جدول فروش هفتگی بریتانیا؛ Mass Effect: Andromeda توانست Ghost Recon را پایین بکشد

۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲

Mass Effect: Andromeda توانست در اولین هفته فروش خود، به جایگاه اول جدول پر فروش‌ترین بازی‌های فیزیکی بریتانیا برسد و با کنار زدن بازی Ghost Recon: Wildlands، به امپراتوری این بازی پایان دهد و آن را به رتبه دوم سوق دهد.

بازی جهان آزاد شرکت یوبیسافت این هفته را با قرار گرفتن در رتبه دوم به پایان رساند و به این ترتیب بازی Lego Worlds را نیز یک پله به پایین کشاند و این بازی توانست جایگاه سوم جدول پر فروش‌ترین بازی‌های فیزیکی بریتانیا را کسب کند.

این جدول فروش بازی‌های بریتانیا، با قرار گرفتن بازی Horizon Zero Dawn در رتبه چهارم و بازی همیشه در صحنه Grand Theft Auto V در رتبه پنجم ادامه می‌یابد. همانطور که مشاهده می‌فرمایید هر هفته شاهد سقوط Grand Theft Auto V در این جدول هستیم که در هفته‌های قبل از رتبه سوم به چهارم رسید و حال نیز از رتبه چهارم به پنجم سقوط کرده است؛ این شاید پایانی تدریجی برای حکم‌ رانی این بازی در این جدول باشد، شاید هم فقط یک تغییر رتبه موقتی برای این بازی است.

در ادامه این جدول، شاهد تغییرات کوچکِ هفته به هفته هستیم به صورتی که بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild جایگاه ششم خود را حفظ کرد در حالی که FIFA 17 (رتبه هفتم)، Rocket League (رتبه هشتم)، Call of Duty: Infinite Warfare (رتبه نهم) و Forza Horizon 3 (رتبه دهم)، ده بازی پر فروش این هفته بریتانیا بودند.

قرار گرفتن در رتبه یک این جدول، آن‌ هم در هفته اول فروش، می‌تواند خبری بسیار خوشحال کننده برای شرکت توسعه دهنده Mass Effect: Andromeda یعنی بایوور باشد. در حالی که این بازی با نقد‌ها منفی زیادی مبنی بر مشکلات زیاد و گسترده این بازی در قسمت انیمیشن، از سوی طرفداران رو به رو شد اما با وجود این مشکلات Mass Effect: Andromeda توانست تا حدودی نقد‌های خوبی از طرف منتقدین دریافت کند. در نقدی که در یکی از وبسایت‌های معتبر خبری و تحلیلی در زمینه بازی‌های رایانه‌ای انجام شده بود، به این موضوع اشاره شده بود که این بازی دارای برخی محتویات گیج‌کننده است که باعث نوسانات شدید این بازی در بخش کیفیت شده است و ممکن است برخی با آن ارتباط برقرار نکنند. همچنین اگر بخواهیم به یکی از نقاط مثبت این بازی نگاهی کنیم باید بگوییم که در نقدی که توسط تیم خبری گیمفا انجام شده بود، اشاره به این موضوع شده بود که این بازی در بخش داستانی و شخصیت پردازی بسیار خوب عمل کرده است، به صورتی که شما تا حد بسیار زیادی با شخصیت خود یکی می‌شوید و به خوبی با آن ارتباط برقرار می‌کنید. این بازی از لحاظ پرداختن به شخصیت‌های اصلی و غیر اصلی، توانسته به خوبی از عهده وظیفه خود بر بیاید.

شما در ادامه می‌توانید لیست ده بازی پرفروش این هفته بریتانیا را به طور کامل مشاهده فرمایید. لازم به یادآوری این نکته است که نتایج حاصل از این جدول صرفاً بر اساس میزان فروش بازی‌های فیزیکی است و میزان فروش نسخه‌های دیجیتالی در آن اعمال نشده است بنابراین آمار نهایی ممکن است با کمی تغییرات همراه باشد.

  1. Mass Effect: Andromeda
  2. Ghost Recon: Wildlands
  3. Lego Worlds
  4. Horizon Zero Dawn
  5. Grand Theft Auto V
  6. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  7. FIFA 17
  8. Rocket League
  9. Call of Duty: Infinite Warfare
  10. Forza Horizon 3

لیست چهل بازی پر فروش این هفته بریتانیا

لیست چهل بازی پر فروش این هفته بریتانیا به تفکیک پلتفرم

لیست بیست بازی پر فروش این هفته بریتانیا برای ایکس‌باکس وان

لیست بیست بازی پر فروش این هفته بریتانیا برای پلی‌استیشن ۴

لیست سی بازی پر فروش این هفته بریتانیا برای رایانه‌های شخصی

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید