رستگاری اسپایدی | کالبد شکافی تریلر E3 2016 بازی Spider-Man PS4

۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰

پس از سال های سال رنج کشیدن های اسپایدی بیچاره زیر دستان جلادی مانند اکتیویژن حالا شاهد این هستیم که این قهرمان دوست داشتنی از مالکیت این کمپانی خارج شده و به دستانی مطمئن سپرده شده. چه کمپانی ای بهتر از سونی؟! بازی همچنین توسط یک استودیوی خوب و کاربلد در حال توسعه است و امید است بازی بعدی اسپایدی همانند آثار اخیر مربوط به او افتضاح نباشد و بتواند مشابه عصر طلایی ای که Rocksteady برای بتمن درست کرد آغازگر بهترین دوره ی عمر اسپایدی در ویدئو گیم باشد. مقدمه چینی نمی کنم تا یکراست بپریم سر اصل مطلب.

Spider-Man با اسمی ناشناخته!

در حال حاضر ما حتی اسم بازی را نمی دانیم و با هشتگ SpidermanPS4 به آن اشاره می کنیم. از این بازی صرفا یک تریلر در دستان ما است که اتفاقا خیلی هم با آن حال کردیم. این تریلر علاوه بر سرکیف آوردن ما نکات مختلفی را به ما نشان داد. نکاتی که برخی آشکار بودند و برخی نیز اندکی لابلای صحنه ها پنهان شده بودند و منتظر شکارچی های ماهر اند تا شکار شوند. در این مقاله قصد داریم خیلی سریع و خلاصه نگاهی داشته باشیم به نکات و زوایایی که ممکن است در این تریلر متوجه شان نشده باشید.

  • ظاهر و لباس اسپایدرمن

تابحال در طراحی لباس اسپایدرمن چنین کیفیتی دیده نشده. این تصاویر نوید یک عنوان بسیار خوش گرافیک را می دهند.

این برای اولین بار نیست که لباس اسپایدرمن دچار تغییر و تحول می شود اما تغییرات لباس او در بازی جدید اندکی بیش از حدود قبلیست. البته مشکل خاصی با این لباس نداریم اما پس از انتشار تریلر با شایعاتی مواجه شدیم که می گفتند لباس جدید باید به فیلم یا کمیکی خاص اشاره داشته باشد و یا حتی ممکن است مقدمه ای باشد برای فیلم Homecoming که چندی دیگر بر روی پرده ی نقره ای قرار خواهد گرفت.

در این زمینه با بیاناتی که سازندگان بازی داشتند متوجه شدیم که لباس جدید به هیچ عنوان ارتباطی با رسانه ی دیگری اعم از کمیک، بازی و فیلم نداشته و به صورت کاملا اختصاصی برای همین بازی طراحی شده. این می تواند نشانه ی خوبی باشد برای اثبات این موضوع که استودیوی Insomniac در حال تهیه ی عنوانی کاملا مستقل است و فیلم یا اثر خاصی وابسته باشد. مسئله ای که تجربه ثابت کرده مستقیما بر روی کیفیت بازی اثر گذار خواهد بود.

  • چشم های جدید!

قابلیت زوم چشم های اسپایدی که در فیلم Civil War از آن رونمایی شد اکنون به بازی جدید نیز راه یافته.

در ثانیه های اول تریلر ما می توانیم چشم های اسپایدی را از زاویه ی نزدیک ببینیم. ممکن است در این لحظات بیشتر تکسچرهای فوق العاده ی لباس توجهتان را جلب کنند اما مورد قابل توجه دیگر چشم های اسپایدی هستند. می توانیم ببینیم که این چشم ها در حال بزرگ و کوچک شدن اند که این مسئله اشاره ای است به قابلیت لباس اسپایدی در فیلم “کاپتان آمریکا: سیویل وار” (Captain America: Civil War) در آن فیلم لباس تام هالند می توانست قابلیت هایی نظیر زوم و فوکس را برای اسپایدی مهیا کند و در نبرد ها یاری اش دهد. اکنون شاهد استفاده از این قابلیت در بازی جدید هستیم که می تواند آثار جدیدی بر گیم پلی بازی داشته باشد.

  • باز هم خاندان آزبورن!

صخنه ای که ضرفا چند صدم ثانیه در تریلر نمایش داده می شود. اگر دقت کنید می توانید عبارت: “Osborn For Mayor” را تشخیص دهید.

یکی از مهمترین Easter Egg های این تریلر مربوط به صحنه ای می شود که اسپایدی در حال پرواز در آسمان شهر است. در این لحظه می توان در چند صدم ثانیه تابلویی را مشاهده کرد که بر روی آن نوشته شده: “Osborn for Mayor” همانطور که می دانید آزبورن نام خانوادگی یک پدر و پسر است که از بزرگترین دشمنان پیتر پارکر و اسپایدرمن شناخته می شوند. “نورمن” نام پدر و “هری” نام پسر است که در فیلم های سم ریمی نیز با آنان ملاقات داشتیم. این نشانه بدون شک اشاره ای است به شخصیت Green Goblin که از مهمترین دشمنان اسپایدرمن است. البته بر سر این که این جمله به پدر اشاره دارد یا به پسر میان علما اختلاف نظر هست. عده ای می گویند چون اسپایدر من قرار است این بار بزرگسال تر و پخته تر باشد می توان آن را به پسر یعنی “هری” نسبت داد. عده ای هم طرفدار نورمن هستند. حال باید دید Insomniac چه نقشه هایی برای آن ها دارد. شاید اصلا هر دوی آن ها را ملاقات کردیم!

  • کمپانی آزکورپ

حرف C، دو فاصله و سپس حرف P. چه می تواند باشد جز عبارت Oscorp؟!

دومین تصویری که به خاندان آزبورن اشاره دارد تصویری است که در آن سردر ساختمانی را در حال تخریب مشاهده می کنیم. در میان خرابه هایی که در حال پایین ریختن هستند می توان به راحتی حروف C و P را تشخیص داد. حدس و گمان ها بر زاین اساس اند که این حروف می توانند حروف تشکیل دهنده ی کلمه ی Oscorp (آزکورپ) باشند. آزکورپ کمپانی ای است که نورمن آزبورن و سپس پسرش هری مدیریت آن را بر عهده دارند.

  • گرین گابلن یا صرفا یک درخت؟

آخرین موردی که می تواند شاهدی برای حضور گرین گابلن در بازی باشد تصویری است که مشاهده می کنید. در این تصویر همانطور که می بینید لکه ی سبز رنگی دیده می شود که با تغییر زاویه ی دوربین و از بین رفتن افکت Motion Blur بازی و واضح شدن صفحه می توان آن را بهتر دید. این تصویر می تواند صرفا مربوط به یکی از درخت های کنار خیابان باشد. اما این احتمال وجود دارد که دشمن پرنده و سبز رنگ اسپایدرمن واقعا در این صحنه حاضر باشد. به هر حال باید منتظر ماند و دید.

تصویر چند فریم را از این صحنه قرار واهیم داد.

1

2

3

4

  • دیلی بیوگل؟

اشاره به روزنامه ی Daily Bugle.

در یکی از صحنه های جالب تریلر ما شاهد ورود اسپایدی به یک کافه هستیم. کافه ای که مردم در آن در حال سرو غذا هستند و اسپایدی ناگهان وارد انجا شده و با عبور از روی میز ها و صندلی ها از پنجره ی دیگر آن خارج می شود. در این لحظه می توانید صحنه ای جالب را مشاهده کنید. اگر دقت بیشتری به خرج دهیم می توانیم عبارت Daily Bugle را بر روی یکی از ستون ها مشاده کنیم. جالب است بدانید که این عبارت نام روزنامه ای است که شخص پیتر پارکر در آن کار می کند و ریاست آن کسی نیست جز J Jonah Jameson که از مهمترین کارکتر های دنیای کمیک های اسپایدرمن محسوب می شود. وجود این مورد نشانه ای است برای حضور این روزنامه و رئیس بامزه اش در بازی.

حتما صحنه های کل کل های این رئیس غرغرو با پیتر را از فیلم های ریمی به خاطر دارید.

حتما صحنه های کل کل های این رئیس غرغرو با پیتر را از فیلم های ریمی به خاطر دارید. این همچنین می تواند نوید آن را بدهد که در بازی می توانیم شاهد گیم پلی در نقش پیتر پارکر نیز باشیم و همانند صحنه های مشابه در Spider-Man 3 بتوانیم به فضای دفتر این روزنامه سرک بکشیم.

  • آقای منفی

در این تریلر اشاره های زیادی به شخصیت Mr Negative یا آقای منفی شده است.

در این تریلر اشاره های زیادی به شخصیت Mr Negative یا آقای منفی شده است. او یکی از ویلن های بسیار جالب دنیای اسپایدر من است و حضورش در بازی جدید می تواند لحظاتی عالی را برای داستان رقم بزند. بنظر می رسد این خلافکار در بازی جدید دشمن اصلی اسپایدرمن باشد. البته این احتمال نیز هست که او صرفا یکی از ویلن هایی باشد که در این بازی حصور دارند که از دید نگارنده گزینه ی دوم محتمل تر بنظر می رسد. پیش از این که به صحنه های مربوط به مستر نگاتیو بپردازیم لازم است به طور مختصر او را معرفی کنیم.

مستر نگاتیو کیست؟

Mr Negative

اقای نگاتیو از دشمنان اسپایدرمن است که اولین حضورش را در سال ۲۰۰۷ تجربه کرد. شخصی به نام Martian Li که ثروت بسیار زیادش و اعمال بشردوستانه ای که انجام می دهد چهره ای محبوب از او ساخته است. او این توانایی را دارد که هر گونه بیماری را شفا دهد. آن هم فقط با لمس کردن. این شخص به نوعی دوچار یک بیماری دو شخصیتی است. شخصیت بد و تاریک او Mr Negative نام دارد که همچون Kingpin یک Crime Lord واقعی است. از طرفی Martian Li شخصی مهربان و بشر دوست است و طرحی به نام FEAST را در شهر راه اندازی کرده. حال این طرح چیست؟ به آن خواهیم پرداخت.

  • اژدهایان جان سخت!

زیر دستان مستر نگاتیو که همگی ماسک های اژدها به صورت می گذارند.

اصلی ترین دلیلی که از حضور Mr Negative در بازی خبر می دهد حضور سربازان او در تریلر هستند. خلافکارانی که ماسک های اژدها بر چهره دارند در واقع زیردستان این خلافکار هستند که در کمیک ها Inner Demon نامیده می شوند. این خلافکاران با توجه به کمیک ها نامیرا هستند و این توانایی را دارند که تقریبا از هر گونه زخم و ضربه ای جان سالم به در برند. آن ها حتی (همانند Call of Duty!!) پس از شلیک گلوله به سر و یا دو تکه شدن بدنشان هم مجددا اعضای بدن خود را ترمیم می کنند و این می تواند چالشی جدی برای اسپایدرمن باشد.

این Inner Demon های عزیز، ظاهرا که نمی میرند. به همین خاطر اسپایدی این گونه از شرشان خلاص می شود.

  • ساختمان FEAST

تشکیلات FEAST که با کمک Martian Li (همان مستر نگاتیو) ساخته شده به بی پناهان و خیابانگردان کمک کرده و آنان را در مان می کند.

دلیل دیگری که حضور Mr Negative را تایید می کند وجود ساختمان FEAST در صحنه ای از تریلر است. کلمه ی FEAST در واقع مخفف عبارات: Food، Emergency، Aid، Shelter و Training (غذا، کمک های اضطراری، مساعدت، پوشش و آموزش) است. این تشکیلات که با کمک Martian Li ساخته شده به بی پناهان و خیابانگردان کمک کرده و آنان را در مان می کند. این نشان می دهد که Mr Negative در بازی جدید نقشی عمیق تر از انچه فکر می کنیم دارد.

حدودا یک سال پیش از بازی اسپایدرمن پلی استیشن رونمایی شد و سپس در سکوت خبری فرو رفت. هم اینک که کمتر از یک ماه تا عید بزرگ E3 فاصله داریم می توانیم منتظر نمایش های بیشتر و مفصل تری از این بازی باشیم و بدون شک ما در گیمفا آن ها را برایتان پوشش خواهیم داد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید