گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

جرات، فکر، فرار | اولین نگاه به A Way Out

اولین نگاه
جرات، فکر، فرار | اولین نگاه به A Way Out

ایده های خوب و قوی ، همیشه قابل احترام هستند و از آن ها استقبال می شود. ایده جذاب و نو ، می تواند حتی باعث بروز نتایج فوق العاده ای بشود که شاید کسی انتظارش را نداشته باشد. وقتی از ایده صحبت می کنیم ، ناخودآگاه اختراعات و ابداعات بزرگی را بیاد می آوریم که سرنوشت بشریت را تغییر دادند و کشتی پیشرفت دنیا را صدها کیلومتر به جلو بردند. اختراعاتی که وقتی به آنها فکر می کنیم ، اگر نباشند زندگی وحشتناک و سختی را تجربه خواهیم کرد. ایده ، در واقع نطفه و ماهیت و نقطه شروع یک حرکت است ، یک اختراع یا یک چیز جدید و بهتر ! ایده ها در اکثر مواقع ، باعث ساخته شدن شیئی جدید یا بهبود یک مورد از قبل بوجود آمده باشد. به چهارچوب بازی های ویدیویی هم که بازگردیم ، همچنان ایده ها را می بینیم . فکری که تنها در یک لحظه بوجود می آید و جرقه ای که در کسری از ثانیه در ذهن فردی ایجاد می شود ، می تواند باعث ساخت یک اثر فراموش ناشدنی بشود. بازی های فوق العاده و محبوبی که امروزه طرفداران زیادی دارند و یا هنوز هم از آن ها یاد می شود ، معمولا بازی هایی بوده اند که ایده بسیار جذاب و زیبایی داشتند و یا نوآوری تحسین برانگیزی را نشان می دادند. فراتر برویم ! ، اصلا همین نوآوری و ایده ها و افکار نو و جذاب هستند که باعث شاداب ماندن روح صنعت بازی های ویدیویی و تنوع آن می شوند. ابداً فکر نمی کنم کسی یک کنسول یا رایانه شخصی بخرد و فقط با خرید یک Call Of Duty ، سرگرم و راضی ، یک نسل را به پایان برساند و یا تنها به تجربه شوتر اول شخص بسنده کند! ( البته بحث Call Of Duty کاملا جداست و فاجعه ای که اکتیویژن و یارانش رقم زده اند را نمی توان در این مقاله جای داد!) هر طور که شده ، صنعت بازی های ویدیویی ، با تنوع و ایده های زیبا است که تاکنون زنده مانده و نفس می کشد! این را هم در نظر داشته باشم که انسان ، موجودی است که قطعاً نیاز به تنوع دارد و نه بازی های  یکنواخت ، بلکه حتی یک زندگی یکنواخت ، می تواند آثار بسیار بدی را بر روی روح و روان شخص داشته باشد. البته همانطور که از تیتر مقاله عیان است ، ما درباره مسائل روانشناسی صحبت نمی کنیم!!! با گیمفا و اولین نگاه به بازی A Way Out همراه باشید.

..A Way Out

بازی Brothers : A Tale Of Two Sons ، یکی از آثار خوب و تحسین شده سال های اخیر بود که علاوه بر ایده خوب ، از سبک نوآورانه ای برای کنترل دو شخصیت موجود بهره می برد. حال بازی A Way Out ، دسپخت سازندگان همین بازی است و با الهام و یادگیری از آن ، سعی دارد تا یک اثر نو و سرگرم کننده را به دوستداران عرضه کند . حال که از ایده بسیار صحبت کردیم ، بهتر است تا ابتدا نگاهی به ایده و فکر های پشت این بازی بیندازیم.

یک ، دو ، سه ، فرار !

A Way Out نیز مانند هر بازی دیگری ، به موضوع خاصی اشاره می کتد و دقیقا! همینجا می توانم بگویم که ایده سازندگان بازی بسیار هم جالب است. فرار کردن از زندان ، آن هم به همراه یک فرد دیگر ، آن هم به صورت دو نفره بسیار جالب و هیجان انگیز بنظر می رسد. کامل تر بگویم ، فرار کردن از زندان بسیار هیجان انگیز و فوق العاده است ! پس  جای دادن آن در یک بازی ، کاری دور از منطق بنظر نمی رسد. احتمالاً بیشتر ما فیلم و سریال هایی با موضوع فرار از زندان دیده ایم . صحنه های هیجان انگیز و نقشه های عجیبی که عملی می شوند ، تعقیب و گریز هایی که صورت می گیرد و لجظات خوب و بدی که ایجاد می شوند را حالا در یک بازی ویدیویی تصور کنید! آنهم وقتی بازی را به همراه دوست خوبتان یا نزدیکان انجام می دهید ، مطمئناً لجظات مفرح زیادی به سراغتان خواهد آمد. شاید موردی که اکنون بسیاری از بازی دوستان از آن رنج می برند و دوستدار تحربه بیشتر آن در این نسل بودند ، بازی های دو نفره بود . مخصوصاً خود ما ایرانی ها که با بازی های دونفره خاطرات بسیار زیادی داریم و لحظات خوش بسیاری را با دوستان و آشنایان گذرانیدیم. A Way Out ، اتفاقی خوش است برای علاقه مندان به بازی های دو نفره! و کسانی که دلشان برای آن لحظه های دوست داشتنی کنار عزیزان تنگ شده است. بازی بر پایه همکاری دو نفره شکل می گیرد و بازیکنان یا به صورت آنلاین به یکدیگر متصل می شوند و یا اینکه می توان بدون اتصال به اینترنت ، همراه آشنایان و نزدیکان به تجربه بازی بپردازید. بازی ، ماجراهای دو زندانی به نام های Leo و Vincent را روایت می کند که بر اساس انگیزه هایشان ، قصد فرار کردن از زندانشان را دارند. با توجه به ساخته قبلی سازندگان بازی ، می توان گفت که همکاری در  A Way Out تجربه بسیار لذت بخشی را برایتان به ارمغان می آورد و کار تیمی ، حرف اول را خواهد زد. سازندگان  از نوآوری و آزادی عمل در بازی و تفاوت آن با عناوین دیگر بسیار تعریف  کرده اند.

تصویری که می بینید ، به خوبی بیانگر دید دو بازیکن در نقطه ای مشخص از داستان است. در لحظه ای که بازیکن A می تواند کاراکتر خودش را کنترل کند و نظاره گر اوضاع باشد ، بازیکن B در حال تماشای یک کات سین است!

تصویر بالا را می توان شرحی بر حالت دید و بازی بازیکن ها در حین پیشبردن داستان بازی دانست. هر کدام از بازیکنان ، شرایط متفاوتی را تجربه می کنند . به طور مثال زمانی که شما از بالای پله در حال تماشای دوستتان هستید ، دوست شما در شرایط دیگری قرار دارد و چیز دیگری می بیند. به گفته سازندگان ، آزادی عمل در بازی از نکات بسیار قوی آن شمرده می شود و راه های زیادی برای فرار کردن از زندان در اختیار دارید! ایده هایی که دارید را می توانید با همکاری های دو نفره اجرا کنید و با کمک هم ، دست به کارهای شگفت انگیزی بزنید که باز هم به خلاقیت و تفکر شما بستگی دارد. البته بر خلاف تمام کسانی که برای تجربه یک عنوان دو نفره لحظه شماری می کنند ، افراد نه چندان کمی نیز نارضایتی خود را از اجباری بودن بازی دو نفره اعلام کردند. با این وجود ، اگر تمام جوانب را  بررسی کنیم ، در هر دو شکل بازی پتانسیل تبدیل شدن به یک اثر خوب را دارد. سازندگان می توانستند بازی را به صورت تک نفره توسعه دهند و با اضافه کردن داستانی زیبا و شخصیت پردازی عالی ، عنوانی بسیار درخشان و تحسین برانگیز را به جهان عرضه کنند . اما اگر راستش را بخواهید ، همین دو نفره بودن بازی ، از بزرگترین نقاط قوت آن به حساب می آید و می تواند بسیاری را شیفته خودش کند. از این نظر که بازی می تواند قابلیت های زیادی را در خود جای بدهد و محتوایی ارزشمند را ارائه کند.

دو شخصیت اصلی بازی!

همه چیز در کار تیمی خلاصه شده است . کشتن  ، مخفی کاری ، رانندگی و کلی موارد دیگر ! پس حتی یک لحظه هم تصور نکنید که بتوانید حتی کمی از بازی را تنها پیش ببرید. داستان دو شخصیت ما ، آنطور که به نظر می رسد ، عمیق تر از این حرفهاست و ماجراهای شما تنها با فرار از زندان به پایان نمی رسند. آنها هدف خاصی را دنبال می کنند ، انگیزه ای که به آنها می گوید دیگر اینجا ماندن فایده ندارد و باید همه چیز را به جانت بخری ! بنظر می رسد که A Way Out بازی لذت بخش و جذابی باشد. فرار از زندان و مواجه با خطرات بزرگی که ممکن است خیلی خیلی هیجان انگیز هم باشند ، شاید اگر به خوبی در ان بازی پیاده بشود ، آن را به یکی از  بازی های تحسین برانگیز سال ۲۰۱۸ تبدیل کند.به لطف هوش و استعدادی که سازندگان A Way Out در بازی قبلی نشان دادند ، می توان آینده خوبی را برای این بازی پیش بینی کرد. خلاقیت  و ایده جذاب ، نوآوری و روایت زیبا ، می توانند چهار اصلی باشند که A Way Out ، یک ماجراجویی فوق العاده را به ما هدیه بدهد و کاری کند که مدت های زیادی سرگرم تجربه آن شویم.

12345678910(19 رای, میانگین آرا 8٫47 از 10 )
Loading...
ADS
نظرات

 1. mansourrrr گفت:

  خیلی عجیب رفت تو قلبم این بازی پره از صحنه های سینمایی که خوراکه خودمه. In Love
  مثله رانندگی یکی از پلیرا و تیراندازی اون یکی پلیر In Love
  معلومه واقعا سازنده هاش coop رو بخوبی میشناسن. Yes
  امیدوارم اگه بازیه خوبی نشد حداقل فروشه خیلی خوبی داشته باشه که بنظرم اخرین نفس سبک coop به این بازی بنده. Yes
  نسل ۷ خیلی یازی coop داشتیم ولی این نسل تعداشون خیلی کم شد
  به سازنده ها خیلی ایمان دارم اخه خودشونو با Brothers – A Tale of Two Sons ثابت کردن. In Love

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 50Thumb up 5Thumb down
 2. ARMANWILSON گفت:

  چه ربطی دارن آخه ؟؟
  حالا قیافه ی شخصیت اصلی یه چیزی ولی خود بازی آخه چه ربطی داره
  واقعا چرا شما فنبوی های آنچارتد پرست تموم نمیشید

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 104Thumb up 33Thumb down
 3. ARMANWILSON گفت:

  عنوان جالبی به نظر میاد
  راستش من خودم دنبال یه همچین سبکی (فرار از زندان و اینا) بودم
  که این عنوان نظرم رو جلب کرد
  امیدوارم عنوان موفقی بشه

  23Thumb up 15Thumb down
 4. MahanKing80 گفت:

  بازیش جالب میاد ولی حیف که نمیتونم بازی کنم چون دو نفره هست و من کسی رو ندارم باهاش بازی کنم!

  17Thumb up 4Thumb down
 5. تپه خاموش گفت:

  عوامل این بازی برای هر چه بیشتر دیده شدن بازیشون حتی به ps4 هم تیکه انداختند که سخت افزارش از رده خارجه و از این دست توهین و تمسخرها…
  امیدوارم گیم پلی خوب و درجه یکی داشته باشه چون اصل در بازی ها گیم پلی…

  12Thumb up 10Thumb down
  • MahanKing80 گفت:

   متاسفانه این روزا کمتر بازی رو میبینیم که گیم پلی کامل داشته باشه و همه بازی ها ادعای قدرت در بخش گرافیک میکنن!
   وقتی یاد بازی های قدیم با اون گیم پلی های زیبا می افتم واقعا بغضم میگیره…!

   21Thumb up 6Thumb down
   • تپه خاموش گفت:

    کاملا موافقم … البته تو این نسل واقعا بازی های درجه یکی هستند که تعدادشونم زیاده . هم گرافیک دارند . هم گیم پلی خوب…دارک سولز . نیوه. تومب رایدر. گاست ریکون . اویل و…..
    ولی اینکه نیومده ادعاهایی داشته باشی که میازاکی و میکامی هم نکردند خیلی دیگه گذافه گویی…

    3Thumb up 0Thumb down
 6. DeIta 3 گفت:

  از اینجور بازیا خوشم میاد.ایول.

  9Thumb up 4Thumb down
 7. super_mario1989 گفت:

  من به عنوان کسی که ps4 بازی میکنه ، دوست داشتم این بازی رو انجام میدادم ، نمیدونم چی از آب در میاد ولی این بازیها به خاطر نوآوری که دارن جالب و لذب بخشه

  6Thumb up 9Thumb down
 8. hosseingamer@irib.tv3.ir گفت:

  سلام.از ایدهی بازی خوشم اومد اما کوآپ بودنش رو مخ میره یحتمل

  6Thumb up 8Thumb down
 9. PLAYSTAION.ps4 گفت:

  بازی بسیار خوبی هست ایده خوبی هم داره که داستان رو درگیر کننده میکنه باید دید که با چه نقشه هایی میشه از زندان فرار کرد امیدوارم تو بازی زد و خوردهای زیادی ببینیم و اکشن بازی زیاد باشه.
  به امید موفقیتش

  8Thumb up 2Thumb down
 10. mohammad-007 گفت:

  امیدوارم بازی جالبی باشه و قابل توجه کسانی که میگن بازی عالی
  لطفا تا بازی نیامده نظر ندین که این بازی شاهکاره یا بدرد نمیخوره اینا سال ۲۰۱۳-۲۰۱۴ بود که یوبیسافت ی تریلر از دویژن نشان داد همه امدن گفتن این بازی شاهکاره اینا… وقتی امد همه از خریدش پشیمان شدن هیچ چیز با یک گیم پلی معمولی نشان داده نمیشه این بازی هم امکانش هست خوب باشه هم بد Smile اها و دوستان انقد نگید از انچارتد اسکی رفته اگه اینجوری باشه انچارتدم از رو تامب رایدر اسکی رفته فن بازی در نیارید

  7Thumb up 6Thumb down
 11. MrAbel گفت:

  روی وان ایکس چه بشود ❤
  فقط از نظر من داستانشو باید طولانی کنن.

  10Thumb up 14Thumb down
 12. Yoshimitso گفت:

  بازی جالبی هست
  اینکه باید با هم فکری داستانو پیش ببری جالبه

  3Thumb up 1Thumb down
 13. vahids3 گفت:

  دوستان یه سوال
  در مورد ویچر ۳ شنیدم صحنه اینا زیاد داره توی بازی قابلیت رد کردنشون هست یا نه؟؟ Question Question

  7Thumb up 8Thumb down
 14. mohammade18gh5 گفت:

  به نظر من جذاب ترین و بهترین سورپرایز e3بودش به خاطر سبک گیم پلی خاصش

  7Thumb up 6Thumb down
 15. ALIREZA A.T.A گفت:

  واقعا بازی های splitscreen فقدان داره این نسل ، تنها کالاف داره و استاروارز بقیشون خیلی بهم حال نمیدن مثلا شوتر سوم شخص اسپلیت اسکرین اصلا نداریم( شاید یادم نیاد داشته باشیم) و این بازی خبر خیلی خوبیه چون نسل هفت و شش خیلی از بازی ها رو با هم بازی میکردیم ، از سری اسپلینتر سل بگیرید تا cod wow2 که کل بخش داستانی رو به این حالت رفتیم
  امیدوارم این سبک احیا شه و حداقل تو نسل نه پربارتر باشه

  9Thumb up 7Thumb down
 16. playdead1990 گفت:

  بیشتر دوست داشتم یه بازی تو مایه ی ساخته ی قبلیشون Brothers a tale of two son بسازن

  0Thumb up 0Thumb down
 17. P30PlayBox گفت:

  وقتی برای اولین بار تریلر این بازی رو دیدم گفتم که از یک هنرپیشه ایرانی استفاده کردن! الان کاملا یادم اومد که از “یوسف صیادی” موشن کپچر گرفتن!!! Laugh Evil Grin Laugh

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 43Thumb up 1Thumb down
 18. erfan9 گفت:

  واقعا هم نسل هفت هم نسل هشت بازی کوآپ آفلاین نداشتن فقط مونده ورزشی و بازی های لگو و فایتینگ
  من یادمه رو ps2 تقریبا هر بازی ای رو میتونستم با داداشم بازی کنم

  13Thumb up 1Thumb down
 19. Hamidmh گفت:

  بیش از حد بهش امید دارم In Love In Love In Love
  ناامیدم نکن Neutral Neutral Neutral

  13Thumb up 0Thumb down
 20. lordhossein گفت:

  اصلا چیش شبیه نه خداوکیلی چیش شبیه آنچارتده (البته من آنچارتد بازی نکردم)

  15Thumb up 9Thumb down
 21. lordhossein گفت:

  ممنون از شما آقای غزالی مقالرو نخوندم ولی مثل همیشه عالی هست صددرصد

  3Thumb up 3Thumb down
 22. Godofwar0385 گفت:

  این بازی بزرگترین مشکلش اینه که دونفرس و تک نفره نمیشه بری جلو

  18Thumb up 10Thumb down
 23. TERIXA گفت:

  شاید دلم نخواد با کسی بازی کنم زورکی که نمیشه.

  13Thumb up 0Thumb down
 24. Mohammad ali psi گفت:

  عاشق بازی های دو نفره هستم یکی از بهترین بازی هایی که بخش coop عالی داشتن gears of war و army of two بودن، بازی قبلیشون عالی بود اسمش Brothers : A Tale Of Two Sons بود امیدوارم این یکی عالی بشه. این نسل واقعا سبک coop کم داشت بر خلاف نسل ۷٫

  3Thumb up 1Thumb down
 25. Jack a human in skin of an evil گفت:

  خوبه از این جور بازی ها خوشم میاد
  یاد اون مرحله فرار از زندان splinter cell افتادم لامصب عجب مخفی کاری بود Cry

  3Thumb up 0Thumb down
 26. wanton گفت:

  خود ایناییم که میگن مهر کی میاد خودشونم مهر راهی مدرسه هستن خودتونو اینقدر بزرگ نشون ندید‌…….

  10Thumb up 2Thumb down
 27. GAME-S.B گفت:

  نمیدونم فقط من اینجوریم یا قیافه شخصیت اصلی خیلی به نیتن دریک میخوره!
  یعنی از بین این همه چهره و مدل صورت مختلف، این باید انتخاب میشد؟
  انگار صورت خوده نیتنه فقط با لپای پر تر، بازم خوشبختانه نکات قابل توجه این بازی فقط شباهت صورت کارکترش به جنابه دریک نیست! Grin
  من خودم Brothers رو بازی کردم، یجورایی خوشم اومد ازش ولی نه اونقدر زیاد، پس پیش من ۷.۵/۱۰ حساب میشه.
  این بازیام به نظر خودم موفق نمیشه با چیزایی که دیدم…

  5Thumb up 5Thumb down
 28. Allii گفت:

  بازی خیلی خوبی بنظرم میشه،مبارک طرفداراش Yes

  2Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت