#9: کرم های کوچک خشن تر از همیشه | نقد وبررسی بازی Worms Revolution 2012

۲۱ مهر ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۵

همه با این کرم های کوچک و بامزه ولی خشن آشنایی دارند در گذشته بر روی سیستم عامل جاوا عرضه می شد ولی با پیداکردن طرفدار های بیشتر تصمیم به ساخت نسخه های رایانه ای شد. بیش از 20 نسخه از این بازی ها در فضای مجازی وجود دارد و اکنون شرکت Team17 نسخه ی جدیدی از این بازی را ساخته است.

داستان:

حسودی! هر کرم می خواهد گروه دشمنش را نابود از اولین نسخه تا کنون داستان بازی بر همین روال است!

گرافیک:

بازی به صورت استراتژیک است پس نباید انتظار گرافیک چشم نوازی را انتظار داشت این سبک بازی ها بیشتر گرافیک هنری دارند. گرافیک بازی خوب کار شده است و به دلیل استفاده از رگ های شاد بسیار چشم نواز است.

گیم پلی:

بازی نسبت به دیگر نسخه ها تغییر زیادی نداشته است و بازیکن آزادی عمل و سلاح ها و امکانات بیشتری را برای انجام ماموریت خود در اختیار خواهد داشت. روند بازی به این صورت است که هنگامی که بازی را شروع می کنید، گزینه هایی مانند حالت بازی تک نفره (Single PLayer)، شروع سریع (Quick Start)، موارد دلخواه (Options) و حالت بازی چند نفره (MultiPlayer) را مشاهده می نمایید. این بازی از سری بازی های ژانر استراتژیک می باشد، شما در برابر یک شخص دیگر یا کامپیوتر با کرم هایی قرار گرفته بصورت تصادفی در مکان های مختلف روبرو خواهید شد. ماموریت شما استفاده از اسلحه های موجود خود برای پاکسازی تمامی کرم های مخالف شما می باشد.


بعضی از اسلحه ها، تفنگ، بمب، موشک و غیره می باشند. گیمر حتی می تواند تیمی از کرم ها را مطابق سلیقه خود ایجاد نماید. در حالت بازی تک نفره، ماموریت های بصورت Campaign، آموزشی و به مبارزه طلبیدن (Challenge) وجود خواهند داشت که با کامل نمودن هر یک از آن ها می توان موارد، مراحل، صفحات نقشه و سلاح های جدیدی را بدست آورد یا به اصطلاح Unlock‌ نمود.

سخن آخر:

برای یک بازی مینی نباید نقد های طویلی نوشت بلکه می شود آن ها را در چند سطر خلاصه کرد.

اگر میخواهید یادی از دوران کودکی خود کنید این نسخه را از دست ندهید زیرا بسیار زیبا می تواند خواسته هایتان را برآورده کند.

گرافیک:

8/10

گیم پلی:

8/10

داستان:

6/10

نتیجه کلی:

7.5/10

(دقت کنید که این نمره ها برای بازی ها مینی هستند و نباید نمره های آن ها را با بازی های بزرگ مقایسه کرد)

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید