گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

نبرد خونین سربازان مجازی | نگاهی به بازی Zula

نقد و بررسی
نبرد خونین سربازان مجازی | نگاهی به بازی Zula

سبک Massively multiplayer online first-person shooter game (به اختصار، MMOFPS) به آن دسته از عناوینی گفته می شود که بازیکنان بسیاری در یک دنیای مجازی با زاویه دید اولش شخص، به جان یکدیگر افتاده و زمین بازی را تبدیل به یک میدان نبرد حماسی و جذاب می کنند. این بازی ها اغلب نیازمند همکاری میان اعضای تیم و پیروی از اصول مبارزات نظامی می باشند و به دقت زیادی نیاز دارند؛ شاید از اصلی ترین دلایل موفقیت این بازی ها در میان جامعه گیمر ها و مخصوصاً گیمر های کشور عزیزمان نیز همین موضوع باشد (کافیست به سابقه تجربه عناوینی چون سری Counter-Strike در میان جوانان نگاهی بیاندازید تا به حقیقت این موضوع پی ببرید). باید بدانید که مهارت و سخت کوشی، تنها نکاتی هستند در درون یکی از این عناوین به کمکتان می آیند و به هیچ وجه نمی توانید بر روی عواملی چون شانس و درجات سختی حساب کنید. مهم نیست که در سرور های عظیم بازی PlanetSide 2 میان هزاران بازیکن، همزمان مشغول مبارزه باشید و یا در گیم نت محله خود با تعداد محدودی از دوستانتان به صورت LAN party به تجربه Counter-Strike بپردازید؛ در هر صورت از تجربه بی حد و مرز عناوین تیراندازی اول شخص آنلاین لذت خواهید برد و امروز نیز می خواهیم به معرفی عنوانی بپردازیم که می تواند تبدیل به تجربه متفاوت و لذت بخشی در میان اندوخته تجربیات شما در این سبک از بازی ها شود. Zula عنوانی در سبک تیراندازی اول شخص و آنلاین می باشد که به صورت کاملاً رایگان به بازیکنان عرضه شده و بازیکنان را به دو تیم تقسیم بندی می کند تا درون گیم پلی تاکتیکی بازی به رقابت بپردازند؛ از میان بیش از ۱۵۰ اسلحه مختلف درون بازی، سلاح مورد علاقه خود را برگزیده و با دوستان خود، گروه تشکیل داده تا با سایر رقبا به رقابت پرداخته و رتبه خود را افزایش دهند. گروه ها نقش مهمی در بازی ایفا می کنند و برای موفقیت های فردی نیز باید عضو گروهی باشید و همگی با کمک یکدیگر پیشرفت کنید.

بازی Zula عنوانی صاف و ساده می باشد که وظیفه خود را در جهت راضی کردن طرفداران بازی های تیراندازی اولش شخص و گروهی به بهترین شکل ممکن انجام داده است

در Zula بازیکنان می توانند عضوی از جناح شبه نظامی و یا عضو گروهک مخالف آن یعنی جناح پارتیزان ها شوند و به سرعت وارد میدان نبرد تاکتیکی و پر جزئیات بازی شوند. شما می توانید از میان بیش از پانزده شخصیت مختلف، کاراکتر خود را برگزینید و با بهبود قابلیت های وی، اثر گزاری و نیروی او را در مبارزات تقویت کنید و به حد اکثر برسانید. شما می توانید از زراد خانه بازی که شامل انواع و اقسام اسلحه های مختلف (بیش از ۱۵۰ نوع سلاح به اندازه و شکل های متنوع) بهره برده و در شلیک با تمامی آن ها به درجه استادی برسید. از اسلحه های تک تیرانداز گرفته تا اسلحه های اتوماتیک و یورشی؛ بازی همه جوره هوای بازیکنان را داشته و شما می توانید با ارتقا و شخصی سازی اسلحه محبوب خود، بیش از پیش با آن همزاد پنداری کنید و در مبارزات با علاقه بیشتری بجنگید. بازی بیش از ۱۰ نقشه مختلف را در اختیار شما قرار داده تا بدون تجربه حس تکراری شدن بازی، درون این نقشه ها به گشت و گذار بپردازید و نقاط حساس و کمینگاه هایی را که می توانید بر علیه دشمنان از آن ها استفاده کنید را کشف کنید. اکثر این نقشه ها بر اساس نقاط مختلفی در آسیای میانه طراحی شده است و با توجه به ملیت سازندگان بازی که اهل کشور ترکیه می باشند، می توانیم با محیط های این بازی ارتباط قوی تری تا سایر عناوین برقرار کنیم. شما می توانید به هر شکلی که علاقه مندید، وارد بازی های رقابتی شوید؛ چه به صورت تک نفره و چه به صورت یک گروه متشکل از دوستانتان. بازی همچنین مود ها و حالت های فراوانی را نیز در اختیارتان می گذارد که کمک شایانی به تکراری نشدن بازی کرده اند. از تصرف پرچم گرفته تا کشت و کشتار بازیکنان تیم مقابل که در سایر بازی های تیراندازی اول شخص آنلاین نیز شاهد این مود بوده ایم. شما می توانید از پول هایی که درون بازی کسب می کنید، جهت خرید آیتم ها و لوازم مختلف استفاده کنید و یا صرفا یا پرداخت پول واقعی، این لوازم را به دست آورید.

نمونه ای از اسلحه های شخصی سازی شده در بازی که مطابق سلیقه بازیکن رنگ آمیزی و مدل سازی شده است؛ شما نیز می توانید به هر شکل که می خواهید از میان صد ها اسلحه موجود، انتخاب و آن را سفارشی کنید

شرکت در مسابقاتی که بازی هر از چند گاهی برگزار می کند و همچنین تماشای رقابت نفس گیر سایر بازیکنان نیز به نوبه خود از جذاب ترین فعالیت های بازی به حساب می آید. در اولین برخورد خود با این عنوان شاید متوجه شباهت آن با عناوینی مانند سری Counter-Strike شوید که البته Zula با ارائه گرافیک تا حدودی پیشرفته تر و پُر پَر و پیمان تر و همچنین با جزئیات بیشتر، تجربه ای کاملاً متفاوت از سایر عناوین در اختیار ما می گذارد و همچنین عناصری از بازی های مدرن تر را نیز درون گرافیک هنری خود جای داده است. قدرت اصلی بازی بیش از اینکه در گرافیک آن نمایان شود، در بخش گیم پلی خود را به ما نشان می دهد. بازی علائه بر مود های استانداردی که پیش تر خدمتتان عرض کردیم (تصرف پرچم و مبارزه بازیکنان با یکدیگر) مود های فراوان دیگری را نیز جهت سرگرم کردن بازیکنان در اختیار دارد. مود هایی نظیر: کاشتن و خنثی کردن بمب تایمر دار، مبارزات محدود به اسلحه سرد، مبارزات محدود به اسلحه های تک تیرانداز و سایر سلاح های گرم به همراه بازی های دیگر مانند تحت تعقیب و خرابکاری نیز درون این عنوان موجود می باشد که می توانید اوقات خوبی را با آن ها بگذرانید. مپ های موجود در بازی سایر ها و ظاهری متفاوت نسبت به یکدیگر دارند و هر کدام نیز ویژگی های پنهانی را درون خود مخفی کرده اند؛ از یک شهر کوچک گرفته تا یک کشتی باربری و پارکینگی زیر زمینی. همچنین محیطی باز و بزرگ نیز به عنوان یک نقشه در بازی وجود دارد. اگر وارد چالشی مانند، تنها استفاده از سلاح های تک تیر انداز شوید و نقشه مقصد خود را نیز به پارکینگ زیر زمینی تغییر دهید، آن وقت است که با وجود تنگی جا و سخت شدن در نشانه گیری، می توانید تجربه مفرح و جالبی را با سایر رقبا کسب کنید و البته بیایید وجود نقشه های جالبی مانند ایستگاه قطار و مترو را نیز فراموش نکنیم. تنوع نقشه ها در بازی باعث شده تا شاهد ترکیب و نمایش خلاقیت بازیکنان در ایجاد یک چالش خاص با توجه به مودی مخصوص و مپ مورد نظر باشیم که به نوبه خود خیره کننده است.

مبارزه با چاقو و اسلحه های سرد از کلاسیک ترین و لذت بخش ترین حالت ها در بازی های آنلاین و رقابتی است و در Zula نیز می توانید از این تجربه بهترین بهره را ببرید

علاوه بر مود های اصلی بازی که می توانید از میان آن ها بر گزینید، مراحلی نیز برای تجربه ای متفاوت در بازی وجود دارند و این ماموریت ها نیز چالش های خاصی را در اختیارتان قرار می دهند که علاوه بر سرگرم کردنتان به شیوه بخصوصش، به شما کمک می کند تا برای رقابت های آنلاین و مود های اصلی بازی آماده شوید. این مراحل شامل: چالش شلیک به سر دشمنان (هد شات)، انجام یک سری از مود های از پیش تعریف شده به تعداد مشخص و در زمان مشخص و نبرد های کلی. ماموریت ها بخش اصلی گیم پلی بازی را تشکیل نمی دهند و از Zula یک بازی تیراندازی با بخش کمپین را نساخته اند و در کل نقش یک بخش Tutorial را برای این بازی دارند، ولی همچنان می توانند تاثیر گذاری بخصوص خود را داشته باشند و شما را بیش از پیش با بخش های مختلف بازی آشنا کنند. بیش از این اشاره کرده ایم که بیش از ۱۵۰ اسلحه مختلف در بازی وجود دارد که می توانید از میان آن ها به دلخواه انتخاب کنید، باید بدانید که علاوه بر انواع اسلحه های گرم و سرد مختلف در بازی، تعداد زیادی آیتم متنوع جهت تقویت و افزایش قدرت خود و اسلحه هایتان وجود دارد که می توانید کسب کنید و یا آن ها را در فروشگاه بازی خریداری کنید. حدود ۴۵ اسلحه اولیه در فروشگاه بازی در دسترس قرار دارد و سایر اسلحه ها نیز در ابتدا قفل بوده و نیازمند ارتقا یافتن و پیشرفت در بازی در جهت باز شدن می باشند و یک سری اسلحه به شدت ویژه نیز در قسمت خرید درون برنامه ای در دسترس قرار دارند. مورد بعدی که می توان ساعت ها درباره آن بحث کرد، بخش شخصی سازی اسلحه ها می باشد. ذره به ذره و کوچک ترین بخش موجود در اسلحه خود را می توانید به لطف سیستم قدرتمند شخصی سازی بازی، به دلخواه تغییر داده و اسلحه های خود را از سایر اسلحه های کاربران متمایز کنید. جهت شخصی سازی اسلحه های خود، می توانید از آیتم ها و پول هایی که در طی راند هایی که بازی می کنید و کسب می کنید استفاده کنید.

نمایی از سیستم گروه ها در Zula که جهت پیشرفت در بازی می توانید گروه خود را ایجاد کرده و عضو یک گروه شوید

در منوی آپگرید ها با صحنه های رنگارنگ و متنوعی روبرو خواهید شد که دست شما را جهت انجام کار ها و فعالیت های متفاوتی بر روی اسلحه هایتان، به شدت باز می گذارند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ یک از اسلحه هایی که در بازی کسب کرده و یا خریداری کرده اید (به همراه تمامی آپگرید ها و سفارشی سازی های پیاده شده بر روی آن ها) دائمی نبوده و با توجه به مدت زمان پایداری آن ها (۱، ۷ و ۳۰ روز) در اختیار شما قرار گرفته و بعد از آن باید دوباره آن ها را کسب کنید و یا اکانتتان را ارتقا دهید. نکته دیگری که باید در رابطه با نقشه های بازی بگوییم، این است که علاوه بر تنوع وسیعی که این نقشه ها در اختیار ما می گذارند (بیش از دو جین محیط و مختلف و متنوع) این لایه ها و دقت در جزئیات طراحی این مراحل است که باعث تا این حد خاص بودن آن ها شده است. از محیط ساخت و ساز گرفته تا یک شهر کوچک، همه و همه دارای طراحی دقیق و به جایی می باشند که متناسب با یک عنوان اول شخص بسیار خوب ساخته شده اند و به شدت معقول هستند. اگر در نقشه ای گیر کردید که پس از تجربه چند باره، احساس خستگی کرده و حوصلتان سر رفت، به شدت پیشنهاد می کنیم تا با به کار گیری خلاقیت خود، دست به ساخت یک بازی با اسلحه های بخصوص زده و رقابتی را میان خود و سایر دوستانتان ایجاد کنید؛ و یا به سادگی می توانید نقشه را عوض کرده و یا به سراغ حالتی متفاوت بروید. همانطور که می دانید، جهت پیشروی بهتر در بازی می توانید در گروه های مختلفی شرکت کرده و یا خود گروه تان را تشکیل دهید و به سراغ مود های متنوع بازی بروید. زمانی که در رقابت های فراوان قرار بگیرید، قطعاً جهت به رخ کشیدن برتری خود و تیمتان، مجبور خواهید بود تا بازی خود را بهبود ببخشید و اینجاست که Zula تبدیل به یک پدیده اعتیاد آور در زندگی گیمریتان خواهد شد. بازی Zula ترکیبی از عناوین عظیم الجثه سبک تیراندازی اول شخصی مانند سری Call of Duty با بازی های کوچک تری در این سبک مانند سری Counter-Strike با ویژگی های جدیدی می باشد.

یک بازی تیراندازی اول شخص با حال و هوای وطنی، جدا از هر چیزی می تواند تجربه ای متفاوت باشد

برای تجربه این عنوان به هیچ وجه نیازی به دم و دستگاه های قدرتمندی که امروزه تبدیل به دغدغه ای بزرگ برای بازیکنان این سبک شده ندارید و همواره می توانید با ساده ترین رایانه های شخصی نیز دست به تجربه این بازی بزنید. بازی همچنین به هیچ وجه به اینترنتی پر سرعت و حجم زیادی نیاز نداشته و با یک اینترنت ساده مخابرات نیز به راحتی می توانید دست به تجربه بازی بزنید. بازی Zula در بازار فشرده و داغ بازی های تیراندازی اول شخص، انتخابی بسیار مناسب بوده که همواره در حال آپدیت و پیشرفت می باشد و می تواند شما را تا مدت ها در نقشه هایش سرگرم نگه دارد.

اگر می خواهید از چگونگی برگزاری و شرکت در اولین دوره مسابقات آنلاین بازی زولا اطلاع پیدا کنید به این قسمت مراجعه نمایید.

12345678910(28 رای, میانگین آرا 6٫29 از 10 )
Loading...

در صورتی که هنگام دانلود ، نصب ، فعالسازی و بازی کردن به مشکلی برخورد کردید ، با شماره 9099070345 از طریق خط ثابت تماس بگیرید ، همکاران ما به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما می باشد . (همراه رایانه)


   
نظرات

 1. masterkiller گفت:

  بازی خیلی قشنگیه من شخصا لذت بردم Yes Yes Yes
  راستی بازی یه مپ داره به نام شهر قدیمی همون dust 2 خودمونه Evil Grin

  42Thumb up 51Thumb down
 2. Nintendo Switch گفت:

  خوشحالم بازی ایرانی نقد کردین من که نمیتونم بازی کنم
  اما عکس اخر به نظرم سبک باحالیه
  ولی موضوع اینجاس چون انلاینه میشه از خیلی نکات منفی چشم پوشی کرد!!

  14Thumb up 32Thumb down
 3. alipower گفت:

  این که کانتره
  احتمالا گرافیکش رو تغییر دادند:-؟
  لامصب اسحله و طرز گرفتنش مو نمیزنه

  30Thumb up 48Thumb down
 4. 513147105 گفت:

  بازی خیلی خوش ساخت و قشنگیه و از همه مهمتر مال کشور خودمونه Cool
  ولی به رینبو نمیرسه Neutral رینبو ناموسا یه چیز دیگست اصلا Wink
  ولی بازی واقعا قشنگیه علاقه مندان این سبک حتما تجربه کنند

  15Thumb up 50Thumb down
 5. monsef گفت:

  اخرشری یعنی اینکه بری بازی ساخت ترکیه بازی کنی Really Angry Really Angry

  18Thumb up 49Thumb down
 6. The Last Of US گفت:

  این بازی قشنگه ولی خیلی اذیت می کنه هر موقع وارد بازی میشی باید یه حجمی از اینترنت بره این بازی اصلا ایرانی نیس ساخت ترکیه هست و مد کانتر رو داره ایران اومده فقط فارسیش کرده پشتیبانی هم که صفر

  25Thumb up 44Thumb down
 7. Knight گفت:

  سلام.
  اگه فکر کردین بازی خیلی بالانس هست باید بگم کهدارید اشتباه میکنید.
  من نمی فهمم کجا دنیا اسلحه ها مدت زمان محدودی برای استفاده دارند؟
  والا من فقط XPBoost رو دیدم که مدت زمان محدود داره.
  اینجا هر اسلحه ای که بخری مدت زمان محدودی داره .
  چه ارزش داره که ادم از این بازی حمایت کنه و طلا بخره؟
  خودشون میگن زولا بازی شبیه به کانتر و حتی بهتر.
  ولی باید بگم کانتر بالانس تره و اینجوری نیست که هرکی بیشتر پول بده پرو گیمر تره.

  20Thumb up 35Thumb down
 8. xLucif3rBKlyn گفت:

  بازیش رو در اصل کشور ترکیه ساختن و این شرکت ایرانی اومده ناشر بازی توی ایران شده در کل به نظر من بازی سرگرم کننده ای هست اما چند مشکل اساسی داره که مهم ترینش سیستم اسلحه و شخصی سازیشون هست که همش باید براشون پول واقعی خرج کرد. اسلحه های بازی به صورت اجاره ای استفاده میشن نه به صورت دائمی به این صورت که شما اسلحه رو میخرید و به مدت زمان ۲۴ ساعت ۱هفته و ۱ماه در اختیارتون قرار میگیره که به نظر من این سیستم نقطه ضعف اصلی بازی هست مشکلات دیگه ای هم داره ولی چون بازی سرگرم کننده هست چشم پوشی میشه کرد تنها تفاوتش هم با کانتر اینه که همه ی اسلحه هاش زوم دارن Grin Grin

  22Thumb up 34Thumb down
 9. sajad1 گفت:

  از همه اعصاب خورد کن تر سیستم خرید سلاهشه که واقعا اعصاب ادمو خورد میکنه مثل کانتر نیست که ازادی خرید سلاح داشته باشی داخل بازی و باید بیرون از بازی سلاح بخری و کل بازی رو با همون سلاح میتونی بری اگه نخوای که سلاح های مسخره تر اولیه رو برداری تازه از اون اعصاب خورد کن تر وقتی هم که سلاح رو میخری با اون قیمت های مسخرش زمان گذاشتن براش که بعد از یک روز دوباره باید بخریش که بعد از اون اگه بازم خواستیش باید دوباره با همون قیمت های مسخره داخل بازی دوباره بخریش که بعد از چند روز دیگه حالم از ش به هم خورد و پاکش کردم با این که اون موقع تنها بازی بود که میتونستم انلاین بازی کنم Quiet Quiet Quiet Quiet

  14Thumb up 34Thumb down
 10. mongi گفت:

  به خدا باید حمایت کرد تا موفق بشن
  اولین بازی ناتی داگ و نشونتون میدم……خطر اینکه دیدتون نسبت به دنیا عوض بشه هم هست،از بس که بازیشون مزخرف بوده.ولی الان شاهکار میکنند چون حمایت شدن و ادامه دادن.(لامصب کلمه شاهکار احساس پوچی میکنه)

  4Thumb up 30Thumb down
 11. msajjad_z گفت:

  البته نکته ای که هست و توی مقاله گفته نشده اینه که اگه اسلحه رو با پول واقعی بخرین داخل سبد خرید میمونه و آپگرید ها و شخصی سازی هاش پاک نمیشه!
  فقط نمیتونین استفاده کنین که با تمدید کردم هم قابل استفادس:/
  وبه نظرم نیاز به حمایت بیشتری داره هم مالی و هم از نظر طرفداری کردن!
  و شما فکر کنین پول خرید اسلحه همون پولیه که قبلنا میرفتیم و میدادیم به گیم نت ها با این تفاوت که میتونیم به پیشرفت و بهتر شدن بازی (تقریبا ملی) کمک کنیم.
  مسابقه ی ای هم پنجشنبه ۳۱ فروردین گذاشتن که نسبت به جوایزش خالی از لطف نیست.
  به امید پیشرفت بیشتر Wink

  4Thumb up 29Thumb down
 12. milad.ps4.sony گفت:

  چه خبره دوستان ؟؟؟

  5Thumb up 29Thumb down
 13. Mahdis18 گفت:

  توروخدا کمکم کنید بازی بعد وارد شدن رو حالت بارگذاری میمونه فقط رنگ موسم عوض میشه و آهنگ بازی شروع میشه ولی رو همین حالت میمونه

  0Thumb up 1Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت