فروش ۲ میلیون نسخه‌ای Dragon Quest XI در کشور ژاپن، تنها دو روز پس از عرضه این عنوان

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷

جدیدترین شماره از مجله هفتگی فامیتسو، گزارش داده که عنوان Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age، تنها دو روز پس از عرضه در کشور ژاپن، موفق شده تا بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و نینتندو ۳DS، بیش از ۲ میلیون نسخه فروش داشته باشد.

به گفته مجله فامیتسو نسخه نینتندو ۳DS این عنوان ۱٬۱۳۰٬۴۶۸ نسخه فروخته، در حالی که نسخه پلی‌استیشن ۴ این بازی به فروش ۹۵۰٬۳۳۸ نسخه‌ای دست یافته است. در مجموع عنوان Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age موفق شده تا در روزهای ۲۹ و ۳۰ جولای، ۲٬۰۸۰٬۸۰۶ نسخه در کشور ژاپن بفروشد.

شایان ذکر است که این عدد در کنار نسخه‌های عادی بازی، شامل نسخه‌های فروخته شده ویژه چون Dragon Quest XI Double Pack Hero’s Sword Box و دو باندل New Nintendo 2DS LL Dragon Quest Liquid Metal Slime Edition و PlayStation 4 Dragon Quest Loto Edition، نیز بوده است. البته فروش دیجیتالی بازی حساب نشده و این دو میلیون نسخه تماما به صورت فیزیکی فروخته شده‌اند.

از لحاظ سخت افزاری، عنوان Dragon Quest XI مجموعا باعث فروش ۱۲۶٬۷۹۰ کنسول از خانواده نینتندو ۳DS شده (که بیشتر از فروش ۲۸٬۸۳۱ عددی این پلتفرم در هفته گذشته بود) و همچنین به فروش ۹۳٬۹۵۴ کنسول از خانواده پلی‌استیشن ۴ منجر شده، که از فروش ۲۸٬۵۳۰ واحدی این پلتفرم، بسیار بهتر بوده است.

نسخه ژاپنی عنوان Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age، ابتدای هفته جاری در تاریخ ۲۹ جولای، برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و نینتندو ۳DS منتشر شد. نسخه نینتندو سوییچ نیز برای این عنوان در نظر گرفته شده، هرچند هنوز هیچ اطلاعات دقیقی در مورد آن نسخه یا تاریخ عرضه‌اش مشخص نیست. نسخه غربی این عنوان قرار است اوایل سال میلادی ۲۰۱۸، در مناطق آمریکای شمالی و اورپا عرضه شود. شرکت اسکوئر انیکس هنوز پلتفرم‌های مورد نظر خود برای نسخه غربی را، اعلام نکرده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید