تماشا کنید: مقایسه گرافیکی Uncharted: The Lost Legacy برروی پی‌اس۴ و پی‌اس ۴ پرو

۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷

شرکت ناتی داگ (Naughty Dog) بار دیگر موفق شد خودش را ثابت کند و عملکرد بی‌نظیر خودش را به رخ همه بازی‌سازان و بازی‌بازان بکشد.

تا جایی که به یاد داریم، ناتی داگ همواره نماد شرکتی بوده که از پس بزرگ‌ترین چالش‌ها و سختی‌ها به خوبی بر آمده است و بهترین و با کیفیت‌ترین بازی‌ها را برای مخاطبان خود به ارمغان آورده است. در واقع این شرکت همواره باعث قدرت بخشیدن به نام تجاری پلی‌استیشن و کنسول‌هایش بوده است. خصوصاً در دهه اخیر، ما شاهد این بودیم که این شرکت با ساخت سری موفق Uncharted، سخت افزار پلی‌استیشن ۳ را به چالش کشید و از قدرت این کنسول نهایت استفاده را کرد. اما در واقع این شرکت کار اصلی را با ساخت عنوان بزرگ The Last of Us انجام داد. این شرکت با ساخت این بازی، همه بازی‌بازان را به شدت غافلگیر و حیرت زده کرد زیرا چنین گرافیک و جلوه‌های بصری، تا به حال برروی هیچ کنسول دیگری دیده نشده بود و کاری که این شرکت با ساخت این بازی انجام داد، بیشتر شبیه یک معجزه بود و کسی هرگز فکرش را هم نمی‌کرد که روزی پلی‌استیشن ۳ از پس اجرای چنین گرافیکی بر بیاید. اما ناتی داگ، شرکتی که همواره نام آن را در بین نام بهترین بازی‌سازان در صنعت بازی‌های رایانه‌ای دیده‌ایم، موفق شد این چالش را به خوبی پشت سر بگذارد و خالق یکی از جاودانه‌ترین بازی‌های این صنعت باشد.

 

ما در این مطلب سعی داریم مقایسه‌ گرافیکی از دو نسخه پلی‌استیشن ۴ و پلی‌اسیتشن ۴ پرو این عنوان داشته باشیم تا شما نیز با ویژگی‌ها و اختلافات این عنوان برروی دو کنسول نسل هشتمی سونی، بیشتر آشنا شوید. درواقع شما با دیدن این ویدئو درمی‌یابید که این دو نسخه تفاوت زیادی با هم ندارند و اختلافات به قدری فاحش نیستند که یک نسخه را با ارزش‌تر از نسخه دیگر بدانیم. در نسخه پلی‌اسیتشن ۴ این عنوان، ما شاهد اجرای آن با رزولوشن ۱۰۸۰p واقعی هستیم در حالی که نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو آن، با رزولوشن ۱۴۴۰p اجرا می‌شود. این عنوان روی هر دو پلتفرم با نرخ فریم ثابتِ ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود و البته گهگداری نیز ما شاهد افت آن نیز خواهیم بود. این اتفاق معمولاً در صحنه‌های شلوغ و پرجزئیات بازی رخ می‌دهد. اما به هر حال این افت فریم زیاد قابل توجه نیست و می‌توان آن را نادیده گرفت اما به هر نحو، ما شاهد این افت فریم در برخی صحنه‌های این بازی هستیم.

البته نمی‌توان منکر این شد که The Lost Legacy تمام آن‌چه که ما از سری Uncharted انتظار داریم را نتوانست ارائه دهد اما در عین حال نیز نمی‌توان گفت که ناتی داگ در ساخت آن کم کاری کرده و ساده از کنار آن گذشته است. به هر حال این عنوان، یک بسته گسترش دهنده از عنوان Uncharted 4 است که در سال قبل عرضه شد، و از یک بسته گسترش دهنده نیز بیشتر از این انتظار نمی‌رود. نکته قابل توجه‌ای که در ساخت The Lost Legacy وجود دارد این است که ناتی داگ با هوشمندی تمام، سعی در انجام دادن یک کار جدید از لحاظ طراحی کلی بازی انجام داده است. حقیاقتاً The Lost Legacy از تمام سری Uncharted متفاوت است زیرا که این عنوان تمرکز بیشتری برروی گیم‌پلی پایان باز داشته است و همینطور با قرار دادن المان‌های مخفی کاری بیشتر و همینطور گشت و گذار در محیط‌های باز و گسترده، سعی بر نمایش قابلیت‌های خود داشته است.

در پایان این مطلب، ما برای شما مقایسه گرافیکی این عنوان را برروی دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو آماده کرده‌ایم که می‌توانید به صورت آنلاین تماشا کنید و یا با کیفیت‌های مختلفی که در اختیارتان گذاشتیم، دانلود کنید.

تماشای آنلاین ویدئو:

دانلود ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰p

دانلود ویدئو با کیفیت ۷۲۰p

دانلود ویدئو با کیفیت ۴۸۰p

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید