به‌روزرسانی جدید Rime قفل Denuvo را از نسخه رایانه‌های شخصی این عنوان حذف می‌کند

علی سالمی
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - 17:38

استدیوی TequilaWorks، به‌روزرسانی جدیدی برای عنوان Rime منتشر نموده، که قفل محافظتی Denuvo (که تنها ۵ روز پس از عرضه این عنوان کرک شده بود) را از این عنوان حذف کرده است.

پیش از این سایت پولیگان در گزارش خود اعلام کرده بود، که تیم کرک کننده این عنوان مدعی شده که قفل Denuvo تاثیرات منفی بر روی عملکرد نسخه‌ رایانه‌های شخصی Rime داشته، و همچنان مدت زمان بارگیری آن را افزایش داده است. یکی از اعضای تیم سازنده عنوان Rime، با تایید این ادعا در مورد حذف شدن قفل Denuvo چنین می‌گوید.

ما در تیم Grey Box، به وعده‌ای که اوایل این هفته در مورد جایگزینی نسخه فعلی Rime، با نسخه‌ای که شامل قفل Denuvo نباشد، عمل کردیم. لطفا اگر بازی شما به صورت خودکار به‌روزرسانی نشده است، نسخه رایانه‌های شخصی خود را به صورت دستی به‌روزرسانی کنید.

Grey Box پیش از این اعتراف کرده بود که قفل Denuvo ممکن است مشکلاتی در عملکرد بازی ایجاد کند، هرچند جدی بودن این مشکلات را زیر سوال برده بود.

در این زمان، ما بر این باور نیستیم که Denuvo دلیل به وجود آمدن مشکلات گزارش داده شده باشد. امکان اشتباه بودن این باور ما وجود دارد. ما مشغول بررسی این وضعیت هستیم.

تیم سازنده این عنوان مدتی بعد وعده داده بود که در صورت کرک شدن بازی، قفل Denuvo را به صورت کامل از روی آن بردارد، که حال به این وعده خود عمل کرده است.

قفل محافظتی Denuvo پیش از این چنان موفقیتی بدست آورده بود، که تعدادی از بزرگترین کرک کنندگان عناوین رایانه‌های شخصی، دست از این عمل برداشته و کلا عرصه کرک کردن نرم‌افزارها را کنار گذاشتند. هرچند، تابستان گذشته اولین نشانه‌ها در مورد تغییر این وضعیت و کرک شدن این قفل پدیدار شده، و با فرا رسیدن پاییز کاملا مشخص شد که ایراداتی در سیستم محافظتی این قفل وجود داشته و قابل کرک شدن است. پس از آن مدت زیادی طول نکشید تا آنکه عناوین معروفی چون Doom و Inside، به صورت کامل از استفاده از این قفل منصرف شوند.

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید