جدول فروش هفتگی بریتانیا| Uncharted The Lost Legacy توانست Crash Bandicoot را کنار بزند

۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱

پس از رکورد شکنی‌های پی‌درپی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy سرانجام این بازی از رده اول جدول فروش هفتگی بریتانیا کنار زده شد و جای خود را به عنوان Uncharted The Lost Legacy داد.

همانطور که در هفته‌های قبل شاهد بودیم، عنوان موفق Crash Bandicoot N. Sane Trilogy به عنوان یکی از موفق‌ترین عناوین انحصاری پلی‌استیشن ۴ توانست رکوردهای زیادی را جابجا کند و تاریخ‌ساز شود. این بازی، در سال جاری هفت بار به عنوان پرفروش‌ترین بازی هفته بریتانیا معرفی شد. همچنین این بازی عنوان پرتعدادترین صدر نشینی را هم در این جدول در بین بازی‌های سال ۲۰۱۷ را یدک می‌کشد. اما دیدیم که هفته قبل این بازی با افت ۲۳ درصدی در فروش خود روبه‌رو بود و واگذاری رتبه اول از سوی این بازی، این هفته قابل پیش‌بینی بود. همچنین با انتشار Uncharted The Lost Legacy، فروش Crash Bandicoot باز هم کاهش پیدا کرد و این بازی جای خود را به Uncharted The Lost Legacy داد تا روند صدرنشینی آن را قطع کند.

اما به هر ترتیب، طبق نتایج به دست آمده از داده‌های آماری، میزان فروش Uncharted: The Lost Legacy در هفته اول انتشارش، به اندازه Uncharted 4: A Thief’s End سودآور نبود و تقریباً نصف فروش آن را در هفته اول داشت. اما به لطف فروش فیزیکی این بسته گسترش دهنده و البته قیمت معقول آن، می‌توان انتظار این را داشت که این بسته گسترش دهنده در هفته‌های آینده هم در رده‌های بالایی این جدول باقی بماند.

در هفته منتهی به ۲۵ام آگوست، عنوان F1 2017 نیز در اولین هفته فروش خود، موفق شد در رتبه دوم جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار بگیرد و Crash Bandicoot N. Sane Trilogy را تا رتبه سوم عقب براند. این در حالی است که عنوان F1 2017 تنها فروش یک روزش در این جدول به حساب آمد و طبیعتاً اگر چند روز زودتر منتشر می‌شد، می‌توانست تا رتبه اول این جدول هم بالا بیاید. به هر حال باید تا هفته بعد منتظر بمانیم و ببینیم آیا این بازی می‌تواند در هفته دوم فروش خود، از Uncharted: The Lost Legacy پیشی بگیرد یا خیر.

دیگر بازی جدید این هفته نیز Madden NFL 18 بود که در اولین هفته فروش خود موفق به قرار گرفتن در رتبه چهارم جدول فروش هفتگی بریتانیا شد. اما رتبه پنجم نیز این هفته به عنوان همیشه در صحنه Grand Theft Auto 5 رسید و پس از آن نیز Fallout 4 با سه پله سقوط نسبت به هفته قبل، در رتبه ششم قرار گرفت. اما این هفته Dishonored 2 وضعیت پایداری داشت و با قرار گرفتن در رده هفتم، توانست جایگاه هفته قبل خودش را حفظ کند. در ادامه این جدول نیز عناوین Forza Horizon 3, Rainbow Six: Siege و Mario Kart 8: Deluxe به ترتیب با قرار گرفتن در رده‌های هشتم، نهم و دهم، ۱۰ بازی پر فروش این هفته بریتانیا را کامل کردند. به طور کلی، میزان فروش بازی‌ها در این هفته نسبت به هفته قبل با ۶۷ درصد افزایش روبه‌رو بوده و ۳۱۶ هزار نسخه بازی، در این هفته به‌ فروش رسید. شما در ادامه می‌توانید لیست ۱۰ بازی پرفروش این هفته بریتانیا به همراه پرفروش‌ترین بازی‌ها در هر پلتفرم را مشاهده کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که نتایج به دست آماده از این جدول صرفاً بر اساس میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزان فروش دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است. بنابراین آمار نهایی با نتایج ذکر شده، متفاوت است.

۱۰ بازی پرفروش این هفته بریتانیا:

 

رتبهنام بازیتوسعه دهندهناشر
۱UNCHARTED: THE LOST LEGACYناتی داگسونی
۲F1 2017کدمسترز بیرمنگامکدمسترز
۳CRASH BANDICOOT N.SANE TRILOGYVICARIOUS VISIONSاکتیویژن بلیزارد
۴MADDEN NFL 18الکترونیک آرتزالکترونیک آرتز
۵GRAND THEFT AUTO Vراکستارتیک تو
۶FALLOUT 4بتسدابتسدا
۷DISHONORED 2آرکانبتسدا
۸FORZA HORIZON 3پلی گراندمایکروسافت
۹TOM CLANCY’S RAINBOW 6: SIEGEیوبیسافت مونترالیوبیسافت
۱۰MARIO KART 8 DELUXEنینتندونینتندو

 

۴۰ بازی پرفروش این هفته بریتانیا:

 

۳۰ بازی پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

 

۲۰ بازی پرفروش این هفته ایکس‌باکس وان در بریتانیا:

 

۲۰ بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

 

۱۴ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید