بازی Dragon Ball FighterZ در صورت استقبال، برای نینتندو سوییچ نیز منتشر می‌شود

30 خرداد 1396 - 03:58

یکی از غافلگیری های دوست داشتنی و جالب امسال در E3 2017، معرفی عنوان Dragon Ball FighterZ در کنفرانس شرکت مایکروسافت بود. با توجه به این که دو بازی Dragon Ball FighterZ و Code Vein در این کنفرانس به نمایش درآمد، به نظر می‌رسد که مذاکره های فیل اسپنسر با ناشر ها و شرکت های ژاپنی (مخصوصا باندای نامکو) تا حدودی جواب داده است.

Dragon Ball FighterZ یک عنوان مبارزه ای است و همان طور که می‌دانید، بر اساس انیمه مشهور و محبوب این سری ساخته شده است. این عنوان هم اکنون برای عرضه برروی پلتفرم های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه های شخصی تایید شده اما فعلا خبری از نسخه نینتندو سوییچ بازی نیست و کاربران این کنسول ترکیبی، یکی از عناوین سرگرم کننده و مناسب سال ۲۰۱۸ را از دست می‌دهند. اما شاید امیدی نیز وجود داشته باشد؛ شرکت باندای نامکو به تازگی اعلام کرده که در ها را برای پورت بازی Dragon Ball FighterZ برروی کنسول نینتندو سوییچ باز می‌گذارد.

این خبر توسط یک بلاگ گیم معتبر فرانسوی منتشر شده و طبق مصاحبه ای که این بلاگ با تهیه کننده بازی، آقای توموکو هیروکی (Tomoko Hiroki) صورت داده، ایشان تایید کردند که قدرت سخت افزاری سوییچ، هیچ ربطی به عدم عرضه بازی Dragon Ball FighterZ روی آن ندارد (با این که هیچ دلیل مشخص دیگری ذکر نشد). هیروکی می‌گوید که هیچ مشکلی در پورت بازی Dragon Ball FighterZ برروی این کنسول ترکیبی وجود ندارد.

با توجه به گفته های آقای هیروکی کاملا مشخص می‌شود که اگر کاربران کنسول نینتندو سوییچ از عرضه بازی برروی کنسول خود استقبال کنند و آن را از باندای نامکو بخواهند، قطعا می‌توانند بازی را به راحتی تجربه کرده و لذت ببرند. کیفیت ساخت بازی Dragon Ball FighterZ در هنگام نمایش گیم‌پلی آن در کنفرانس مایکروسافت بسیار بالا به نظر می‌رسید و بازی‌بازان از همین موضوع نیز غافلگیر شدند. البته وقتی می‌بینیم که باندای نامکو به عنوان تهیه کننده و تیم ساخت بازی Guilty Gear، یعنی Arc System Works به عنوان سازنده در پشت نام بازی ایستاده اند، نباید انتظار کمتر از این را نیز داشت. طرفداران دنیای Dragon Ball آن قدر در شرق و غرب زیاد هستند که کسی نگران استقبال از آن برروی کنسول ایکس‌باکس وان باشد.

برای کسانی که با بازی آشنایی ندارند باید بگویم که Dragon Ball FighterZ یک مبارزه ای ۲٫۵ بعدی است که به صورت نبرد های ۳ در برابر ۳ بازی می‌شود و قهرمان ها و شرور های نام آشنای دنیای Dragon Ball نیز در آن به عنوان مبارز حضور خواهند داشت. با وجود مبارزات ۳ در برابر ۳، بازی‌بازان این امکان را خواهند داشت تا در یک آن، بیش از یک شخصیت را قوی کنند و همچنین عمق بیشتری به گیم‌پلی داده می‌شود.

بازی Dragon Ball FighterZ با استفاده از موتور آنریل ساخته شده و شامل چند ضرب های محیطی، استیج های تخریب پذیر و صحنه های مشهور انیمه می‌شود. همه این ها با رزولوشن ۱۰۸۰p و نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه اجرا خواهد شد. Dragon Ball FighterZ در سال ۲۰۱۸ برای پلتفرم های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد و احتمال پورت شدن آن برروی کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ زیاد است.

مطالب مرتبطنظرات

دیدگاهتان را بنویسید