هم‌اکنون موتور بازی‌سازی آنریل انجین ۴ از کنسول نینتندو سوییچ نیز پشتیبانی می‌کند

۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰

موتور بازی‌سازی «آنریل انجین ۴» ساخته شرکت «اپیک گیمز» (Epic Games) یکی از محبوبترین موتورهای بازی‌سازی حاضر در بازار است که ده‌ها هزار بازی توسط این تکنولوژی طراحی و ساخته شده‌اند. در حال حاضر، توسعه‌دهندگانی که از این موتور استفاده می‌کنند می‌توانند بازی‌های ساخته خود را برای پلتفرم‌های زیادی عرضه کنند که به تازگی آخرین نسخه از آن نیز از کنسول نینتندو سوییچ به صورت کامل پشتیبانی به عمل می‌آورد.

دو شرکت «اپیک گیمز» و «نینتندو» جهت سازگاری موتور بازی‌سازی «آنریل انجین ۴» با کنسول نینتندو سوییچ با یکدیگر همکاری کرده‌اند که در پی این همکاری آخرین شماره این موتور با پشتیبانی کامل از کنسول نامبرده به صورت رایگان در دسترس توسعه‌دهندگان مورد تائید قرار گرفته است. نسخه جدید این موتور که با نام و شماره «آنریل انجین ۴٫۱۶» شناخته می‌شود جایگزین نسخه «آنریل انجین ۴٫۱۵» شده است و از کنسول دستی/خانگی نینتندو سوییچ نیز به صورت کامل پشتیبانی می‌کند.

اگر جزو بازی‌سازی هستید که تمایل دارید با استفاده از این موتور برای جدیدترین کنسول شرکت نینتندو سوییچ بازی بسازید؛ ابتدا باید از طریق این نشانی مورد تائید قرار بگیرید تا بتوانید به کدهای منبع آن به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید و با دیگر توسعه‌دهندگان نیز در ارتباط باشید.

بازی‌های زیادی با استفاده از موتور بازی‌سازی «آنریل انجین ۴» برای پلتفرم‌های متعددی از جمله ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی ساخته و توسعه یافته‌اند. از جمله این موارد می‌توان به عناوین Street Fighter V، Gears of War 4 و Shenmue III اشاره کرد. این موتور برای عموم علاقه‌مندان به صورت رایگان قابل دسترسی است. در صورت تمایل می‌توانید از این نشانی آن را دریافت کرده و با استفاده از آموزش‌های موجود بیشتر از کارآیی‌ها و قابلیت‌های آن جهت استفاده در فرآیند ساخت یک بازی ویدئویی بدانید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید