شرکتی ژاپنی: نینتندو سوییچ می تواند تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۰ میلیون دستگاه به فروش برساند

۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵

شرکت ژاپنی « Fomalhaut» که در زمینه‌ی تحلیل بازار فعالیت کمی‌کند، به تازگی گزارشی پیرامون جدیدترین کنسول شرکت نینتندو، یعنی نینتندو سوییچ، به انتشار رسانده و در آن به بررسی وضعیت این کنسول ترکیبی پرداخته و پیش‌بینی‌هایی برای آن کرده است؛ این گزارش توسط خبرنگار WSJ، یعنی تاکاشی موچیزوکی (Takashi Mochizuki)، ترجمه شده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. نخست، آن‌ها ادعا کرده‌اند که قطعات کنسول نینتندو سوییچ، ۲۵۷ دلار قیمت دارد که با توجه به قیمت نهایی این دستگاه، نینتندو از فروش هر دستگاه نینتندو سوییچ سود ناچیزی به دست می‌آورد. آن‌ها همچنین پیش‌بینی جالب توجهی نیز کرده‌اند و مدعی شده‌اند که شرکت نینتندو می‌تواند تا سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۳۰ میلیون دستگاه از این سیستم به فروش برساند.

در این صورت، شرکت نینتندو در وضعیت بسیار سختی در بخش کنسول‌های بازی‌های ویدئویی قرار خواهد گرفت. کنسول قبلی این شرکت یعنی Wii U به شکست فاجعه‌بار برای آن‌ها تبدیل شد و در طول عمر خود حدود ۱۴ میلیون دستگاه از آن به فروش رفت. این در حالی است که کنسول Wii موفق به فروشی بالغ بر بیش از ۱۰۰ میلیون واحد گردید و توانست به یک موفقیت عظیم برای شرکت محبوب ژاپنی و پدیده‌ی بی‌چون و چرای این سالها تبدیل شود.

با این وجود، کنسول نینتندو سوییچ در آغاز عملکرد بسیار خوبی از خود به جای گذاشته و بر اساس برآوردهای اخیر تاکنون موفق به فروش ۲ میلیون واحدی شده است. خرده‌فروشی‌ها نیز در این چند وقته با کمبود موجودی از این سیستم مواجه شدند و علاقه‌مندانی که موفق به خرید این سیستم نشده‌اند باید برای ارسال محموله‌های جدید صبر پیشه کنند. بنابراین، اگر نینتندو به پشتیبانی نرم‌افزاری قدرتمند این کنسول ادامه دهد، با توجه به تعطیلاتی که در پیش‌روست، بی‌شک نینتندو سوییچ فروش بیشتری نیز خواهد داشت.

فروش ۳۰ میلیون دستگاهی تا سال ۲۰۱۹ میلادی ممکن است که یک هدف بلندمدت باشد، اما بی‌شک نیازمند افزایش تولید خواهد بود. با این وجود، اگرچه تحقق این هدف تبدیل به یک داستان موفقیت‌آمیز خواهد شد، اما لازم به ذکر است که کنسول Wii به عنوان یک دستگاه پرفروش، در بین سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ میلادی توانست به فروش ۳۰ میلیون واحد دست یابد. کنسول نینتندو ۳Ds نیز از سال ۲۰۰۱ میلادی بیش از دو برابر مقدار اعلام شده به فروش رفته است. در عین حال، کنسول پلی‌استیشن ۴ که به عنوان برنده‌ی نسل فعلی کنسول‌ها شناخته می‌شود، از زمان انتشار خود در سال ۲۰۱۳ میلادی تا اواخر سال ۲۰۱۵، موفق به فروش بیش از ۳۰ میلیون واحدی شده است.

همانطور که اشاره شد، کنسول نینتندو سوییچ شروع قدرتمندی داشته است و این گزارش‌ها می‌تواند برنامه‌ی آن را تقویت کند.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید