مایکروسافت بیش‌ترین توجه رسانه‌های خبری را در E3 امسال به خود اختصاص داده است

31 خرداد 1396 - 15:28

چندی پیش براساس آماری که واحد پردازش اطلاعات اجتماعی، Synthesio، منتشر کرد خبر رسید که شرکت مایکروسافت و EA هرکدام در دو بخش از این رتبه‌بندی به عنوان برندگان E3 بودند. مایکروسافت با رونمایی از کنسول ایکس باکس وان ایکس سرو صدای زیادی در رسانه‌های اجتماعی ایجاد کرد و شرکت EA نیز با داشتن بیش‌ترین امتیاز SRS( امتیاز محبوبیت عمومی) نسبت به سایر رغبا در رتبه‌ی اول این بخش قرار گرفت. می‌توانید این آمار را در اینجا مشاهده کنید.

حال نوبت شرکت ICO است که ارزیابی توجه‌ رسانه‌ای و سایت‌های خبری به هر شرکت را منتشر کند. ICO این ارزیابی را از سال ۲۰۱۴ انجام می‌دهد و به گفته‌ی آن‌ها این اولین سالی است که سونی این عنوان را برنده نشده است. ارزیابی امسال آن‌ها از E3 2017 نشان می‌دهد که امسال مایکروسافت بیش‌ترین پوشش خبری را نسبت به رقبا در رسانه‌های خبری داشته است. هم‌چنین شرکت نینتندو بهترین عملکرد خود را از سال ۲۰۱۴ به بعد نشان داد که آمار توجه رسانه‌ای و تعداد مقالات منتشر شده درباره‌ی نینتندو در رسانه‌های خبری را دوبرابر کرد.

نمودار پوشش خبری و تعداد مقالات منتشر شده درباره‌ی سه شرکت مایکروسافت، نینتندو و سونی( از چپ به راست به ترتیب نمودار سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ هر شرکت در E3 است) :

 رئیس ICO آقای Thomas Bideaux بیان کرد که بین شرکت‌های سوم شخص، شرکت Ubisoft با رونمایی‌هایی که امسال انجام داد، به خصوص بازی Beyond Good and Evil 2 و AC Origins، حضور این شرکت‌ را در رسانه‌های اجتماعی و خبری به مقدار چشم گیری افزایش داده است. حال نوبت به شرکت EA می‌رسد که  آقای  Bideaux عملکرد آن‌ها را به خصوص با بازی Star Wars Battlefront 2  ناامیدکننده خواند و اظهار کرد که بازخورد‌های مثبتی که در رسانه‌های اجتماعی و یوتیوب از آن‌ها شد  احتمالا حاصل روش نسبتا موفق همیشگی این شرکت است که امسال به مانند سال‌های قبل کارساز نشده است. بهترین بازی کنفرانس EA  از لحاظ پوشش خبری  Anthem استودیو بایوور است.

به طور کلی در بازی‌های نشان داده شده در کنفرانس‌های همه‌ی شرکت‌ها نسخه‌ی جدید فرانچایز محبوب Assassin`s Creed بیش‌ترین توجه رسانه‌ای را در سراسر دنیا به خود اختصاص داد. Bideaux اشاره کرد که این پوشش خبری مجموع مقالات منتشر شده درمورد تریلری است که از AC Origins در کنفرانس مایکروسافت و یوبی‌سافت پخش شد. در ادامه‌ تا رتبه‌ی پنجم بازی‌های Anthem, Star Wars Battlefront 2, Skyrim و Destiny 2 قرار دارند. در جایگاه چهارم که بازی محبوب Skyrim حضور دارد باید این نکته را یاد‌آور شد که پوشش خبری محاسبه شده برای این عنوان مجموعی از تمام مقاله‌ها درمورد بازی‌هایی است که اسم Skyrim بر خود داشتند. مانند نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی اصلی، Skyrim VR, بسته‌ی الحاقی The Elder Scrolls Online و The Elder Scrolls Legend. در این نمودار که ۱۵ بازی برتر از لحاظ پوشش خبری را نشان می‌دهد تنها God of War  از سونی در رتبه‌ی یازدهم  و Forza Motorsport 7  از مایکروسافت در رتبه‌ی سیزدهم قرار دارند.

در زیر می‌توانید تصویری از این نمودار را مشاهده کنید:

نکته‌ی دیگری که به چشم می‌‌خورد کاهش توجه‌ رسانه‌ها به پلی استیشن وی آر در E3 2017 می‌باشد. تعداد مقالات منتشر‌شده در مورد آن تقریبا به نصف تعداد مقالات E3 2016 رسیده است.

نمودار زیر نشان‌ دهنده‌ی تعداد مقالات منتشر شده و پوشش خبری از سه پلتفرم واقعیت مجازی را در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نشان می‌دهد:

هم‌چنین شرکت ICO نموداری دقیق از توجه رسانه‌ای به پلتفرم‌ها و تعداد مقالات منتشر شده از آن‌ها را منتشر کرد. نکته‌ی جالب بالاتر بودن رتبه‌ی کنسول نینتندو سوییچ نسبت به ایکس باکس وان ایکس است. ایکس باکس وان نیز رتبه‌ی اول را به خود اختصاص داده است.

در زیر می‌توانید نمودار پوشش خبری از هریک از پلتفرم‌ها را مشاهده کنید:

نموداری دیگر منتشر شده است که مقدار توجه رسانه‌ای به سه بازی برتر از شرکت‌های EA، یوبی سافت و بتسدا را نشان می‌دهد. همانطور که قبلا اشاره شد بازی AC Origins در رتبه‌ی اول قرار دارد.

در زیر می‌توانید تصویری از نمودار مقایسه توجه رسانه‌ای بین سه شرکت بازی ساز سوم شخص E3 2017 و عملکرد یوبی‌سافت از دید رسانه‌های خبری از سال ۲۰۱۴ به بعد را مشاهده کنید:

 جمع بندی نکات مهم:

شرکت مایکروسافت با رونمایی از کنسول جدید خود در صدر توجه رسانه‌ای قرار گرفت و توانست بعد از ۳ سال این عنوان را از دست شرکت سونی بگیرد. در بین بازی‌ها نسخه‌ی جدید فرانچایز Assassin`s Creed یعنی AC Origins بود که علاوه بر داشتن بیش‌ترین پوشش خبری بین بازی‌های E3 2017 بازخورد عملکرد کل کنفرانس یوبی‌سافت را در دید رسانه‌ها افزایش چشم گیری بخشید.

مطالب مرتبطنظرات

دیدگاهتان را بنویسید