Grand Theft Auto 5 تا اینجا پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۷ در بریتانیا بوده است

۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴

Ghost Recon: Wildlands نیز با فروش ۳۱۱,۷۹۲ نسخه‌ای، دقیقاً پشت‌سر آن قرار دارد و دومین بازی پرفروش سال ۲۰۱۷ در بریتانیا لقب گرفت؛ در حالی که بعد از آن نیز Horizon: Zero Dawn با قرار گرفتن در رتبه ۱۷ کلی، لیست بازی‌های رایانه‌ای که در جمع ۲۰ محصول پرفروش سال بریتانیا قرار گرفتند را کامل کرد.

از میان تمام عناوینی که تا به حال در بریتانیا در سال ۲۰۱۷ منتشر شده‌اند، یک عنوان وجود دارد که با وجود سن و سال بالایش و فاصله چند ساله از زمان انتشار آن، توانسته تسلط خود بر بازار بازی‌های رایانه‌ای در بریتانیا را حفظ کند. عنوان Grand Theft Auto 5 از ساخته‌های راکستار گیمز (Rockstar Games)، در سپتامبر سال ۲۰۱۳ منتشر شد و با وجود این که حدود ۴ سال از انتشار آن می‌گذرد، طبق آماری که توسط Gfk از انجمن‌های خرده‌فروشی محصولات سرگرمی در بریتانیا به دست آمده است، این بازی در حال حاضر پرفروش‌ترین بازی رایانه‌ای در این منطقه به شمار می‌رود. همینطور وبسایت Games Industry International نیز در این رابطه اعلام داشته است که این بازی جهان آزاد تا به حال ۳۳۴,۲۸۰ نسخه در این منطقه به فروش رسانده است.

جالب است که بدانید، برای ۱۳امین بار است که از نظر میزان فروش محصولات سرگرمی، آلبوم موسیقی Divide از Ed Sheeran در رتبه اول پرفروش‌ترین محصولات سرگرمی بریتانیا قرار می‌گیرد و بعد از آن نیز فیلم‌های سینمایی Rogue One و Fantastic Beasts And Where To Find Them به ترتیب با ۱,۱۸۰,۴۹۶ نسخه و ۱,۰۳۲,۵۲۵ نسخه فروش، در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. بعد از Grand Theft Auto 5 نیز عنوان Ghost Recon: Wildlands، با ۳۱۱,۷۹۲ نسخه فروش، در رتبه ۱۴ کلی و دوم بازی‌های رایانه‌ای قرار گرفت.

از دیگر بازی‌هایی که در لیست پرفروش‌ترین محصولات سرگرمی بریتانیا قرار گرفتند، می‌توان به Horizon: Zero Dawn اشاره کرد که با ۲۸۶,۵۳۸ نسخه فروش در رتبه ۱۷ کلی قرار گرفت. اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که بازار محصولات سرگرمی بریتانیا جایی است که در آن بازی‌هایی مانند FIFA به مدت چندین ماه در بین پرفروش‌ترین محصولات باقی می‌مانند اما بعد از مدتی به دلیل نزدیک بودن نسخه جدید به زمان انتشار، فروششان به میزان چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. اما چیزی که جالب به نظر می‌رسد این است که انتشار Red Dead Redemption 2، که قرار است بخش انلاین بزرگی هم داشته باشد، این بازی چطور می‌تواند بر بازار محصولات سرگرمی بریتانیا و کل دنیا تاثیر گذار باشد. آیا این بازی می‌تواند به دوران حکم‌رانی Grand Theft Auto 5 پایان دهد یا خیر؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اما در ادامه این خبر می‌توانید لیست ۲۰ مورد از پرفروش‌ترین محصولات سرگرمی بریتانیا در سال ۲۰۱۷ را مشاهده کنید و ببینید کدام محصول تا اینجا توانسته پرفروش‌ترین محصول سرگرمی بریتانیا شناخته شود.

رتبهتعداد واحد به فروش رفته
۱۲,۰۶۴,۹۶۶Divide – Ed Sheeran (آلبوم موسیقی)
۲۱,۱۸۰,۴۹۶Rogue One – A Star Wars Story (محصول ویدئویی)
۳۱,۰۳۲,۵۲۵Fantastic Beasts And Where To Find Them (محصول ویدئویی)
۴۹۳۶,۰۶۴Bridge Jones’s Baby (محصول ویدئویی)
۵۷۱۴,۶۹۸Moana (محصول ویدئویی)
۶۶۹۴,۱۹۴Human – Rag ‘n’ None Man (آلبوم موسیقی)
۷۶۵۷,۷۶۰Trolls (محصول ویدئویی)
۸۵۳۰,۲۹۰Now That’s What I Call Music 96 (آلبوم موسیقی)
۹۵۱۰,۷۱۱Doctor Strange (محصول ویدئویی)
۱۰۴۸۹,۶۷۲Sing (محصول ویدئویی)
۱۱۳۹۷,۶۱۹The Girl On The Train (محصول ویدئویی)
۱۲۳۵۲,۱۹۹Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children (محصول ویدئویی)
۱۳۳۳۴,۲۸۰Grand Theft Auto V (بازی رایانه‌ای)
۱۴۳۱۱,۷۹۲Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands (بازی رایانه‌ای)
۱۵۲۹۴,۴۵۶La La Land (محصول ویدئویی)
۱۶۲۹۴,۱۷۱Arrival (محصول ویدئویی)
۱۷۲۸۶,۵۳۸Horizon Zero Dawn (بازی رایانه‌ای)
۱۸۲۷۱,۳۸۸Inferno (محصول ویدئویی)
۱۹۲۶۸,۸۸۸Jack Reacher: Never Go Back
۲۰۲۵۹,۸۹۲T2 – Trainspotting
0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید