پس کتنیس کجاست؟| نقد و بررسی Player Unknown’s Battleground

سال ۲۰۱۲ سال خاصی بود. جدا از مسایل مربوط به پایان دنیا و تمام فیلم هایی که مربوط به آن ساخته شد فیلم های بزرگ و کوچک دیگری نیز ساخته شد اما یکی از فیلم هایی که جریان مختص به خود را به راه انداخت، فیلم مسابقه عطش یا Hunger Games بود. داستان ساده بود، رقابت تا سر حد مرگ!

داستان فیلم فضای آمریکا را در شرایطی نشان می داد که پس از یک جنگ سخت و نفس گیر حالا دیگر دنیا عوض شده است. مردم دیگر برای حق زندگی و انسانیت ارزشی قائل نیستند و به سبک گلادیاتور های روم باستان حالا برای تماشای کشت و کشتار مردم مسابقاتی اختصاصی بر گزار می شود. در دنیای مسابقه عطش آمریکا به ۱۲ منطقه تبدیل شده است و هر سال از میان واجدان شرایط از هر منطقه تعدادی به اجبار برای این مسابقه انتخاب می شوند و باید در این رقابت تا سر حد مرگ به جنگیدن با یکدیگر بپردازند. همه در شرایطی یکسان و بدون سلاح در رقابت وارد می شوند و باید یا به سرعت به سراغ سلاحی بروند یا این که با فرار از دیگران سعی در نجات یافتن داشته باشند و در نهایت هم تنها یک نفر می توانست برنده این نبرد گلادیاتوری نوین باشد.

تا این جای کار داستان به شدت جذاب و زیبا به نظر می رسد ولی در واقع این مسابقه همان کاریست که بازی بازان هر روز در بازی های خود تکرار می کنند، وارد شدن در جنگ و سعی در کشتن یکدیگر. البته باز هم همه چیز به این سادگی نیست و نبوده ولی چندان طولی نکشید که بازی سازان بسیاری برای ساخت یک بازی از این ایده جالب و جذاب شروع به تکاپو کردند.

یکی ازمعروف ترین بازی های ساخته شده از این ایده H1Z1 King of the Kill بود که جدا از کنترل های سخت که مشتق شده از خود H1Z1 که آن هم خود از سری آرما بدست آمده بود به دلایلی دیگر منجمله جامعه بد بازی بازان و یا مشکلات فنی چندان موفق ظاهر نشد. هم چنین تعداد زیادی عنوان ریز و درشت رایگان یا پولی دیگر نیز در این میان ظاهر شدند که اکثرا هم چندان موفقیتی در بر نداشتند.

اما این ایده به همین راحتی کنار گذاشته نشد. در میان سکوت خبری و بدون هیاهو اولیه یک بازی دیگر نیز در این سبک عرضه شد و این بازی شاید در ابتدا نامش کمی عجیب باشد ولی بدون شک یکی از بهترین ها بود. بازی جدید Player’sUnknown Battleground  نام داشت و مانند سایر عناوین هم رده خود از همان فرمول همیشگی بکش تا کشته نشوی استفاده می کرد.

کپی مامور ۴۷

با وارد شدن به بازی برای اولین بار از شما خواسته می شود که از بین جنسیت ها و نژاد های مختلف شخصیت خود را بسازید. همین طور شما میتوانید تعدادی لباس و آیتم نیز به تن شخصیت خود نیز بپوشانید. این تنوع چندان زیاد نیست و برای بدست آوردن آیتم های بیشتر باید واحد پول بازی را بدست آورید که چندان هم راحت نیست و جلو تر به آن خواهیم پرداخت. همچنین در اینده نیز می توانید ظاهر شخصیت خود را عوض کنید.

بازی در تنها یک نقشه بزرگ قرار دارد و شما به همراه ۹۹ نفر دیگر در آن باید مخفی شوید، سلاح و مهمات پیدا کنید، تجهیزات مناسب به دست آورید و در نهایت هم برای بقا در نبرد بی پایان تلاش کنید. برای جلوگیری از پخش شدن بی حد و حصر بازی بازان و بی پایان شدن واقعی نبرد (!) هر چند دقیقه محدوده نبرد کوچک می شود و این امر با ایجاد یه دایره سفید رنگ در داخل نقشه اصلی رخ می دهد. در این حال نیز یک دایره آبی بزرگ تر کم کم بر روی نقشه ظاهر می شود ولی در واقع یک دیوار آبی رنگ شروع به کوچک کردن محدوده قابل بازی می کند. اگر شما در داخل محدوده دایره سفید جای دارید، شما حداقل از نظر محدوده قابل بازی جای امنی دارید ولی اگر از دیوار انرژی آبی رنگ عقب بمانید کم کم شروع به از دست دادن سلامتی می کنید تا جایی که یا توسط محدوده کشته شوید یا این که زمانی که فقط سعی در تلاش برای رسیدن به محدوده سفید دارید به راحتی توسط دیگر بازی بازان دیده می شوید و آن ها کار شما را یک سره می کنند. این  روند تا زمانی ادامه دارد که تنها یک نفر یا یک تیم در نقشه باقی بماند که فرد یا تیم باقی مانده نیز به عنوان برنده رقابت شناخته خواهد شد.

در بازی تنها یه مود برای بازی کردن وجود دارد ولی شما می توانید بسته به سلیقه خود در حالات تک نفره، دو نفره و یا چهار نفره وارد رقابت شوید. به طور قطع بازی در حالتی که هم تیمی دارید تا حدی جذاب تر است ولی باید در نظر داشته باشید که اگر هم تیمی شما با سایر تیمتان هماهنگ نباشد به طور قطع بازی کردن در این حالت به ضرر شما تمام خواهد شد. در حالت تک نفره با دریافت آسیب کافی خواهید مرد ولی در حالت در صورتی که در حالت تیمی بازی کنید و هم تیمی های شما زنده باشند، قبل از کشته شدن بر روی زمین خواهید افتاد و تا حدود یک دقیقه زمان خواهید داشت تا نجات داده شوید یا این که در صورتی که در این حالت دشمنان به شما تیر اندازی کنند کار شما یک سره خواهد شد.

با شروع بازی همه بازی بازان در یک هواپیما که از گوشه ای به گوشه دیگر در حال حرکت است سوار شده و شما این توانایی را دارید که در هر نقطه ای در مسیر حرکت هواپیما از آن به بیرون بپرید. در هوا توانایی کنترل جهت دارید و می توانید یا سعی کنید در نقطه ای نزدیک تر به دیگران به زمین برسید و سعی در قتل عام دیگر بازی بازان داشته باشید یا این که با باز کردن زود تر چتر خود در نقطه ای دور تر از دیگران فرود آمده و شروع به جمع آوری ادوات لازمه کنید. در حین این کار نیز می توانید همچنان با دشمنان نیز درگیر شوید و در صورتی که موفق به کشتن دشمنان شوید می توانید با حاظر شدن بر روی جنازه آن ها با بررسی تجهیزات باقی مانده از آن ها به ادوات سطح بالاتر و یا گلوله های آن ها نیز دسترسی پیدا کنید.

با رسیدن به زمین اولین کاری که باید انجام دهید مخفی شدن از دیگر بازی بازان است چون جدا از آن که شما هیچ تصوری از تجهیزاتی که دیگران در همان ثانیه های اول بدست آورده اند ندارید، دیگر بازی بازان حتی با یک مشت نیز می توانند شما را از پای در آورند. تجهیزات زیادی بر روی زمین قرار دارد ولی این به شما مربوط است که اولا سعی کنید چه نوع تجهیزاتی را جمع آوری کنید و چه تاکتیکی پیش رو بگیرید و در ثانی این که اصلا نوع پیشروی شما چیست.

در بازی دو نوع تاکتیک اصلی وجود دارد. در حالت اول شما می توانید از همان اولین لحظات شروع به درگیری و تیر اندازی به سوی دیگران بکنید و امید وار باشید که با شانس خود شاید آن ها را از پای در آورده و بتوانید با تجهیزات بدست امده قوی و قوی تر شده و در پایان بازی با تجهیزات سطح بالا شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشید. اما روش دوم که هم زمان بر و هم نیاز مند برنامه ریزی بیشتری نیز می باشد، پیشروی مرحله به مرحله، امتناع از درگیری مستقیم با دشمن و اجازه دادن به سایرین برای درگیر شدن است.  این روش شاید در ابتدا چندان جذاب و جالب نباشد ولی واقعا هیجان خود را دارد. شما در این حالت باید کاملا حساب شده در دقایق اولیه به سرعت به دنبال انواع تجهیزات و تسلیحات مختلف باشید و با برنامه ریزی دراز مدت و استفاده درست از آن ها شانس خود را برای پیروز شدن بالا ببرید.

در بازی تجهیزات به سه دسته تسلیحات انفرادی، پوشاک ( که شامل کیف، لباس و زره می شود ) و در نهایت تجهیزات جانبی تسلیحات، می شود. در دسته اول تسلیحات شامل سلاح اصلی، سلاح دوم و اسلحه کمری می شود. سلاح اصلی شامل اسلحه هایی مانند M16 یا AK47 و سایر سلاح های اصلی نبرد می شود. در دسته دوم شاهد حظور تعدادی مسلسل دستی و یا شات گان هستیم که از قضا شات گان یکی از در دسترس ترین تسلیحات بازی برای پیدا کردن است و در دسته سلاح های کمری هم تعدادی کلت معمول برای استفاده وجود دارد.

در دسته دوم شما می توانید با کمی کند و کاو انواع و اقسام لباس ها و زره های مختلف را بر روی زمین پیدا کنید. لباس ها با رنگ های مختلف تنها برای شما میتواند حدی از استتار را ایجاد کند و برای نگه داشتن تجهیزات بیشتر شما نیاز به کوله پشتی هایی با سطح بالاتر دارید. تقریبا تمامی زره ها و کلاه خود ها یکسان هستند و به نظر نمی رسد که چندان تفاوتی هم در کاهش آسیب دریافتی داشته باشد ولی در هر صورت داشتن این تجهیزات بهتر از نداشتن آن هاست. در صورت دریافت آسیب به هر کدام از بخش های بدن نیز زره مربوطه مقداری از قدرت خود را از دست می دهد بنابراین پس از تیر خوردن باید به فکر تعویض کلاه خود و جلیقه ضد گلوله خود نیز باشید.

آیتم های دسته سوم نیز شامل انواع و اقسام نارنجک ها شامل نارنجک های ترکش شونده معمول و نارنجک های کور کننده می شود ولی مهمترین ادوات موجود در این دسته شامل تجهیزات جانبی تسلیحات می شود که برای اسلحه تهاجمی اصلی شامل دست گیره های اسلحه، ادوات نصب شونده در سر لوله اسلحه، انواع دوربین ها شامل دوربین های یک برابر و چهار برابر و خشاب های افزوده شده، می شود. علاوه بر تمام این ها باید گلوله های مناسب برای اسلحه خود داشته باشید و نگه داشتن گلوله های ۷٫۶۲ زمانی که از M16 یا SCAR استفاده می کنید، نه تنها بیهوده بلکه با افزایش وزن بار، مسبب کاهش سرعت حرکت شما می شود.

یکی دیگر از آیتم های قابل برداشت از روی زمین شامل بانداژ و بسته های افزایش سلامتی می باشد که مورد اول برای جلو گیری از خونریزی و مورد دوم برای بازگرداندن بخشی از سلامتی به کار می رود. البته باید در نظر داشته باشید که تمام این آیتم های افزایش سلامتی مشابه یکدیگر عمل نمی کنند و باید با برنامه ریزی درست آیتم های بهتر را فقط نگه دارید. البته در هر زمانی می توانید آیتم هایی که به درد شما نمی خورد را دور ریخته یا با هم تیمی های خود تقسیم کنید.

گیم پلی بازی بر خلاف تصور اولیه، به هیچ وجه واقع گرایانه نیست و البته یکی از نقاط مثبت بازی نیز همین است و این جو ساده گونه علاوه بر آن که باعث جذابیت بازی می شود، سبب می شود که بازی هیچ گاه از نظر بازی بازان کم نمی آورد و همین رشد ۵ ملیون نفری برای یک عنوان که هنوز در فاز آلفا حظور دارد را توجیه می کند. شما می توانید با هم تیمی های خود به صورتی کاملا حساب شده شروع به پیشروی کنید و مطمئن باشید در این صورت قطعا پاداش این کار را دریافت خواهید کرد و با گذشت زمان حتی در صورتی که به شکلی کاملا باور نکردنی هم کشته شوید (منجمله هد شات شدن با یک ماهیتابه! ) قطعا لبخند بر روی لب های شما هم پدیدار خواهد شد.

شما می توانید همچون GTA یا Star Wars Battlefront دوربین را در هر دو حالت اول شخص و سوم شخص کنترل کنید و در زمان نشانه گیری برای دقت بالاتر دوربین همیشه به حالت اول شخص می رود، مگر آن که کلید راست موس را نگه دارید که در این صورت دوربین در همان حالت سوم شخص باقی می ماند. وجود حالت سوم شخص بسیار کاربردی  می باشد و شما در این حالت می توانید بدون دیده شدن و با مخفی شدن در پشت ستون ها و دیوار ها سمت دیگر را به راحتی نظاره کنید و در نظر داشته باشید که تقریبا همه بازی بازان این عنوان این کار را انجام می دهند.

جنگ اصلی سر محموله این هواپیما هاست !

برای راحتی شناسایی دشمنان، به راحتی می توانید صدای پای آن ها را بشنوید و با کمی دقت میتوانید حتی طبقه محل حظور دشمن را نیز با دقت زیاد تشخیص دهید. در صورت مخفی شدن دشمنان در لابلای درختان کار شما بسیار سخت تر خواهد بود و باید جهت حرکت تیر ها را با استفاده از صدا تشخص دهید و در نهایت محل مخفی شدن دشمنان را پیدا کنید.

در پایان بازی، در صورت پیروز شدن و یا کشته شدن در میانه های رقابت شما مقداری پول دریافت خواهید کرد که این مبلغ وابسته به زمانی است که شما در طول رقابت دوام آورده اید. تنها کاربری این واحد پولی فقط برای باز کردن جعبه هایی است که به وسیله آن می توانید با آن ها کاراکتر خود را شخصی سازی کنید. ولی متاسفانه امکان دارد که یک آیتم را چندین بار دریافت کنید. هم چنین با دریافت آیتم های بهتر نیز این شانس را دارید که استتار بهتری در بازی برای خود ایجاد کنید.

PUBG عنوان فوق العده ای است که در زمان مناسب عرضه شد و حالا خبر عرضه نسخه XB1 آن نیز سبب شده است جمع بیشتری از بازی بازان این بازی عالی را تجربه کنند ولی بازی چندان هم بی نقص نیست و قرار داشتن بازی در فاز آلفا سبب شده بسیاری از مشکلات عجیب و قریب در بازی وجود داشته باشد که یک نمونه از آن ها این است که در تمام طول بازی من موفق نشدم که چیدمان کلید های بازی را تغییر دهم و با هر رویه ای که سعی در این کار داشتم کلید تایید برای آن فعال نمی شد. هم چنین بازی به شدت نیاز به تنوع دارد و افزوده شدن نقشه های برقی و یا در فصل های دیگر و افزوده شدن چرخه آب و هوایی و یا روز و شب بسیار جذاب است.

در هر صورت Player’sUnknown Battleground   پتانسیل تبدیل شدن به یک شاهکار را دارد که به نظر می رسد در مسیر درست نیز قدم بر می دارد و تا زمان عرضه نهایی، در صورتی که بازی تخیف مناسبی دریافت کرد، خرید آن را حتما در نظر داشته باشید.

12345678910(20 رای, میانگین آرا 9٫00 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Pax.g گفت:

  واقعا بازیش عالیه

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 41Thumb up 7Thumb down
  • mimkaf1350 گفت:

   ببخشید بابت اسپم Shame ولی دیروز خواستم xbox 360 قدیمی رو ببرم تا با دوستم بازی کنیم ( آخه اون الان ps4 داره من x1 ) بعدش دیدم shock های دستش مثل مال پلی استیشن هست میشه لطفا توضیح بدید؟
   رفع اسپم : واقعا عالیه که نمیتونم توصیفش کنم

   4Thumb up 28Thumb down
 • Rico Rodriguez Coming Soon گفت:

  قطع به یقین با یکی از شاهکارترین بازیهای انلاین طرفیم که خستگی توش معنا نداره.بد نیست جوایزی هم به نفرات برنده بدن. Grin
  امیدوارم نسخه PS هم تایید کنن همه استفاده کنن.کراس پلتفرم هم بذارن دیگه واقعا عالی میشه.
  کلا با جنگ های چریکی حال میکنم. Wink

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 64Thumb up 10Thumb down
  • Colonel Kovolsky گفت:

   کراس پلتفرم کاملا نا عادلانس تو چنین بازی ای واضحه کسی با ماوس و کیبورد به راحتی کنسول بازو شکست میده(ببینید قصد بحث ندارم ولی مکانیکهای این بازی حرفمو ثابت میکنن) دلیلش هم محیط بسیار باز بازی هست که هم توش درگیری های فواصل نزدیک، متوسط و دور وجود داره و کسی به با کنترلر باشه باید خیلی ادم با تجربه ای باشه بتونه در همه فواصل راحت شلیک کنه از سیستم لوتینگ هم نگذریم که فکر کنم برای کنترلر خیلی سخته و دوست دارم ببینم تیم سازنده چه ایده ای برای کنترلر و این موضوع دارن در هر حال بازی بسیار جذابه

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 58Thumb up 3Thumb down
 • geralt گفت:

  سلام . ممنون از نقدتون .
  دوستان به نظرتون این بازی رو بخرم؟؟ لطفا دوستانی که بازی کردن بگن.ممنون

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 30Thumb up 0Thumb down
 • ZEUS گفت:

  دیروز تونستم این بازی رو برای ساعاتی تجربه کنم, متاسفانه بازی ایراد های فنی عحیب داره و همچنین ایراد های گرافیکی باور نکردنی(مانند محو شدن علف ها . سایه ها در طول مراحل بازی) بسیار به چشم میخوره اما گذشته از این ایرادات, بازی فوق العاده جالبی هست و طراحی عالی ماموریت ها باعث میشه که هیچ گاه بازی تکراری و خسته کننده به نظر نرسه; گرافیک بازی در سطح بالایی قرار داره و معلومه که این برای بازی زحمات فراوانی کشیده شده, توی خریدش شک نکنید
  اسپم: دیروز اخبار ضد و نقیضی به گوشم رسید که کاربری به نام beyond2soul در یکی از کامنت هاش به gta توهین کرده و به اصطلاح فن بوی بازی در اورده; بنده به عنوان یه ps گیمر کاملا با حرف ایشون مخالفم درسته که لست بسیار بازی زیبا و گیرایی بود اما دقت کنید که مهم ترین game awards های دنیا; به gta رای دادند; همچنین امار فروش و درصد موفقیت بازیها نیز اشاره به حرف های بنده دارد; درسته که لست بازی بی نظیری بود, اما این موضوع ذره ای از این حقیقت که gta بازی” شایسته “تری بود کم نمیکنه
  یا حق

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 64Thumb up 14Thumb down
  • Watchcats گفت:

   البته کاملا طبیعیه همچین ایراداتی. چون بازی هنوز در حال توسعه هستش و اگر اشتباه نکنم تا ۵ یا ۶ ماه دیگه قرار بصورت کامل منتشر بشه.
   از گیمفا هم تعجب میکنم که چطور به این موضوع توجه نداشت و بازی رو نقد کرد. هنوز هیچ سایت داخلی و خارجی این بازی رو نقد نکرده و اصلا بهش نمره هم ندادن چون یه اثر ناقص هستش.
   باید به جای نقد به معرفی بازی میپرداختین. جالبه که این بازی ناقص نمره ۹ رو هم گرفته : )))
   شاید ایرادات بازی پس از انتشار کامل کمتر میشد و اصلا ۱۰ میگرفت. شایدم بیشتر میشد و کمتر از ۹ میگرفت. اونوقت به نظر شما اینجور نمره دادن کار درستیه؟

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 38Thumb up 3Thumb down
 • Vito scaletta گفت:

  این بازی جدیدا خیلی محبوب شده و ایده ش هم خیلی خوب بوده. تو تویچ چند بار حتی از cs go بینندگانش بیشتر شد میخواستم بگیرمش ولی چون تو حالت early access هست هنوز. خیلی باگ داره یه مپ بیشتر نداره توصیه میکنم وقتی کامل شد تهیش کنین فقط امیدوارم قیمتش رو افزایش ندن و همینقدر بمونه

  15Thumb up 0Thumb down
 • hosseingamer@irib.tv3.ir گفت:

  خیلی دوست دارم اینو بازی کنم امیدوارم روی ps4 هم عرضه بشه.دستتون درد نکنه آقای باجلان
  اسپم:میخوام از سایت giftcard.ir پلاس بخرم معتبر هست؟(قبلا هم پرسیدم اما میخوام مطمئن شم)

  12Thumb up 0Thumb down
 • ahosein گفت:

  سلام
  اگه کسی بازی میکنه تو پاسخ آیدی استیم خودشو بزاره چهار نفره بازی کنیم Heh

  10Thumb up 3Thumb down
 • saman47122 گفت:

  سلام.ممنون از نقد کامل و مفیدتون.بازیش بشدت هاردکور و سوروایواله به نظرم.فوقالعاده س.شوتینگش هر طور حساب کردیم کاملا واقعیه حتی بیشتر از ارما.بازی تو حالت دوس و اسکواد خیلی خوبه اما سولو بشدت سخته من مدام زیر ۱۰ تا میام اما متاسفنه شانس بام نیست.نکته مهم تو این بازی اینه که همه چی دقیقا همه چی باید دست به دست هم بدن تا اول بشی یعنی واقعا از سر تجربه دارم میگما.ویه چیز دیگه غیر از این بازی تا حالا تو هیچ بازی تپش قلب نداشتم.این بازی واقعا ادرنالین تو خون ترشح میکنه.هارکور بازا به هیچ عنوان از خرید این بازی پشیمون نمیشن.

  9Thumb up 1Thumb down
 • Noob at gaming گفت:

  واقعا تو این سبک از بازی های خوب و جالبه
  من خودم Last man standing رو بازی کردم که جدا آشغال بود و حتی در کپی کردن ازین بازی هم نا موفق
  بابت نقد ممنون آقای باجلان ، ولی همین ایرادات و باگ هاش از شدت خنده دار بودن به نظرم میتونه نکته مثبت باشه Grin (هایلایت ریل رو که دیدین)

  10Thumb up 0Thumb down
 • saman47122 گفت:

  آیدی استیم من samanfz115
  خوشحال میشم اد کنید با هم پلی بدیم

  2Thumb up 0Thumb down
 • beyond2soul گفت:

  مرسی آقای باجلان
  از دوستانی که بازی کردن این بازی رو ؟
  وقتی بمیری؟ باید صبر کنی همه بمیرن و برنده مشخص بشه؟ و شما نقش اسپکتاتور رو داری؟
  یا وقتی مردی میتونی بری بیرون و دوباره تو یک سرور دیگه با ۱۰۰ تای دیگه بازی کنی؟

  4Thumb up 17Thumb down
 • Tirbod گفت:

  نقدتون خیلی خوب بود ولی بهتر بود نقد نکنید چون این بازی Early access هست همینطور که خودتون گفتید برا همین اگه بازی کامل میشد اون ایراد هایی که گفتید هم برطرف میشد حتماً.به نظر من بازی رو بهتر بود وقتی کامل بشه نقد کنید

  7Thumb up 1Thumb down
 • ALi_O_O گفت:

  دوستان ایدی هاشونو بدن خوشحال میشم تو استیم باهاشون بازی کنم

  2Thumb up 1Thumb down
 • geralt گفت:

  دوستان به نظرتون این بازی رو بخرم یا صبر کنم واسه Lawbreaker ؟؟

  0Thumb up 1Thumb down
  • soroosh0079 گفت:

   صبر کن lawbreakers بیاد و امتیازاش معلوم بشه
   گیم پلی هر دو تا بازیو ببین بعد خودت قضاوت کن
   اگه من میخواستم بین این دو تا بازی انتخاب کنم pubg رو انتخاب میکردم چون جنبه ی فان هم داره(به نظرم این جور بازیا باید باگ داشته باشن که آدمو بخندونن)

   1Thumb up 2Thumb down
  • zilyzal گفت:

   laWbreakers دیشب بتاش شروع شد من فکر میکردم بازی توی سبک dirtybomb هست و توقعم از بازی بالا بود ولی در یک کلام باید بگم جزو بدترین عناوینی بود که تجربه کردم مچ میکینگش خیلی بد بود بطوری که توی هر دست بازی کردن یا تیمی که توش بودم یا تیم مقابل یه امتیاز هم نمیتونست تا آخر بازی بگیره تو عمر همچین مچ میکینگ افتضاحی ندیده بودم کاراکتر ها هم همینطور بودن یا خیلی بی مصرف بودن یا خیلی op
   مپ ها فوق العاده کوچیک و چرت بودن درکل پیشنهاد میکنم سمتش نرید حداقل من که پشیمون شدم
   PUBG هم از خیلی موارد آنچنان جالب نیست میتونید ویدئو های گیم پلیش رو ببینید و خودتون تصمیم بگیرید اما مطمئنا از lawbreakers خیلی بهتره

   4Thumb up 6Thumb down
 • beyond2soul گفت:

  آقا باجلان تشکر بابت مقاله

  2Thumb up 1Thumb down
 • FireLion گفت:

  متاسفانه این نقد نبود بلکه توضیح بازی بود شما اصن در مورد باگ های ازاردهندش یا مشکلات دیگش نگفتین و فقط گفتین تو بازی چیکار میشه کرد همین باعث شده خیلیا بیان زیر این مطلب بنویسن به نظرتون این بازی رو بخرم؟

  4Thumb up 10Thumb down
 • ahosein گفت:

  واقعا نقد و بررسی ضعیفی بود (یا اصلا نقد و بررسی نبود!)

  1Thumb up 6Thumb down
 • saeed144 گفت:

  دوستان یه سوال داشتم من پلاس یه ماهه گرفتم و بازی until down رو مجانی دانلود کردم اگه پلاسم تموم شه بازم میتونیم از این بازی استفاده کنم یا حتما باید پلاس داشته باشم

  1Thumb up 0Thumb down
 • Marshal Reza گفت:

  سلام دوستان. نتم ایرانسل هست و پینگم حدود ۱۵۰٫ این بازی رو هم تهیه کردم منتها میدونید که با این پینگ چه حالتی پیش میاد. چه isp ای رو پیشنهاد میکنید تا بهترین تجربه بازی آنلاین رو داشته باشم. ممنون

  0Thumb up 0Thumb down
  • hosseingamer@irib.tv3.ir گفت:

   من پارس آنلاین میزنم پینگمم معمولا بین ۱۴۰تا ۱۷۰ الی ۱۸۰ هست و بتل ۱ رو بدون مشکل حادی راحت بازی میکنم آنلاینشو Yes گفتم شاید کمکی کنه

   2Thumb up 2Thumb down
  • beyond2soul گفت:

   پارس آنلاین به درد نمیخوره رفیق
   بهترین پینگ برای بازی صبانت هستش ( من بالای ۱۰ سال تقریبا داشتمش ) پینگ ۴٫۲٫۲٫۴ و پینگ ۸٫۸٫۸٫۸ حدود زیر ۱۰۰ هستش که بهترینه.
   بعد صبا شاتل خوبه . شاتل ۱۲۰ هستش
   بعدش های وب خوبه. ۱۵۰ هستش.
   اسیاتک رو نمیدونم
   پارس آفلاین هم آشغاله
   البته بستگی به منطقه و شهر و خونه و نویز داره
   ولی تو پینگ صبا بهتر از بقیه هستش

   1Thumb up 1Thumb down
 • Yoshimitso گفت:

  بازی آنلاین باحالیه ولی با این اینترنت من که بخیال میشم

  4Thumb up 0Thumb down
 • V3XG0D گفت:

  سلام دوستان خسته نباشید. من استریم بازی PUBG می کنم تو سایت توییچ خوشحال میشم یه سر بزنید Smile مرسی اینم لینکش : http://www.twitch.tv/v3xg0d

  1Thumb up 0Thumb down
 • mhbrz گفت:

  یادش بخیر Frown
  من تو تخفیف ها یکی از دوستام برام خرید XD
  اما خب سیستمم نکشید Dazed الان از زور دارم لایت میزنم-__-

  0Thumb up 0Thumb down