سریع‌ترین حافظه‌ دنیا توليد شد

۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۴۸

کینگ مکس سریع‌ترین حافظه‌های دنیا را تولید کرد.شرکت کینگ مکس چندی پیش حافظه‌های جدیدی تحت عنوان نانو را تولید کرد که در طراحی آنها از سینک خنک کننده استفاده نشده بود.

ویژگی اصلی این حافظه‌های قدرتمند ابعاد کوچک و دمای کاری پایین آنها بود و از این نظر مورد توجه بسیاری از گیمرها و اورکلاکرهای حرفه‌ای قرار گرفت.

در اولین قدم مدل‌های ۱۶۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۲۰۰ مگاهرتز این حافظه‌ها وارد بازار شد. اخیرا نیز با تولد حافظه‌های ۲۴۰۰ مگاهرتزی، این شرکت گستره این سری از حافظه‌های خود را افزایش داده و حافظه نانو ۲۴۰۰ مگاهرتز را تولید و روانه بازار کرد.

گفتنی است این حافظه‌های DDR۳ در حال حاضر تنها حافظه‌های ۲۴۰۰ مگاهرتز موجود در دنیا هستند که از سینک خنک کننده در طراحی آنها استفاده نشده است.

نکته قابل توجه اینجاست که به واسطه این طراحی منحصر به فرد، بازده دفع حرارت این حافظه‌ها ۱۰ درصد نسبت به نسل گذشته افزایش پیدا کرده است.

ولتاژ کاری این حافظه ۱.۶۵ ولت است و در عین حال پهنای باند ۱۹.۲ گیگابایت در ثانیه برای انتقال اطلاعات دارد که سرعت فوق‌العاده بالایی به شمار می‌رود.

یادآور می‌شود رم‌های نانو کینگ مکس در گنجایش ۲ گیگابایتی و در بسته‌های دوتایی تولید شده‌اند که می‌توان گفت از نظر کارایی به قیمت ،گزینه‌ای مناسب برای کاربران حرفه‌ای به شمار می‌روند.

منبع : ايتنا

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید