جدول فروش هفتگی بریتانیا | Destiny 2 پرفروش‌ترین بازی این هفته

۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸

در این هفته عنوان Destiny 2 با صدر نشینی در جدول فروش هفتگی بریتانیا موفق شد رکورد بیشترین فروش روز اول، در میان بازی‌های سال ۲۰۱۷ را به نام خود ثبت کند، اما جالب است که بدانید این رکورد،‌ از میزان فروش روز اول Destiny 1 کم‌تر بود.

همانطور که اشاره شد، عنوان Destiny 2 این هفته موفق شد که در اولین هفته فروش خود، در صدر جدول فروش بازی‌های فیزیکی بریتانیا قرار بگیرد و با کنار زدن Uncharted: The Lost Legacy که دو هفته پشت سر هم صدر نشین بود، این رتبه را برای خودش به دست آورد. همچنین طبق نتایج به دست آمده از داده‌های آماری،‌ عنوان Destiny 2 با کاهش ۵۸ درصدی در میزان فروش روز اول نسبت به نسخه اول آن، روبه‌رو بوده است اما با این اوصاف باز هم موفق به قرار گرفتن در رتبه اول جدول فروش هفتگی بریتانیا شد و رکورد بیشترین فروش روز اول در سال جاری را نیز به نام خودش ثبت کرد.

یکی از دلایلی که می‌تواند این کاهش فروش نسبت به نسخه اول را توجیح کند، عرضه نشدن Destiny 2 برای کنسول‌های نسل هفتمی است. همانطور که می‌دانید نسخه اول این بازی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ نیز عرضه شد و عدم انتشار نسخه جدید برای این کنسول‌ها، می‌تواند دلیل محکمی برای کاهش فروش نسخه جدیدتر باشد. اما این موضوع که بسیاری از بازی‌بازان منتظر عرضه نسخه رایانه‌شخصی این بازی هستند نیز یکی دیگر از دلایل محکم برای کاهش فروش روز اول Destiny 2 می‌باشد (این نسخه از بازی در تاریخ ۲۴ اکتبر عرضه خوهد شد). علاوه‌بر این دو،‌ موضوع دیگری که جای بررسی دارد، محاسبه نشدن فروش دیجیتالی بازی‌ها است و کم‌تر شدن میزان فروش روز اول این بازی می‌تواند ارتباط زیادی به این موضوع داشته باشد برای اینکه بسیاری از طرفداران این سری، آن را به صورت دیجیتالی تهیه و بازی می‌کنند. اما باز هم با تمام این مسائل، نمی‌توان منکر عملکرد درخشان این بازی شد چرا که Destiny 2 بیشترین فروش روز اول را در میان بازی‌های سال ۲۰۱۷، تا اینجا داشته است.

پس از قرار گرفتن Destiny 2 و Uncharted در رتبه‌های اول و دوم جدول فروش هفتگی بریتانیا، عنوان Forza Horizon 3 این هفته با استقبال زیاد طرفداران مایکروسافت روبه‌رو شد و توانست تا رتبه سوم این جدول بالا بیاید. همچنین عنوان موفق Fallout 4 نیز یک‌ بار دیگر به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته بازگشت و رتبه پنجم را به دست آورد. اما در بین این دو بازی نیز،‌ بازی همیشه در صحنه Grand Theft Auto V چهارمین بازی پرفروش هفته بریتانیا لقب گرفت تا همچنان نام آن را در نیمه بالایی ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا ببینیم.

در هفته منتهی به ۹ سپتامبر، ما شاهد عرضه ۳ بازی جدید بودیم. یکی از بازی‌های جدید این هفته که اولین هفته فروش خود در بریتانیا را تجربه کردند، عنوان انحصاری پلی‌استیشن ۴، یعنی Knack 2 بود که موفق به قرار گرفتن در رتبه ۱۲ این جدول شد. دیگر بازی جدید این هفته نیز عنوان Monster Hunter Stories بود که از ساخته‌های کپکام می‌باشد و در رتبه ۲۱ام جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت. در نهایت نیز عنوان  The Binding of Isaac: Afterbirth+ یکی دیگر از بازی‌های جدید این هفته بود که نسخه دیجیتالی آن مدتی پیش عرضه شده بود و حال با انتشار نسخه فیزیکی که برای نینتندو سوییچ عرضه شد، به این جدول راه یافت و رتبه ۳۶ام را نیز توانست به دست آورد.

اما در نیمه دوم ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا نیز عنوان Crash Bandicoot N. Sane Trilogy را می‌بینیم که با یک پله سقوط نسبت به هفته گذشته، این هفته در رتبه ششم قرار گرفت. همانطور که می‌دانید این بازی با هفت بار صدر نشینی در این جدول، پرتکرارترین تعداد صدرنشینی در میان بازی‌های سال ۲۰۱۷ را دارا است. اما پس از آن نیز شاهد قرار گرفتن بازی F1 2017 در رتبه هفتم هستیم که این بازی نیز نسبت به هفته گذشته با ۴ پله سقوط روبه‌رو بوده است. در ادامه نیز بازی Dishonored 2 را می‌بینیم که بار دیگر به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا بازگشته است و رتبه هشتم را برای خودش به دست آورده است. در ادامه نیز شاهد قرار گرفتن بازی Doom در رتبه نهم هستیم. همچنین رتبه دهم نیز این هفته به عنوان Mario + Rabbids: Kingdom Battle رسید که می‌توان گفت این هفته سقوطی آزاد به انتهای لیست ۱۰ بازی پرفروش هفته داشت. این بازی هفته قبل در رتبه دوم این جدول قرار گرفته بود. بدین ترتیب ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا در هفته منتهی به نهم سپتامبر مشخص شدند و پرونده این جدول برای یک هفته دیگر نیز بسته شد.

از تغییرات مهم این جدول در این هفته، نسبت به هفته قبل می‌توان به خارج شدن بازی‌های Everybody’s Golf، Yakuza Kiwami و Overwatch: Game of the Year Edition از جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا اشاره کرد. حال که صحبت از تغییر شد، شاید بتوان صعود چند پله‌ای Forza Horizon 3 و قرار گرفتن آن در رتبه سوم پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا را مهم‌ترین و جذاب‌ترین تغییر این هفته دانست.

شما در ادامه می‌توانید لیست کامل پرفروش‌ترین بازی‌های هفته بریتانیا را مشاهده کنید. لازم به یادآوری است که نتایج به دست آمده از این جدول صرفاً بر اساس میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزان فروش دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است؛ بنابراین ممکن است آمار نهایی با نتایج ذکر شده، متفاوت باشد.

  1. Destiny 2
  2. Uncharted: The Lost Legacy
  3. Forza Horizon 3
  4. Grand Theft Auto V
  5. Fallout 4
  6. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  7. F1 2017
  8. Dishonored 2
  9. Doom
  10. Mario + Rabbids: Kingdom Battle

لیست ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته ایکس‌باکس وان در بریتانیا:

 

لیست ۳۰ بازی پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

 

 

لیست ۱۹ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید