گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

تنها در آخرالزمان | اولین نگاه به Days Gone

اولین نگاه
تنها در آخرالزمان | اولین نگاه به Days Gone

بدون شک بازی های آخرالزمانی،پساآخرالزمانی یا زامبی محور را حالا دیگر میتوان یکی از پرطرفدار ترین اقسام بازی ها دانست.فیلم و سریال های جذابی با این موضوع دیدیم و از گذشته تا کنون، بازی های بسیاری در این سبک و سیاق برای پلتفرم های مختلف منتشر شده است اما تنها تعداد انگشت شماری از آنها توانستند در دنیای بی انتهای بازی های ویدیویی جاودانه باشند. بازیهایی که با وجود داشتن سبکی آخرالزمانی ، داستانی به یاد ماندنی و شخصیت هایی دوست داشتنی را به مخاطبین خود هدیه کرده اند. البته که همه ما نمونه هایی از این بازی ها را به خوبی می شناسیم و اگر به سابقه سونی در ساخت این چنین بازی هایی بنگریم،بدون شک نگاهمان به شاهکار بی بدیلی مانند آخرین ما گره می خورد. the last of us (یا آخرین ما) یکی از بهترین عناوین آخرالزمانی سال های اخیر است ، که سونی برای دو کنسول آخر خود عرضه کرده است.آخرین ما، به معنای واقعی کلمه یک شاهکار تمام عیار است . مطمئنا این جمله را بارها و بارها شنیده اید اما باور کند که اینها اغراق نخواهد بود. آخرین ما کاری با شما می کند که شاید کمتر بازی ای توان آن را داشته باشد. بازی ، نه تنها کامل و بی نقص بود ، بلکه استاندارد های یک بازی ویدیویی را هم جابجا کرد یا بهتر است بگوییم آخرین ما فراتر از یک بازی بی نقص بود ، چرا که بیشتر از ظرفیت یک بازی ظاهر شد و توانست چیزهایی را در خودجای دهد که شاید در عمق هیچ بازی دیگری یافتنی نباشد. اکنون سونی ، با همکاری استودیو بند، قرار است بار دیگر به سمت بازی ای با محوریت آخرالزمان برود.درست است که طرفداران سونی قبلا این چنین عنوانی را تجربه کرده اند اما days gone، آنطور که نشان می دهد، قرار است ما را دوباره به دنیایی ببرد که هرچند آن را بارها دیده ایم و رنگ و بوی آن را می شناسیم ، اما حس متفاوت و قابل قبولی به ما خواهد داد. این بازی تا چه حد می تواند موفق ظاهر شود؟ با گیمفا همراه باشید.

یک بازی دیگر با محوریت آخرالزمان!

همیشه مبارزه با زامبی ها یا موجودات جهش یافته و بیمار، لذت خاص خودش را داشته است و تجربه ای منحصر به فرد است.موجوداتی که با وجود اعصاب خرد کن بودنشان ، همیشه حس لذت بخشی در بازی های رایانه ای به ما می دهند.پس از موفقیت های چشمگیر آخرین ما که نام سونی و ناتی داگ را بیش از پیش بالا کشید ، دیگر نوبت days gone است تا وارد عرصه رقابت شود و میراث آخرین ما را حفظ کند. سونی باز هم به لطف سرمایه عظیم خود ،مطمئناً امکانات زیادی در اختیار استودیو بند قرار داده و انتظار یک عنوان موفق را دارد. همانطور که گفته شد ، سونی سرمایه گذاری بزرگی بر روی days gone کرده است و به لطف این سرمایه گذاری ، استودیو بند کارمندان بیشتری برای خود استخدام کرد و دفاتری بزرگ برای استفاده از تکنولوژی موشن کپچر راه اندازی کرد. بنابراین ، باید انتظار یک عنوان پرهزینه و یا به اصطلاح AAA را داشته باشیم . بعد از اولین نمایش از بازی در سال ۲۰۱۶ و در جریان رویداد e3 ، بسیاری از افراد شباهت بازی به آخرین ما را هدف گرفتند و حتی بعضی آن را یک عنوان تکراری خواندند! اما آنطور که بنظر می رسد ، days gone ، عنوانی نخواهد بود که تمامی گیم پلی و داستان خود را از آخرین ما گرفته باشد. بلکه با توجه به داده های منتشر شده ، days gone قصد داشته از گیم پلی و قابلیت های اخرین ما نیز استفاده کند تا بتواند به بازی جلای بیشتری بدهد.در حقیقت days gone چیزهای زیادی برای یادگرفتن از آخرین ما دارد.این را نمی توان انکار کرد که تاکنون بازی، شباهت هایی به آخرین ما داشته اما نکته مهم این است که days gone بتواند از میراث و تجارب آخرین ما به بهترین شکل ممکن و در راستای موفقیت بازی استفاده کند.مسلم است که طرفداران یک عنوان تکراری را نخواهند پذیرفت.

روز هایی که دیگر باز نخواهند گشت…

همه چیز دیگر تمام شده به نظر می رسد، همه جا را بیماری و موجودات عجیب و چندش آور فراگرفته است و deacon st.john، شخصیت اصلی بازی، شاید آخرین بازمانده‌ای باشد که توان بقا در این دنیای خطرناک را دارد. او و یارانش در پناهگاهی به سرمی برند ولی تنها اوست که می تواند از پناهگاه به ظاهر امن، وارد دنیای مخوف و دیوانه وار اطرافش شود. دنیای آزاد و وسیع days gone در حقیقت، دنیایی خطرناک و غیرقابل پیش بینی است که در آن، مشکلات به سمت شما می آیند نه شما به سمت مشکلات! دنیایی که با بی رحمی هر چه تمام تر، سعی در تمام شدن دارد.شرایط سختی پیش روی شما خواهد بود. در این دنیای بی رحم ،شما مجبور هستید تا انتخاب های بی رحمانه ای هم داشته باشید! گاهی برای نجات یافتن ، مجبور هستید تا شاهد جان دادن هم نوع خود باشید و این ، شما را در عمق یک دنیای وحشی و بی احساس رها می کند. جایی که هیچکس برای دیگری ارزشی نخواهد داشت.

اما جهان بازی تنها در بی رحمی اش خلاصه نخواهد شد! یکی از ویژگی های بارز این بازی نسبت به دیگران، open world یا جهان باز بودن آن است و با این حساب ، جهان بازی یک میدان مبارزه دیوانه وار برای مقابله با دشمنان خواهد بود که واقعا می تواند لذت بخش و درگیر کننده ظاهر شود. از جهت دیگر ، به علت جهان وسیع بازی، باید انتظار مراحل زیادی از جمله فرعی و اصلی را داشته باشیم.موضوعی که در بازی بسیار مهم و قابل تأمل به حساب می آید آزادی عمل در بازی است که با توجه به جهان باز بودن بازی بسیار به کارخواهد آمد و بیشتر دیده می شود.چیزی که در تریلر های منتشر شده از بازی نیز به وضوح نشان داده شد. شما می توانید از روش های مختلفی برای از پای درآوردن دشمنانتان استفاده کنید؛ یک میدان نبرد بزرگ و پر سر و صدا راه بیندازید یا اینکه مانند سایه یکی یکی دشمنانتان را به آن دنیا ببرید! جدا از اینها روش های مختلف دیگری نیز در اختیارتان خواهد بود که بسته به خلاقیت و محیط بازی می توانید بهترین استفاده را از آنها ببرید.برای مثال وجود تله های مختلف و مواد دست ساز ، و موارد جانبی دیگر و یا حتی استفاده از محیط برای از بین بردن دشمنان ، باعث می شود تا برای پیشبرد بازی ، راه های متفاوتی وجود داشته باشد.یکی از ابزاری که بسیار به کمک شما خواهد آمد ، دوربینی است که می توانید از آن برای دید بهتر ، استفاده کنید. این موضوع باعث می شود تا برنامه ریزی بهتری برای نابود کردن دشمنان داشته باشید. freaker ها یا موجودات بیمار بازی ، از دیگر موانعی خواهند بود که راهتان را به راحتی باز نخواهند گذاشت. به گفته سازندگان ، آنها نیز همانند موجودات زنده هستند و برای بدست آوردن غذا هر کاری می کنند.در واقع این موجودات همیشه خطرناک هستند و ممکن است هر لحظه جلوی چشمانتان ظاهر شوند .حتی گاهی به صورت دسته جمعی نیز حمله خواهند کرد و در نهایت شما با یک لشکر از freaker ها رو به رو خواهید شد! البته اگر هوشمند باشید ، می توانید از آنها استفاده های ارزشمندی بکنید! مثلا با هدایت آنها به سمت دشمنانتان ، می توانید مسیرتان را هموار کنید و در واقع با یک تیر دو نشان بزنید.

یک freaker حال به هم زن!!!

البته که دنیای بازی تنها توسط freaker ها یا موجودات بیمار بازی تسخیر نشده اند، بلکه همانند آخرین ما ، بازمانده های دیگری نیز وجود دارند که به همراه یکدیگر گروه هایی را به وجود آورده اند. البته که آنها هم به دنبال بقا و موفقیت هستند و احتمالا با شما ، دیگر افراد و حتی گروه های مختلف برای غارت منابع مورد نیاز وارد جنگ خواهند شد. چرا که منابع حالا کمتر از همیشه شده است و هر گروه قطعا به دنبال موفقیت خود خواهد بود.قابلیتی که در بازی به کارتان خواهد آمد این است که در حین بازی ، می توانید اشیای دیگری را از جمله سلاح ها و وسایل نقلیه پیدا کنید و با کمک بعضی از مواردی که یافت می شوند ، سلاح خود را ارتقا دهید و یا به ساخت یک وسیله جدید بپردازید. ویژگی جالبی نیز در بازی با نام survivor vision نیز وجود دارد که بسیار شبیه به قابلیت survivor Instinct در بازی Rise of the tomb raider است ! البته اگر این قابلیت را در days gone آپگرید نکنید ، احتمالا مواردی را هم در بازی از دست می دهید که ممکن است با دید عادی قابل یافت نباشند! در این میان احتمالا بتوان مهارت ها و توانایی های دیکان را نیز ارتقا داد .مورد جالبی که می توانید از deacon (شخصیت اصلی بازی) بدانید آن است که او قبلا یک مکانیک در گروهی موتور سوار بوده است! از این جهت او هم موتور سواری را به بهترین شکل ممکن بلد است و هم تجربه بودن در گروه را دارد. پس او می تواند در کنار دوستانش در پناهگاه زندگی کند و برای نجات و بقای خود و دیگران نیز آماده است. او مهارت های قابلی در تیر اندازی و مبارزه دارد و این از عوامل مهم بقای اوست. طبق اطلاعات بدست آمده ، بازی جلوه هایی از برادری و عشق و خانواده را نیز به نمایش خواهد گذاشت.deacon با از دست دادن خانواده اش ، عذاب می کشد و به همین دلیل سعی دارد یاد آنها را گرامی نگه دارد. او همیشه خواهان حفاظت و مراقبت از دوستان و همراهانش است و به آنها مانند عضوی از یک خانواده کمک می کند اما در شارایط لازم و حساس به انسانی خطرناک تبدیل خواهد شد و از مهارت های خود بیشترین استفاده را خواهد کرد.

یک مو از سر بچه های پناهگاه کم بشود ، روزگار همه سیاه است!!!

سابقه کاری استودیو بند را می توان در سری محبوب Syphon Filter جستجو کرد که یکی از عناوین عالی آن دوران بود.استودیو بند پس از همکاری در ساخت Uncharted: Golden Abyss ، برای پلی استیشن ویتا، سالها دست به کاری نزد تا بالاخره به معرفی عنوان days gone پرداخت.پس اینبار استودیو بند قصد دارد تا قدم ها از بازی های قبلی خود جلوتر بیاید و عنوانی عالی و درخور نسل هشتم را از همه جهات عرضه کند.با وجود موفقیت های بسیار زیاد انحصاری های سونی ،اینکه انتظارات از days gone بالا باشد امری طبیعی بنظر می رسد.با وارد شدن به نسل هشتم و همچنین به بازار آمدن کنسول های میان نسلی، انتظار طرفداران برای تجربه بازی هایی بهتر، از همه جهت بیشتر شد.پس طبیعی است اگر طرفداران گرافیکی خیره کننده را طلب کنند؛یعنی همان چیزی که ناتی داگ با آن همه را جادو می کرد . بازی های با گرافیک فوق العاده و شگفت انگیز همیشه باعث تحسین بوده اند و مخصوصا در نسل هشتم تعداد بازی های با گرافیک دیوانه وار بیشتر هم شده است.امروزه گرافیک بالا به یکی از مهمترین دغدغه های گیمر ها تبدیل شده است و یکی از موارد مهمی که گیمر ها قبل از خرید بازی به آن توجه می کنند، گرافیک عنوان خواهد بود.عناوین انحصاری پلی استیشن همیشه از گرافیک شگفت انگیزی بهره مند بوده اند ، بنابراین طرفداران باید انتظار گرافیکی راضی کننده از days gone را داشته باشند. خوشبختانه با توجه به تصاویر و تریلر های منتشر شده ، days gone از نظر گرافیک فوق العاده بوده. جزئیات بی نظیر و مناظر جادویی، دقیقا آن چیزهایی هستند که طرفداران دوست دارند ببینند.

گرافیک بازی قوی ظاهر شده و مناظر زیبایی را به وجود آورده است.

نکته قابل توجه دیگر بازی ، محیط و آب و هوای پویای آن است. در days gone شرایط همواره در حال تغییر است.درست مانند دنیای واقعی ، ممکن است در طول بازی شاهد شرایط مختلف آب و هوایی باشید. این قابلیت دقیقا همان چیزی بود که استودیوی سازنده در تریلر های منتشر شده ، به آن اشاره می کرد. اگر یادتان باشد دو تریلر مختلف از گیم پلی بازی در دو شرایط متفاوت آب و هوایی به نمایش گذاشته شد که اولی در شبی بارانی و دیگری در روزی سخت و برفی بود .در هر یک از دو تریلر اتفاقات مختلفی هم افتاده بود که نشان از کار زیاد بر روی این قابلیت جذاب است. این قابلیت می تواند یکی از قابلیت های جذابی باشد که لذت بازی را دوچندان کند و چنان برای استودیو بند مهم بود که آنها تصمیم بر استفاده از تیم جداگانه ای برای ابن موضوع گرفتند. همچنین این اتفاق، باعث می شود تا بازی کمتر رنگ و بویی تکراری به خود بگیرد و حسی واقع گرایانه به ما بدهد.و این مورد بدین معناست که آب و هوا در روند بازی کردن شما تاثیر خواهد گذاشت و در با تغییر شرایط محیطی، باید شرایط بازی و برنامه ریزی خود را نیز تغییر دهید. این تغییرات محیطی ، بر روی همه چیز در بازی تاثیر خواهند گذاشت . برای مثال freaker ها در شب قدرتمند تر خواهند بود و در هوای مرطوب با تعداد بیشتری از آنها مواحه خواهید شد.دنیای بازی پر است از مناظر زیبایی که به دست طبیعت ، همراه با چاشنی آخرالزمان خلق شده اند. شما در حین بازی مناظر تلخی را می بینید که یادآور زندگی گذشته و نیاکان از دست رفته ما خواهد بود .مناظری که از دورانی فراموش شده سخن می گویند و در نهایت به شما خواهند گفت که روزهای رفته ، دیگر واقعا رفته اند و کاری از دست شما برنخواهد آمد.

روز های رفته ، دیگر باز نخواهند گشت…

نکته قابل توجه دیگر بازی این است که با توجه به سابقه deacon در موتور سواری و عضویت او در همچین گروه هایی ، توانایی او در هدایت موتور سیکلت فوق العاده خواهد بود. این مورد، باعث می شود تا ما یک تجربه فوق العاده از این وسیله داشته باشیم.وسیله نقلیه اصلی deacon نیز همین موتور سیکلت خواهد بود و نکته بسیار جالب  این است که سیستم هدایت یا به اصطلاح هندلینگ موتور در شرایط مختلف نیز تغییر خواهد کرد و به خصوص در شرایط سخت ، هدایت موتورسیکلت او نیز دشوارتر خواهد بود.آنطور که در تریلر ها دیدیم ، درست همانند دنیای واقعی ، شما برای استفاده از موتور سیکلت نیاز به سوخت دارید و همین مسئله شرایط را سخت تر خواهد کرد. آن هم در دنیای بازی که منابع بسیار کمیاب شده اند و سوخت ها دیگر آخرین سال های وجودشان را تجربه خواهند کرد . با توجه به دنیای پساآخرالزمانی بازی ، نباید انتظار وسایل نقلیه فراوانی را داشته باشیم اما بنابر گفته سازندگان ، موتور سیکلت نقش بزرگی را در بازی ایفا خواهد کرد. پس با توجه به این موضوع باید انتظار یک سواری  لذت بخش را در بازی داشته باشیم ، مطمئنا در بازی لحظه های فوق العاده ای را با موتور سیکلت تجربه خواهیم کرد.

هدایت موتورسیکلت ، آن هم به همراه ترانه دلنشین باران واقعا لذت بخش است!

در طول تاریخ صنعت بازی ها ویدیویی ، بازی های زیادی بوده اند که با وجود ظاهری شکست خورده و نمایی ضعیف ، به عنوانی بسیار موفق و بزرگ تبدیل شدند و بلعکس ! بازی هایی هم بوده اند که علاوه بر تمام تبلیغات و ظاهر شگفت انگیزشان ، شکست خوردند و به باد فراموشی سپرده شدند .در نهایت ، باید دید که استودیو بند چگونه از امکاناتی که در اختیارش قرار گرفته است استفاده خواهد کرد. موففیت days gone را نمی توان تضمین شده دانست اما با توجه به سابقه استودیو بند و امکاناتی که سونی برای ساخت یک بازی پرخرج به این استودیو داده ، می توان به موفقیت بازی بسیار امیدوار بود . هرچند موضوع بازی رنگ و بویی تکراری می دهد ، اما مطمئنا می توان روایتی زیبا و قابل قبول را از آن انتظار داشت ؛ روایتی که مدت ها در ذهن مخاطبان بماند و دوباره باعث درخشش کنسول موفق سونی باشد. در مدتی که ما برای تجربه قسمت دوم آخرین ما لحظه شماری می کنیم ، days gone را می توان دریچه ای به آن دنیای تکراری اما لذت بخش آخرالزمان دانست که مطمئنا ، پتانسل آن را دارد تا لبخند رضایت را بر لبانمان بنشاند.

12345678910(29 رای, میانگین آرا 9٫41 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. vitto corleone گفت:

  پیش نمایش عالی در کنار یک بازی عالی

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 94Thumb up 5Thumb down
  • Scheldon گفت:

   روزهای رفته دیگر واقعا رفته اند…..
   ب شدت منتظرشم

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 51Thumb up 5Thumb down
   • _mr.shock_2 گفت:

    بنظرم وقتشه که یک مطلب رو به کاربرا بگم
    بنده حقیر ۴ یا ۵ ماه میشه ک توی گیمفا عضو شدم و روزانه مطالبش رو مطالعه میکنم.
    متاسفانه برخی از افراد با نهایت بیشعوری و بی احترامی پلتفرم گیمرهای دیگر را مسخره میکنند!!
    من هزاران بار در کامنت ها گفتم که اینکار فقط شعور همون فردی که از پلتفرم خودش استفاده میکنه رو میرسونه.
    فن بازی های بیجا باعث نفرت فن های دیگ از خودتون میشه و….
    بنده وقتی یک پست رو مطالعه میکنم ب طرز عجیبی ب بعضی از کامنتها ف.ح.ش میدم ک چرا خودتو برتر میدونی…
    خلاصه لطفا از این ب بعد از نوشتن کامنتهای الکی که پلتفرم گیمر دیگری رو مسخره میکنن بپرهیزید
    مطمئن باشید فضای دوستانه تری خواهیم دید
    ممنون بابت مطالعه

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 88Thumb up 8Thumb down
  • گفت:

   اینهمه بازی ارزشمند که برای pc نمیاد میخام بهتون ثابت کنم که تعصب بیجا باعث میشه چه عناوینی رو از دست بدی

   32Thumb up 18Thumb down
 2. پیش نمایش عالی بود
  منتظر این شاهکار که فقط برای برترین پلتفرم تاریخ داره ساخته میشه هستم Grin

  85Thumb up 65Thumb down
 3. با سلام

  من اولین باری که تو E3 2016 معرفی شد خوشم اومد ولی استفاده از اسلحه ضعیف بود ولی بعدا تو E3 2017 تریلر جدیدش فوق العاده بود و من امیدوار شدم ولی وقتی همان تریلر E3 2017 رو با آب و هوای دیگه انتشار داد اصلا انگار همون بازی که تو E3 بود نیست، گرافیک خون وقتی چاقو رو وارد میکنه و یا بریدن طناب که انگار یه کِش نازک رو میبره که در تماس طناب با چاقو همان لحظه قطع میشه یا جنگ تن به تن که وقتی به صورت آدم نگاه کنق انگار صورتش صاف هست و به طرف دیگه ای نگاه میکنه و اون لحظه طراحی صورت نسل هفتم رو داشت، و اون دشمن هم بهش ضربه نمیزد و فقط صبر میکرد که ما بزنیم که بازم وقتی ما ضربه رو میزدیم انگار به هوا میزدیم و به صورت غیر مصنوعی زمین میوفت و در آخرش به لطف باگ یازیکن پایش را وقتی به دشمن میزنه پا وارد صورت میشه انگار وارد آب شده. و از همه ضعیف تر این که وقتی تفنگ در دست داشت و هِد شات میگرفت و میزد انگار زدیم به شکم دشمن و نمیمرد (اکثرا) و وقتی هم به ما شلیک میکردن خون از ما میرفت ولی انگار نه انگار، بدون عکس العمل به حرکت ادامه میداد انگار اصلا بهش گلوله نمیزنن و مرد آهنیه. این ایرادات وقتی بیشتر به چشم میاد که میبینیم این تریلر جدید همان تریلر E3 2017 هست و این قدر فرق کرده به نظر باید برای رفع این ایرادات حداقل یه سال بازم وقت لازم داشته باشن و به این زودی ندن.

  من از همه معذرت میخوام برای این انتقاد ها ولی میخوام بدونید من خودم عاشق این بازی هستم و میخوام بازیش کنم پس از من لطفا انتقاد نکنید و لطف کنید برید به تریلر ها نگاه کنید و ایراداتش رو با تریلر E3 2017 مقایسه کنید و ببنید چه قدر فرق کرده

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 45Thumb up 9Thumb down
  • گفت:

   اتفاقا بعضی ایراد هایی که گرفتی درسته
   طناب اینا مسخرس. چاقو تیز باشه میبره و خیلی ایراد حساب نمیشه
   ضربه زدن هم بازی وقتی رو ایزی باشه همینه. ولی چند تای دیگه رو منم تا حدودی موافقم
   و اینشالا روش کار کنند
   ولیییییییییییییییییییییییییییییییییییی
   همه اینا یک طرف
   مهم اینه ما این بازی رو بازی میکنیم حال میکنیم. یک سری هم که بازی ندارن بشینند اون بازیه کاورگیریه رو بازی کنند رو هارد
   نگران مردن هم نباشن چون یارت میاد بهت هلس میده
   اصلا مردن نداریم
   خیلی بازی قشنگیه لامصب
   به جاش ما بازی با باگ بازی میکنیم حتی اگر رزولوشن ۴۸۰پی بدن ولی سرگرم میشیم و حال میکنیم
   والا بازی های پلی ۱ رو برید ببینید بعضی هاش ۲۴۰ پی هستند همه هم حال میکردن
   گیمر واقعی پیکسل شمار و گرافیک پرست نیست.
   Laugh

   40Thumb up 22Thumb down
   • گفت:

    گیمر بازی رو براساس سلیقه شخصی میخره.
    بعضی دوستان بازی رو براساس متا میخرن.
    من بازی رو براساس سلیقه میخرم و بعد دیدن تریلر گیم پلی تصمیم میگیرم بخرم یا نه.
    مثلا بعد دیدن تریلر گیم پلی The Witcher 3 از خریدش منصرف شدم.چرا باید بازی رو که دوست ندارم بخرم؟ چون گوتی شده؟ چون ۹۳ گرفته؟ دلیل خوبی نیست.
    برعکس تو بازیهایی که امسال ریلیز شد من بسیار طرفدار Ghost Recon Wildlands هستم.بازی دقیقا چیزیه که من میخوام بخصوص که خوراک من شوتر و اکشن ماجرایی است.بعید میدونم شما ها Ghost Recon رو خریده باشید چون با سلیقه بقیه همخونی نداره میگن بد هست.حتی اگه بد باشه واسه من خوبه.
    من RPG بازی نمیکنم ولی نمیگم ویچر بده.

    31Thumb up 11Thumb down
    • GAME-S.B گفت:

     RPG عشقه، یعنی من هنوز دارم Fallout 4 بازی میکنم از بس عالیه!
     به هرحال ببین این حرفارو دارم به کی میزنم… Thinking

     11Thumb up 3Thumb down
     • گفت:

      اتفاقا من زمانی که همه جور بازی میخریدم فال اوت ۳ رو بازی کردم و واقعا هم لذت بردم.بعد ها یک دوره چند ماهه افسردگی رو پشت سر گذاشتم و این شد که بعد اون دوره دیدم دیگه نمیتونم از همه بازیا لذت ببرم.به این خاطره که بیشتر سبک ها رو بازی نمیکنم.اتفاقا من فال اوت ۴ رو گرفتم ولی بعد دو روز ازش زده شدم و حذفش کردم.در حالیکه من شش ماه Just Cause 3 بازی کردم سه ماه Watch Dogs 2 بازی کردم.کلا بازیهایی که گیم پلی زیاد و متنوعی داشته باشن واسم سرگرم کننده هستن.

      1Thumb up 2Thumb down
     • Thoriin گفت:

      منم از rpg خوشم نمی یومد ولی این نسل با سه بازی هورایزن و ویچر و دیوز ایکس ( البته دیوز ایکس نسخه هیومن نسل قبل بازی کردم و کاملا لذت بخش بود) کاملا نظرم عوض شد جذب این سبک شدم .

      0Thumb up 0Thumb down
   • Gharibi گفت:

    الان‌ گِرزو مسخره میکردی دیگه؟فقط نسخه اولش رو بازی کردم سال ۲۰۰۷ و اون موقع فوق فوق فوق العاده بود .دلیلشم سیستم تیر اندازی بی همتا و خشونت بی حد و مرز وبسیار لذت بخش بازی بود.لازم نیست واسه بزرگ کردن یه بازی بازی دیگه ای رو کوچیک کنی .

    12Thumb up 2Thumb down
   • vahid9kh گفت:

    گیمر واقعی میشنه گیمشو میزنه نه اینکه ۲۴ ساعته تو سایت درحال شر ور گفتن باشه

    21Thumb up 1Thumb down
  • sahba.sh گفت:

   جانا سخن از زبان ما می گویی…بین این همه غول انحصاری پلی ۴ واقعا تو رده ی آخره ولی بازم طرحش جالبه…که همسرشو از دست داده و دلش واسه عشقش تنگ شده و …

   7Thumb up 6Thumb down
  • Inside.Playdead گفت:

   mohammad rahnema
   حرف شما در مورد ایرادات درسته به علاوه ی کنترل بد موتور سیکلت که انگار داره روی زمین لیز میخوره و حس خوبی رو منتقل نمیکنه ولی خدمتت عرض کنم یه سری از این مشکلات عمدی بوده واسه اینکه طرف که تو e3 داره تریلر رو میره به مشکل بر نخوره و ضایع نشه Wink یه سری دیگه از مشکلات که فرمودین هم که تو بازی های جهان باز پیدا میشه به هر حال و یه سری دیگه از مشکلات هم امیدواریم تا زمان انتشار حل بشه من به شخصه فقط با کنترل موتور سیکلت مشکل داشتم چون قراره زیاد باهاش اینور اونور بریم و خب تو ذوق میزنه ولی خدائیش انقدر نکته ی مثبت داره این بازی که میشه از ایرادات چشم پوشی کرد مثلا اتمسفر بازی بی نظیره یا ماموریت ها خیلی باکیفیته و حس یه بازی خطی رو بهت میده یا بخش مخفی کاری که عالیه…خلاصه قطعا یه بازی عالی میشه ولی اگه میخواد شاهکار بشه باید این مشکلات رو برطرف کنه

   14Thumb up 2Thumb down
   • گفت:

    البته من یک نکته اضافه کنم
    بازی هیتمن هستش ماشالا همه هم طرفدارش هستند
    یارو رو میخواد حفه کنه اصلا دستش گاهی میبینی روی سینه یارو هستش ولی خفه میشه یارو
    و باگ های این چینینی
    ولی بازم ملت میگن قشنگه و بازی خوبیه به نظر منم
    کلا همه بازی ها ممکنه ایراد و باگ داشته باشن
    ولی باید نکات مثبت بازی رو هم نگاه کنیم
    همین اساسین خدای باگه ولی ملت کلی طرفدارش هستند
    و …

    25Thumb up 12Thumb down
   • @Inside.Playdead

    سلام
    من اول میخوام بگم که لیز خوردن موتورسیکلت در تریلر تازه علتش این بود که خود سازنده گفته بود شرایط آب هوایی در رانندگی موتورسیکلت تاثیر خواهد گذاشت. پس نگران رانندگی موتورسیکلت نباشید چون علتش برف یا بارون هست ولی در هوای معمولی میتونید راحت رانندگی کنید(اگه به تریلر E3 2017 نگاه کنید که هوای معمولی و متعادل داره می بینید که چه قدر طبیعی هست).

    در مورد حرف دوم شما ” یه سری از این مشکلات عمدی بوده واسه اینکه طرف که تو e3 داره تریلر رو میره به مشکل بر نخوره و ضایع نشه” باید بگم که این مشکلاتی که من گفتم اصلا در E3 2017 نبود این مشکلات مربوط به تریلر انتشار یافته ی بعد از ۲۰۱۷ E3 بود که در همان محیط و همان مراحل فقط با آب هوای متفاوت بود. طوری که اصلا انگار همان بازی نبود که ما دیده بودیم.

    بازم از همه معذرت میخوام در مورد این انتقادام چون من خودم این بازی رو دوست دارم و میخوام حتما موفق بشه

    1Thumb up 0Thumb down
 4. گفت:

  عاشق بازی های آخر زمانی ام
  این بازی پتانسیلش رو داره که به یکی از بهترین بازی های ps4 تبدیل بشه
  هم TLOU هم Days Gone … عجب سالی بشه ۲۰۱۸ برای سونی فنا

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 35Thumb up 5Thumb down
  • God of War
   و
   Death Stranding
   میاد
   تلو میره برای ۲۰۱۹ احتمال زیاد
   (اصلا وقتی یه نگاه به لیست انحصاری های غول و خفن سونی توی دو سال بعد می اندازم مو به تنم سیخ میشه ، هر کدومشون دلیلی هستند برای خرید یک کنسول جدید ، اونوقت همشون انحصاری فقط یک کنسول هستند ، سلطان کبیر PS4)

   12Thumb up 8Thumb down
 5. poor gamer گفت:

  یه حسی بهم میگه این شخصیت اصلی از نوادگان جانی توی گروهه د لاسته(the lost) توی gta iv یه

  7Thumb up 5Thumb down
 6. the witch lord گفت:

  مثل فیلم world war z هست.

  از نظر خودم پتانسیل بالایی برای موفق شدن داره.

  10Thumb up 1Thumb down
 7. milad.ps4.sony گفت:

  یکی از بازی هایی که تو اولین نمایشش میلیون ها طرفدار جمع کرد و تبدیل شد به last of us دیگه مطمعنا این بازی هم به حدی موفق میشه که اونایی ps4 ندارن بخاطرش بخرن چون این بازی انحصاری ps4 این یکی رو انشالا همه بتونن تجربه کنن

  9Thumb up 4Thumb down
  • گفت:

   انتخاب بازی سلیقه ای هست چه بسا خیلی ها اصلا زامبی محور بازی نمیکنن.مثل من. Wink

   10Thumb up 12Thumb down
   • گفت:

    من خودم
    بعد از دیدن لست ۲ معنی کلمه هایپ رو فهمیدم و به خودم گفتم باید پلی ۴ بخرم
    وقتی تریلر دیز گان و اسپایدر من رو هم دیدم سگی حال کردم
    بعد میتونستم صبر کنم این بازی ها بیاد بعد کنسول بخریم
    ولی زودتر خریدم که کلی انحصاری شاهکار سونی رو تحربه کنم و خدارو شکر از خریدم راضیم
    در مورد سلیقه درست میگی
    ولی ماشالا سونی تو همه سبک ها بازی داره و مخاطب رو جذب خواهد کرد
    بعد شما فقط عاشق یک سبک که نیستی هیچ وقت

    24Thumb up 10Thumb down
    • گفت:

     اتفاقا من فقط عاشق دو سبک هستم.شوتر و اکشن ماجرایی. استثنا هم وجود داره.
     pes تو ورزشی
     تمدن تو استراتژی
     نید فور اسپید تو ریسینگ.
     تو تمام کنسول ها هم فقط یک بازی چشم منو گرفت اونم سری انچارتد بود.ربطی به متا هم نداره.اکشن ماجرایی هست و طرفدارش بود.ولی خب قطعا بخاطر یک بازی نمیشه یک کنسول خرید.
     در ضمن ریسینگ ارکید نداره.بعضی سبک ها هم هست که فقط رو PC پشتیبانی میشه.
     بازیهای پلی استیشن بیشترشون JRPG هستن.

     7Thumb up 2Thumb down
    • گفت:

     البته یادم رفت بگم ریسینگ ارکید نداره.استراتژی هم نداره.بحر حال PC تنها پلتفرمه که همه سبک ها رو پشتیبانی میکنه.

     11Thumb up 6Thumb down
 8. Dante_Devil گفت:

  با روح و روان ادم بازی میکنه In Love In Love
  با موتور بزنی تو دل زامبیا Grin In Love

  11Thumb up 3Thumb down
 9. گفت:

  خیلی ممنون آقای غزالی
  این بازی میترکونه
  اونایی که گیمر قدیمی هستن بازی سوفان فیلتر رو میدونند چقدر عالی بود
  مخصوصا ۲نفرش خیلی حال میداد
  خیلی بهش امید دارم و از گیم پلی بازی خیلی خوشم اومده Heart
  داستانش هم که آخر الزمانی و عاشق این زمان ها Heart
  گرافیکش هم که ماشالا پر از جزئیات و بالا ( بر خلاف بعضی بازی ها میدونید خودتون ROTFL )
  نمره ای هم که براش پیش بینی میکنم بالای ۸۵ تا ۹۰ باید باشه
  ما این بازی رو همون فول اچ دی ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ میزنیم
  بعضی ها هم با ۹۰۰پی و یا ۴کی غیر واقعی بشینند مولتی بزنند
  به جاش نسل بعد اینشالا بزرگتر شدن تعصب رو کنار بزارن و با توجه به سابقه کنسولشون در نسل های قدیم ( به غیر نسل ۷ ) و نسل فعلی بفهمن که باید طرف چه شرکتی برند
  سلطان صنعت گیم
  سونی کبیر Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart Heart

  14Thumb up 20Thumb down
  • گفت:

   خب کسی که از این بازی خوشش نمیاد چرا باید بخره؟

   9Thumb up 8Thumb down
   • گفت:

    کسی که از این خوشش نمیاد میره بازی های سبک های دیگه سونی رو میخره
    مثلا ریسنیگ گرن توریسمو و بازی های ریسینگ دیگه که مولتی پلتفرم هستش
    سبک ادونچر آنچارتد و تام رایدر ها
    سبک آر پی جی هرایزن نیوح بلاد بورن پرسونا و….
    سبک شوتر کیلزون اردر و استرافه و لا برسکر و پلنت ساید ۲
    سبک سخت و هاردکور مثل دارک سولز بخواد باز نیوح بلاد بورن هستش
    سبک هند اند اسلش بخواد هیل بلید گاد آف وار
    سبک ایندی بخواد؟ undertale و کلی بازی دیگه
    سبک بچه گونه بخواد؟ لیتل پلانت و ریچت کلانک و کراش ۳ ( که آسون تره )
    سبک پلتفرم بخواد کراش هستش. ریچت کلانک هم هستش باز
    خلاصه هر سبکی بخواد بازی داره این کنسول
    بر خلاف بعضی ها

    9Thumb up 12Thumb down
  • ARMANWILSON گفت:

   https://gamefa.com/408829/xbox-one-wont-gain-market-share-due-to-halo-or-gears-of-war/
   برو زیر این پست جواب حرف مفتی رو که بهم زدی ببین
   در ضمن سعی هم کن زیاد ادعات نشه
   من خودم کسایی مثه تو رو درس میدم هیچی نمیگم

   12Thumb up 9Thumb down
  • بس کن دیگه مردک
   خجالت نمیکشی تو.به تو چه که مردم رو چی بازی میکنن.صبح تا شب اینجا ول میچرخی و نظراته چرت و پرت میزاری و یه تنه به شعوره ۳۰ میلیون ایکس باکسی توهین میکنی.این بحثه رزولوشن رو سونی از اوله نسل شروع کرد.هیچ وقت هم یادم نمیره سونی فنا چجوری اکس باکسیارو سره ۱۸۰ پیکسل مسخره میکردن.
   حالا که تفاوت ها اینقدر زیاد تر شده بازم مسخره میکنن.بس کن دیگه صبح تا شب تو هر پستی میرم اومدی ده خط نظره چرت و پرت نوشتیو رفتی.اونی که اکس باکس خریده از اکس باکس خوشش میاد اخه تو چیکاره ای که میای مسخرش میکنی.
   @beyond 2 soul
   از سونی فن های با منطقه عزیز هم عذر میخوام تو پستشون این نظر رو گذاشتم

   23Thumb up 9Thumb down
   • گفت:

    داداش
    تو خوبی
    ایجا پست سونی هستش تو اومدی داری شر و ور میگی الان.
    کدوم تفاوت دقیقا؟ فعلا که تو اجرای ۴کی بازی ها مونده و هی میندازید تقصیر شرکت های بیچاره
    همینه که هست
    سونی فن های با منطق؟ تو منطق داشتی اون همه دلیل و آمار و منبع که گذاشتم رو میخوندی و کنسولت رو تا حالا عوض کرده بودی
    به جای چرت و پرت گفتن

    8Thumb up 26Thumb down
 10. گفت:

  یک بازی خوب برای طرفداران بازی های زامبی محور.

  17Thumb up 9Thumb down
 11. sarfaraz گفت:

  زمستان بازی با دیگر فصولش اصلا برابر نیست هنوز ایرادات فاحشی داره و باید خیلی وقت بزارن روش

  3Thumb up 5Thumb down
 12. اگر کمی در گیمپلیش تجدید نظر بشه بازیه جالبی خواهد شد Yes

  2Thumb up 9Thumb down
 13. LastKings گفت:

  کاش کمی از داستان اصلی بازی رونمایی میشد

  4Thumb up 2Thumb down
 14. Su35.Flanker گفت:

  گرافیت سطح بالا, داستان جذاب, اتمسفر آخرالزمانی و چاشنی جهان باز و استفاده از وسایل نقلیه چه شود.البته امیدوارم وسایل نقلیه تنها به موتور سیکلت ختم نشه و ما شاهد اپشن های بیشتر باشیم.

  8Thumb up 5Thumb down
 15. بازی فوق العاده ای هست این سونی ترکونده با انحصاریاش

  4Thumb up 2Thumb down
 16. ehsan. d10s گفت:

  شاهکار خالصه شاهکار In Love بازیهای این سبک نه گرافیک درست و حسابی دارن نه داستان خوبی(dead rising و state of decay)ولی این هم گرافیک فوق العاده ای داره هم داستانش شخصی و بسیار قابل قبوله هم تنوع گیمپلی اش بی نظیره و همه چیزش بی نقصه.مطمئنا میتونه به بهترین بازی زامبی محور اپن ورد تاریخ تبدیل بشه.ممنون بابت مقاله

  5Thumb up 2Thumb down
 17. GAME-S.B گفت:

  وای خدا، یه محیط جهان باز آخرالزمانی زامبی محور با تغییر بین شب و روز؟ آخرین باری که همچین جزئیاتی رو توی یه بازی دیدم، dying light بود که یکی از بهترین بازی های زامبی محورم شد. از موتور کاراکتر اصلی هم خوشم میاد، دلم میخواد تا نیم ساعت باهاش برم اینور و اونور! (خدا رو چه دیدیم، شاید یه تروفی واسه این کار وجود داشتا باشه Grin )

  5Thumb up 0Thumb down
 18. masood 92 گفت:

  عاشق سبک survival horror هستم و این بازی هم جالبه البته من بجای این زامبی های سریع ترجیح میدم مثل RE آروم بیان و یه تیر حواله مخشون کنم! Grin
  جدای شوخی این بازی به نظر عالی میاد و گیم پلی جالبی هم داره و حیف نمیتونم تجربش کنم، امیدوارم تجربه خوبی واسه طرفداراش باشه

  3Thumb up 0Thumb down
 19. Mohammad17fl گفت:

  استودیو بند باید وقت بیشتری روی days gone بذاره و برای انتشار عجله نکنه.
  فصل زمستان هنوز به طور کامل بهینه نشده و در سطح فصل های دیگر هنوز نیست.
  یک سری باگ های کوچیک هم داره days gone که حتما در ادامه رفع میشه
  به امید موفقیت days gone ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL

  1Thumb up 6Thumb down
 20. HeadshotBoy گفت:

  روز های رفته ، دیگر باز نخواهند گشت… Yes
  به شدت منتظرشم In Love Heart

  6Thumb up 1Thumb down
 21. Ele گفت:

  بسیار عالی .تشکر بابت مقاله واقعا لذت بردم Yes

  2Thumb up 0Thumb down
 22. Kh-88-k1ng گفت:

  شماهارو نمیدونم ولی من انگار حس میکنم هورایزن رو با تلو ترکیب کردن
  عاششششقشم صب ندارم تجربش کنم این یکی دو ساله چه شود
  دیز گان
  تلو٢
  گاد۴
  دترویت
  اثر استاد کوجیما(دث استرندینگ)
  پ.ن: اونایی که میگن فلان بازی غول داره پس بده..چرا شما فلان کنسولو داری(یا چیزایه مشابه)..فلانی استاد نیس نباید بهش بگی استاد و…
  باید بهشون بگم که ایا میدانستید این حرفایه شما به یه وره ماهم نیست؟؟؟؟؟

  (اون بدبختیم که هردفه با یه ایدی میاد میگه من با ۴کی میزنم.. شصت فریم.. دارم
  اگه شماها ابنجوری نیستید فلانید.. این یکی رو هیچی بهش نگید این یکی رو خدا زده حالا فعلا رفته ولی باز بر میگرده)

  4Thumb up 5Thumb down
 23. behnam-pc.gamer گفت:

  چرا ما پیسی گیمر ها انقدر بدبختیم Cry
  من بدبخت فقط میتونم تریلرهای این بازی ببینم حسرت اینکه ps4ندارم بخورم Big Frown

  6Thumb up 5Thumb down
 24. soheilDRAGON گفت:

  اسپم:اقا اگه کسی بلادبورن یا دارک ۳ رو انلاین میزنه ایدیشو بده پلی کنیم با هم
  رفع اسپم: بازی خوبیه من که حال کردم باهاش البته بیشتر منتظر اویل ویدین۲ ام

  1Thumb up 2Thumb down
 25. glorious kratos گفت:

  این بازی به نظر من بازی عالی خواهد شد
  بعضی از دوستان هستن که میگن نباید کنسول رقیبو مثل ایکس باکس یا پی سی رو بکوبونیم و کاملا هم حق دارن ولی بعضیا هستن که میگن چرا انقد از انحصاری های سونی تعریف میکنید , خب بایدم تعریف کرد , انصافا کنسولی که داره به صنعت بازی سازی رونق میده و توجه خیلی زیادی به گیمراش داره , بایدم مورد تقدیر قرار بگیره , این کنسول , کنسولیه که به دنیای گیم جون میده , شما فک کنید اگه این کنسول نبود , به غیر از چن تا بازی خوب که البته جدیدا فقط داره نسخه های تکراری ازشون میاد , چه بازیایی داشتیم ؟
  پس هر چقدر میتونید از این کنسول و انحصاریاش تعریف کنید

  4Thumb up 0Thumb down
 26. arash2fany گفت:

  این بازی قطعا یک انحصاری به یاد ماندنی و یک شاهکار در سبک خودش می شود که در آن شکی نیست
  مبارک سونی فن های عزیز باشه Wink

  2Thumb up 0Thumb down
 27. Blackwolf0074 گفت:

  ایا last of us دیگری در راه است Cool Cool

  1Thumb up 0Thumb down
 28. wanton گفت:

  بازی دیگر برای قوطی کبیر خخخخ ماهم یه ۱۵ سال داریم wow بازی میکنیم چشمون بازیا دیگرو نمیگیره
  بشینید بازی خطی بازی کنید تا جونتون در بیاد بهترین بازی تاریخ نسل بشر رو فقط روی قوطی کبیر بازی کنیدد وای دلمممم

  0Thumb up 6Thumb down
 29. Taylor89 گفت:

  این بازی لذتی داره بزای کشتن زامبی،

  اسپم: ببخشید بچه ها اینجا میپرسم ولی من پلی پرو گرفتم با جی تی ای ۵ ولی گرافیک بازی یکم مشکل داره اخه بافتا و لبه ها اصلا درخور نصل هشت نیستش تازه همه اپدیتهارو هم نصب کردم و دارم ۱۰۸۰ میزنم
  می خوام بدونم تنظیماتی چیزی داره ما خبر نداریم؟

  1Thumb up 0Thumb down
 30. mamad007000 گفت:

  اقا منم پی اس ۴ دارم اما نمیام مثه یه عده بچه دوازده سیزده ساله که از دار دنیا باباشون براشون یه پی اس ۴ ۱ تومنی خریده که اونم ۹ ماه اجازه بازی ندارن و ریختن تو گیمفا از کنسولشون تعریف و تمجید میکنن که کنسولشون قوی ترین و بهترین کنسول دنیاس نظر بدم بلاخره باید قبول کنن ایکس باکس وان ایکس قدرتش از معمولیو پرو بیشتره(منظورم تو بهتر اجرا کردن بازی های ۴k) بنده خودمم پی اس ۴ دارم حالا فکر نکنین من مایک فنم نه من اصن تعصبی نیستم نه رو مایک نه رو سونی فقط طرف حقو میگیرم مشکل گیمفا اینه که اکثر کاربراش زیر سن قانونین و مغز یه نظر دادن منطقیم ندارن

  0Thumb up 0Thumb down
 31. asrert گفت:

  فکرشو بکن برای بازی ها هم باید تا بلوری صبر میکردی چی میشد خخخخخخخخ Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh

  0Thumb up 0Thumb down
 32. jasontodd گفت:

  مناظر فوق العاده زیبا بارون بسیار لذت بخش گرافیک عالی چیزای عجیب و غریب این بازی میتونه یک شاهکار باشه من به شخصه از بازی ها و فیلم های با محوریت اخرالزمان ارتباط زیادی برقرار نمیکنم ولی این بازی تمام چیزهایی که من از یک گیم پلی خفن میخوام رو داره حتما تجربش میکنم روز هایی که دیگر باز نخواهند گشت… پس این گیم پلی خفنو تجربه کن Chic

  0Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت