پالمر لاکی، خالق Oculus Rift، این شرکت را ترک کرد

۱۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۰

طبق جدیدترین گزارشات منتشر شده، پالمر لاکی (Palmer Luckey)، خالق هدست واقعیت مجازی Oculus Rift، از شرکت Oculus Rift و فیسبوک – شرکت مادر آن – جدا شده است.

 شرکت فیسبوک، حدود سه سال قبل اقدام به خرید شرکت Oculus Rift و حق امتیاز هدست واقعیت مجازی Oculus Rift به ارزش ۲ میلیارد دلار کرد که سال گذشته‌ی میلادی به صورت گسترده روانه‌ی بازار شد. لاکی اخیراً در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حضوری فعال داشت و به انتقاد از آن پرداخت و فعالیت‌های زیادی پیرامون آن انجام داد. اگرچه برخی معتقدند دلیل اصلی خروج وی، اقداماتی است که وی در جریان انتخابات ذکر شده انجام داده است اما تابدین لحظه این موضوع به تائید نرسیده است.

فیسبوک در خصوص خروج پالمر لاکی در «UploadVR» بیانیه‌ای منتشر کرده است که به شرح زیر است:

پالمر در قلب ما خواهد ماند. میراث پالمر فراتر از گسترش Oculus خواهد بود. روح مبتکر او آغازگر یگ انقلاب مدرن در زمینه هدست‌های واقعیت مجازی بود که کمک زیادی به ایجاد این صنعت کرد. ما از او بابت همه‌ی کارهایی که برای Oculus و هدست‌های واقعیت مجازی کرد قدردانیم و بهترین آرزوها را برای وی داریم.

فیسبوک در پاسخ به این پرسش که آیا پالمر لاکی با خواست خود از این شرکت خارج شده یا اخراج شده است اعلام کرد که تمایلی جهت اظهار نظر پیرامون پرسنل داخلی خود ندارد. لاکی در جریان انتخاب ذکر شده، یکی از طرفداران دونالد ترامپ بوده و گفته می‌شود از گروه‌هایی که ضد هیلاری کلینتون، دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بوده‌اند حمایت مالی کرده است.

پالمر لاکی یکی از چهره‌های شناخته شده در صنعت هدست‌های واقعیت مجازی بود که تجربه‌ای همه‌جانبه را برای بازیکنان به ارمغان آورد. هدست Oculus Rift، پس از سال‌ها از ساختش و آغاز کمپین حمایت مالی‌اش در سرویس کیک‌استارتر (Kickstarter) سال گذشته‌ی میلادی به صورت عمومی در دسترس قرار گرفت. تصمیم‌های گرفته شده برای این هدست و انحصارطلبی‌هایش در قیاس با هدست Vive که توسط شرکت HTC منتشر شده، تا مدتها موضوعی داغ و پربحث در این صنعت بود.

تابدین لحظه هنوز مشخص نشده است که مقصد بعدی لاکی کجاست و وی در چه زمینه‌ای فعالیت خواهد کرد. وی برای مدتی درگیر دعوای حقوقی با شرکت بتسدا (Bethesda) بود که در نهایت دادگاه دستور داد که شرکت فیسبوک ۵۰۰ میلیون دلار غرامت به شرکت نامبرده بپردازد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید