اسناد طراحی بازی Cyberpunk 2077 در معرض فاش شدن

۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
بازی Cyberpunk 2077 در مرحله توسعه کامل قرار گرفته است

سی‌دی پراجکت رد بعد از رونمایی از بازی Cyberpunk 2077 و تیزر آن در سال ۲۰۱۳ اخبار زیادی از این بازی منتشر نکرده‌است و انتظار می‌رود تا اواسط سال ۲۰۱۹ منتشر شود حال خبر از احتمال فاش‌شدن اسنادی از بازی به گوش می‌رسد.

اطلاعات مربوط به ساخت بازی Cyberpunk 2077، بازی درحال ساخت سازنده The witcher سی‌دی پراجکت رد، به نحوی راه خود را به خارج از استودیو پیدا کرده‌اند و در حال حاضر شخصی یا گروهی سی‌دی پراجکت رد را تهدید کرده‌اند که اگر مبلغی را به آنها پرداخت نکنند، اطلاعات را منتشر خواهندکرد.

سازندگان این خبر را امروز در صفحه توییتر خود منتشر کردند که در این خبر این اطلاعات چنین توصیف‌کرده‌اند.

” چند فایل داخلی متعلق به سی‌دی پراجکت رد که در آن اسنادی مربوط به طرح‌های اولیه بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد.”

و در ادامه خبر نوشت:

” یک تقاضا برای باج صورت‌ گرفته‌ و در آن گفته‌ شده‌است که اگر مطابق آن عمل نکنیم، فایل‌ها به عموم مردم منتشر خواهدشد.”

و همچنین پراجکت رد گفته‌است که با مقامات تماس گرفته‌اند و قصد ندارند باج را بپردازند، که این عمل ممکن است باعث انتشار فایل‌ها شود. اینکه باج‌گیری شامل چه اطلاعاتی است در خبر نیامده‌است.

اما پراجکت رد گفته‌است که

” این اسناد قدیمی بوده و بیشتر آن مربوط به چشم‌انداز فعلی بازی نمی‌شود. با این حال، اگر مشتاق به بازی‌کردن Cyberpunk 2077 هستید، بهتر است از هرگونه اطلاعاتی که مستقیما از سی‌دی پراجکت رد منتشر نشده‌است دوری کنید.”

این وضعیت تا حدودی عجیب است، زیرا اینگونه فاش‌شدن‌ اسناد بدینگونه خود را نشان نمی‌دهند. یکی از معروف‌ترین فاش‌شدن‌های اطلاعات و اسناد صنعت بازیسازی مربوط به بازی Half-Life 2 بوده که کد منبع آن در کنار هک شدن استیم قبل از انتشار بازی فاش‌شد. این همچنین باعث انتشار عمومی یک نسخه‌ قابل بازی از Half-Life 2 شد. کمپانی ویلو بعدا سعی کرد تا هکر را به عنوان یک مصاحبه شغلی فریب داده و به FBI تحویل‌دهد، هرچند او اول در آلمان دستگیر شده‌بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید