#4: دنیا از نگاهی دیگر | نقد و بررسی بازی The Testament of Sherlock holmes

۱۸ مهر ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۷

در گذشته بازی های کاراگاهی از محبوبیت شدیدی برخوردار بودند ولی رفته رفته رنگ آن ها کم رنگ تر شده و جای خود را به رنگ های پایدار اکشن ، ماجراجویی و ترسناک و… داده اند. بازی The Testament of Sherlock holmes برای زنده کردن یاد این سبک مانند LA.Noir ساخته شد ولی نتوانست مانند LA.Noir عالی عمل کند چون راک استار بسیار قدرمتند تر از شرکت  Frogwares  است به عبارت دیگر بی سروصدا آمد و بی سروصدا رفت! در نقد وبرسی سعی شده است ویژگی های خوب و بد این بازی را بنویسیم پس همراه ما باشیدداستان:
در ابتدا بازی گروهی از کودکان ( ماجراجو!) به شیروانی خانه خود می آیند و مشغول بازی کردن هستند، بعد از اتفاقی یکی از کودکان کتاب عجیبی پیدا می کند بزرگترین فرد  ( 12 ساله)آن جمع کتاب را گرفته و شروع به خواندن آن می کند. در همین ما به زمان های گذشته (لندن سال 1946) می رویم و متوجه میشویم که این کتاب نوشته ای از دستیار شرلوک ، دکتر واتسون است. دکتر واتسون پس از هر معما داستان و جریان ماموریت را نوشته و این کتاب دست به دست رفته است و به این خانواده رسیده است. داستان اصلی بازی روایتی از ماموریت های شرلوک و دکتر واتسون است که هر کدام جالب تر و چالش برانگیز تر از دیگری است. روایت پردازی داستان بسیار جالب است و پستی ها و فرورتگی های زیادی دارد.


گرافیک:
گرافیک یکی از اصلی ترین عامل های شکست خوردن این بازی است ، گرافیک محیط خوب است و طراحی محیط ها یا رنگب بندی ها بسیار شاد و متناسب کار شده است ولی گرافیک کلی بسیارجای کار دارد! طراحی لباس کرکتر ها، چهره ای آن ها ، وسایل محیط و… زیاد خوب کار نشده است و اکثر اوقات افت فریم ها باعث تلخی اوقات می شود! ولی نباید از گرافیک شاد بازی غافل شد چون تاحدی جای نقص ها را پر می کند.


گیم پلی:
بازی دارای گیم پلی بسیار زیبا و جذابی است و همین گیم پلی جای بیشتر نقص های بازی را پر می کند! گیم پلی بازی بسیار پیچیده و مرموز است و فقط برای حل معمای یک قتل باید ساعت های وقت صرف شود! برای مثال ابتدا باید جسد فرد را برسی کرد و مثلا اگر بر روی پای او جای نخی باشد شرلوک می فهمد که او را کشیده اند و مسائلی مانند این ها که گیمر را متحیر می کند! پس از بازرسی بیشتر وسایل محیط به قسمت اصلی کار می رسید که باید از معما ها نتیجه گیری کنید! نتیجه گیری به مهارت بسیار زیاد زبان انگلیسی و هوش وشبیه پردازی خوبی نیاز دارد پس از نتیجه گیری به ادامه ماموریت می پردازید. گاهی اوقات شرلوک برای برسی تعدادی از سرنخ ها را به خانه ی خود آورده و باید با اسید ، آب ، تیغه و… آن ها را برسی کنید! پس از این همه کار شما فقط یک مرحله را انجام می دهید ! گیم پلی بازی تقریبا طولانی است!


صداگذاری:
صداگذاری محیط خوب است و هم چنین موسیقی مرموز در صحنه های کاراگاهی زیبایی را دوچندان می کند ولی تعداد زیادی موسیقی در بازی وجود ندارد و پس از چند خسته کننده می شود. هم چنین صداگذاری لب کرکتر ها با صدا آن ها نیز هماهنگ نیست.


نتیجه گیری:
شرکت Frog wares  برای یک تجریه اولیه خوب عمل کرده و می تواند آینده ی بزرگی پیش رو داشته باشد. شما نیز اگر طرفدار سبک کاراگاهی هستید این بازی زیبا را از دست ندهید!

خلاصه گیم پلی:

گیم پلی بازی فوق العاده است!

خلاصه گرافیک:

بازی از  گرافیک خوبی پشتیبانی نمی کند.

خلاصه صداگذاری:

صداگذری در حد قابل قبول است .

نتیجه کل:

ارزش بازی کردن را دارد!

ارزش ها:

گرافیک:

6/10

گیم پلی:

10/10

صداگذاری:

7/10

نمره کل:

7.5/10

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید