E3 2017 | عنوان A Way Out دارای بخش Matchmaking نخواهد بود

۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷

استودیوی Hazelight تائید کرد که در بازی هیچ نوع اتصال تصادفی‌ آنلاینی وجود نخواهد داشت.

روز گذشته و درجریان کنفرانس E3، الکترونیک‌آرتز عنوانی دونفره (محلی یا آنلاین) از کارگردان بازی Brother: A Tale of Two Sons آقای Josef Fares که هم‌اکنون در استودیوی Hazelight مشغول است، تحت نام A Way Out رونمایی کرد. این بازی درمورد فرار از زندان و تعقیب و گریزهای پلیسی است که قرار است اوایل سال ۲۰۱۸ برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر شود (لازم بذکر است برنامه تازه الکترونیک‌آرتز شامل جذب و نشر بازی‌های مستقل باکیفیت است).

همانطور که طی خبرهای پیشین ارائه شد، شروع بازی در زندان و با دو زندانی مختلف بنام‌های لئو و وینسنت آغاز خواهد شد، و این دو در ابتدا یکدیگر را نمی‌‍شناسند. با پیشروی در داستان، شخصیت‌ها باید رابطه‌ای برپایه اعتماد ایجاد کنند تا بتوانند از زندان فرار کنند و وارد دنیایی پر از تعقیب و گریز، مخفی‌کاری (عبور از گذرگاه‌های مخفی)، نبردهای فیزیکی (تن به تن)، تیراندازی و … شوند. اما امروز جزئیات جدیدی درمورد بخش co-op بازی و تاثیر انتخاب دیالوگ‌ها ارائه شده‌اند.

براساس آنچه که گفته شده، A Way Out عنوانی co-op است، که هم بصورت محلی و هم بصورت آنلاین (با یک دوست) قابل تجربه می‌باشد. با این حال، برای بازیکنانی که دوستی ندارند و امیدوار هستند که بواسطه اتصال تصادفی اقدام به تجربه بازی کنند باید عرض کنیم که آقای Fares در این مورد بیان کردند که: “هیچگونه اتصال تصادفی آنلاینی در بازی وجود نخواهد داشت”.

درمصاحبه با وب‌سایت Eurogamer آقای Fares تائید کردند که بخش Matchmaking آنلاینی قرار نیست به بازی اضافه شود:

شاید بد بنظر برسد، اما بازی به نحوی طراحی شده که بصورت co-op قابل تجربه باشد. A Way Out این چنین است.

این اتفاق یک حرکت جسورانه از سوی Fares و تیمش خواهد بود – و البته قابل احترام – اما قطعا بدلیل وجود چنین قابلیتی افراد بسیاری از خرید بازی صرف نظر خواهند کرد. همچنین عنوان A Way Out شامل انتخاب دیالوگ‌هایی برای هردو بازیکن می‌شود، و تنها راه برای پیشروی بازی این است که دو بازیکن برروی یک چیز اتفاق نظر داشته باشند. بنابر گفته آقای Fares این قابلیت چیزی است که موجب ایجاد جرقه‌‌ای در مکالمات کسانی می‌شود که درحال انجام بازی هستند.

عنوان A Way Out هم‌اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان درحال توسعه است، و فعلا قیمت مشخصی ندارد. دیگر اخبار مرتبط با این بازی را می‌توانید از طریق گیمفا دنبال کنید:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید