نبوغ خط خطی کردن خوشایند اعصاب! | آزار دهنده ترین دشمنان در سری Souls و Bloodborne

۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

هیدتا میازاکی نوع جدیدی از بازی های نقش آفرینی را خلق کرد که تا آن روز وجود نداشت و در حقیقت بعد از ساختن سری Souls عناوینی به وجود آمدند که به نوعی کلون های مختلف این فرنچایز بودند و قبل از خلق این شاهکار بزرگ، هیچ بازیسازی چنین عنوان هاردکور اکشن نقش آفرینی را خلق نکرده بود. همه چیز در بازی های میازاکی متفاوت از هر بازی دیگری هستند و تمام بخش های این عناوین مختص به بازی های میازاکی هستند و نه هیچ بازیساز دیگری. از درجه سختی بازی گرفته تا سیستم جذاب پاداش و جزا، سیستم لوتینگ فوق العاده، مبارزات دشوار و فوق تاکتیکی، باس فایت هایی که نظیر نداشتند، طراحی محیط شاهکار و همینطور خلق دشمنانی بسیار متنوع و عجیب که هر کدامشان انگار یک باس برای بازی های دیگر محسوب می شدند، همه و همه در عناوین میازاکی به بهترین شکل قرار دارند و با تنها یک نگاه می توان امضای خاص او را در عناوینش دید و سریعا حدس زد که این بازی متعلق به میازاکی است.

5 بازی که تمام کردن هر کدامشان کلی به غرور و افتخار یک گیمر افزوده است.

از بین مواردی که نام بردیم، تمرکز اصلی ما در این مطلب بر روی مورد آخر یعنی دشمنان جذاب و سخت گیر عناوین میازاکی است و قصد داریم تا در این مطلب به دشمنان مختلف این بازی ها بپردازیم. قبلا در مورد باس های دشوار و مرگبار بازی های میازاکی بارها صحبت کرده ایم و حتی در قالب ویدئو هم دشوارترین باس فایت های سری Souls را با شما بررسی کرده ایم اما حالا نوبت به دشمنان غیر از باس های بازی رسیده است که خودشان دنیایی از تنوع، سختی و جذابیت هستند، چه از نظر طراحی و چه از نظر حرکات و حملات و مبارزات.تاکنون در عناوین مختلف هیدتا میازاکی یعنی Demon’s Souls و Dark Souls I,II,III و Bloodborne شاهد صدها نوع دشمنان مختلف بوده ایم که با آن ها دست و پنچه نرم کرده و بارها آن ها را شکست داده و البته بارها هم از آن ها شکست خورده ایم و به رحمت ایزدی رفته ایم! اما به هر حال همانطور که بین باس های کل این بازی ها برخی دشوارتر و سخت تر هستند، دشمنان این عناوین هم چنین حالتی دارند و برخی از آن ها از بقیه مرگبارتر و گاها روی اعصاب هستند و با روح و روان ما بارها بازی کرده اند.

تعظیم به استاد میازاکی… البته واقعا اگر منطقی حساب کنیم خود این استاد، دشمن اصلی و آزار دهنده اصلی بازی هاش به حساب می یاد، ولی خب همون طور که از اسم مطلب پیداست در خط خطی کردن اعصاب ما، اون هم به شکلی که کیف هم بکنیم نبوغ داره!

دشمنانی که هر بار برای کشتن آن ها نیاز به کلی دقت و تمرکز داریم و به خاطر نوع حملاتی که دارند همیشه شدیدا ما را به دردسر انداخته اند. در این مطلب قصد داریم تا به ۱۲ تا از این دشمنان بسیار مرگبار و سخت در بازی های Demon’s Souls و Dark Souls I,II,III و Bloodborne که بیشتر از بقیه باعث آزار و اذیت ما شده اند، اشاره کنیم و آن ها را همراه شما برشماریم. به مانند همیشه و در مقالات ۱۰ برتر و ۲۰ برتر و … قبل از شروع این مطلب باید نکاتی را ذکر کنم که از شما عزیزان خواهشمندم آن ها را مطالعه نمایید تا شک و شبهه ای برای شما دوستان پیش نیاید. قطعا جدا از این لیست که بنده تهیه کرده ام تعداد بسیار زیادی گزینه های دیگر وجود داشته اند که می توانستند در این مطلب حاضر باشند اما به هر حال تعداد محدودیت دارد و نویسنده، انتخاب هایی را که از نظر خود برتر بوده اند در لیست جای داده است. پس دقت کنید که این مقاله، “۱۲ دشمن دشوار و آزاردهنده در عناوین استاد هیدتاکا میازاکی” به انتخاب بنده است، زیرا که اساس چنین مقالاتی این گونه است و سلیقه شخصی نیز بسیار اهمیت دارد.

خود مرگ هم می میرد!

در این مطلب دشمنان بسیار قدرتمند و روی اعصابی که در عناوین Demon’s Souls و Dark Souls I,II,III و Bloodborne با انها مبارزه کرده ایم، قرار داده شده اند و ذکر این نکته لازم است که باس های این عناوین در این مطلب لحاظ نشده اند و تنها دشمنان عادی بازی را در این مطلب جای داده ایم. رتبه بندی و ترتیبی که در این لیست برای دشمنان مختلف لحاظ شده است کاملا نظر شخصی نویسنده است و هیچ معیار و میزانی برای درست یا غلط بودن ان وجود ندارد زیرا پای سلیقه مطرح است البته سلیقه منطقی، نه این که مثلا کسی یک دشمن بسیار آسان و ضعیف را بیاورد و در صدر لیست دشوارترین دشمنان عناوین میازاکی قرار دهد و بگوید این سلیقه من است زیرا که این توهین به شعور مخاطب است اما به هر حال سلیقه شخصی نیز در چنین مقالاتی بسیار اهمیت دارد.

استاد در دیدار با طرفداران!

 قطعا در رده بندی این دشمنان سلائق و علائق با هم متفاوت است و بر اساس تجربه و خاطراتی که هر شخص دارد جایگاه ها را تعیین می کند و قاعدتا هر شخصی از هر دشمنی که بیشتر شکست خورده و اذیت شده باشد، آن را بالاتر قرار خواهد داد. البته ما در این مطلب سعی کرده ایم تا دشمنانی را قرار دهیم که یک وفاق جمعی بین بسیاری از بازیبازان دنیا در مورد دشوار بودن آن ها برقرار است و بدون شک دشمنان این لیست در خیلی از ویدئوها و مطالب مربوط به سخت ترین دشمنان عناوین میازاکی، با مطلب ما مشترک هستند. در نظر داشته باشید که دشمنی که مثلا من در رتبه ششم قرار داده ام دلیلی بر این نیست که وی حتما و به صورت وحی منزل، ششمین دشمن دشوار در بازی های میازاکی است، بلکه برای من این گونه است و شاید برای شما اول یا دهم باشد.

این هم یک شوخی با یکی از برترین بازی های تاریخ! دوستان عزیز توجه کنید که در این مطلب در طول متن و در توضیحات زیر عکس ها به کرات از چاشنی طنز و شوخی استفاده شده است.

نکته بعدی این که تمامی گزینه های این لیست بر اساس داشته ها و اطلاعات نویسنده گرد آوری شده اند و در این مطلب قرار گرفته اند. شاید شما عقیده داشته باشید که مثلا دشمن دیگری می توند به جای فلان شماره از این لیست قرار بگیرد و یا جایگاه آن فرق کند. در اینجا نیز معیار و میزان ثابتی نداریم و عقل و منطق در کنار احساس و خاطرات است که در ذهن هر شخص با هم ترکیب می شوند و اسم هایی مختلف را به عنوان خروجی بیرون می دهند. پس بهتر است تا این مطلب را به عنوان یک مقاله سرگرم کننده که به همراه آن برخی خاطراتتان را که البته شاید چندان شیرین نباشند! مرور خواهید کرد، نگاه کنید. با بیان این نکات اگر تا کنون به خواندن مقاله ادامه داده اید از شما دعوت می کنم تا در ادامه مطلب “آزار دهنده ترین دشمنان در سری Souls و Bloodborne” با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

۱۲ –  Serpent-Man

خسته اس.. می فهمی؟!

بازی: Dark Souls 3

پلتفرم ها: PS4, Xbox One, PC

Nameless King بدون شک سخت ترین باس بازی Dark Souls 3 بود که در منطقه ای انتخابی با نام Archdragon peak قرار داشت که منطقه ای بود که برای دوستداران چالش بیشتر طراحی شده بود و روش رسیدن به این منطقه نیز مرموز و جذاب بود. اتفاقا به غیر از باس، دشمنانی هم که در این منطقه Archdragon peak بودند دشمنان سرسختی بودند که بدون شک در راس آن ها سایز بزرگ تر دشمنانی به نام Serpent-Man بود که مدل اولیه آن ها را قبلا در دیمونز سولز دیده بودیم که دشمنانی با سر مار بودند و سرشان را بیرون می آوردند و ضربه می زدند. همین دشمنان در نسخه سوم پیشرفته تر شده بودند و در سایز کوچک و بزرگ و دو سه نوع سلاح مختلف با نام  Serpent-Man به سراغ ما می آمدند. سایز بزرگ این دشمنان که زنجیری بلند در دست داشتند و ضربات مرگباری را از فاصله دور با زنجیرشان می زدند بسیار مرگبار و قدرتمند بودند و اگر لحظه ای غفلت می کردیم کار را تمام می کردند. ضربات سریع و چند ضرب قدرتمند که دامنه اصر بالایی هم داشت کار را برای فرار از دست آنها سخت تر می کرد و باید دقت بالایی در مبارزه با آن ها می کردید زیرا که از راه دو رهم ضربات زنجیری مرگباری را به سمت شما انجام می دادند. مخصوصا زمانی که یکی از این دشمنان بزرگ تر به همراه چند عدد  کوچکتر به سراغ بازیباز می آمدند کار بسیار سخت بود مانند همین تصویری که برای شما عزیزان قرار دادیم و در این منطقه سنگی قبل از مبارزه با نیملس کینگ  باید با دو ۳ عدد از این  Serpent-Man های بزرگ همراه چندین عدد از سایز کوچکتر آنها مبارزه می کردیم که کار اصلا آسانی نبود.

این مدل گنده بک این دشمنا خیلی بد جور با زنجیر می زدن…

همینطور زمان مبارزه با باس اول این منطقه (Archdragon peak) یعنی Ancient Wyvern باید علاوه بر فرار از دست ضربات و نفس اژدهای غول پیکر با این Serpent-Man ها هم مبارزه می کردید که دشوار بود. مثلا در یک اتاق کوچک که از درب آن اژدها آتش به داخل اتاق می زد ۳عدد هم از این  Serpent-Man ها وارد می شدند و کار ربرای مانور دادن در اتاق بسیار سخت می کردند و هر ۳ هم با هم یه شما حمله می کردند و شما باید علاوه بر فرار از آتش اژدها از این دشمنان نیز جان سالم به در می بردید و اگر زرنگ بودید و کمی شانس می آوردید آتش اژدها آن ها را می سوزاند و به شما در کشتن آنها کمک می کرد. Serpent-Man ها مخصوصا مدلی از آنها که سایز بزرگتری داشت و زنجیر یا تبر به همراه داشت، بدون شک از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی هستند که در بازی دارک سولز ۳ خدمتشان رسیدیم (البته آنها هم خوب خدمتمان رسیدند) و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی با شایستگی در جایگاه دوازدهم قرار می گیرند.

۱۱ – Ironclad Soldier

ماجراهای من و لاکی!

بازی: Dark Souls 2

پلتفرم ها: PS4, Xbox One, PC, PS3, Xbox 360

جلویشان می ایستادی با پتک بزرگ خود ضربه مرگباری می زدند و ناگهان به سمتمان می دویدند، به پشتشان می رفتی هم که نه ضربه به آنها می خورد و ناگهان هم به پشت خود را می انداختند روی ما و با لاک بزرگ خود ما را له می کردند. همیشه در عناوین سری سولز و بلادبورن چرخیدن دور دشمنان قدرتمند و رفتن به پشت آن ها به منظور رد کردن ضرباتشان و سپس ضربه های سهمگینی از پشت وارد کردن به آنها یکی از بهترین روش های مبارزه با برخی دشمنان قوی این بازی ها بوده است و بسیاری از بازیبازان همیشه از این روش استفاده کرده و می کنند، به طور مثال این روش در مبارزه با شوالیه های پیر در برج سنگی Dark Souls 2 بسیار موثر بود و راهی آسان برای کشتن یکی یکی آنها بود. اما خب قطعا می دانید که سازندگان هم مثل ما این راه ها را می دانند و دشمنی را در عنوان دارک سولز ۲ خلق کرده بودند به نام Ironclad Soldier که لاک پشت هایی غول پیکر بودند و رفتن به پشت آنها اتفاقا خود اشتباه محض بود زیرا خیلی سریع به پشت می افتادند و شما را زیر لاکشان له می کردند.

بادتونه می گفتیم این که بچرخید دور دشمنا و برید پشتشون خیلی روش خوبیه؟… اینجا برعکسه دقیقا… چون این از پشت و جلو عنایت میکنه بهمون! (منظور حمله از پشت و جلو است)

این Ironclad Soldier ها که مخصوص به عنوان دوم سولز بودند بسیار قدرتمند بودند و برخلاف لاک پشت بودنشان چندان هم کند و آرام نبودند. حتی سازندگان با توجه به این که می دانستند اینها دشمنان قدرتمندی هستند معمولا (نه همیشه) در بازی دو ۳ تا از آنها را با هم و کنار هم نگذاشته بودند که همزمان به شما حمله کنند و معمولا می توانستید در بخش هایی که آنها حضور داشتند، یکی یکی آن ها را از پای در آورید. طراحی این دمشنان بسیار فوق العاده بود و نشان از نبوغ دبالای سازندگان بازی در فرام سافتور داشت که به این زیبایی از لاک پشت برای طراحی چنین دشمن فوق العاده و قدرتمندی استفاده کرده بودند و حملات و ضربات قدرتمند و دقیقا مناسب با ظاهرش را نیز در اختیار او گذاشته بودند تا بازیباز را اذیت کند. Ironclad Soldier ها بدون شک از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی هستند که در بازی Dark Souls 2 چشممان به جمالشان روشن شد و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی در جایگاه یازدهم قرار می گیرند.

۱۰ – Great Crab

رو مخ ترین خرچنگ تاریخ!

بازی: Dark Souls 3

پلتفرم ها: PS4, Xbox One, PC

از لاک پشت به خرچنگ!… از لاک پشت به خرچنگ! … نه این یک پیام رمزی با بیسیم نیست! بلکه دارم می گویم که پس از معرفی یک لاک پشت به عنوان یکی از دشمنان قدرتمند سری سولز حالا به یک موجود دیگر یعنی خرچنگ در جایگاه دهم می رسیم که آن نیز یکی از دشمنان آزاردهنده بازی های آقای میازاکی و فرام سافتور است و تازه بعدی را ندیده اید که قازچ خواهد بود! انواع خزنده و پرنده و خوراکی و حبوبات در سری سولز تبدیل به سخت ترین دشمنان ممکن شده اند و کم مانده است تا نخود فرنگی را هم آقای میازکی تبدیل به یک کابوس کند برای ما! دشمن ملعونی که در این قسمت از آن حرف می زنیم در نسخه Dark Souls 3 معرفی شد و یک خرچنگ غول پیکر است که بسیار روی مخ راه می رود و بسیار هم زشت و کریه است و وقتی به سمت شما می آید استرس می گیرید. مخصوصا این که در آب کند حرکت می کنید و نمیتوانید درست مانور دهید. همچنین اگر خیلی سریع وی را نکشید (که معمولا هم نمی توانید خیلی سریع بکشیدش) زیر آب فرو می رود و از دورتر در می آید و خط سلامتی اش از اول پر می شود. بارهای اول فکر می کردم این خرچنگ های لعنتی که Great Crab نام دارند immortal یا نامیرا هستند و نمی شود آن ها را کشت اما بعدها دیدم که در بازی کوآپ (که اتفاقا با یکی از دوستان عزیز و قدیمی ام در گیمفا بازی می کردیم) و وقتی سریع دو نفری آن ها را بزنی کشته می شوند.

با این هیکلش هر قدمش ۱۰ سانتی متره!

زیرا هر چقدر با بدبختی آن ها را می زدم زیر آب می رفتند و دوباره صحیح و سالم در می آمدند و با قدم های ریز و تند تند که صدای روی اعصابی هم دارد و در حالی که چنگک هایشان را به هم می زنند به صورت ریسینگ وار به سمت من می آمدند و دیگر چاره فقط الفرار بود! که البته همبن الفرار هم با توجه به شرایط زیستی خرچنگ های عزیز که در آب است و می دانید که در بازی های سولز آب سرعت را خیلی کم می کند (مثل واقعیت)، در حقیقت نصف الفرار بود زیرا سرعت دویدن نصف می شد. حس می کنم بیشتر از این که از آزار دهنده بودن این Great Crab ها در این شماره صحبت کنم، بیشتر شوخی کردم و بیشتر طنز بود تا مطلبی در مورد یکی از بدترین دشمنان بازی های آقای میازاکی (که انشالله خدا از ما نگیردش!). حالا می خواهید بخندید یا نخندید اما فرقی ندارد چون این Great Crab ها همینجوری خنده خنده.. آره!

در هر صورت بدون هیچ شکی Great Crab ها از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی محسوب می گردند که در بازی Dark Souls 3 چشممان به جمالشان روشن شد (انشالله جمالشان خاموش شود!) و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی در جایگاه دهم قرار می گیرند.

۹ – Mushroom Parent

قارچ های خانواده دار! این قارچ ها بیشترین اهمیت را به بنیان خانواده می دهند و همه جا با فرزندانشان می روند.. حتی هنگام قتل!

بازی: Dark Souls

پلتفرم ها: PC, PS3, Xbox 360

خب می رسیم خدمت دوستان قارچمان که الحق والانصاف نمونه ترین خانواده در بازی های آقای میازاکی هستند و در این دنیای ویران و ترسناک بنیان خانواده را از یاد نبرده اند و همه جا “والدین قارچ” دست فرزندان قارچشان را می گرفتند و همراهشان بودند و حتی در حالی که دست آن ها را گرفته بودند تا از خیابان رد کنند با دست دیگر چنان بر سر ما می کوبیدند که کلمه مان مثل خود این والدین قارچی پهن و پخش می شد! واقعا وقتی دقایقی می ایستادیم و به رفتار این قارچ ها که در دو نوع والدین و فرزن بودند نگاه می کردیم حیرت زده می شدیم از این مغزی و ذهنی که اینها را طراحی کرده و با وجود این که فقط قارچ هستند ولی آن ها را تبدیل به دشمنان ترسناکی برای ما کرده است. در دنیای سولز حتی قارچ هم مخوف است و ژدر و فرزند هم ندارد زیرا می توانند شما را به خاک سیاه بنشانند، مخصوصا اگر کمی تعدادشان زیاد شود و بقیه خانواده را هم همراهشان به مبارزه با شما می آوردند که دیگر غرل را باید می خواندید و فاتحه مع اصلوات! (محمدی پسند بفرستید!) این قارچ های عزیز که تنها در عنوان اول Dark Souls وجود داشتند و به بازی های بعدی آورده نشدند، Mushroom Parent نام داشتند که البته اینها بزرگتر ها بودند که والدین محسوب می شدند و قارچ فرزند هم داشتیم.

پدر و فرزند دست در دست هم چنان سیلی بر ما می زنند که سریع دراز می کشیم!

رفتار و راه رفتن و قیافه این موجودات هم به مانند خرچنگ هایی که بالاتر گفتیم روی اعصاب بود و با این که گاها با مزه و خنده دار به نظر می رسیدند ولی چون می دانستیم اصلا شوخی ندارند و بسیار هم وحشی هستند همین خنده دار بودنشان ترسناک و مخوف تر هم می شد زیرا همیشه چیزی که خنده دار و کودکانه است اگر شبطانی باشد چند برابر ترسناک تر است مثل ماسک دلقک خندان و عروسک های فیلم های ترسناک که از هر هیولایی گاها مخوف تر هستند. این قارچ ها هم خیلی مودب و آرام به سمتتان حرکت می کردند و دست در دست کودکشان طوری راه می رفتند که حس می کردید شما را شهروند حساب می کنند و از کنارتان رد خواهند شد اما چنان ضربات مرگباری ناگهان به شما می زدند که دخل بازیباز را می آورد. گاهی یک یا دو ضربه قارچ های بزرگ در جا بازیباز را می کشت و اصلا و ابدا شوخی بردار نبود. مخصوصا اگر چند نفر بودند که دیگر بدتر. گاهی مثلا می خواستید یکی دو قارچ کوچکتر که پرسه می زدند را بکشید اما ناگهان والدینشان به طور ناموسی به شما حمله می کردند و وحشیانه ضربه می زدند! بدون هیچ شکی Mushroom Parent ها از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی هستند که در بازی Dark Souls ملاقاتشان کردیم و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی در جایگاه نهم قرار می گیرند.

۸ – Poison Statue Cluster و Poison statues

برعکس قارچ ها که خانواده دار بودن اینا انتهای بی خانواده ان و بی تربیت بار اومدن.. همش تف می کنن!

بازی: Dark Souls 2

پلتفرم ها: PS4, Xbox One, PC, PS3, Xbox 360

آقا به قدری این تف کردن کار زشت و بدی است که حد ندارد. چه برسد به این که در دارک سولز به شما تف کنند که این دیگر ۱۰۰ برابر بدتر نیز هست. فرض کنید سر صف مدرسه شما را به بالا فرا می خوانند و دارید از بین دو صف چپ و راست رد می شوید و تمامی افراد هر دو صف از چپ و راست شروع می کنند به تف کردن به شما! آن هم تف سمی! تازه حالا در میان این تف کردن ها دو نفر قلدر مدرسه هم می آیند که شما را بزنند ناکار کنند! کسانی که Dark Souls 2 را بازی کرده اندا دقیقا حسی را که گفتم در منطقه ای غار مانند که پر بود از مجسمه های سمی سبزرنگ که Poison statue نام داشتند، لمس کرده اند و می دانند که چه حسی دارد. تازه این که چیزی نیست زیرا که این مجسمه های Poison statue در بخشی که گفتیم با یک ضربه می شکستند و راحت می شدیم از دستشان، اما سازندگان که نمی خواستند زود از دستشان راحت شویم آمدند و در یکی از بسته های الحاقی بازی چندین مجسمه از این Poison statues های تف کننده بی ادب را کنار هم سوار کردند و به صورت یک لاک روی دوش یک دشمن بدبخت گذاشتند که دقیقا آن را تبدیل کرده بود به یک لاکپشت که لاکش تعداد زیادی از این مجسمه های سمی هستند!

زدن اون دشمنی که زیر این مجسمه ها مثل لاک پشت می خزید هم خودش داستانی بود

نام این دشمن تف کننده بر دوش (یاد رقصنده با گرگ افتادم!) هم Poison Statue Cluster بود! از این بدتر آن که حالا دیگر نمی شد راحت زد و این مجسمه های روی لاک آن را شکست بلکه برای از کار انداختن آن ها باید آن موجود اصلی زیر لاک را می کشتید که آن هم به قدری کوچک و در زیر این مجسمه ها بود که اصلا ضربه ای درست به او نمی خورد و کمتر سلاحی بود که می توانست آن زیر را راحت بزند و خیلی مواقع باید با تیرکمان سرش را از زیر مجسمه های سنگی نشانه می رفتید. این دوستان عزیزمان تا کنون تنها در Dark Souls 2 و در یکی از بسته های الحاقی آن حضور به هم رسانیده اند و در بازی های قبلی و بعدی که استاد میازاکی مستقیما در آنها نقش کارگردان را داشته است شاهد این Poison Statue Cluster و Poison statue ها دقیقا به همین شکل نبوده ایم. Poison Statue Cluster و Poison statue ها بدون شک از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی هستند که در بازی Dark Souls 2 و دی ال سی آن چشممان به جمالشان روشن شد و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی در جایگاه هشتم قرار می گیرند.

۷ –  Mind Flayer

کلا میازاکی دوست دارد وقتی ما وارد زندان می شویم احساس راحتی کنیم!

بازی: Demon’s Souls

پلتفرم ها: PS3

معمولا در عناوین ساخته دست استاد میازاکی همیشه یک بخش زندان وجود دارد و همیشه هم این بخش یک دشمن مخصوص نگهداری از زندان ها یا همان زندانبان دارد که بدون شک از مخوف ترین دشمنان در کل بازی های میازاکی هستند و در این لیست هم دو زندانبان در زمره بدترین و اعصاب خرد کن ترین دشمنان قرار گرفته اند. در حقیقت تنها دشمنی که از اولین شاهکار استاد یعنی Demon’s Souls در لیست ۱۲ تایی ما جای گرفته است همین زندانبان بخش زندان این عنوان است که  Mind Flayer نام دارد و نه تنها یکی از مخوف ترین و سخت ترین دشمنان در عناوین میازاکی هستند بلکه در کل بازی های رایانه ای نیز بسیار مرگبار به شمار می روند (البته کل لیست ما در حقیقت می توانند “مرگبارترین دشمنان تاریخ بازی های رایانه ای” هم نام بگیرند زیرا سخت ترین ها در بازی های میازاکی که دشمن عادی بازی هایش از بقیه بازیها سخت تر هستند، دیگر معلوم است که چه هیولاهای مرگباری هستند که بین این همه دشمن سخت، سختترین لقب گرفته اند). علاوه بر این موضوع، نوع حمله کردن آن ها و طراحی ظاهری آنها نیز به حدی کریه و چندش آور است که واقعا اعصاب بازیباز را به هم می ریزد و فقط باید بنشینید و انیمیشن حمله مرگبار  Mind Flayer را که روی شما پیاده می کند را مشاهده نمایید و حرض بخورید (مانند تصویری که از این حمله برایتان قرار داده ایم که مطمئنا برای کسانی که Demon’s Souls بازی کرده اند یادآور کلی خاطره است).

اینم از اون حمله قشنگاس ها!

یادش بخیر! همین نور سبزی که از فانوس این Mind Flayer ها بیرون زده بود و آنها را از دور مشغول قدم زدن در راهروهای زندان می دیدیم، بسیار وحشت آور و ترسناک بود زیرا که می دانستیم بالاخره ما را می بیند و باید وی را از پای در آوریم که اصلا کار آسانی نبود و کافی بود که Mind Flayer با زوائد روی سرش (در حقیقت سر وی مثل هشت پا بود) شما را بگیرد و آرواره مخوفش را باز کند و شما را با فرو کردن یک زائده در شکمتان روی هوا معلق نگاه دارد و شما هم بایستی فقط نگاه کنید که چطور کشته می شوید زیرا که معمولا یک بار این حمله اگر خط سلامتیتان پر نبود شما را می کشت و باید دوباره با استرس می رسیدید به نزد این دوستان عزیز تا بالاخره کارشان را بسازید (البته این Mind Flayer قبلش بارها کارمان را ساخته بودند و کسی نیست که این عنوان را بازی کرده باشد و توسط این دشمنان کشته نشده باشد).  بدون هیچ شکی Mind Flayer  ها از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی هستند که در بازی Demon’s Souls ملاقاتشان کردیم و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی در جایگاه هفتم قرار می گیرند و تنها نماینده عنوان Demon’s Souls نیز در لیست ما محسوب می شوند. البته ذکر این نکته نیز لازم است که بدانید در دیگر عناوین بعدی استاد میازاکی هم این نوع دشمنان که در حقیقت زندانبان هستند وجود داشتند ولی طراحی و نوع حمله و .. آن ها تغییر کرده بود. مثلا یکی از همین زندانبان های دیگر که مربوط به نسخه سوم دارک سولز است و Jailer نام دارد (در شماره های بعدی لیست وی را خواهید دید) هم در لیست ما وجود دارد که درست است با این Mind Flayer ها فرق دارد اما نهایتا هر دو زندانبان هستند و نکته مشترک زندانبان های این عناوین، آن است که از مخوف ترین دشمنان بازی های استاد میازاکی محسوب می گردند.

۶ – Basilisk

به چشم بوده که بعد دست و پا در آورده… اصلا نگاهش استرس می ده به آدم.. . همین عکس رو ببینید چجوری نگاه می کنه!

بازی: Dark Souls 2, Dark Souls,  Dark Souls 3

پلتفرم ها: PS4, Xbox One, PC, PS3, Xbox 360

خدا انشالله نگذره ازتون با اون چشم های ور قلمبیده زشتتون و این قدر که بپر بپر می کنید! انشالله همونطور که ما رو نفرینی می کردید و در جا می کشتید، خدا چراغ آرزوهاتون رو خاموش کنه و نفرین بشید (چراغ آرزوهای Basilisk ؟ این چراغ آرزوها داره اصلا؟). قطعا هر کسی که با عناوین استاد و ۳ گانه Dark Souls آشنا باشد، کاملا Basilisk های لعنتی را می شناسد و بارها و بارها تنه اش به تنه آن ها خورده است و بارها این موجودات نفرین شده دخلش را آورده اند و نفرینش کرده اند تا در جا با خط سلامتی پر بمیرد و اعصابش خط خطی شود. قطعا بدانید که وقتی استاد میازاکی یک موجود را از نسخه اول با خود آورده است و تا نسخه سوم هم آن را استفاده کرده یعنی آن موجود لعنتی امتحان خودش را کاملا به استاد پس داده است و موفق شده تا کاملا روی مغز و اعصاب بازیباز راه برود! مخصوصا این که این موجودات هیچ وقت تنها نیستند و معمولا ۴-۵ تایی بر سرتان می ریزند آن هم در یک جای تنگ و بسته یا درون مردابی که سمی است و نمیتوانید خوب مانور دهید. همه می ریزند دور و برتان و یکی از پشت و یکی از جلو (چیه میخواید چی بگم؟ یکی از پشت و یکی از جلو چی؟!) شروع به خارج کردن هوای نفرین شده از دهانشان می کنند که به سرعت خط نفرین شما را پر می کند و تا بخود می آیید با خط سلامتی کامل، کشته می شوید و حسابی اعصابتان به هم می ریزد.

ماشالله یه دونه ای هم که نمیان.. قبیله ای می ریزن سر ما!

این Basilisk ها مدام هم می پرند این طورف و آن طرف و از روی سر شما مدام به عقب و جلو می پرند تا نتوانید راحت بکشیدشان و در حالی که یکی را می زنید ۳ تای دیگر دارند شما را نفرینی می کنند تا کارتان تمام شود. به واقع طراحی چنین موجودات کوچک و زشت، ولی روی اعصابی فقط از یک نابغه بر می آید که در تیم طراحان سری سولز کم نیستند و همه طراحان ان به نوعی نابغه هستند. Basilisk ها تا به امروز در ۳ بازی Dark Souls 2, Dark Souls و Dark Souls 3 حضور داشته اند و جزو دشمنان بسیار منفور این عناوین محسوب می گردند زیرا همانطور که گفتم علاوه بر این که نوع حمله نامردانه و روی مخی دارند، همیشه چندتایی هستند و مدام می پرند و همینطور در جاهای بدی هم به سراغتان می آیند تا از هر لحاظ اذیت شوید. Basilisk ها قطعا از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی هستند که در ۳ بازی Dark Souls 2, Dark Souls و Dark Souls 3 حضور داشته اند و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی در جایگاه ششم قرار می گیرند.

۵ – Brain Trust

Brain Trust

بازی: Bloodborne

پلتفرم ها: PS4

می دانم از اینها متنفرید. حتی از عکسشان و چهره کریهشان متنفرید. منم هم مثل شما. این Brain Trust های لعنتی کم دخل ما را نیاورده اند. فقط کافی است که ما را ببینند. از لحظه ای که ما را ببینند تا زمانی که کل خط سلامتیمان کاملا قطع شود تنها چند ثانیه فرصت داریم و باید خیلی خیلی سریع قبل از این که کارمان را بسازند کارشان را بسازیم. این Brain Trust های لعنتی متولد نسل هشتم هستند و در ۴ بازی سولز حضور نداشتند، بلکه در شاهکار نسل هشتمی میازاکی یعنی Bloodborne معرفی شدند و خیلی زود تبدیل به یکی از بدترین، روی مغزترین و آزار دهنده ترین دشمنان در کل بازی های استاد شدند. دلیل اصلی این موضوع هم همانطور که گفتم نوع حمله آنهاست که در حقیقت کافی است تا بازیباز را ببینند و به سرعت برق خط سلامتی را بسیار بسیار کوتاه کنند تا کشته شویم. همینطور دلیل دیگر آزار دهنده بودن این دشمنان منطقه ای است که آن ها معرفی می شوند و به واقع یکی از سخت ترین مناطق کل بازی است و تصور کنید که در آب که سرعت شما بسیار کند می شود باید با وی مبارزه کنید و او را بکشید که قطعا چندین باری کشته خواهید شد تا راهش را بیابید. مبارزه با این Brain Trust هیچ حالت وسطی ندارد که مقداری او شما را بزند و مقداری شما ضربه بزنید و با اصلا ولش کنید بروید، بلکه قطعا در چند ثانیه یا شما کشته شده اید یا آن را کشته اید.

حیف که این رفت به راه خلاف! با این مغزش اگر کنکور می داد رتبه اول می شد!

از نظر طراحی ظاهری هم Brain Trust ها از کریه ترین و مخوف ترین دشمنان در بازی های استاد میازاکی هستند به قدری زشت و بدترکیب هستند که از دیدنشان حال آدم بد می شود، مخصوصا با قدرت زیادی که دارند. یک مغز بزرگ که چندین برابر اندازه سر معمولی است و رویش هم پر است از چشم های مختلف در پشت و جلو و بالا و …. که همین چشم ها باعث می شوند وی خیلی خیلی سریع تر از بقیه دشمنان متوجه حضور شما شود و بازیباز را ببیند. اگر در ۷-۸ ثانیه کار را نسازید کشته خواهید شد زیرا همانطور که دارید به او ضربه می زنید خط سلامتیتان هم دارد کوتاه می ود و قبل مرگ باید او را بکشید. Brain Trust جزو دشمنانی در بازی های اقای میازاکی است که به تنهایی نشانه نبوغ و ذهن مریض گونه طراحان دشمنان بازی است که چنین موجودی را می توانند از درون ذهن خود به تصویر بکشند و روی کاغذ بیاورند و زنده کنند. قطعا اگر نسخه دوم Bloodborne در کار باشد (که البته حتما هست ولی زمان معرفی اش مشخص نیست) استاد میازاکی این Brain Trust های مرگبار را باز هم به جان ما خواهند انداخت. جالب اینجاست که در لیست ما تنها دو دشمن از عنوان شاهکار Bloodborne حضور دارند اما همین دو، جزو ۵ تای اول هستند و از بسیاری دشمنان دیگر در عناوین سولز مرگبار تر و سخت تر و بهتر است بگوییم روی اعصاب تر هستند! Brain Trust ها بدون شک از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی هستند که در بازی Bloodborne چشممان به جمالشان روشن شد و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی در جایگاه پنجم قرار می گیرند.

۴ – Jailer 

این زندان بان های دوست داشتنی!

بازی: Dark Souls 3

پلتفرم ها: PS4, Xbox One, PC

خیلی با اعتماد به نفس دارید پیش می روید و می دانید که هر دشمنی سرراهتان سبز شود دخلش را خواهید آورد. وارد بخش زندان شده اید. اگر دیمونز سولز را بازی کرده باشید می دانید که در زندان قطعا میازاکی زندانبان قرار می دهد و معمولا هم از بدترین دشمنان بازی هستند. جلو می روید و خیلی زود بعد از بونفایر اولین زندانبان را می بینید که از جلوی اتاق رد می شود و یک فانوس دارد و یک سلاح سرخ شده از داغی که اماده علامت گذاشتن بر روی بدن زندانیان است. جلو می روید و خیالتان راحت است که وی را می کشید. اما ناگهان قبل از این که بفهمید می بینید که کشته شده اید. وای خدایا چه شد؟ نگاهی به خط سلامتیتان می کنید و می بینید که کل نوار سلامتیتان شده است اندازه یه بند انگشت! نه این که از آن کم شود ها، بلکه کل نوار اندازه اش شده است آن قدر! حالا می فهمید که زندانبان چه نفرینی دارد. دوباره از مرگ با دقت باز می گردید تا این بار با دقت او را بکشید. جلو می روید و ناگهان سلاحش را به سینه شما می زند و داغتان می کند و نقش زمین می شوید. می خواهید برخیزید و او را بزنید اما هنوز انیمیشن برخاستن تمام نشده دوباره سلاحش را می زند به سینه تان و باز می افتید.

یه اصطلاح هست میگن داغ رو دلم گذاشتی.. این واقعا داغ می ذاره رو دلتون!

نامردی است. این نمی گذارد من بلند شوم تا او را بزنم. دوباره قبل بلند شدن کامل، داغ به سینه تان می زند و دوباره مرگ. این زندانبان است… وقتی زندانبان زندان های سولز باشی باید چنین موجودی باشی که حتی نزدیک شدن به او کارت را تمام کند. تعظیم آقای میازاکی! تعظیم! ما تسلیمیم. عجب زندانبان مرگباری ساخته ای. یاد دیمونز سولز افتادیم و زندانبان مرگبار آن. اما الحق که این یکی بدتر است و حتی از دور هم خط سلامتی را مدام کم می کند تا شما را ببیند! بدون شک  Jailer های نسخه سوم سولز دشمنانی بسیار مرگبار هستند که نظیرش را در کمتر بازی تا به حال دیده ایم. مخصوصا در قسمتی از بازی که یک زندان بزرگ است و به نظر می رسد زندانی های مهم تری در آن هستند و زندان هایش بزرگ تر است حدودا ۱۰ تا از آنها پشت سر هم در حال رژه رفتن هستند که کشتن همگی آنها با هم که کلا غیر ممکن است و باید فقط یکی یکی آنها را بکشانید سمت خودتان و بکشید تازه اگر قبلش کارتان را نسازند و کل خط سلامتییتان را کوتاه نکنند. Jailer ها بدون شک از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی هستند که در بازی دارک سولز ۳ ملاقاتشان کردیم و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی با شایستگی در جایگاه سوم قرار می گیرند.

۳ – Brainsucker

ای خوشگل پسر!

بازی: Bloodborne

پلتفرم ها: PS4

چه حس بدی است که ببینی یک دشمن زشت و کریه از دور با جادو دورت یک حلقه بزند و تو را در جا ساکن کند، سپس خیلی قشنگ به سمتت بدود و سر زشت و کریه و بدترکیبش را که مانند زالو است از بالا در مغزت فرو کند و شروع به مکیدن مغزت کند انگار که آب میوه دارد از نی بالا می رود! حالا اگر کشته نشوید (که به احتمال بالا شده اید) تا بر می خزید و میخواهید کاری بکنید دوباره همان حلقه دورتان زده شده است و باز هم مکیدن مغز و این بار دیگر مرگ قطعی. این سناریو دقیقا روندی است که در مواجهه با Brainsucker های بدترکیب و زشت بازی بلادبورن برای همه ما تا به حال اتفاق افتاده و اعصاب ما را حسابی به هم ریخته است. به واقع که آقای میازاکی و همکاران عزیز و نابغه اش در فرام سافتور نبوغ بالایی در خلق موجودات عجیب و غریب و کریه و زننده و مرگ بار و روی مخ دارند! موجوداتی که آنقدر از  آن ها حرصتان می گیرد که نمی دانید چیکار کنید و فقط خودخوری می کنید. یک موجود فسقلی و زشت که چندان هم سریع نیست می تواند کاری با شما بکند که تا سر حد امکان اعصابتان به هم بریزد و درب و داغان شود.

عین ساندیس مغز رو می مکه این بی….. تربیت!

به قدری این Brainsucker ها احمقانه راه می روند و مسخره هستند که وقتی دارند مغزتان را می مکند به خود فحش می دهید که چطور گذاشتید این شما را بکشد و تازه هنوز از این افکار رها نشده اید دوباره می بینید خیلی زیبا دارد به سمتتان می آید و نی مبارک را در کله حضرتعالی فرو کرده و مغز میل می کند! همه چیز این دشمن آزار دهنده است از ظاهر و ریخت و راه رفتنش گرفته تا نوع کریه آسیب زدنش به شما و روش نامردی که برای به دام انداختن شما دارد. بدون شک همه ما که عنوان بلادبورن را تجربه کرده ایم چندین باری اسیر این موجود بدترکیب شده ایم و وی را مهمان مغزمان کرده ایم که هم آن را بمکد و هم روی آن راه برود. شاید در بازی های سری سولز و بلادبورن دشمنانی سخت تر از این موجودات داشته ایم ولی نوع عمل کردن این Brainsucker ها و روش آسیب زدنشان بدون شک از بدترین ها است و موضوع دیگر نیز اینجاست که معمولا با گیر آن ها افتادن کشته می شوید و فرصت جبران ندارید. Brainsucker ها بدون شک از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین شاهکار آقای میازاکی هستند که در بازی بلادبورن چشممان به جمالشان روشن شد و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی با شایستگی در جایگاه سوم قرار می گیرند.

۲ – (Wheel Skeleton (Bonewheels

دوچرخ سرخود!

بازی: Dark Souls 2, Dark Souls,  Dark Souls 3

پلتفرم ها: PS4, Xbox One, PC, PS3, Xbox 360

می دانید چه چیزی روی اعصاب است؟ این که یکی به شما ضربه بزند و پشت سر هم و بدون فاصله و بدون این که کوچکترین وقتی به شما بدهد آنقدر دائما همان ضربه را تکرار کند که شما کشته شوید. مثل این که در یک بازی مبارزه ای در یک گوشه گیر بیافتید و حریفتان پشت سرهم شروع به زدن یک دکمه کند که مدام شما هی به هوا بروید و زمین بیافتید و باز به هوا بروید و زمین بیافتید و حتی کوچکترین کاری هم نتوانید بکنید تا کشته شوید. Wheel Skeleton ها در سری عناوین سولز دقیقا همین کار را می کنند و به واقع دشمنانی که بیشتری بار باعث می شوند شما بخواهید دسته را بکوبید به زمین و فریاد بزنید همین لعنتی ها هستند. در یک محل تاریک دارید یواش یواش و با ترس جلو می روید و مراقب هستید که کسی ناگهان پیدا نشود و شما را غافلگیر نکند اما ناگهان می بینید که یک چرخ تیغ دار به سرعت سمتتان می آید و به شما می خورد و موضوع بدتر اینجاست که شم را پرت نمی کند بلکه مدام می چرخد و آنقدر خود را به شما می زند که کشته شوید. دفاع هم که بکنید با دو چرخش خط قدرت بدنیتان تمام می شود و شروع به کم شدن خط سلامتیتان می کند تا در عرض چند ثانیه کشته شوید. حالا اگر کشته نشوید و شانس بیاورید هنوز برمی خیزید و می خواهید به خودتان بیایید دوباره از پشت به سرع برق و باد همان چرخ تیغ دار به شما ضربه می زند و فاتحه مع الصلوات! این دوستان چرخی عزیز که اسکلت هایی هستند که یک چرخ در دست دارند و خودشان سوار آن می شوند و شروع به حرکت می کنند در عنوان اول دارک سولز معرفی شدند و دیگر تا نسخه سوم روی مغز ما چرخیده اند!

من از نسخه دوم به بعد با اینا دوست شدم.. با هم می ریم چیتگر دوچرخه سواری!

اگر دقت کرده باشید دشمنانی در هر ۳ نسخه دارک سولز باقی مانده اند که بدترین بوده اند و امتحان خودشان را در همان بازی اول از نظر روی اعصاب بودن پس داده اند و آقای میازاکی عزیز هم آن ها را در تمام بازی ها قرار داده که دخل ما را بیاورند. مثل همین اسکلت های چرخ دار و میمیک ها و … نکته بدتر در مورد این Wheel Skeleton ها اینجاست که هیچ وقت یک عدد در یک منطقه نیستند و معمولا چند عدد در یک جا به جان شما می افتند و فرصت نفس کشیدن به شما نمی دهند و پشت هم از چپ و راست می چرخند و شما را له و لورده می کنند تا کشته شوید. محال است که کسی تا به حال از دست این ها عاصی نشده باشد و چندین و چند بار کشته نشده باشد. مخصوصا در نسخه اول دارک سولز که اوج حضور این لعنتی ها بود و در یک منطقه پر از استخوان که در تصویر می بینید، قتلگاه بازیباز را ساخته بودند و بارها و بارها و بارها از چند جهت بر سر او می ریختند و کارش را تمام می کردند. به واقع اگر این Wheel Skeleton ها را به عنوان نظر آزاردهنده ترین و بدترین دشمنان بازی های آقای میازاکی در اول لیست هم قرار دهیم هیچ اشکالی نیست چرا که شاید بازیبازان بیشترین بار از این دشمنان لعنتی آسیب دیده باشند مخصوصا به دلیل تنها نبودن آنها. در هر صورت Wheel Skeleton ها بدون شک از بدترین و آزاردهنده ترین دشمنان در عناوین آقای میازاکی هستند که در ۳ نسخه دارک سولز حاضر بوده و در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی با شایستگی در جایگاه دوم قرار می گیرند.

۱ – Mimic

Mimic.. هر کی می شنوه میمیک فکر میکنه یه موجود گوگولی مگولیه!

بازی: Dark Souls 2, Dark Souls,  Dark Souls 3

پلتفرم ها: PS4, Xbox One, PC, PS3, Xbox 360

آخ جون!…. صندوق گنچ!… به به!… یعنی چه آیتمی می تونه توش باشه؟… بذار بازش کنم ببینم چیه… وای خدای من این دیگه چیه؟ کی تو صندوق بود که منو از وسط گاز گزفت. چقدر زبون و دهنش گنده اس. چجوری تو صندوق بود؟ وایسا ببینم… این خود صندوقه اس! چه موجود زشت و کریه و بزرگ و وحشتناکی. چه لگدهای مرگباری می زنه. می خواد بگیره دوباره منو تا گاز بزنه…..

این حس من و تمامی بازیبازانی است که برای اولین بار با بدترین دشمن سری عناوین سولز برخورد کردیم و توسط آن خورده شدیم. چه بسا که کلی روح همراهمان بود و اصلا فکرش را هم نمی کردیم که اینجا نقطه مرگ ما خواهد بود و شاید همه ان روح ها را از دست بدهیم. دشمنی که در بار نخست برای ما بسیار بی انصافانه و نامردی به نظر می رسید ولی الحق که هوشمندانه و با نبوغ خاصی در بازی قرار گرفته بود تا به شدیدترین شکل ما را غافلگیر کند. در واقع وقتی که خوشحال هستیم و انتظار گنچ داریم به جای آن خورده شویم! معمولا هم امکان زنده ماندن از گاز این دشمن مرگبار وجود نداشت و ما را با همان گرفتن اول می کشت. اگر هم نمی کشت بعد از این که بر می خواست با ان دست و پاهای بلند و قدرتمندش مبارزه با او بسیار سخت و دشوار بود و تنها کافی بود تا یک لگد با آن پاهای درازش که دامنه اثر بسیار زیادی هم داشت به ما بزند تا غزل خداحافظی را سر دهیم.

استاد میازاکی جان.. با اجازه.. مغزتو!

شک ندارم که بعد از آن تجربه بار اول با این دشمن بود که دیگر همیشه بدون استثنا اول صندوق هایی که می دیدیم را کتک می زدیم تا اگر Mimic است خود را نشان دهد اما در هر حال باز هم مبارزه مرگباری باید با آن می داشتیم زیرا که بسیار سریع و قدرتمند بود. البته بعدا فهمیدیم که معمولا صندوق هایی که تله هستند زنچیر کنارشان روی زمین افتاده و می توان از این طریق تشخصی داد که آیا Mimic هستند یا خیر اما به هر حال عادت کرده بودیم که کلا اول صندوق های چوبی را بزنیم و بعد باز کنیم! این دوستان عزیثز بعد از حضور در نسخه اول دارک سولز تا به امروز در عنوان دوم و سوم نیز حضور یافتند و ما را از حضورشان مشعوف نمودند تا مبادا که ما بتوانیم در بازی لحظه ای خوشحال باشیم و از یافتن یک صندوق گنچ شادی کنیم. یعنی اقای میازاکی عزیز میخواسته که وقتی ما یک گنج نیز پیدا می کنیم استرس بگیریم که مبادا این گنچ عزیز ما را از وسط گاز بزند و کارمان را تمام کند! دارک سولز است دیگر… همینش عشق است. مطمئن هستم که بسیاری از شما و طرفداران سری عناوین سولز و بازی های اقای میازاکی با من هم عقیده هستند که دشمنی مخوف تر و روی اعصاب تر از این میمیک های گرامی در این بازی ها وجود ندارد و بدون شک ازاردهنده ترین دشمنان غیر از باس ها در این عناوین همین Mimic ها هستند که حداقل چند باری حال ما را اساسی گرفته اند و حتی زمانی که همان اول هم مارا گاز نزده و نخورده اند، در مبارزه ای که با آن ها داشته ایم با یک لگد درست حسابی ما را شوت کرده و کشته اند! این Mimic های مخوف و سرسخت در لیست ما از آزاردهنده ترین و سخت ترین دشمنان عناوین آقای میازاکی با شایستگی بر جایگاه اول تکیه می زنند.

2
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید