نسخه‌ی ۵٫۶ موتور بازی‌سازی Unity با پشتیبانی از نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفت

۱۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰

نینتندو سوییچ جدیدترین کنسول و سخت‌افزار صنعت بازی‌های ویدئویی است که مدتیست توسط شرکت نینتندو وارد بازار گشته و اتفاقاً با واکنش مثبت علاقه‌مندان نیز مواجه شده و استقبال بالایی از آن صورت گرفته است. اما پرسش اصلی این است که شاهد چه نوع بازی‌هایی برای این سیستم ترکیبی (خانگی / دستی) خواهیم بود. شرکت نینتندو مدتهاست که تلاش می‌کند توجه شرکت‌های شخص ثالث (Third-Party) را به سیستم‌هایش جذب کند تا دارندگان آن شاهد پشتیبانی خوبی از آن باشند. به همین منظور، طراحی و توسعه‌ی بازی‌ها برای نینتندو سوییچ به آسانی صورت می‌پذیرد و جدیدترین اخبار، حکایت از موفقیت نینتندو سوییچ از این نظر دارد.

موتورهای بازی‌سازی زیادی در بازار جهت استفاده توسط توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی در دسترس قرار دارند که بعضی از آن‌ها به طور خاص عملکرد بهتری بر روی برخی پلتفرم‌ها در قیاس با دیگر پلتفرم‌ها دارند. یکی از این موتورها، موتور Unity است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی در دسترس قرار گرفت و تاکنون با استقبال خوبی همراه شده است.

پس از انتشار اولیه‌ی Unity، تاکنون شاهد انتشار نسخه‌های مختلفی از آن بوده‌ایم که هر کدام حاوی ویژگی‌های جدید و عملکرد بهتری نسبت به نسخه‌ی پیشین خود بوده‌اند. به تازگی اما نسخه‌ی جدید این موتور بازی‌سازی در دسترس قرار گرفته است که پیرو آن به صورت رسمی تائید شده است که این نسخه از کنسول نینتندو سوییچ نیز پشتیبانی به عمل می‌آورد و دو عدد از بازی‌های انتشار یافته برای این سیستم، با استفاده از این موتور طراحی و توسعه یافته‌اند.

به تازگی نسخه‌ی ۵٫۶ موتور بازی‌سازی Unity در دسترس قرار گرفته است که به موجب آن، جزئیاتی از این نسخه در وبلاگ رسمی این موتور منتشر شده که بدین شرح است:

با ارائه‌ی ویژگی تجربه‌ی بازی‌ها در خانه (خانگی) و همچنین تجربه در بین راه (دستی)، نینتندو سوییچ فرصت بسیار خوبی در اختیار توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی قرار داده تا بتوانند در خصوص بازی‌های در دست توسعه‌شان کمی متفاوت فکر کنند. برخی از بازی‌ها از جمله Super Bomberman R و Snipperclips که با استفاده از موتور Unity توسعه یافته‌اند و در جریان رویداد GDC در غرفه‌ی Unity نمایش داده شدند، در حال حاضر در دسترس مخاطبین قرار گرفته‌اند. ما از بابت اطلاع‌رسانی از اینکه از همینک پشتیبانی از کنسول نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفته است، خوشحالیم.

این قطعاً خبر خوبی هم برای شرکت نینتندو هم برای علاقه‌مندان کنسول نینتندو سوییچ خواهد بود چراکه به موجب آن شاهد این هستیم که توسعه‌دهندگان بیشتری به ساخت بازی برای این کنسول روی بیاورند. نینتندو در حال حاضر بیش از هر چیزی به پشتیبانی شرکت‌های شخص ثالث از جدیدترین کنسولش نیازمند است.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید