با استفاده از سایت کیک‌استارتر بیش از ۱۰ هزار بازی بودجه موردنیاز خود را تامین کرده‌اند

۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
با استفاده از سایت کیک‌استارتر بیش از ۱۰ هزار بازی بودجه موردنیاز خود را تامین کرده‌اند

بنابر جدیدترین گزارشات منتشر شده، در حال حاضر بودجه بیش از ۱۰ هزار پروژه بازی شامل بازی‌های تخته‌ای و ویدئویی از طریق وبسایت کیک‌استارتر با موفقیت تامین شده است.

به طور کلی بودجه بیش از ۱۲۲,۲۰۰ پروژه بازی از این وبسایت تاکنون تامین شده است. بنابر پستی که در وبلاگ کیک‌استارتر منتشر شد، وبسایت کیک‌استارتر در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و بعد از آن ۲٫۴۶ میلیون نفر از یک پروژه بازی در این وبسایت حمایت کردند که در مجموع مبلغی به ارزش ۶۱۳ میلیون دلار جمع آوری شد. گفتنی است که بیش از ۱٫۴۵ میلیون کاربر بیش به حمایت بیش از یک پروژه پرداخته‌اند.

اولین پروزه بازی که یک روز بعد از تاسیس وبسایت بر روی کیک‌استارتر قرار گرفت یک سری جدید از جدول کلمات متقاطع بود که مبلغی به ارزش ۲۲۶۵ دلار از سوی ۱۶۳ کاربر دریافت کرد. در مجموع ۷۶ پروژه بازی مبلغی بیش از ۱ میلیون دلار کسب کرده اند که با اختلاف یک پروژه بالاتر از دسته‌بندی بخش فناوری سایت کیک‌استارتر قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که پروژه‌ بازی‌ها تنها بخشی نیست که از مرز ۱۰ هزار پروژه گذشته است بلکه پروژه های بشتری در فیلم و ویدیو، موسیقی، هنر و نشر قادر به دریافت بودجه ساخت شده‌اند.

بازی Kingdom Death: Monster 1.5 با ۱۲٫۴ میلیون دلار و بازی Shenmue III با ۶٫۳ میلیون دلار به تر‌تیب بیشترین بودجه را در بخش‌های بازی‌های تخته ای و ویدیویی کسب کرده اند. بازی Star Citizen یکی از پروزه‌های وبسایت کیک‌استارتر می باشد که قادر به دریافت مبلغی به ارزش ۲٫۱ میلیون دلار شده است.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید