جدول فروش هفتگی بریتانیا | Uncharted: Lost Legacy جایگاه خود را حفظ کرد

۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶

بازی درخشان Uncharted: Lost Legacy، در دومین هفته فروش خود موفق شد جایگاهش را در جدول فروش هفتگی بریتانیا حفظ کند و همینطور بازی F1 2017 که پیش‌بینی می‌شد این هفته رتبه اول را کسب کند، به رده سوم سقوط کرد.

نتایج به دست آمده از فروش فیزیکی بازی‌ها در هفته منتهی به دوم سپتامبر در بریتانیا، نشان می‌دهد که عنوان Mario + Rabbids: Kingdom Battle در اولین هفته فروش خود نتوانست به جایگاه نخست برسد و این هفته را با قرار گرفتن در رتبه دوم جدول فروش هفتگی بریتانیا، به پایان رساند. در واقع این بازی که از ساخته‌های شرکت معروف یوبیسافت است، این هفته در رقابت با جدیدترین عنوان شرکت ناتی داگ یعنی Uncharted: The Lost Legacy، نتوانست از عهده کنار زدن آن برآید و رتبه نخست این جدول را به بسته گسترش دهنده Uncharted: The Lost Legacy واگذار کرد. در ادامه نیز همانطور که اشاره شد، عنوان F1 2017 که پیش‌بینی‌ می‌شد این هفته جایگاه نخست این جدول را به دست آورد، این هفته کار خود را با قرار گرفتن در رتبه سوم به پایان رساند. همچنین عناوین Grand Theft Auto V و Crash Bandicoot’s N. Sane Trilogy که همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه می‌دهند، به ترتیب با قرار گرفتن در رده‌های چهارم و پنجم، نیمه بالای ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا را کامل کردند.

لازم به یادآوری است که بازی Crash Bandicoot’s N. Sane Trilogy با هفت بار صدر نشینی در این جدول، رکورد پرتعدادترین صدر نشینی در میان بازی‌های سال ۲۰۱۷ را دارا است. این بازی هفته گذشته با انتشار بسته گسترش دهنده Uncharted: The Lost Legacy، به رتبه سوم رسید تا روند رکوردشکنی‌هایش، ادامه پیدا نکند. جالب است که بدانید Mario + Rabbids تنها بازی جدید این هفته نبود اما با فروش خوبی که داشت، موفق شد بهترین جایگاه را در میان بازی‌های تازه منتشر شده این هفته به دست بیاورد و عملکرد درخشانی از خودش به نمایش بگذارد. این هفته نسخه پلی‌استیشن ۴ بازی Everybody’s Golf نیز منتشر شد که این بازی با قرار گرفتن در رتبه ششم عملکرد نسبتاً خوبی از خودش نشان داد. همچنین بازی Yakuza Kiwami نیز دیگر بازی جدید این هفته بود که موفق به قرار گرفتن در رتبه هشتم جدول فروش هفتگی بریتانیا شد. همچنین این هفته نسخه فیزیکی بازی Ark: Survival Evolved نیز که پیش تر از طریق سرویس early access عرضه شده بود، پس از مدتی طولانی به صورت فیزیکی هم منتشر شد و با قرار گرفتن در رتبه هفتم، کار خود را این هفته در این جدول به پایان رساند.

از دیگر بازی‌های جدید این هفته می‌توان به عنوان زامبی کشیِ چند نفره Dead Alliance اشاره کرد که در کنار نسخه ایکس‌باکس وان بازی Resident Evil: Revelations HD، به ترتیب، در رتبه‌های سی و نهم و چهلم جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفتند.

آخرین سری از بازی‌های Uncharted، تحت عنوان Uncharted: The Lost Legacy که در واقع می‌توان آن را یک بسته گسترش دهنده برای نسخه چهارم آن دانست، دو هفته قبل منتشر شد و بلافاصله پس از عرضه نیز با استقبال بی‌نظیر طرفداران این سری مواجه شد و در رتبه نخست جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت. همینطور که شاهد هستید، این بازی در دومین هفته فروش خود نیز طبق نتایج به دست آمده از داده‌های آماری که از میزان فروش فیزیکی بازی‌ها در بریتانیا به دست آمده است، موفق شد جایگاه خود را برای دومین هفته متوالی در صدر این جدول حفظ کند و نشان دهد که ناتی داگ حتی با انتشار بسته‌های گسترش دهنده نیز می‌تواند فاتح قلب مردم بریتانیا باشد. همچنین Mario + Rabbids نیز با ستایشی که از سوی منتقدین شد، نشان داد یک ما با یک بازی خوش ساخت روبه‌رو هستیم. این بازی همچنین با استقبال مردم بریتانیا نیز روبه‌رو شد و با عملکرد موفقی که این هفته داشت، می‌توان انتظار این را داشت که هفته آینده نیز در جمع ۳ بازی پرفروش هفته بریتانیا باقی بماند.

اما در ادامه این جدول نیز، عنوان Overwatch: Game of the Year Edition و Forza Horizon 3 نیز به ترتیب با قرار گرفتن در رتبه‌های نهم و دهم، ۱۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا را کامل کردند. لازم به یادآوری است که عنوان Forza Horizon 3 نسبت به هفته قبل با دو پله سقوط همراه بوده است اما همین که توانست خود را در میان ۱۰ بازی پرفروش هفته نگه دارد، نکته قابل توجهی است و نشان از این دارد که مردم بریتانیا همچنان از این بازی استقبال و حمایت می‌کنند.

شما در ادامه می‌توانید پرفروش‌ترین بازی‌های هفته بریتانیا را به صورت جداگانه برای هر پلتفرم، تماشا کنید. لازم به ذکر است که نتایج به دست آمده از این جدول صرفاً بر اساس میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزان فروش دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است؛ بنابراین ممکن است امار نهایی با نتایج ذکر شده، متفاوت باشد.

لیست ۱۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

  1. Uncharted: The Lost Legacy
  2. Mario + Rabbids: Kingdom Battle
  3. F1 2017
  4. Grand Theft Auto V
  5. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  6. Everybody’s Golf
  7. Ark: Survival Evolved
  8. Yakuza Kiwami
  9. Overwatch: Game of the Year Edition
  10. Forza Horizon 3

 

لیست ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

 

لیست ۱۷ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

 

 

لیست ۳۰ بازی پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته ایکس‌باکس وان در بریتانیا:

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید