نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Romancing SaGa 3 برای پلی‌استیشن ویتا و گوشی‌های هوشمند منتشر خواهد شد

۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵

شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) به تازگی به صورت رسمی اعلام کرده است که بر روی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی (Remaster) عنوان نقش‌آفرینی و کلاسیک Romancing SaGa 3 کار می‌کند. این نسخه‌ی بازسازی شده قرار است برای کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا و گوشی‌های هوشمند در کشور ژاپن منتشر گردد؛ هنوز اطلاعی مبنی بر انتشار آن در غرب در دسترس نیست. در حال حاضر، تنها اطلاعاتی که از این نسخه در دسترس قرار دارد این است که عمده بازسازی این عنوان مربوط به جلوه‌های بصری و گرافیک آن در بخش‌هایی از جمله شخصیت‌ها، پس‌زمینه‌ها و فهرست‌های موجود می‌شود.

بازی Romancing SaGa 3 در اصل، در سال ۱۹۹۵ میلادی برای کنسول سوپر نینتندو در کشور ژاپن عرضه گردید؛ این بازی هیچگاه به بازار غرب راه پیدا نکرد. در حال حاضر و پس از گذشت بیش از یک دهه، به لطف توجه دوباره‌ی شرکت اسکوئر انیکس به این سری، Romancing SaGa این فرصت را یافته تا دوباره به صنعت بازی‌های ویدئویی برگردد. از جمله اقدامات اخیر شرکت مذکور در خصوص این سری می‌توان به عرضه‌ی Romancing SaGa 2 برای اولین بار در غرب و برای پلتفرم‌های Android و iOS اشاره کرد؛ همچنین آخرین نسخه‌ی این سری که با عنوان SaGa Scarlet Grace شناخته می‌شود، سال گذشته‌ی میلادی به صورت انحصاری برای کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا در کشور ژاپن عرضه گردید.

اگرچه تاکنون مشخص شده که نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Romancing SaGa 3 بیشتر شامل تغییراتی در زمینه‌ی جلوه‌های بصری، شخصیت‌ها، پس‌زمینه‌ها و فهرست‌های موجود می‌شود، اما با توجه به تغییرات اعمال شده در نسخه‌ی Romancing SaGa 2 که مجدداً عرضه شد و در بالا به آن اشاره کردیم، می‌توان انتظار تغییراتی از جمله عملکرد ذخیره‌سازی خودکار بازی، حالت «New Game +»، رابط کاربری جدید به خصوص برای گوشی‌های هوشمند و شاید برخی محتوای جدید از جمله سیاه‌چاله‌های تازه را از این نسخه داشت.

بازی Romancing SaGa 3 آخرین عنوان این سری بود که برای کنسول سوپر نینتندو منتشر گردید و اگرچه یک نقش‌آفرینی کلاسیک است اما با وجود برخی تغییراتی که در این سبک داد، به یک تجربه‌ی منحصر به فرد تبدیل گردید. به عنوان مثال، به جای ارتقای شخصیت به صورت سنتی، این ارتقاها بستگی به میزان پیشرفت بازیکن در طول مبارزات داشت. همچنین شخصیت‌ها می‌توانستند در طول مبارزات، حرکات رزمی جدیدی یاد بگیرند و وضعیت را به نفع خود تغییر دهند؛ به اضافه، حالت «فرمانده» این امکان را به بازیکنان می‌دهد تا با تکنیک‌های متعدد مبارزات را هدایت کنند.

در آغاز این بازی، بازیکن می‌تواند از بین هشت نفر، یک نفر را به عنوان قهرمان اصلی بازی انتخاب کند و به ماجراجویی بپردازد. در ادامه نیز این امکان میسر است تا حداکثر ۲۳ نفر را جذب گروه خود کنید.

با این حساب، شرکت اسکوئر انیکس تصمیم دارد تا با ترجمه‌ی این بازی و هماهنگ‌سازی‌ها مربوطه، Romancing SaGa 3 را برای غرب عرضه کند. اگرچه منتشر شدن نسخه‌ی پلی‌استیشن ویتای این عنوان کمی دور از دسترس است؛ چراکه همچنان نسخه‌ی قبلی آن به این مناطق راه پیدا نکرده است.

در وب‌سایت ژاپنی این بازی می‌توانید به جدیدترین تصاویر Romancing SaGa 3 دسترسی داشته باشید؛ این وب‌سایت از این نشانی قابل مشاهده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید