زمستان ادامه دارد… | بازی‌هایی که در خرداد ماه منتشر می‌شوند

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

درود فراوان بر همه ی شما گیمفایی های عزیز. امیدواریم که همانند همیشه شاد باشید و از موج جدید بازی ها لذت ببرید. اردیبهشت ۹۶ نیز اواخر عمرش را طی می کند و اکنون زمان ورود به خرداد است. ماهی که بسیاری از ما سخت گرم امتحانات و درس و مشقیم و وقت چندانی برای بازی کردن نداریم. خب باید گفت در این ماه از طوفان ماه های قبلی خبری نیست اما همچنان عناوین بسیار مهمی راهی بازار می شوند. خودتان را آماده کنید و بازی های خوب را ذخیره کنید که قحطی مرگبار تابستانی در پیش است…
این شما و این بازی هایی که در خرداد ماه ۹۶ روی ماهشان را زیارت می کنیم.

دوم خرداد – بیست و سوم می

Portal Knights

Portal Knights

پلتفرم ها: PC – PS4 – Switch – XOne

اثر پیش رو که بالاخره پس از مدت ها از حالت Early Access خارج شد عنوانی نقش آفرینی است که گیم پلی آن بر پایه ی ساخت و ساز و کرفت کردن است. بازی دنیایی فانتزی و گسترده دارد و بازیبازان می توانند سایر فعالیت هایی که مشابهشان در نقش آفرینی های کلان یافت می شود را در این بازی نیز پیدا کنند. از دیگر ویژگی های بازی می توان به داستان و حالت ادونچر گونه ی آن اشاره کرد. بازی همچنین از سبک خاصی از گرافیک استفاده می کند. سبکی که در اجرا ساده است اما در بخش های هنری حرف های زیادی برای گفتن دارد. Portal Knights همچنین دارای المان های چند نفره است و بازیبازان می توانند تجربیات خود را از بازی به اشتراک بگذارند.

MXGP3 – The Official Motocross Videogame

MXGP3 – The Official Motocross Videogame

پلتفرم ها: PC – PS4 – XOne

جدید ترین نسخه از سری بازی های شبیه ساز مسابقات موتورسواری تا چندی دیگر وارد بازار می شود. از پیشرفت های این نسخه می توان بهبود های مختلف در بخش هایی از گیم پلی و جلوه های جدید گرافیکی را نام برد. در این نسخه به لطف استفاده از انجین قدرتمند Unreal 4 بهبود چشمگیری شامل حال گرافیک بازی شده و این را می توان از تابش زیبای آفتاب و افکت های خیره کننده ی باران دریافت. همچنین تمرکز بر سیستم ذرات بازی و پخش شدن ذرات خاک و گل با پیشرفت های بسیاری همراه بوده. در بازی مودی به نام Career وجود دارد که بازیبازان و طرفداران سری را به شدت به چالش می کشد. در این مود شما می توانید علاوه بر انجام مسابقات موتور سیکلت خود را نیز شخصی سازی کنید و بازی گزینه های متنوع و بسیار پر تعدادی را در این زمینه در اختیارتان خواهد گذاشت.

Impact Winter

Impact Winter

پلتفرم ها: PC – PS4 – XOne

در عنوان Impact Winter شما فردی با نام Jacob Solomon رهبری عده ای از مردم را بر عهده دارید که به خاطر سرما و زمستانی بی سابقه در دنیایی پسا آخرالزمانی به یک کلیسا پناه برده اند. ارتباط به طور کلی با دنیای بیرون قطع شده و تا کیلومتر ها موجود زنده ای دیده نمی شود. بارش بی امان برف و زمستان بی پایان چنان بیداد می کند که هر امیدی نا امید شود. اما در میان همه ی این مشکلات شنیدن سیگنالی ضعیف از رادیو جرقه ای از امید را در دل قهرمانان ما پدید می آورد. سیگنالی که به طرز مرموزی اعلام می کند اگر آن ها موفق شوند تا سی روز آینده زنده بمانند نیرو های کمکی از راه رسیده ونجاتشان می دهند. همین Jacob و همراهانش را امیدوار می کند. البته ماجرا به همین آسانی نیست و مشکل اصلی گذراندن همین سی روز جهنمی است. روز هایی که آن ها مجبور اند به هر ترتیبی شده نیاز های خود را فراهم کنند و با تهدید های مختلف کنار بیایند. Jacob توسط دوستی روباتی به نام Ako-Light همراهی می شود. کسی که اعتماد او را جلب کرده و در مواجهه با خطرات Jacob را یاری می دهد. دنیای بیرون به خاطر سرمای بی حد و حصر و بارش شدید برفش با نام The Void شناخته می شود و شما باید با هدایت افراد خود، آن ها را از خطرات درون آن حفظ کنید. بازی در عین حفظ استاندارد های ژآنر ادونچر، مکانیک های سبک “بقا” را نیز در خود دارد. شما باید افراد را رهبری کنید و به خاطر داشته باشید آن ها رفتار های متفاوتی دارند. گاهی به مستقل بودن علاقه مند اند و گاهی نیز دستور پذیر هستند. همچنین هر یک نیاز ها و توقعات خود را دارند که به عنوان یک رهبر باید به آن ها توجه کنید. مکانیک هایی نظیر مدیریت آیتم ها و جمعاوری آن ها نیز در بازی به چشم می خورند. از دیگر ویژگی های بازی می توان به گرافیک هنری عالی و دوربین ایزومتریک آن اشاره کرد. Impact Winter یکی از جالب ترین بازی های خرداد ماه است و در ابتدا برای پلتفرم رایانه های شخصی عرضه خواهد شد.

چهارم خرداد –  بیست و پنجم می

Vanquish

Vanquish

پلتفرم ها: PC

زمانی که شینجی میکامی از کپکام جدا شد مستقیما به سراغ بهترین اکشن سازان دنیا یعنی Platinum Games رفت و پروژه ساخت بازی Vanquish را کلید زد. بازی مدت ها پیش برای کنسول های نسل هفتم یعنی پلی استیشن ۳ و اکس باکس ۳۶۰ عرضه شد اما هیچ گاه خبری از نسخه ی رایانه های شخصی این بازی نبود. اکنون که روابط میان سازندگان و این پلتفرم محبوب اندکی بهتر شده تیم Platinum تصمیم گرفت شاهکار هایش را برای طرفداران این پلتفرم نیز عرضه کند و این سنت را با عرضه ی Bayonatta آغاز کرد. و نکته در آنجا بود که طرفداران را برای مدت های طولانی معطل نگذاشت و همه روزی از خواب بیدار شدند و فهمیدند بایونتا برای PC عرضه شده است. همین موجب شد موجی از طرفداران به سمت این عنوان حجوم آورده و فروش و شودی بسیار عالی را برای این شرکت به ارمغان آورند. اکنون آن ها تصمیم گرفته اند تا عمل خود را تکرار کرده و دیگر بازی معروف و پر طرفدار خود یعنی Vanquish را نیز برای PC عرضه نمایند. انجام این بازی به همه ی کسانی که از نعمت PC برخوردارند توصیه می شود.

پنجم خرداد – بیست و ششم می

Friday The 13th: The Game

Friday The 13th: The Game

پلتفرم ها: PC – PS4 – XOne

Friday The 13th فرنچایزی آمریکایی است که تا کنون محصولات زیادی تحت نام آن تولید شده. فیلم های سینمایی متعدد، رمان ها، کامیک بوک ها، مجموعه های تلوزیونی و البته بازی های ویدئویی. عنوان پیش رو جدید ترین محصول از این فرنچایز ترسناک است و توانسته ارزش های آن را با لیاقت تمام وارد دنیای ویدئو گیم کند! البته باید ذکر کرد که ارزش های این نام خشونت افسار گسیخته و ولع بی پایان برای نمایش صحنه های چندش آور است. سناریوی اصلی بازی درباره ی جوانان ثروتمند و خوشگذرانی است که در کمپ های بیرون شهر به تفریح و میهمانی می پردازند اما مورد حمله ی شخصی به نام Jason قرار می گیرند. او که مردی تنومند و قدرتمند است و همواره ماسکی رعب آور را به چهره می زند این جوانان را یکی پس از دیگری به قتل می رساند. آن هم به فجیع ترین شکل ممکن. در این بازی که از قابلیت های آنلاین نیز پشتیبانی می کند می توانید در هر دو نقش بازی کنید. هم در نقش قاتل وحشی بازی که باید جوانان را از مکان های مختلف نقشه یافته و به طرز فجیعی به قتل برساند و هم در نقش جوانان که باید هر طور که می توانند از دست قاتل فرار کرده و یا پنهان شوند. بازی بر روی خشونت تمرکز بسیار زیادی کرده و سازندگان با وسواس تمام روش های بسیار بسیار زیادی را برای سلاخی کردن بچه های مردم در بازی قرار داده اند. به طوری که ده ها انیمیشن تمام کننده در بازی طراحی شده. نکته آنجاست که این انیمیشن ها به قدری فجیع و خشونت بار اند که شخصا توانایی تماشای تریلر بازی تا انتها را نداشتم. به هر حال اگر به سلاخی کردن و کشتن به روش های فجیع و خونبار علاقه دارید می توانید سمت این بازی بروید.

Get Even

Get Even

پلتفرم ها: PC – PS4 – XOne

شخصت اصلی در این بازی فردی است با نام عجیب Black که ناگهان بیدار شده و خود را در تیمارستانی عجیب و غریب و هولناک می یابد. او که هیچ از گذشته خود به یاد ندارد حتی نمی داند اینجا کجاست و چگونه سر از این مکان در آورده. او با راهنمایی صدایی عجیب و غریب که خود را Red معرفی می کند می تواند اطلاعاتی هر چند اندک از این مکان بدست آورد و تا حدی متوجه شود چه اتفاقاتی در جریان است. او سپس با کمک Red دستگاهی را پیدا می کند که می توان با کمک آن به خاطرات گذشته بازگشت. این دستگاه که Pandora نام دارد به اشخاص این امکن را می دهد که خاطرات از دست رفته شان را در لحظه بیاد آورند و به نوعی در زمان حال آن ها را مجددا به شکلی واقعی “تجربه” کنند. Black نیز با بدست اوردن این دستگاه کاری نمی کند جز تلاش برای بازگرداندن حافظه اش. او چیزی را بیاد نمی آورد مگر دختری را که به تختی بسته شده و بمبی را روی سنه اش حمل می کند و عاجزانه تقاضای کمک دارد. حال او باید تلاش کند درون این تیمارستان تاریک و پر خطر به راز این دخترک و خاطرات گذشته اش پی ببرد. Get Even از جالب توجه ترین شوتر های امسال است و داستان ان بر اساس المان های روانشناختی نوشته شده. بازی داستان و مراحل جالبی دارد و گویا در سر تاسر آن باید با دیوانگان و افراد عجیب و غریب سر و کله بزنید. گرافیک تاریک و تم عالی نیز از دیگر ویژگی های Get Even هستند. سعی کنید حتما این بازی را تجربه کنید.

Rime

Rime

پلتفرم ها: PC – PS4 – XOne – Switch

یکی از بهترین عناوین مستقل امسال که بازیبازان مدت زیادی را برای آن انتظار کشیدند Rime نام دارد. تصور می کنم بازی زیبای Deadlight را بیاد داشته باشید. عنوانی که با اتمسفر و گرافیک شاهکارش و همینطور معما ها و طراحی عالی مراحل توانست به یکی از بازی های بیاد ماندنی تبدیل شود. سازندگان آن بازی تا چندی دیگر جدید ترین اثر خود را راهی بازار خواهند کرد. Rime اثری سوم شخص است و بر خلاف Deadlight که از اتمسفری تیره و افسرده استفاده می نمود؛ تمی رنگارنگ و شاد دارد. گرافیک بازی از بهترین نقاط قوت آن شناخته می شود و همچنین این بار با زاویه ی دوربین سوم شخص سر و کار داریم. بازی درباره ی پسرکی است که به جزیره ی ناشناخته ای وارد شده و در ابتدا شناختی از آنجا ندارد. اما پس از اندکی گشت و گذار و حل معما های مختلف تا حدی به اتفاقاتی که دور و برش در حال رخ دادن است پی می برد.

نهم خرداد – سی ام می

Star Trek: Bridge Crew

Star Trek: Bridge Crew

پلتفرم ها: PC – PS4

این بازی از ان دست تجربه ها است که واقعیت مجازی را در کنار بازی چند نفره برایتان به ارمغان می اورد. در Star Trek: Bridge Crew می توانید تجربه ای بسیار نزدیک به واقعیت را از دنیای Star Trek داشته باشید و به همراه دوستانتان یک سفینه ی فضایی را مدیریت کنید. بازی به طور اختصاصی برای هد ست های واقعیت مجازی ساخته شده و قصد دارد تجربه ای را فراهم آورد که تا کنون نظیر آن را ندیده باشید. هر یک از اقدامات و تصمیماتی که به کمک دیگر اعضای سفینه می گیرید بر آینده ی بازی شما تاثیر گذار خواهد بود. پس بهتر است پیش از انجام هر کاری با دیگران مشورت کنید! وجود چنین نکاتی در یک بازی ویدئویی بسیار جذاب است و بی شک تجربه ی آن بسیار نو و زیبا خواهد بود. اگر صاحب یک عینک واقعیت مجازی هستید، تجربه ی این عنوان را در اولویت قرار دهید.

Perception

Perception

پلتفرم ها: PC – PS4 – XOne – Switch

یکی از جالب ترین بازی های این ماه که برای انتشارشان مدت های زیادی منتظر بودیم عنوانی است به نام Perception. حتما نام استودیوی Irrational Games را به یاد دارید. استودیویی که پیشتر تحت رهبری کن لوین بزرگ به ساخت بازی مشغول بود. هم اکنون تعدادی از کارمندان همان استودیو که تجربه ی کار بر روی عناوینی چون بایوشاک را نیز داشته اند دور هم جمع شده اند تا یک عنوان مستقل زیبا و خلاقانه خلق کنند. نتیجه ی کار Perception نام دارد که تا چندی دیگر وارد بازار ها خواهد شد. بازی درباره ی دختر نابینایی است که به عمارتی بزرگ و مرموز پای گذاشته. او که از نعمت داشتن چشم محروم است ناچار است با تشخیص امواج صدا محیط اطراف را ببیند و آن را آنالیز کند. در این خانه ی متروکه ظاهرا دشمن ناشناخته ای زندگی می کند که هدفش گیر انداختن بازیبز است. به همین دلیل شما باید با استفاده از حواس شنوایی بسیار قدرتمند Cassie هم نابینایی خود را جبران کنید و هم از دست دشمنان بگریزید. اینطور که پیداست بازی در اساس گیم پلی پیرو عناوینی چون Outlast است اما بی شک با اضافه شدن مکانیک صدا ها ویژگی های جدیدی به گیم پلی اضافه خواهد شد. باید منتظر ماند و دید سازندگان تا چه حد موفق می شوند راه بازی شان را از Outlast و کلون های آن جدا کند. از دیگر ویژگی های بازی گرافیک فوق العده خاص آن است که به جرئت می توان گفت تابحال در هیچ عنوانی دیده نشده. سیستمی پیشرفته و کار شده از نور پردازی نیز در بازی به کار رفته و متریال های طراحی شده را یاری می دهد تا همه ی اجسام و ابجکت ها از دید یک نابینا نشان داده شوند. بی صبرانه منتظریم تا ببینیم دستپخت جدید سازندگان بایوشاک چه طعمی خواهد داشت.

The Walking Dead: A New Frontier Episode 5

 The Walking Dead: A New Frontier Episode 5

پلتفرم ها: PC – PS4 – PS3 – XOne – X360 – Android – iOS

انتشار اپیزودی سومین فصل از بازی های ماجرایی تل تیل با عنوان The Walking Dead چندی پیش آغاز شد. هم اکنون پس از گذشت مدتی نوبت به آخرین اپیزود این بازی رسیده است تا ادامه ی ماجرای جذاب خاویر و کلمنتاین را برایمان بازگو نماید. سومین فصل از بازی The Walking Dead از لحاظ گرافیکی بهبود های بسیار زیادی یافته اما از لحاظ شیوه ی داستان گویی و گیم پلی همچنان تابع راه دیگر عناوین تل تیل است.

دوازدهم خرداد – دوم ژوئن

Tekken 7

Tekken 7

پلتفرم ها: PC – PS4 – XOne

نوبتی هم که باشد نوبت یکی از مورد انتظار ترین بازی های مبارزه ای سال است. هفتمین شماره از سری بسیار محبوب Tekken چند روز دیگر به بازار خواهد آمد تا رقابت تنگاتنگ و قدرتمندی با Injustice 2 داشته باشد. باید منتظر ماند و دید که این بازی می تواند موفقیت افسانه ای اد بون و تیمش را پشت سر بگذارد یا خیر.

شانزدهم خرداد – ششم ژوئن

The Elder Scrolls Online: Morrowind

The Elder Scrolls Online: Morrowind

پلتفرم ها: PC – PS4 – XOne

Morrowind نام یکی از بازی های سری The Elder Scrolls است که سال ها پیش وارد بازار شد. هم اکنون نام این بازی بر روی جدید ترین بسته ی الحاقی بازی The Elder Scrolls: Online گذاشته شده است. بسته ای که دیگر همچون گذشته با امتیازات داخل بازی قابل خرید نیست و باید به صورت عنوانی جدا خریداری شود. از تغییرات این بسته می توان به مپ های جدید از دنیای Morrowind، یک کلاس جدید، مسیر ها و مراحل مختلف و یک مود جدید PvP که با نام Battleground شناخته می شود اشاره کرد. این بسته ی الحاقی بیش از سی ساعت گیم پلی مفید دارد و با قیمت حدودا چهل دلاری عرضه می شود. اگر اهل بازی های MMORPG هستید و به سری Elder Scrolls نیز علاقه دارید می توانید این بازی را در اولویت هایتان قرار دهید.

DiRT 4

DiRT 4

پلتفرم ها: PC – PS4 – XOne

چهارمین شماره از سری بازی های محبوب Dirt گیم پلی آف – رود بازی های قبلی سری را پیشرفت داده. این بازی علاوه بر پیشرفت های کیفی، پیشرفت های کمی زیادی نیز کرده و اکنون بازیبازان می توانند از میان پنجاه اتومبیل صحرا نوردف اتومبیل مورد نظر خود را برگزینند. بازی همچنین پنج لوکیشن کاملا متفاوت را در خود جای داده که بازی کردن در آن ها بی شک تنوع زیادی به گیم پلی می بخشد. از دیگر ویژگی های Dirt 4 می توان به بهبود های گیم پلی سیستم های واقع گرایانه تر جاده و کنترل اشاره کرد. گرافیک این سری همیشه از بهترین های سبک Racing بوده (با احترام به فورتزا) و در چهارمین نسخه نیز از بهبود های بسیاری بهره می برد.

ARMS

ARMS

پلتفرم ها: Switch

و در پایان نیز باید به بازی جذاب و زیبای Arms بپردازیم. یکی از عناوین زیبا و بسیار خلاقانه ی کنسول نینتندو سویچ. در این بازی مبارزه ای قرار نیست بازیباز در زاویه ای خاص قرار بگیرد و با دکمه های کنترلر مبارزان را از دید دو بعدی کنترل کند. بلکه این بار شما به نمای سوم شخص رفته و مستقیما با حرفتان رودر رو خواهید شد. به لطف امکانات شگفت انگیز نینتندو سویچ، شما می توانید هر یک از جوی کان های این کنسول را در دستان خود گرفته و با وارد کردن مشت ها قهرمان خود را کنترل کنید. امکاناتی نظیر رها کردن مشت های سهمگین و سنگین، جای خالی دادن، حرکت به اطراف و دفاع از ضربات برای بازیباز فراهم است تا بتوانید تجربه ای واقعی از عنوانی بوکس مانند داشته باشید. این بازی از بزرگترین عناوین انحصاری نینتندو سویچ است و نه تنها می تواند ساعت های خوش بسیاری را برای شما و خانواده و دوستانتان فراهم کند، بلکه این توانایی را نیز دارد که Injustice 2 و Tekken 7 را برای کسب لقب بهترین بازی مبارزه ای سال، سخت به چالش بکشد.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید