گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

پوستی سیاه ، قلبی سفید | هفت شخصیت برتر سیاه پوست بازی های ویدیویی

10 برتر
پوستی سیاه ، قلبی سفید | هفت شخصیت برتر سیاه پوست بازی های ویدیویی

در کتاب قطور تاریخ بشریت ، صفحات زیادی از ظلم و ستم گفته اند. انسان های پستی که حتی به هم نوعان خود نیز رحم نمی کنند ، کم نبودند و حتی نیستند! و آنقدر تعداد این اتفاقات زیاد بوده که نمی دانم چطور به توصیف آنها بپردازم! هنوز هم که هنوز است بازهم هر روز خبر کشته شدن مسلمانان میانمار و مردمان سوریه و عراق و فلسطین را می شنویم. هنوز هم که هنوز است ، جوانی سیاهپوست در خیابان های آمریکا به قتل می رسد ! سیاه پوستانی که به اسارت و بردگی گرفته می شدند ، بومیانی که در قاره آمریکا ساکن بودند! قتل عامی که مغولان به راه انداختند ، فاجعه ای که هیتلر خلق کرد و هزاران هزار اتفاقی که حتی در ذهن من نیستند ، فکر می کنید بیشتر آنها به چه علتی اتفاق افتادند؟ رنگ پوست ، دین و مذهب و عقاید! و البته سیاست ؛ اما از دیگر دلایل بگذریم ! ، رنگ پوست و نژاد شاید احمقانه ترین و بی شرمانه ترین دلیلی است که برای کشتن یا اسارت یک ” انسان ” دیده ام! به مانند بسیاری از اتفاقات و عقایدی که برگرفته از دنیای ما به دنیای بازی های ویدیویی تحمیل شدند ، بی لطفی ، عدم توجه و ننگ شمردن کسانی که رنگ پوستشان بر خلاف قلبشان سفید نیست ، حتی در بازی ها هم دیده شده! اکثر بازی هایی که تا کنون دیده ایم ، شخصیت اصلی سفید پوست دارند و گویی دیگران رسماً فراموش شده اند! اما از حق نگذریم ، بازی هایی هم بوده اند که مسیری متفاوت را انتخاب کردند و حتی به همگان ثابت کردند که می توان حتی با وجود داشتن شخصیتی اصلی تیره پوست ، یکی از پرفروش ترین بازی های تاریخ را خلق کرد! و خوشبختانه بلایی که بر سر تیره پوستان در دنیای بی رحم ما رخ داد ، در جهان بازی های ویدیویی تکرار نشده است!

قبل از همه چیز بد نیست مانند همیشه ، نکاتی را خدمت شما بگویم تا به بهتر درک کردن مقاله و رتبه بندی کمکی شده باشد. به مانند بسیاری از انتخاب ها ، انتخاب و رتبه بندی بازی ها و هر چه که به دنیای بازی های ویدیویی مربوط باشد نیز کاملا بر اساس سلیقه فرد صورت می گیرد. قطعاً سلیقه و خاطرات هر شخص نسبت به دیگری تفاوت خواهد داشت و در رتبه بندی بسیار مؤثر است. پس ، لیستی که پیش روی شماست ، در واقع برگرفته از افکار و ذهنیت نویسنده است و رنگ و بویی شخصی دارد. لذا ، ممکن است رتبه سوم لیست بنده ، برای شما اول باشد  یا اصلا شخصیت مورد علاقه شما دوستان ، در لیست بنده وجود نداشته باشد! با این وجود ، سعی شده تا رتبه بندی زیر ، معقول و مناسب باشد. همچنین توجه داشته باشید که این ربته بندی بر اساس ۷ شخصیت برتر اصلی یا قابل بازی است ، نه اشخاصی که صرفاً در جریان آن بازی حضور داشته اند. با ما همراه باشید.

۷_James Heller 

جیمز هیلر ، شخصیت اصلی prototype2 ، یکی از کاراکتر های قدرتمند دنیای بازی های ویدیویی است !

انتقام ، شاید در اکثر مواقع بهترین راه حل نباشد ، اما بدترین گزینه هم نیست! درست همانند فیلم ها و سریال های زیادی که بر مبنای انتقام ساخته شدند ، بازی هایی هم بوده اند که بتوانند طعم عجیب و سرشار از خشم انتقام را به ما بچشانند. پروتوتایپ ۲ ، داستان مردی را بازگو می کند که همسر و دخترش را بر اثر شیوع ویروسی کشنده از دست می دهد. همین اتفاق دردناک ، باعث می شود تا هیلر ، دیگر چیزی برای از دست دادن نداشته باشد . او با همان دست های قدرتمند ، سعی دارد تا از ریشه ، هر چیزی که به این ویروس مرتبط است را  از بین ببرد و اتفاقاً در همین مسیر است که قربانی را پیدا می کند! پروتوتایپ۲ ، در سال ۲۰۱۲ برای دو کنسول Playstation 3 و Xbox 360 منتشر شد و با آنکه نسبت به نسخه اول فروش کمتری داشت ، اما شاهد پیشرفت های خوبی در بازی بودیم. گرافیک و هوش مصنوعی بسیار بهتر از قبل شده بودند و درکل ، شاهد اتفاقات واقع گرایانه تری بودیم. شاید واقعاً زمانش رسیده بود تا یک انتقام متفاوت را تجربه کنیم! در نهایت ،  جیمز هیلر قدرتمند ، با تمام قابلیت های فوق العاده اش ، در رده هفتم لیست ما جای می گیرد. امیدوارم از دست من عصبانی نباشد!!!

۶_Adewele

یک خودی!

Freedom cry ، بسته الحاقی مستقلی برای Assassins Creed IV : Black Flag بود که حتی می توان از آن به عنوان نسخه ای فرعی در این  فرانچایز نام برد. داستان نه چندان طولانی بازی ، روایت گر ماجرای اساسینی بنام Adewele است و با فاصله زمانی خاصی نسبت به جریان بازی اصلی روایت می شود. گیم پلی بازی برگرفته  از نسخه مادر است و مرد محکم ما ، همانند ادوارد صاحب یک کشتی خوب است! بازی قرار بود تا اوج فلاکت و رنج های سیاه پوستان را به نمایش بگذارد. شخصیت قدرتمند ما که خود نیز طعم اسارت را چشیده ، با تمام قوا حاضر است تا هرکاری که از دستش بر می آید را انجام بدهد. مهارت های خوب او باعث شده بود تا کنار او به هیچ وجه احساس غریبی نکنیم و او را یک اساسین واقعی بشماریم. اما مشکل اینجاست که یوبیسافت ایده بسیار زیبا و بکری را انتخاب کرد ، اما با انتخاب های غلط و یا حتی کم کاری ، بازی آنطور که باید ساخته  نشد. قطعاً اگر یوبیسافت همین ایده را تبدیل به یک عنوان اصلی و بزرگ می کرد ، و با اضافه کردن داستانی زیبا و احساسی ، ما را به حال و هوای آن روزهای سخت نزدیک تر می کرد ، به یکی از ماندگار ترین ها تبدیل می شد. اما اکنون ، جایگاهی بهتر از ششم برایش پیدا نمی کنم!

۵_Lee Everett

لی شخصیتی محتاط دارد و تصمیم های بجا و درستی می گیرد. در دنیای متلاشی شده اطرافش ، او شجاعت کافی برای زنده ماندن را دارد.

تل تیل ، اگرچه با کارهای نه چندان جالب خود ، کمی ما را آزار می دهد! اما حداقل شخصیت خوبی برای لیست ما ترتیب داده! The Walking Dead ، یک بازی ویدیویی برگرفته از سریالی با همین نام است که احتمالاً بسیاری از ما با آن آشنایی داریم. بازی در همان فصول اول ، شخصیتی به نام لی اورت را معرفی می کند و ما را دوباره ، به دنیایی آخرالزمانی می فرستد. آنچه که باعث شده لی در رده پنجم ما قرار بگیرد ، داستان جذاب ، سختی ها  و همچنین شخصیت جسور و عاقل اوست! او در همه زمینه ها احتیاط می کند و تصمیم های درستی می گیرد. در دنیای خطرناک اطرافش ، او لیاقت و شجاعت کافی برای بقا و زندگی را دارد! لی ، یکی از پخته ترین و بهترین شخصیت های سیاه پوست بازی های ویدیویی محسوب می شود .

۴_ (Jackson Briggs (jax

جکس یکی از قدیمی های Mortal Kombat است! البته او در نسخه آخر بازنشسته شده بود !

همه ما تقریباً خاطرات زیادی از مجموعه Mortal Kombat داریم ، چه گیمر های قدیمی و چه جدید ، اکثرا این مجموعه را می شناسند. مجموعه ای که از زمان های دور کنسول های خانگی بسیار قدیمی تا کنون ، همراه ما بود و به نوعی برای همه ما خاطره سازی کرده است. هر چه که باشد ، باز هم میان این همه کاراکتر دوست داشتنی و جذابی که طی این سالها بوجود آمده اند ، یک شخصیت ساه پوست هم وجود دارد و اتفاقاً شخصیتی مثبت به شمار می رود. قدرت اصلی او بر روی دو دستانش تمرکز دارد. دستان قوی و مشت های محکم ، از او مبارزی قهار ساخته اند. البته در نسخه آخر او رسماً بازنشسته شده بود و بجای آن دخترش مسیر پدر را ادامه می داد! به پاس زحمات زیادی که او در طی این سالهای متمادی کشید ، جایگاه چهارم را به او تقدیم می کنیم!

۳_Marcus Holloway

مارکوس یک هکر است ! اما هکر ها همیشه قرار نیست خرابکار باشند! ، گاهی اوقات می توانند همه چیز را بهتر هم بکنند!

یوبیسافت ، از اشتباهات نسخه اول بازی Watch Dogs درس های خوبی گرفت و نسخه دوم را با تغییرات خوبی عرضه کرد. تعویض کاراکتر اصلی بازی ، شاید مهمترین تفاوت دو نسخه آخر با یکدیگر باشد. مارکوس جوان ، جای خودش را به شخصیت خشک نسخه اول عوض کرد تا بتواند تجربه بهتری به ما هدیه دهد. مارکوس یکی از شخصیت های چابک و خوب بازی هاست و ویژگی های خوبی نیز دارد . او یک هکر حرفه ایست ، در پارکور مهارت قابلی دارد و با اسلحه هم میانه بدی ندارد! اینکه ساعت های تقریبا زیادی را به یک جوان با استعداد تیره پوست در شهر بزرگی مانند سانفراسیسکو اختصاص دهید بسیار جالب و قابل توجه است. یوبیسافت توانست با مخلوط کردن تمام این عناصر جذاب ، موفق به ساخت یک بازی جذاب شد! البته شاید با دیدن این اسم و این بازی ، به یاد یک بازی دیگر بیفتید! نگران نباشید، نزدیک هستیم!!!

۲_Alex Hunter

الکس هانتر ، یک هدف ، یک رویا!

 

عشق به فوتبال ، کوچک و بزرگ ، پیر و جوان و زن و مرد نمی شناسد. ما عاشقان فوتبال ، با هر لحظه از آن زندگی می کنیم! و دقیقاً EA روی همین یک جمله دست گذاشته است. زندگی با فوتبال! قبل ها که کوچک تر بودیم ، همیشه رویای بازی کردن در بارسلونا و رئال مادرید را در ذهن مرور می کردیم. اما حالا ، اگرچه این رویا ها به حقیقت تبدیل نشدند اما هیچگاه نتوانستند عشق ما را از بین ببرند. اکنون اما می توانیم به یاد آن رویاها به الکس هانتر و داستان بزرگش بپیوندیم و از یک بازیکن جوان با استعداد یک نام بزرگ بیرون بکشیم که در بزرگترین باشگاه های لیگ برتر انگلستان توپ می زند. جوانی که از لیگ های دسته پایین تر ، رفته رفته خودش را بالاتر کشید و از تک تک موانع عبور کرد! حالا قرار است بعد از یک ماجرای فوق العاده ، باری دیگر با الکس هانتر همراه شویم و ادامه دهنده رویایی باشیم که به حقیقت پیوسته است! الکس جوان همانند دیگر افتخاراتی که کسب کرد ، اکنون البته افتخار ایستادن در جایگاه دوم لیست ما را دارد!

 

۱_ (Carl Johnson (cj

و در آخر ، این بازی جاودان!

بله ، درباره هرچیزی که بخواهیم ۱۰ برتر و ۲۰ برتر و … بنویسیم، بازهم راک استار باید جایی داشته باشد! GTA:san andreas توانست موفقیتی بزرگ را نصیب خود کند. شاهکاری که به دستان راک استار خلق شد ، هنوز هم فراموش نشده ! شخصیت دوست داشتنی و صد البته تیره پوست ما ، یک دنیا را به هم میریزد تا ما روزها و شب ها را لذت ببریم و سپری کنیم. همه چیز در بازی سر جای خودش قرار داشت و ما ، روزهای بسیار خوبی را با CJ دوست داشتنی گذراندیم. راک استار ، مثل همیشه شاهکار خلق می کند ، پشت سر هم و یکی بهتر از قبلی ! انگار که اصلا وجود شخصیتی مانند CJ برای دنیای بازی های ویدیویی یک امر لازم بود! مطمئناً این بازی در قلب ما خواهد ماند. راک استار با خلق همچین شاهکاری ، به همگان ثابت کرد که می توان حتی با وجود شخصیتی تیره پوست ، یک بازی بی مانند خلق کرد .

رفاقت برای CJ بسیار ارزشمند بود!

شخصیت کارل جانسون ، بسیار دوست داشتنی بود و دقیقاً همین شخصیت او بود که باعث می شد با او ارتباط برقرار کنیم. رفاقت برای او ارزشمند بود و همیشه سعی می کرد کمک حال رفقایش باشد.همین ویژگی ها بودند که او را از نظر من ، بهترین کاراکتر لیست ما می کند! در نهایت ، باید از تمامی این کاراکتر های خوب تشکر کنم که باعث شدند این لیست شکل بگیرد و مخصوصاً از CJ عزیز که همیشه هوای همه را داشت!!! مطمئناًً کاراکتر های خوب دیگری نیز بودند که می توانستند در این لیست جای بگیرند اما سعی بر این بود که عدالت رعایت شود و یا حتی ممکن است موردی از ذهن بنده فرار کرده باشد!

نظر شما چیست ؟ شخصیت های برتر شما کدامند؟ با ما در میان بگذارید!

12345678910(31 رای, میانگین آرا 9٫45 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. DextrousShooter گفت:

  سخن بزرگان:
  گروو استریت خونمون
  حداقل قبل از اینکه گند بزنم به همه چی

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 140Thumb up 12Thumb down
 2. Hitler.16 گفت:

  عالی مقاله عالی بود Yes

  22Thumb up 1Thumb down
 3. Aiden گفت:

  با هر کدوم از دو شخصیت Cj و مارکوس بیشتر از ۱۰۰ ساعت رو سپری کردم ولی تجربه کوتاهم در نقش Lee Everett اون رو به راحتی و با اختلاف زیاد در رتبه اول قرار میده.
  ممنون بابت مقاله.

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 42Thumb up 3Thumb down
 4. Leo Messi 10 گفت:

  اسم مقاله رو دیدم فهمیدم کی اوله .
  تقریبا هرکسی که گیم بازی کرده باشه جی تی ای سان آندریاس هم بازی کرده و عاشق cj شده .
  خودمم خیلی دوسش دارم .
  مقاله جالبی بود دستتون درد نکنه Chic Yes

  18Thumb up 3Thumb down
 5. JUST me گفت:

  این از اون دست مقاله های باحال و جالبع . خیلی ممنون بخاطر این مقاله Grin Grin

  0Thumb up 0Thumb down
 6. اریک کارتمن گفت:

  سخن بزرگان: پا بزن اشغال Grin
  پ.ن خداییش تجربه جی تی ای ۵ (منو بکشیدم به سن اندریاس میگم ۵ -__-) بعد از دوبله کردن بازی خیلی شیرین تر و به یاد مونده تر شد خداییش چی بود این cj معجزه راک استار Laugh Laugh

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 48Thumb up 1Thumb down
 7. Mr white گفت:

  جای فرانکلین از gta v تو لیست خالیه

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 39Thumb up 2Thumb down
 8. Yoshimitso گفت:

  خیلی ممنون خب cj که حرفی درش نیست
  Lee هم تو walking dead اشکمونو در آورد
  همین دوتارو عشقه Smile Smile

  9Thumb up 2Thumb down
 9. Alireza_yoo گفت:

  بنظرم باید میزدید هشت نفر برتر جای فرانکلین بشدت خالیه اگه اول نباشه دوم حقش بود

  3Thumb up 7Thumb down
 10. Roohi گفت:

  جای کریتوسم خالیه In Love Grin

  0Thumb up 11Thumb down
 11. Crash Bandicoot گفت:

  فرانکلین کجایی عزیزم کجایی دقیقا کجایی که اسم توی این لیست نیستش جا داره از استاد فرانکلین هم یادی بکنیم اینم یه دیالوگ از آقا فرانکلین : Man, get your stupid ass on. Damn
  البته به نظرم لیست باید ۱۰ تایی میبود جای خالی ۲تا سیاه پوست های مدرن وارفار ۱ و ۲ هم احساس میشه اسماشون رو یادم نیست اما یکیشون تو قسمت اول رو پل میمیره دومی هم که تو آمریکا فرماندهی جوخه رو به عهده داره

  6Thumb up 3Thumb down
 12. Stormtrooper گفت:

  لیست خوبی بود خسته نباشید Yes

  2Thumb up 0Thumb down
 13. milad.ps4.sony گفت:

  ممنون عالی بود cj حقش بالا بالا هاست

  2Thumb up 0Thumb down
 14. playdead1990 گفت:

  جایگاه اول مشخص بود ولی lee به نظرم باید دوم میبود چون بسیار عالی شخصیت پردازی شده بود و شخصیت بسیار خوبی داشت و تاثیرگذاری شخصیتش با اون پایان بی نظیر تکمیل شد.

  11Thumb up 1Thumb down
  • DextrousShooter گفت:

   سلام عزیز
   منتظر بودم یه کامنت بدید من این سوالمو ازتون بپرسم:
   بازی هایی مثل Limbo و Inside سراغ دارید که در حد و اندازه ی همین بازی های ساخته ی PlayDead باشن؟

   3Thumb up 0Thumb down
  • playdead1990 گفت:

   سلام دوست من
   بازی در این حد و با این کیفیت ساخت و اتمسفر بدون تعصب نه سراغ ندارم ولی بازی های زیادی هستن که بهتون پیشنهاد میدم تجربه کنید که اکثرا مستقل و کم حجم هستن و تجربشون خالی از لطف نیست
   brothers a tale of two sons
   deadlight
   little nightmare
   abzu
   what remains of edith finch (این اول شخصه ولی فوق العادس)
   machinarium
   ori and the blind forest
   kentucky route zero
   نمیدونم کدوم یکی از بازی های بالا رو بازی کردین ولی همه ی اینا بازی های ارزشمندی هستن ولی تاکید میکنم هیچکدوم اتمسفر تاریک اینساید و لیمبو رو ندارن ولی اگه تجربه نکردین حتما تهیه کنید و لذت ببرین Wink

   2Thumb up 0Thumb down
 15. miladjustin گفت:

  چطور تونستید از لینکن تو مافیای ۳ چشم پوشی کنید????

  10Thumb up 6Thumb down
 16. lordhossein گفت:

  ممنون از آقای غزالی . من نمیدونم چرا دیگه حسی که قبلا به GTA داشتم رو الان دیگه ندارم شاید به خاطر نسخه اخیرش باشه که داستانش و شخصیت هاش در حد قبلی ها نبودن .شاید باید برم دوباره gta liberty city stories و gta san andreas بازی کنم (که میکنم ) که به ترتیب اولین GTA های (خودم ) بودن اول لیبرتی بعد سان اندرس سی جی مجا و شخصیت های چرند GTAV کجا داستان مرامت و عدالت و جوانمردی توی sanandres کجا و داستان GTAV کجا . شایدم چون با الان از بازی هایی مثل اساسین وtlou و اسکایریم و زلدا و … خوشم میاد

  8Thumb up 3Thumb down
  • حسین غزالی گفت:

   تشکر بابت مطالعه ، هر چه که نسل جلوتر میره و کیفیت اصلی بازی های بسیار قوی تر میشه ، نیاز واقعی تر جلوه دادن بازی نیز مهم تر از قبل خواهد بود. راک استار با شخصیت پردازی ها و اشاره هایی که دائما میکرد در جریان بازی ، سعی بر واقعی تر جلوه دادن فضای کشوری مثل ایالات متحده می کرد. ( دزدی ها وخیانت ها و ….) البته مطمئناً شخصیتی مانند فرانکلین می تونست در لیست ما جا بگیره اما خوب بنده مایل نبودم از یک فرانچایز دو بازی در لیست باشه! البته مشکلاتی که GTA V داشت یک بحث جداست و یکی از مشکلاتی که خود بنده هم خیلی مخالف اون هستم ، عدم پرداختن کافی به زنان و بسیار زشت جلوه دادن اون هاست! اما خوب دلیل جای ندادن شخصیتی از GTA V همان چیزی بود که بالاتر گفتم.

   5Thumb up 1Thumb down
   • lordhossein گفت:

    درسته آغای غزالی واقعا اصلا فرانکلین به نظر من در حد سی جی نیست توی GTAV متاسفانه به فحشا و خیانت دید خنده دار و جذابی داده بر عکس sananderes که اون رو به عنوان یکی از مشکلات جامعه نشون میداد البته نمیگم بازی GTAV بازی بدیه .

    5Thumb up 0Thumb down
 17. shahab80 گفت:

  ممنون واقعا جالب بود

  1Thumb up 0Thumb down
 18. KING OF SKY گفت:

  سخن بزرگان:
  الاغ جون ماشینم ROTFL

  8Thumb up 0Thumb down
 19. Darkmax204 گفت:

  فقط CJ

  مطمئنم تمام گیمر های نسل پنجمی (که کنسول نسل شیشم هم داشتن) موافقن که CJ بهترین این لیست بود..بهترین

  ولی خب فکر کنم جای فرانکلین و لامار از جی تی ای وی خالی باشه

  4Thumb up 0Thumb down
 20. siapiero گفت:

  “راک استار با خلق همچین شاهکاری ، به همگان ثابت کرد که می توان حتی با وجود شخصیتی تیره پوست ، یک بازی بی مانند خلق کرد”

  #راسیزم #نژاد پرستی

  12Thumb up 1Thumb down
  • siapiero گفت:

   با اون تیتر افتضاحت!!! یعنی چی پوستی سیاه، قلبی سفید؟؟ یاور نژادپرستی رو استاد کردی!

   14Thumb up 3Thumb down
   • nimaps4 گفت:

    داداش حرص نخور جوش میزنی منظور اقای حسین غزالی چیز دیگه ای بود
    ببین قبل از اون همه بازیسازا فکر میکردن اگه شخصیت اصلی سیاه پوست باشه بازیشون نمیگیرره و معمولا بازی های اون موقع یا یه شخصیت فانتزی داشت یا شخصیت سفید پوست بود(حتی بازی های قبل همین جی تی ای) و جی تی ای san برای اولین بار با اینکه بازیه مهمی بود یه سیاه پوست اورد تو این بازی تا نشون بده با یه سیاه پوستم میشه شخصیت خوبی خلق کرد

    4Thumb up 1Thumb down
   • Yoshimitso گفت:

    آروم برادر چرا یهویی منفجر میکنی همه جارو

    4Thumb up 2Thumb down
   • حسین غزالی گفت:

    دوست عزیز ، مقاله ای که بنده نوشتم ، هدفش دقیقا مقابل نژاد پرستی بود! متاسفانه یا بنده اونقدر گیرایی ضعیفی دارم که نتونستم ببینم خودم چی نوشتم ! یا اینکه شما اصلا متوجه نشدی که مقصود من از نوشتن این جملات چی بوده ! هنوز هم که هنوزه ، سازندگان از اینکه شخصیت های سیاهپوست رو توی بازی هاشون جا بدن احساس ترس می کنن . خیلی از مردم ، حتی مردم خود ما از سیاه پوستان بدشون میاد ، ازشون میترسن ! فکر می کنن اونا تمیز نیستن! یا حتی کلماتی که آمریکایی های نژاد پرست برای ننگ نشون دادن سیاه پوستان خلق می کردن! دوست عزیز ، این مقاله ، یک مقاله برای ” بازی ” ها محسوب میشه ! تیتر هم با توجه به یک جمله معروف نوشته شده ، اگر تیتر بنده از نظر شما “افتضاح” بنظر میرسه ، ممکنه برای شخص دیگری مناسب باشه ، این سلیقه شماست و اگر موردی باب میل شما نبود ، نمی تونید اونطور که می خواید جلوه بدید.
    اگر دنبال مقالات و نوشته های نژاد پرستانه می گردید ، می تونید به وبسایت ها و کتاب های دیگری مراجعه کنید ، نه گیمفا .
    امیدوارم بطن حرف های بنده رو خوب متوجه شده باشید. و البته می تونید یک بار دیگه وبسایتی که واردش شدید رو چک کنید : ” گیمفا ، وبسایت تحلیلی و خبری بازی های ویدیویی!”

    1Thumb up 0Thumb down
  • Stormtrooper گفت:

   راسیزمThinking
   یکم انگلیسی یاد بگیر بعد دم از دفاع حقوق سیاه پوستان بزن

   2Thumb up 1Thumb down
 21. Blackwolf گفت:

  بجز شماره ۱ و ۷ بقیه رو قبول ندارم

  0Thumb up 4Thumb down
 22. eljugador گفت:

  مرسی خیلی حال داد

  nadine ross رو هم یه جایی جا میدادید دیگه اون وسط مسطا
  خدایی خیلی زوج خوبی با کلوئی تشکیل دادن (البته فکر کنم منظورت قابل بازیا بودن)

  cole از گیرز آو وار هم مرد محترمی بود
  لیستو ۱۰ تایی میکردی قشنگ جا میشد

  بگی نگی لوئیس left 4 dead هم بدک نبود ولی فرانسیس چیز دیگری بود Smile

  من این دیالوگ افسر تمپنی رو دوست داشتم :
  (رو به cj) : ما میتونیم از ارتفاعی روت ک۳افت کنیم که فکر کنی خود خدا این کارو کرده

  1Thumb up 0Thumb down
 23. only on playstation گفت:

  فقط یه لحظه فکر کنید نسخه ریمستر CJ رو بسازند. به نظرتون رکورد V رو میزنه یا نه؟

  3Thumb up 0Thumb down
  • naghtydogthelastofus گفت:

   قطعن رکورد v رو میشکونه

   4Thumb up 0Thumb down
  • LordMercy گفت:

   GTA V در مقابل IV و San Andreas حرفی برای گفتن نداره

   اگه سن آندریاس رو ریمستر کنن با گرافیک به روز موتور ریج، و یه مولتی بندازن روش، GTA V کلاً فراموش میشه

   سطح آزادی و فعالیت هایی که میشد انجام داد+ مراحل بازی که اکشن خفن زیاد داشتن و صداپیشه های بهتر و مخصوصاً، مخصوصاً شخصیت های بهتر و به یاد ماندنی تر نسبت به GTA V که شخصیت های قابل کنترل م مفت نمی ارزن، سن آندریاس رو به رؤیا تبدیل میکنه

   GTA IV رو م نمیتونم بگم آزادی ش بیشتر از V بود، ولی چون Liberty City کوچیک تر ه، جواب داد؛ در مقابل V که … هعی!

   2Thumb up 0Thumb down
 24. m.o.h.3.e.n گفت:

  ما با gta san andreas زندگی کردیم و قطعا cj نه تنها بهترین سیاه پوست بلکه یکی از محبوب ترین شخصیت های بازیهای کامپیوتریه
  یادمه من و دوستام حتی به بازیش میگفتیم gta cj

  4Thumb up 0Thumb down
 25. lordhossein گفت:

  Sananderes چه رمز هایی داشت

  2Thumb up 0Thumb down
 26. White Wolf گفت:

  دوستان ببخشید پیام نامرتبط میدم اما میخواستم بدونم کسی میتونه منو راهنمایی کنه
  من میتونم با ۵ ملیون یه سیستم خوب جمع کنم که براحتی بازی های گرافیک بالا رو اجرا کنه
  البته هارد خودم دارم

  1Thumb up 5Thumb down
 27. Gran Turismo 1992 گفت:

  مرسی اقای غزالی
  ولی جای کراکتر Eddy Gordo خیلی خیلی خالیه

  0Thumb up 0Thumb down
 28. .kratos king کریتوس فن. گفت:

  Drool In Love In Love In Love
  فوق العاده بود
  رتبه بندی ها عالی
  In Love فقط سی جی ولی Grin

  0Thumb up 0Thumb down
 29. 1843Hossin گفت:

  صد درصد سی جی باید تودلیست اول باشه(از نظر من )من چندین سال از عمرمو باهاش زندگی کردم . ممنون از مقاله خوبتون

  0Thumb up 0Thumb down
 30. Born Sinner گفت:

  شخصیت بازی لیمبو هم باید تو لیست گذاشته میشد…

  0Thumb up 0Thumb down
 31. 2K.Firaxis گفت:

  سلام وخسته نباشید خدمت اقای غزالی عزیز، تشکر بابت مقاله
  میدونم که مقالات با توجه به نظر نویسنده نوشته میشن اما اگر نظر من رو بخواین با جدیت میگم که Hunter و Adwele هیچ جایی توی لیست نداشتن، میشد لیست ۵ برتر باشه اما واقعیت اونها چیزایی نیستن که توی هیچ لیستی از برترین ها باشن.
  شخصیت های سیاه پوست برتر از نظر من (همشون قابل بازی هستن)
  نیمار – تیاگو سیلوا – رونالدینیو – رونالدو – تیری آنری – یحیی توره و … Grin Laugh ROTFL ROTFL

  0Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت