbox ,GameCube ,Nintendo DS ,Nintendo 3DS ,PlayStation 3 منتشر گردید. Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory پس از انتشار موفقیت های بی نهایت عالی را کسب کرده و بازخوردهای بی نظیری را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای شاهکار ۹۴ را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق شرکت یوبیسافت و یکی از برترین عناوین مخفی کاری تاریخ شود. Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه چهارم قرار می گیرد.

۳ –  Far Cry 3

Far Cry 3

سازنده:  Ubisoft Montreal

ناشر: Ubisoft

ژانر:  Action Adventure, First Person Shooter

پلتفرم مقصد:  Xbox 360 ,PC ,Playstation 3

سال انتشار:  ۲۰۱۲

امتیاز متا:  ۹۱/۱۰۰

شاید بعد از عنوان فارکرای ۲ کمتر کسی فکرش را می کرد که این سری با یک شاهکار و یکی از برترین شوترهای اول شخص تاریخ بازی های رایانه ای بازگردد اما یوبیسافت این اتفاق را رقم زد، آن هم به بهترین شکل ممکن و با عنوان زیبای Far Cry 3. شاهکار Far Cry 3 توسط استودیو Ubisoft Montreal در سبک Action Adventure و First Person Shooter ساخته شد و در سال ۲۰۱۲ توسط یوبیسافت برای پلتفرم های Xbox 360 ,PC و Playstation 3 منتشر گردید. این عنوان پس از انتشار موفقیت های بسیار عالی را کسب کرده و بازخوردهای بی نظیری را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای فوق العاده عالی ۹۱ را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق شرکت یوبیسافت و یکی از برترین شوترهای اول شخص تاریخ شود. در ابتدای این بازی شاهد هستیم که نقش اول داستان به همراه برادر و برخی دوستانش برای تفریح به جزیره ای می روند، اما خیلی زود اوضاع مرگبار می شود و Vaas شخصیت اصلی بازی و برادر وی و همراهان آن ها را می دزدد و قصد دارد تا از خانواده آن ها اخاذی نماید و بعد هم آنان را به صورت برده بفروشد. Vaas در بازی رهبر دزدان جزیره است (هر چند که بعدا مشخص می گردد وی توسط شخص دیگری استخدام شده است اما قطعا برای بازیبازان Vaas آنتاگونیست اصلی قصه بوده است). وی به واقع یک شخصیت کاملا سیاه و نماد بی رحمی و رذالت و سیاهی مطلق است که خود توسط شخصیت انسان نمای دیگری به نام Hoyt به کار گرفته شده است تا روند آدم ربایی و تجارت و قاچاق انسان ها را برای وی مدیریت نماید.

قیافه اش کافیست که بفهمیم چه دیوانه ایست!!

بازی فارکرای ۳ تمامی المان های لازم برای تبدیل به یک شوتر شاهکار را داشت. دنیایی بی نهایت زیبا و رویایی، داستان عالی و شخصیت پردازی های فوق العاده، گرافیک چشم نواز و فوق العاده از لحاظ فنی و هنری، گیم پلی بسیار متنوع و پر از فعالیت های مختلف، گان پلی و سیستم تیراندازی بسیار خوش دست و لذتبخش و تنوع عالی سلاح ها، صداگذاری و موسیقی بی نقص همه و همه سبب شدند تا این بازی به یک شاهکار تبدیل گردد. اما در این میان یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت بازی فارکرای ۳ ،شخصیت منفی دارای شخصیت پردازی عمیق، چندلایه و قدرتمند آن یعنی واس مونته نگرو است. یک شخصیت کاملا مجنون و بی ثبات از لحاظ روحی که معنای واقعی یک جانی روانی را به تصویر می کشید و راهی که بسیاری شخصیت ها در سال های طولانی برای کسب محبوبیت طی کرده اند را با بیان چند جمله هنرمندانه و جنون آمیز در همان نخستین تریلر بازی فارکرای ۳ طی کرد و به محبوبیتی باور نکردنی بین شخصیت های منفی تاریخ دست یافت.  همه چیز در شخصیت پردازی Vaas Montenegro به بهترین شکل انجام شده بود و سازندگان فکر همه جای کار را در خلق شخصیت او کرده بودند. طراحان بازی در طراحی ظاهری وی به بهترین شکل عمل کرده بودند و ظاهر او و نوع طراحی چهره اش هم کاملا با رفتار و صحبت کردن او هماهنگ بود و حتی نوع ریشی که برای وی گذاشته بودند بیشتر شخصیت وی را روی اعصاب بازیباز می برد. صدای وی هم بسیار روی اعصاب بود و وقتی جنون وی با هنزنمایی صداپیشه وی یعنی اقای Michael Mando ترکیب می شد، به معنای کلمه شخصیتی دیوانه و جانی را نمایش می داد. او همچنین کاملا رفتار و تفکرات و استدلالات جنون آمیزی نیز داشت. نهایتا باید گفت مجموعه تمامی نکات مثبتی که در فارکرای ۳ وجود داشت سبب شدند تا این بازی تبدیل به یکی از برترین شوترهای اول شخص تاریخ شود. Far Cry 3 قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه سوم قرار می گیرد. در انتها نیز جا دارد که بار دیگر دیالوگ ابتدایی شخصیت واس مونته نگرو که در نخستین تریلر بازی پخش شد و همگان را مجذوب خود کرد با هم مرور کنیم. دیالوگی که خبر از خلق یک شاهکار می داد.

تا حالا معنی جنون رو برات گفتم؟… جنون دقیقا مثل بارها و بارها انجام دادن یک کار تکراریه لعنتیه که هر دفعه انتظار داری تغییر کنه ولی برات تکرار میشه… این دیوونگیه…. اولین باری که یکی به من این رو گفت، نمی دونم، فکر کردم دارن منو دست می ندازن و مسخره ام می کنند، پس بهش شلیک کردم.. اما مسئله اینه که اون راست می گفت… و از اون بعد من شروع کردم به دیدن، هر جایی رو که نگاه می کردم، هر جایی رو که نگاه می کردم این عوضی ها رو میدیدم، هر جا رو که نگاه می کردم دقیقا همین کار رو تکرار می کردن…. بارها و بارها و بارها و بارها فکر کردم که این بار دیگه فرق خواهد کرد… نه نه نه، خواهش میکنم، این بار باید فرق کنه، متاسفم… من این راهو دوست ندارم. داری به من نگاه میکنی…  باشه… تو ذهنت مشکلی داری؟ فکر میکنی دارم دستت می ندازم؟ فکر میکنی دارم دروغ میگم؟ لعنت بهت.. باشه؟ لعنت بهت… ردیفه پسر… ردیفه…. مسئله اینه که… اوکی… مسئله اینه که من تا الان یه بار تو رو کشتم و اینجوری هم نیست که من لعنتی دیوونه باشم…. ردیفه… مثل رودخونه زیر پل… تا حالا معنی جنون رو برات گفتم؟

۲ –   Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

سازنده:  Ubisoft Montreal

ناشر: Ubisoft

ژانر:  Action Adventure, Fantasy

پلتفرم مقصد:  Xbox ,PC, PlayStation 2, PlayStation 3

سال انتشار:  ۲۰۰۳

امتیاز متا:  ۹۲/۱۰۰

یکی از بزرگترین گلایه های طرفداران شرکت یوبیسافت از این کمپانی بزرگ در مورد یکی از محبوب ترین فرنچایزهای این شرکت است که به طور عجیبی چندین سال است کاملا بی صداست و رفتار یوبیسافت با این فرنچایز قدرتمند و فوق محبوبش که شاید بعد از اساسینز کرید دومین سری محبوب این کمپانی به حساب می آید بسیار عجیب و غریب است. صحبت از سری بازی های خاطره ساز و دوست داشتنی Prince of Persia یا شاهزاده پارسی است که در طول تاریخ برای بازیبازان میراثی جز خاطرات بی نظیر و لحظات لذتبخش نداشته است و با تک تک نسخه های آن تا امروز کلی خاطره داریم. می توان گفت اوج کار این فرنچایز در نسل ششم بود که شاهکارهایی مثل Warrior Within و Sands of time و… را از این سری شاهد بودیم که هر کدام جزو شاهکارها نسل ششم و صنعت بازی به حساب می آیند. اگر بخواهیم از لحاظ مقبولیت و محبوبیت عمومی و موفقیت، یک عنوان را از این فرنچایز انتخاب نماییم و یا از بازیبازان و طرفداران این سری در مورد خاطره انگیزترین و برترین بازی فرنچایز سوال کنیم، بیشترین نامی که خواهیم شنید Prince of Persia: The Sands of Time خواهد بود. یک شاهکار که معنای کامل اکشن ماجرایی بود و یکی از برترین عناوین تاریخ در این سبک. شاهکار Prince of Persia: The Sands of Time توسط استودیو Ubisoft Montreal در سبک Action Adventure ساخته شد و در سال ۲۰۰۳ و سپس در نسل هفتم توسط یوبیسافت برای پلتفرم های Xbox ,PC, PlayStation 2 و PlayStation 3 منتشر گردید.

کاش باز هم شاهزاده را ملاقات کنیم….

Prince of Persia: The Sands of Time پس از انتشار موفقیت های بی نهایت عالی را کسب کرده و بازخوردهای بی نظیری را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای شاهکار ۹۲ را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق شرکت یوبیسافت و یکی از برترین عناوین اکشن ماجرایی شود. شخصیت پردازی در این فرنچایز و مخصوصا در این بازی بی نظیر و فوق العاده عمیق بود و بازیباز کاملا تک تک دیالوگ های شخصیت ها را درک کرده و با صداگذاری عالی شخصیت ها بیشتر و بیشتر در بازی غرق می شد و با آن همذات پنداری می کرد. در طول نسخه Prince of Persia: The Sands of Time همواره Farah نقش خیلی مهمی در شکل گیری شخصیت پرینس داشته است. The Prince و Farah جریانات و مشکلات زیادی را با یکدیگر از سر گذرانده اند و کاملا برای یکدیگر مناسب و عالی هستند، زیرا همواره یکدیگر را برای بهتر شدن به جلو می برند و البته در طی این مسیر عاشق و دلباخته یکدیگر نیز می شوند. در واقع به نوعی می توان گفت شخصیت بسیار قوی پرینسس و نگاه باز و واقع بینانه ی او باعث می شود تا پرینس از یک جوان لوس و آزار دهنده تبدیل به شخصیتی قوی و دوست داشتنی گردد. البته می دانید که پرینسس در پایان بازی Sands of Time همه چیز را فراموش می کند ولی این حقیقت رابطه بسیار عمیق آن ها و اهمیت آن چه اتفاق افتاده است را نمی کاهد. بازی در زمینه مبارزات و المان های پلتفرمینگ و باس فایت ها بی نظیر و بدون نقص بود و جای هیچ گونه عیب و ایرادی را باقی نمی گذاشت. نهایتا باید گفت بدون هیچ تردیدی بازی Prince of Persia: The Sands of Time قطعا جزو برترین بازی هایی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه دوم قرار می گیرد.

۱ –  Assassin’s Creed II

Assassin’s Creed II

سازنده:  Ubisoft Montreal

ناشر: Ubisoft

ژانر:  Action-adventure و جهان آزاد

پلتفرم مقصد:  PlayStation 3 ,Xbox 360 ,Microsoft Windows ,Mac OS X ,PlayStation 4 ,Xbox One

سال انتشار:  ۲۰۰۹

امتیاز متا:  ۹۱/۱۰۰

بدون شک سری عناوین محبوب و پر‌طرفدار Assassin’s Creed یکی از برترین فرنچایزهای دو نسل اخیر بازی‌های رایانه‌ای محسوب می‌شود و با وجود فراز و نشیب‌های زیادی که در مسیر خود از آغاز تاکنون داشته است باز هم توانسته تا محبوبیت خود را بین بازی‌بازان حفظ کرده و آن‌ها را مجاب به انجام تک‌تک نسخه‌های این سری کند. با این که در برخی نسخه‌های جدیدتر این سری شاهد مشکلاتی واقعا نا‌امید کننده بوده‌ایم و برخی نسخه‌ها در حد و اندازه‌های نام این سری ظاهر نشده‌اند اما باید قبول کرد که نسخه‌هایی که ما از آن‌ها به عنوان ضعیف یاد می‌کنیم تنها در برابر عناوین قدرتمند خود این سری ضعیف‌تر هستند و در مقایسه با سایر عناوین هم‌سبک شاید از بسیاری از آن‌ها برتر و زیباتر باشند. بسیاری از شیرین‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین لحظات و خاطرات بازی ما با نسخه‌های گوناگون این سری رقم خورده است و اگر چه یوبیسافت در این اواخر سیاست پول دوستانه‌ای را در مورد این سری در پیش گرفته است اما ما باز هم از تجربه سالیانه این بازی لذت می‌بریم و شاید در ته دلمان از بازی کردن هر ساله یک نسخه از این سری ناراضی نباشیم. این فرنچایز محبوب دارای پتانسیلی بی‌نهایت بالا برای خلق عناوینی زیبا و بی‌نظیر است و در نسخه‌هایی که سازندگان از این پتانسیل استفاده کرده‌اند شاهد خلق یک Masterpiece یا به قول خودمان شاهکار بوده‌ایم ولی در بعضی نسخه ها نیز یوبیسافت از این پتانسیل بهره خوبی نبرده است و تجربه‌ای متوسط (برای نام این سری) و البته باز هم لذت‌بخش را برای ما به ارمغان آورده است.در بین عناوین موفق و فوق العاده زیبای این سری اگر بخواهیم از برترین بازی یاد کنیم، تقریبا نظر تمام بازیبازان دنیا در آن مشترک خواهد بود و اکثریت قریب به اتفاق آن ها چه طرفداران سری باشند و چه منتقدان، از عنوان زیبای Assassin’s Creed II نام خواهند برد. شاهکار بی تکرار Assassin’s Creed II به مانند اکثر دیگر عناوین این لیست و دیگر بازی های شاهکار یوبیسافت توسط استودیو Ubisoft Montreal در سبک Action Adventure جهان آزاد ساخته شد و در سال ۲۰۰۹ و سپس در سال های بعد توسط یوبیسافت برای پلتفرم های PlayStation 3 ,Xbox 360 ,Microsoft Windows ,Mac OS X ,PlayStation 4 و Xbox One منتشر گردید. Assassin’s Creed II پس از انتشار موفقیت های فوق العاده عالی را کسب کرده و بازخوردهای بی نظیری را از سوی منتقدان و طرفداران دریافت نمود تا نهایتا امتیاز متای شاهکار ۹۱ را کسب نماید و تبدیل به یکی از عناوین موفق شرکت یوبیسافت شود. Assassin’s Creed II به واقع یک تجربه جادویی بود و طوری بازی‌باز را در اتمسفر و فضای خود قرار می‌داد که تنها تعداد کمی از عناوین قادر به انجام این کار هستند.

چه تریلری بود این تریلر… یکی از شاهکارهای دنیای بازی

این بازی نه تنها بهترین عنوان سری Assassin’s Creed  تا کنون می‌باشد (و البته با سالانه شدن این سری ممکن است تا همیشه هم برترین باقی بماند!) بلکه یکی از برترین عناوین نسل هفتم بازی‌های رایانه‌ای و البته یکی از بهترین عناوین جهان آزاد ساخته شده در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای نیز هست. Assassin’s Creed II یک مثال و الگوی بارز برای چگونه ساخته شدن یک دنباله می‌باشد و عنوانی است که بدون هیچ گونه عذر و بهانه‌ای باید در لیست و آرشیو هر دارنده PS3 و Xbox 360 وجود داشته باشد (البته اکنون خوشبختانه در نسل هشتم هم می توانیم نسخه بهبود یافته این بازی بی نظیر را تجربه نماییم). Assassin’s Creed II به راحتی یکی از برترین بازی‌های جهان آزاد است که تاکنون ساخته شده است و به جای یک نقشه، ۳ نقشه به ما برای بازی کردن می‌دهد که فضا و حال و هوای عصر رنسانس در ایتالیا کاملا در آن‌ها مشهود است. Ezio همچنین برترین و محبوب‌ترین پروتاگونیست سری است و دنبال کردن ماجراهای او از بدو تولد تا پایان سفرش برای انتقام، به بهترین و درگیر‌کننده ترین شکل ممکن نوشته شده است. موسیقی بازی بی‌نظیر بود و بازی بی‌نهایت زیبا. مکانیک های بازی… وای که چه مکانیک‌هایی! Assassin’s Creed II کاملا به قول نسخه اول و اوریجینال بازی وفا کرد، تا حدی که گویی بازی اول تنها یک دموی پروتوتایپ تکنیکی بوده است تا زمانی که بازی Assassin’s Creed II سرانجام منتشر گردد. حرکت کردن و راه رفتن و دویدن و بالا رفتن از ساختمان‌ها فوق‌العاده عالی و در دسترس طراحی شده بود، مبارزات بازی بسیار جذاب بود، تکرار بسیار زیاد در نسخه اول بازی توسط طراحی بسیار متنوع ماموریت‌ها در این نسخه رفع شده بود، بهترین شکل و روند قتل (Assassination) در کل این سری را در این نسخه شاهد بودیم و همچنین تعداد بسیار زیادی ماموریت جانبی که در بدنه بازی حل شده بودند و انجام دادنشان بسیار جذاب و سرگرم کننده بود باعث شده بودند تا یک شاهکار شکل بگیرد که از هیچ نظر ایراد خاص و عمده‌ای بر آن وارد نبود. Assassin’s Creed II یک درخشش یکپارچه و دائمی در این فرنچایز است، عنوانی که هنوز هم پس از چندین سال و انتشار چندین و چند نسخه دیگر از این سری، ارزش بارها و بارها تکرار را دارد و فرمول موفق آن قابل استفاده است. می‌دانید به چه دلیل؟ زیرا که Assassin’s Creed II یک شاهکار است. Assassin’s Creed II بی تردید برترین و زیباترین عنوانی است که تاکنون توسط کمپانی یوبیسافت ساخته شده است و در لیست ما از “برترین عناوین کمپانی Ubisoft” در جایگاه نخست قرار می گیرد که تنها جایگاهی است که می تواند این شاهکار بی نظیر را در خود ببیند.

 

12345678910(19 رای, میانگین آرا 9٫42 از 10 )
Loading...

در صورتی که هنگام دانلود ، نصب ، فعالسازی و بازی کردن به مشکلی برخورد کردید ، با شماره 9099070345 از طریق خط ثابت تماس بگیرید ، همکاران ما به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما می باشد . (همراه رایانه)


   
نظرات

 1. Javad BG گفت:

  واقعا یوبی سافت کمپانی خاطره هاست…

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 80Thumb up 5Thumb down
  • Shoya گفت:

   مرسی از مطلب زیباتون. ولی به شخصه فکر میکنم واقعا watch dogs 1 خیای بهتر از نسخه دوم بود و نسخه اول واقعا در حقش ظلم شده بود,به اون چیزایی که میخواست و باید میرسید نرسید,قبل اینکه تریلری میخواست منتشر بشه از نسخه دومش دوست داشتم انتظاراتمو براورده کنه اما به شخصهwatch dogs 2 رو اصلا نمیتونم به عنوان یه بازیه واچ داگز حساب کنم! بیشترش شوخیه و مسخره بازی,نسخه اول بهتر بود!

   33Thumb up 27Thumb down
   • 0079 گفت:

    عجب. Neutral
    نسخه ی اول گیم پلی ضعیفی داشت
    نسخه ی اول در زمینه ی گرافیک و طراحی های هنری محیط صفر بود. در زمینه ی گستردگی گیم پلی هم ضعیف بود چه در کیفیت همون گیم پلی کمی که داشت به خصوص رانندگی توش. نسخه ی اول ماموریتاش تکراری بود من با وجود تموم نکردنش ازش خسته شدم. رفتار آدما توی نسخه ی اول خیلی خشک بود نسبت به نسخه ی دوم .
    واقعا عجیبه که این حرفو میزنید.
    این نظر شخصی منه دست کم شما هم باید میگفتید این نظر شخصیتونه.

    17Thumb up 24Thumb down
    • Mc71 گفت:

     دوست عزیز، اینجا بخش نظراته و هر کسی هم چیزی مینویسه صرفا نظر شخصیش هست، قرار نیست هرکس خواست چهار کلام حرف بزنه بیاد دو خط قبلش و دو خط بعدش تابلو بزنه “نظر شخصی”
     _______
     با تشکر از آقا سعید، با رده بندی تقریبا موافقم و رده بندی من هم همینطور خواهد بود، فقط جای یک نسخه از سری Brothers in arms خالی بود.
     Child of light در کنار south park تنها بازی های با مبارزه نوبتی بودند که تونستم باهاشون ارتباط برقرار کنم و مبارزه نوبتی در بیشتر بازی ها رو فقط تحمل میکنم
     شدیدا هم منتظر بازی های بعدی مایکل(چون فرانسویه میگیم میشلSmile انسل، wild و beyond 2 هستم، از اشخاصی هست که بازی هاش باعث میشه به گیمینگ به دید هنر نگاه کرد و نه صنعت
     و امیدوارم با حرکت سری AC به سمت RPG شدن یوبی اکشن ادونچر اصیل خودش یعنی پرنس رو برگردونه.
     هدف این نوع مقالات “برتر” ها رو من هیچ وقت درست درک نکردم، چون تقریبا تمام بازی های بزرگ و مشهور شرکت ها رو در خودش جا داده، مثلا همین یوبی بازی های خاطره انگیز و عالی ش تقریبا همین دوازده تاست(اگر از هر سری یک نسخه رو بخوایم در نظر بگیریم) که همشون هم تو مقاله هستند، ولی همین اسم اقا سعید بالای مقاله یک “بیا منو بخون” خاصی درش موج میزنه Grin

     10Thumb up 1Thumb down
     • درود بر شما. خیلی ممنونم از لطفتون که وقت گذاشتید و مقاله رو مطالعه کردید.
      شما لطف دارید به بنده واقعا. باعث افتخار من هست که رضایت دارید از مقاله ها. انشالله که لایق لطف شما باشم و همیشه بتونم شما رو راضی نگه دارم. خوشحالم که در مورد رتبه بندی نظرمون مثل هم هست. مرسی از نظر زیباتون

      1Thumb up 0Thumb down
    • Saman_hk گفت:

     Watch dogs 2 جزو بدترین بازی هایی بود که تو عمرم انجام دادم.
     این بازی غیر از گرافیک هیچی نداشت.داستانش صفر بود.شخصیت پردازیش صفر بود.گیم پلی هم بعد مدت کوتاهی شدیدا خسته کننده و غیر قابل تحمل میشد.
     تا اواسط داستان به زور تونستم تحملش کنم،بعدش فورا فروختمش.
     بازی های جدید یوبیسافت دیگه هیچ جذابیتی برام ندارند.
     فکر نکنم که دیگه سراغ بازی های این شرکت برم.
     از استاد آقابابایی هم تشکر فراوان دارم بخاطر این مقاله زیبا.

     16Thumb up 22Thumb down
     • Abbas گفت:

      خب بازی سلیقه ایه نظر منم اینکه نسخه دوم همون چیزی بود که باید نسخه اول میبود،نسخه اول ناقص بود و سیستم هک کردن چیزی نبود که بایستی میبود
      برعکس, نسخه دوم بیشتر به طرف هک کردن رفت و اینکه میشه تمامی مراحل رو بدون کشتن و حتی دیده شدن پیش برد خیلی عالیه.خلاصه در نسخه دوم تونست هویت مستقل خودش رو به دست بیاره
      من تا الان ۴۰% بازی رو تو ۴۰ ساعت رفتم خسته هم نشدم

      4Thumb up 5Thumb down
     • درود بر شما سامان جان. نظر لطف و محبت شماست سامان عزیز و خوشحالم رضایت داشتید. ممنون از نظرتون. بسیار عزیز و قابل احترام هست برای بنده

      0Thumb up 0Thumb down
    • Shoya گفت:

     گیم پلی ضعیف؟ تو همین گیم پلی, گان پلی تو واچ داگز ۲ بنظرم سخت و مسخرس,تعداد اسلحه ها هم کمتره. ماموریت ها هم اگه منظورتون اون ماموریتای ابی رنگه اره اونا تکراری میشد ولی واقعا ایا مراحل داستانیش از نظر شما تکراری بود؟ اگه تکراری بود اینو بدونین که نسخه دوم همششش تکراریه,همش داخل restricted area باید رفت. به شخصه اصلا با نسخه دوم حال نکردم.

     11Thumb up 7Thumb down
   • درود بر شما. خیلی متشکرم که مقاله رو مطالعه کردید. خوشحالم راضی بودید. قطعا نظرتون عزیز و محترم هست برای بنده.

    0Thumb up 0Thumb down
  • aet گفت:

   بالاخره، یکی از valiant hearts حرف زد.
   این همه مدت احساس پوچی میکردم. واقعا بازی پراحساسی بود.
   لعنت به جنگ.

   23Thumb up 0Thumb down
  • aries444 گفت:

   onimusha 3 چرا نیست؟؟؟؟
   Really Pissed Really Pissed Really Pissed Really Pissed

   4Thumb up 6Thumb down
  • PC Master Race گفت:

   جای Brotherhood و Division به شدت خالیه

   7Thumb up 1Thumb down
  • GTA V 22 گفت:

   واقعا یوبی یه شرکت ا ش غ ا ل ی هست

   0Thumb up 7Thumb down
 2. Elder Gamer گفت:

  شماره های ۲ و ۳ رو اشتباه جاگذاری کردید. با اکثر رتبه بندی ها موافقم. چه دورانی داشتیم. شاهزاده ی ایرانی دنیایی بود برای خودش. کاش دوباره برن سراغش. و اینکه به نظرم تمامی نسخه های اسپلینتر سل شاهکار هستن. به نظرم به جای واچ داگز ۲ باید نسخه ۱ رو قرار میدادین. فضای سنگین و غم انگیز ۱ خیلی بهتر بود. Valiant hearts سعی کرده بود با طنز و فضای کودکانه تلخی ها و سختی های جنگ رو به تصویر بکشه و موفق هم بود. یوبی سافت از کودکی با ما بوده و لحظات خوبی رو برامون آورده. امیدوارم موفق باشن. و ممنون از شما آقای آقابابایی.

  5Thumb up 1Thumb down
 3. Shay Patrick Cormac گفت:

  بعد از تموم کردن بازی والینت هارت اشک تو چشام جمع شده بود ، واقعا شخصیت پردازی موسیقی و داستان بازی عالی بود و یکی از شاهکار هایی بود که تجربه کردم.
  بابت تهیه این لیست هم از آقا سعید تشکر میکنم خسته نباشین

  12Thumb up 0Thumb down
 4. MattiasNilsson2018 گفت:

  خیلی عالی بود.
  یوبیسافت محبوب ترین شرکت بازیسازی واسه من هست.
  بیشتر هم طرفدار سری فرقه ادمکش , فریادی از دوردست , روح تجسس , تراشه سلولی , سگ های نگهبان و شاهزاده ایرانی هستم.
  سگ های نگهبان ۲ که عالی بود.
  نسخه جدید فرقه ادمکش هم با توجه به تریلرهاش بنظرم واقعا خوب از اب در میاد و قطعا از دو نسخه اخیر حداقل بهتر خواهد بود.
  یوبیسافت کمپانی محبوب من هست. Kissed

  9Thumb up 3Thumb down
 5. MehrdadPS4 گفت:

  به نظر من شاهزاده ایرانی ۱و۳و۲ باید تو ۳ تا رتبه بالای این لیست قرار بگیرن
  خصوصا شاهزاده ایرانی ۳ و ۲ خعلللی باحال بودن Grin

  1Thumb up 3Thumb down
 6. DoomSlayer7818 گفت:

  مقاله عالی بود ولی به نظرم prince of persia warior within رو میذاشتین بهتر بود جای hawx هم تو مقاله خالی هست
  Yes Yes

  3Thumb up 0Thumb down
  • LordMercy گفت:

   منم بودم میگفتم WW بهتر بود جای the sands of time باشه

   ولی مشکل اینجاست، که the sands of time خیلی زیبا ساخته شده و نسخه ی دوم به نظر بعضی از بازیکنا و کلاً mainstream زیادی تاریک شد… به همون دلیل بود که زدن نسخه ی سوم رو خراب کردن اونطوری (ممکن ه بگید نه خیلی خوبه، ولی قسمت سوم پتانسیل بالاتری داشت)

   WW به نظر من م بهترین نسخه از بین ۳ تا ست

   8Thumb up 0Thumb down
   • DoomSlayer7818 گفت:

    دقیقا نظر من هم همینه فضای ww عالی بود اما فضای نسخه سوم خوب بود
    جالبه بدونید وقتی ww ساخته شد نویسنده بازی گفت این پرنس من نیست پرنس من تاریک نبود و به خاطر همین از شرکت اومد بیرون حیف که دیگه این نسخه ساخته نمیشه Frown Frown Frown

    4Thumb up 0Thumb down
  • درود بر شما. خیلی متشکرم از لطفتون که وقت گذاشتید و مقاله رو مطالعه کردید. ممنون از نظرتون. قطعا نظرتون بسیار عزیز و قابل احترام هست.

   0Thumb up 0Thumb down
 7. Simon Ghost Riley گفت:

  Far cry 3 فقط…
  برای من بهترین شوتر اول شخص/Open World دنیاس…

  10Thumb up 2Thumb down
 8. s3me گفت:

  فقط اسپلینتر و پرنس اف

  3Thumb up 0Thumb down
 9. amir dadash گفت:

  تشکر از شما اقای اقابابایی
  فکر میکنم تقریبا رتبه بندی درستی بود ولی جای بلک فلگ واقعا خالی بود Smile Yes

  1Thumb up 0Thumb down
 10. Hesam Switch گفت:

  سلام آقاسعید
  خسته نباشی داداش و اقعا خسته نباشی Yes Yes
  واقعا مطالب “تکی” مینویسی ..
  من شمارو واقعا درک میکنم چون فرصت بازی کردن
  و نوشتن نقد و.. بسیار کم دارید داداش
  این نوشتن در خون شما ست هرکسی از پس این کار بر نمیاد
  خسته نباشی

  2Thumb up 0Thumb down
 11. Neil.Druckmann گفت:

  مقاله زیبایی بود
  از عنوان گرفته تا شوخی های لا به لای مقاله Yes Yes Yes

  4Thumb up 8Thumb down
 12. MICROSOFT.xbox one گفت:

  سعید جان خسته نباشی مثل همیشه عالی بود Yes Yes
  من شخصا یوبی سافت رو قبول دارم با بازی هاش همه گیمرها زندگی کردن مگر کسی هست که با اسپلینتر سل زندگی نکرده باشه مگر کسی هست که با ACC به ویژه نسخه۲ و برادرهود زندگی نکرده باشه مگر میشه رینبو رو فراموش کرد همیشه خدا توی وان سرورها شلوغه خب بحث این نسل کمی فرق میکنه من واچ داگز۲ رو دوست نداشتم من گوست ریکون رو دوست نداشتم ولی فارکرای۴ خوب بود پرایمال شاید کاستی زیاد داشت اما از حق نگذریم خوب کار کرده بودن یونیتی فوق العاده بود در کل نه عملکرد کمپانی هایی که برای یک بازی ۴ تا ۵ سال و حتی بیشتر گیمر رو منتظر میذارن میپسندم ونه کمپانی هایی که هر سال بدون بررسی دقیق یک بازی رو روانه بازار میکنن ولی یوبی بالا پایین داشته نه تماما بد بوده نه تماما عالی

  18Thumb up 2Thumb down
 13. BAYEK گفت:

  خوشم میاد بازیهای این شرکت انحصاری نیستن و همه میتونن تجربه کنن و این یعنی خیلی عالی.
  در مورد سری فرقه ادمکش بنظرم بالاخره یک نسخه ساخته میشه که بتونه از نسخه دوم بهتر باشه.البته نظر شخصی من اینه که Brotherhood بعنوان نسخه تکامل یافته نسخه قبلی بهترین در سری بود و هر چند Revelations هم خوب بود ولی شروع افت فرانچایز بود.
  بنظرم همین نسخه Origins میتونه متای بالای ۸۵ بگیره.
  بهر صورت چه این بازی افت کنه و چه عالی از اب در بیاد خبر بد اینه که دیگه خبری از عرضه سالیانه نیست .
  امیدوارم این نسخه موفق بشه و یوبیسافت کلی ادم استخدام کنه تا نسخه بعدی رو سال اینده بدن.
  همینطور خیلی دلم میخواد سومین نسخه Watch Dogs هم بسازن و ببینیم که تو یک شهر میشه خیلی چیزها رو هک کرد.

  10Thumb up 5Thumb down
 14. keyarmin گفت:

  شخصیت ایدین پریس به کل واچ داگز ۲ می ارزه . واچ داگز اصلا نباید با جی تی ای v مقیاسه بشه چون جی تی ای محیطش فانه. واچ داگز بخاطر محیط مبهم و گرفتش خوب بود طرز راه رفتن ایدن . تعقیب کردن ادما.هک کردن . همش از واچ داگز ۲ بهتره . واچ داگ ۲ یوبیسافت خرابش کرد شبیه جی تی ای کرد Pain No

  8Thumb up 4Thumb down
 15. lordhossein گفت:

  ممنون از آقای آقابابایی . واقعا نمیدونم درمورد اساسین چی بگم بهترین فرنچایز عمرمه تقریبا . فارکرای هم که نمیدونم چرا ولی من از پگان مین بیشتر خوشم اومد تا واس . ولی واسم عالیه و خیلی بهتره این فقط نظر شخصیمه . با عرض پوزش که بازم تکرار میکنم . برای اطمینان خودمه قسط اذیت کردن ندارم . میشه نقد ویدیویی THE LAST OF US روهم قرار بدین آخه من آرشیو ویدیوهای گیمی دارم نمیتونم طاقت بیارم TLOU توش نباشه بازم معذرت میخوام اگه زیادی درخواستمو تکرار میکنم.

  8Thumb up 1Thumb down
 16. 2K.Firaxis گفت:

  فرانچایز مورد علاقه من از یوبیسافت سری Ghost Recon … بود… خیلی با نسخه ۲ حال کردم، قبلی هاش هم به عشق ۲ رفتم، تک تکشون عالی بودن، حتی wildlands هم بدک نبود اما… خب نمیشه گفت در حد قبلیاش.
  فکر کنم وقتشه که Splinter Cell رو بازیش کنم. تا الان نشده بازیش کنم اما حتما بزودی کل سری رو تجربه میکنم.
  اما بهترین بازی یوبیسافت…. خب نظر من دیگه پرسیدن نداره Laugh اون نه فقط توی این لیست بلکه بقیه لیست ها هم باید اول باشه Grin
  ممنونم سعید جان بابت این بررسی زیبایی که از بازی های یوبیسافت داشتین، بعدی کیه؟ عالی میشه اگر ۲k games باشه، میشه ۲K و Rockstar رو قاطی کرد گذاشت Take-Two Interactive که فقط عناوین شاهکار خالص توی این لیست ۱۰ برتر جای بگیرن!!

  3Thumb up 0Thumb down
  • درود بر شما. خیلی متشکرم از لطفتون و ممنون از نظرتو زیباتون. خوشحال هستم که راضی بودید از مقاله.
   خدمتتون عرض کنم که ۳ قسمت باقی مونده که شامل اسکوئر انیکس و ۲ کی گیمز و بتزدا هست. برای راک استار نمی نویسم چون که کلا باید بنویسیم جی تی ای و اون تعداد فرنچایز که بشه ۱۰ تا سری رو نداره. در مورد ۲ کی گیمز هم به دلیل کمبود فرنچایزی که مال خودش باشه و ساخت خودش باشه (حدودا ۵-۶ تا بود که بازی شاهکار دارن) مجبور شدم بازی هایی مثل بردرلندز و … رو هم که فقط انتشارش با ۲ کی بوده قرار بدم در لیست

   1Thumb up 0Thumb down
 17. AJAY GHALE گفت:

  اقا دم شما گرم با این مقاله خیلی منتظر همچین چیزی بودم ولی به نظرم جای ۱۲ با ۱۰ باید عوض میشد
  دوستان حتما شماره ۱۲ رو بازی کنند واقعا بازی شاهکاری بود

  2Thumb up 1Thumb down
 18. 0079 گفت:

  اینا واقعا عناوین لذت بخشی بودن من از ac 2 و ac brotherhood خیلی لذت بردم و عناوین شاهکاری بودن.watch dogs 2 هم بنظرم آخرین بازی با ارزش یوبی سافت در زمینه ی خط داستانی داستانی بود و فوق العاده بود. Splinter cell هم اولین عنوان یوبی سافت و اولین عنوان سبک stealth بود که تجربه کردم و منو به سمت این سبک کشوند (فکر کنم ۱۰ بار تمومش کردم). اما farcry 3 که بنظرم حس و حال خاصی داشت در زمینه ی کرافیک هنری، گیمپلی، تنوع مراحل ،شخصیت پرداز و داستان یکی از خاص ترین عناوین عمرم بود به خصوص با اون کیفیتی که تو بخش اکشن داشت من تا حالا شوتر اول شخصی ندیدم که تو طراحی مراحل و گیمپلی اینقدر متنوع باشه و در عین حال انقدر با کیفیت کار شده باشه.
  یوبی سافت شرکت فوق العاده ای بود اما این سیاست هایپ دروغ کارو خراب کرد .
  خسته نباشیدآقا سعید مقالتون عالی بود

  6Thumb up 1Thumb down
 19. rick grimes گفت:

  beyond good and evill شاهکار بود ،شاهکاررررر . امیدوارم نسخه ۲ هم همینطور باشه . هوس اسپلینتر سل و کالاف خوارز کردم .

  1Thumb up 0Thumb down
 20. kawaii ochinchin گفت:

  به نظر من مشکل اصلی یوبیسافت بیش از حد محتاط بودنه
  البته بازی ها شو دوست دارم

  2Thumb up 0Thumb down
 21. GAMING fan گفت:

  مقاله خوبی بود خسته نباشید Heart
  چندتا از بازی های لیست رو تصمیم گرفتم تهیه کنم Rose یاد call of juarez هم خیر.
  منتظر مقاله “بهترین های راکستار” هم هستیم Wink
  ————————————————
  فقط شما چطوری میانه خوبی با مخفی کاری ندارید بعد دو اپیزود از هیتمنو نقد کردید؟ به جفتشونم امتیاز بالایی دادید اونجوری که یادمه. حتی مقاله ۷ مشکل سد راه هیتمن(آیا مامور ۴۷ هم گریه میکند) رو هم شما نوشتید. Question کلا ایا از فرنچایز هیتمن خوشتون میاد؟ بازم ببخشید برای اسپم، فقط سوال شده بود برام Question

  5Thumb up 0Thumb down
  • درود بر شما. خیلی متشکرم از لطفتون که وقت گذاشتید و مقاله رو مطالعه کردید. سلامت باشید انشالله. تشکر فراوان از شما که مشخصه مقالات من رو دنبال کردید و باعث افتخار من هست.
   والا راک استار احتمالا براش نوشته نمیشه چون ۱۰ تا فرنچایز که ۱۰ تا بازی بی نظیر داشته باشه نداره و کلا شاهکارهاش جی تی ای هستن همگی و ردد دد و یکی دو تا بازی دیگه.
   عرض کنم خدمتتون که بله درسته علاقه اولم مخفی کاری نیست ولی بازی میکنم عناوین خوبش رو و مخصوصا در مورد اسنیک و سم فیشر و البته هیتمن که یادم رفت در متن اشاره کنم. این قسمت جدید هیتمن برام خیلی خحیلی جذاب بود. نمی دونم چرا ولی بعد از بلاد مانی این نسخه رو بیشتر دوست داشتم نسبت به عنوانی مثل ابسولوشن

   0Thumb up 0Thumb down
 22. Old Gamer Amir گفت:

  بهترین عنوان splinter cell برای من double agent بود
  سختی و واقع گرایی زندگی به عنوان یک جاسوسی تو هیچ بازیه مخفی کاری به خوبی این نسخه نشون داده نمیشه.

  2Thumb up 0Thumb down
 23. playdead1990 گفت:

  مرسی سعید جان ممنون بابت مقاله Yes بله درسته یوبی سافت گذشته ی خوبی داشته و گیمرهای قدیمی خیلی باهاش خاطره دارن(نه به اندازه ی کپکام) به خصوص با سری splinter cell و شاهزاده ایرانی ولی چیزی که مهمه الانه درست مثل کپکام و کونامی که یه زمانی بازی هاشون رو چشم بسته میشد خرید ولی الان…
  سیاست یوبی سافت رفته رو هزینه ی کم رو بخش داستانی اگه دقت کنین بازی های خوب یوبی سافت هم که اخیرا منتشر شده همه بازی های کم هزینه هستن مثل valiant hearts یا child of light و دیگه خبری از بازی های AAA با کیفیت نیست البته شاید واسه دوستان تازه گیمر شده بازی هایی مثل for honor و division و watch dogs جذاب باشه ولی اگه با کیفیت بازی های نسل ۶ یوبی مقایسه کنید یه خورده چشم و گوشتون بیشتر باز میشه و مفهمید چه کلاهی سرتون رفته.

  1Thumb up 4Thumb down
 24. jackyy گفت:

  Ubisoft
  کی میتونه باش خاطره نداشته باشه In Love

  7Thumb up 0Thumb down
 25. peen گفت:

  درود و سپاس بابت مقاله بسیار عالی

  0Thumb up 0Thumb down
 26. eljugador گفت:

  مرسی سعید خان
  مقاله ای بود که خاطرات رو هم زنده کرد
  جسارتا به نظرم این قسمت صحبت واس بد ترجمه شده
  “من این راهو دوست ندارم. داری به من نگاه میکنی” باید بشه (من این مدلی که داری بهم نگاه میکنیو دوست ندارم)

  2Thumb up 0Thumb down
 27. Mohammad ali psi گفت:

  واقعا زیبا خسته نباشی اقا سعید اقا بابایی. من نمیدونم چرا این نسل بیشتر شرکت ضعیف عمل کردن تمامی بازی هایی که درست کردن یا مشکل داشتن یا با تریلر مردم رو گول زدن. مثل همیشه عالی نوشتید اقا سعید در مورد Splinter Cell واقعا موافقم هیچ وقت خوشم نیومد از مخفی کاری. منتظر ۱۲ برتر شرکت ۲K هستم. Question

  0Thumb up 0Thumb down
 28. Undead گفت:

  مرسی اقا سعید. خسته نباشید. همیشه از خوندن مقاله های شما لذت میبرم.
  اصلا دنیای گیم رو نمیشه بدون این کمپانی تصور کرد. شاید یکم پول پرست باشه ولی واقعا در قصه گویی و گیمپلی عالیه. تو همه ی سبک ها هم یه شاهکار داره. امسال تو e3 هم یه چند صحنه ی زیبا از این کمپانی دیدیم. نمونه اش گریه کردن michel ancel موقع معرفی beyond 2 و تهیه کننده بازی mario + rabbids . تنها چیزی که الان از این کمپانی میخوام یه prance of persia جدید و یه rayman جدیده.

  2Thumb up 0Thumb down
 29. GAMING fan گفت:

  یوبیسافت خداییش از پر ایده ترین شرکتاس Yes
  اسپم:دوستان پیسی باز سایت امن با قیمت های خوب برای cdkey اشتراکی و اورجینال معرفی میکنید لطفا؟
  این سایتی که تو پست تبلیغاتی دیروز بود (cdkeyshare.ir)خوبه کسی میدونه؟لطفا بگید Big Frown

  0Thumb up 0Thumb down
 30. mory_num1 گفت:

  خسته نباشید بابت مقاله، ولی یه نکته ای به نظرم اذیت میکنه اینه که شما اومدی کاور همه بازیها رو طوری انتخاب کردی که انگار اینا انحصاری پلی استیشن بودن (هر چند پایین همه عناوین پلتفرمها رو نوشتین) در صورتی که مقاله راجع به عناوین یوبیسافت بوده و همه عناوینم هم مولتی پلتفورم بودن. درسته شما طرفدار پلی استیشن هستین ولی واقعا نیازه که تو همچین مقاله ای آرم پلتفرم مورد علاقه شما بالای تمام عناوین خودنمایی کنه. یا کلا آرم هیچ پلتفرمیو نمیذاشتین یا کاور بازی با آرم پلتفرمهای دیگه هم میذاشتین.

  0Thumb up 3Thumb down
  • درود بر شما. سلامت باشید انشالله.
   اقا شما دیگه کلا همه چیز رو رها کردید و این همه اطلاعات و نوشته های پلتفرم مقصد و توضیح در متن از پلتفرم ها رو ندید می گیرید و به عکس گیر دادید؟ انحصاری هستن؟ یعنی با عکس بازی که کاور نسخه پلی استیشن هست گیمری وجود داره که فکر کنه مثلا اساسین و فارکرای و .. انحصای سونی هستن؟ بنده ارشیو دارم برای کاور بازی ها از نسخه پلی استیشن و اونایی که ندارم رو هم می گیرم و در مقالات از همون ها استفاده می کنم. دیگه شرمنده که این نکته ازار میده شما رو. خیلی عجیب بود واقعا برام نظرتون ولی خب به هر حال قابل احترام و عزیز هست

   3Thumb up 0Thumb down
 31. Farshidmc گفت:

  Ubisoft نبود کلا بازی نبود
  دمش گرم این همه بازی خوب داره
  خودم الان rayman و child and light (رو Plus مجانی شده)
  واقعا عالیه
  بقیه بازی هاشم مانند Assissin creed و Farcry بیاد
  میگیرم

  2Thumb up 0Thumb down
 32. mohamad 47 گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت سعید عزیز.خسته نباشی داداش.مقاله عالی بود.رتبه بندیت خیلی خوبه.برای من اینطوری:

  ۱-farcry 3(شاهکار یوبیسافت.یه بازی فوق العاده از اول تا انتها.۴ بار تا اخر رفتم.نسخه ۴ رو ۱ بار بیشتر نرفتم.لذتی که نسخه ۳ داشت اصلا نسخه ۴ برام نداشت.PRIMAL رو هم که سمتش نرفتم!)
  ۲- ac 2 (من با برادرهود هم به یه اندازه حال کردم ولی نسخه ۲ انقلاب اساسین بود.۲-۳ ماه پیش بود که نسخه سیندیکیت رو بازی کردم و کاملا ناامید شدم از ازش.تنها چیز مثبتش گرافیکش بود که اونم با مشکلات فنی و باگ همراه بود.فقط با نسخه های اول مقایسش کن! )
  ۳-pop warrior within (من این رو انتخاب میکنم.شن های زمان هم بازی کردم قشنگ بود ولی چون اول مبارز درون رو بازی کردم با هاش بیشتر حال میکنم.نسخه سوم هم فوق العاده زیبا بود و اگر انتخاب بعدی داشتم اون رو انتخاب میکردم)
  ۴-splinter cell chaos theory(اسپلینتر تنها فرانچایز از یوبیسافته که طی نسخه های متعدد دچار ضعف نشد.من با همشون حال کردم.
  ۵-raiman legend(اصلا فکر نمیکردم بازی به اون قشنگی باشه)
  بازی های دیگه ای که تو لیست هست رو یا بازی نکردم یا حال نکردم باهاشون.

  0Thumb up 0Thumb down
 33. MS GAMER گفت:

  با تشکر از آقا سعید گل گلاب،پرنس دوست داشتنی یادش بخیر داهاکا عجب باس با ابهتی بود خیلی باهاش حال میکردم،فارکرای ۳ واس اگر اسمش رو به فارسی درست نوشته باشم دیوانه ای بود بعد از جوکر به نظره من بهترین شخصیت منفی بود،ریمن رو که نگو عجیب بازیی بود اوایل فکر میکردی که چه بازیه ساده ای هست ولی بعدش کم کم پوست از سرت میکند ولی جالب بود هر چقدر سختر میشد جذابترم میشد،منم مثله شما آقا سعید میونه خوبی با مخفی کاری ندارم یادش بخیر اولین بار که متال گیر بازی کردم مثل رمبو پریدم وسط تا همرو بکشم اما چنان کشتنم نفهمیدم از کجا خوردم

  3Thumb up 1Thumb down
 34. girl gamer گفت:

  بازی The Evil Within 2 قبل از عرضه جهانی توسط CODEX کرک شد.
  به حال و هوای ۶ هفت سال پیش بازیهای پی سی خوش امدید Shock

  2Thumb up 0Thumb down
 35. vergil2max گفت:

  برای منکه بدون شک بهترین بازی این شرکت فارکرای ۳واقعا شاهکاری بود زمان خودش.بنظرم اگه زودتر منتشر میشد حتی گوتی میشد.شخصیت Vaas هم عالی بود.از اون ضد قهرمانهای بود که بیشتر از شخصیت اصلی به دل گیمر مینشست.مثل ویرژیل و سفیروث.البته دانته هم خیلی عزیز برام.سری اساسین کرید و شاهزاده پارس برام زیاد لذت بخش نبودن. Rayman Legends را مگه میشه حذف کرد.وگرنه بچه های فامیل خانه خرابمونم میکنن.دی.و….
  مثل همیشه مقاله عالی بود.واقعا خسته نباشید اقای اقابابایی.مطلب Splinter Cell بنظرم بهترین بخش مقاله بود.با تشکر

  0Thumb up 0Thumb down
  • vergil2max گفت:

   اقای اقابابایی یک سوالم داشتم.نظر اولیه تون در مورد بازی Middle-earth: Shadow of War چیه.البته اگه بازی را شروع کردین.منکه انتظار نمرات بالاتری داشتم.

   0Thumb up 0Thumb down
   • والا عرض کنم خدمتتون که هنوز من بازی رو شروع نکردم ولی با توجه به این که بازی اول بی نظیر بود برام و میدونم که در این نسخه همه چیزش کلی وسیع تر و گسترده تر شده، بنابراین قاعدتا باید با یکی از بهترین بازی هایی که امسال تجربه می کنم روبرو بشم و فکر هم میکنم همینطور بشه و یک شاهکار رو بازی کنم. کلا هیچ وقت به هیچ عنوان تحت هیچ شرایطی متا نتونسته و نمی تونه کاری کنه من یک بازی رو حتما به خاطر اون بازی کنم یا به خاطر اون بازی نکنم. به شخصه انتظار داشتم که نمره این بازی بین ۸۹ تا ۹۱ باشه.

    1Thumb up 0Thumb down
  • درود بر شما. خیلی متشکرم از لطفتون که وقت گذاشتید و مقاله رو دقیق مطالعه کردید مثل همیشه. باعث افتخار من هست که رضایت دارید از مقاله ها. سلامت باشید انشالله. ممنون از نظرتون. کاملا باهاتون موافق هستم در مواردی که فرمودید.

   1Thumb up 0Thumb down
 36. Farshad CJ گفت:

  درود فراوان خدمت شما آقا سعید عزیز آقا بازم دستت درد نکنه و خسته نباشی یه مقاله عالی دیگه کلا دستت به بد نمیره لیست بسیار قشنگ و خوبی هستش مخصوصا ۵ تا اول یعنی از اساسین تا ریمن بقیه رو ببخشید با عرض پوزش خیلی نه باهاشون حال کردم نه خیلی هاشون رو بازی کردم بگذریم اول ریمن آقا هرچی از این بازی بگم کمه من عاشق ریمنم عاشقش این شخصیت معرکه است همینطور گلوباکس رفتن مراحل به صورت ۲ نفره سری اسپلینتر سل هم که اصن حرفی برای گفتن نمیزاره البته به جز این نسخه بلک لیست اصن این آخری سم فیشر نبود بهترین نسخه های این سری هم برای من دابل ایجنت و کانویکشن بود عالی بودن فارکرای هم به شخصه تا نسخه ۳ اصن باهاش نتونستم ارتباط برقرار کنم اما نسخه سوم واسمحشر بودن یه روانی خالص و دنیای وسیع و گسترده مراحل کایت سواری حرف نداشت از یه برج دیگه با کایت میرفتیم به یه برج دیگه چقدر ماشین سواری کیف میداد من به شخصه پایان خوب رو انتخاب کردم و از جزیره خارج شدم نرفتم با اون دختره سری پرینس آف پرشیا هم که اصن یوبی ولش کرده یجورایی بهترین قسمت های این سری هم برای من نسخه های ۲ و ۳ مخصوصا ۳ یعنی غول آخر و داستان عالی بود و واقعا احسنت و باریکلا انتخاب اساسین کرید ۲ بهترین انتخاب بود دلم برای لئوناردو و اختراعاتش تنگ شده یجورایی اتزیو به قدری جذبه و و ابهت داشت که معنی ترس از یه اساسین رو به جون مردم و دشمنانش مینداخت مخصوصا تو نسخه برادرهود که انجمت برادری رو پایه گذاری کرد اون سوت زدنش هنگام درگیری اومدن اساسین ها واقعا یه ابتکار و خلاقیت عالی ولی نسخه ۲ یکی از حماسی ترین و احساسی ترین قسمت های این سری مخصوصا اون آهنگ اول معرفی که بعد از مسابقه با برادش تا بالای برج کلیسا انجام میدن یادش گرامی و روحش شاد و یه خواهش دیگه مقاله ای لطفا در مورد بازی Global Operartion یه مقاله بدید این بازی واقعا با کانتر برابر بود یا حتا میتونم بگم بهتر یکی از بهترین بازی های دوران بچگیم بود خیلی دوسش داشتم هنوزم بازیش میکنم بازم خسته نباشید پایدار و برقرار و ایام به کامتون باشه

  1Thumb up 0Thumb down
  • Farshad CJ گفت:

   همینطور درباره خدای بازی های ۲ بعدی شوتر و اکشن البته به نظر من Metal Slug یا همون سرباز کوچولو که تو کلوپ های بازی بهش میگفتیم این یه بازی رو باهاش یه دنیا خاطره داره همه نسخه هاشم بازی کردم از ps1 تا ps2 عالی بود

   2Thumb up 0Thumb down
  • درود فراوان بر شما فرشاد جان. خیلی متشکرم از لطفتون. باعث افتخار من هست که رضایت دارید از مقاله ها. انشالله که لایق لطف شما باشم و همیشه بتونم شما رو راضی نگه دارم و مقالاتی شایسته شما بنویسم. سلامت باشید انشالله. نظرتون بسیار زیبا بود و لذت بردم از خوندنش

   2Thumb up 0Thumb down
 37. adams-khersi گفت:

  ممنون واقعا لذت بردیم…

  ولی جای گوست ریکان به عنوان پرفروش ترین بازیه سال به نظرم خییییلی خالی بود…

  2Thumb up 0Thumb down
 38. Dr.LC گفت:

  یکی از آرزوهام اینه ک از فارکرای ۳ ی فیلم سینمایی بلند بسازن…….واغن خیلی خفن میشه……

  1Thumb up 0Thumb down
 39. R.vin گفت:

  خسته نباشی گیمر خیلی خوب و کامل In Love

  1Thumb up 0Thumb down
 40. A Player گفت:

  سلام و ممنون از مقاله زیبای شما
  خواستم بدونم وضعیت سرورای فورآنر به چه ورت هست با نت مخابرات میتونم بازی کنم؟

  1Thumb up 0Thumb down
 41. Amir_HD گفت:

  اگه از تعداد فروش بازی ها هم ذکر بشه خیلی خوب می شه Smile

  5Thumb up 2Thumb down
 42. Yoshimitso گفت:

  Vaas روانی ترین شخصیتی هست که دیدم Pain Pain

  5Thumb up 1Thumb down
  • kourosh ha 78 گفت:

   با تشکر بابت مقاله عالیتون…
   ولی برای من یکم باعثه تعجبه که چه تو نقد و چه تو نظرات کوچیک ترین اشاره ای به آساسین بلک فلگ نشد. این بازی درسته که از ریشه های داستانیش فاصله گرفت،ولی واقعا با گیم پلیه اعتیاد آور و لذت بخشش این سری رو به کمال خودش رسوند و بار ها و بارها بهتر از watch dogs بود برای من.

   4Thumb up 1Thumb down
 43. kourosh ha 78 گفت:

  یه نکته دیگه این که شما از watch dogs 2 به عنوان یک پیشرفت فوق العاده نسبت به نسخه قبلش نام بردین ولی اگه بر اساس نمرات قضاوت کنیم این دو نسخه تقریبا با هم برابرن!

  5Thumb up 3Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت