اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne – بخش نوزدهم

۱۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

Bloodborne یک شاهکار در در تمام زمینه ها بود. بازی که یکی از بی‎نقص ترین عناوینی است که در نسل هشتم منتشر شده است و در تک تک بخش های خود از گرافیک و گیم‌پلی گرفته تا صداگذاری و … کیفیت فوق العاده بالایی دارد و شهر Yharnam یکی از مخوف‌ترین شهرها و محیط‌هایی است که تا به حال بازی‎های رایانه‎ای به خود دیده‌اند. ارزش تکرار این شاهکار بسیار بسیار بالاست و حتی با وجود بارها بازی کردن Bloodborne، به هیج وجه این عنوان برای ما خسته کننده نمی‌شود و باز هم دوست داریم تا آن را تجربه کنیم. بر طبق قولی که داده بودم بعد از راهنمای عنوان دارک سولز ۳، نوبت به راهنمای قدم به قدم بازی Bloodborne می رسد که تصمیم گرفتم تا با توحه به شناخت و تسلط کاملی که از این عنوان دارم و ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه پیشروی در آن ها و مبازه با باس ها و …. به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه شود. لازم به ذکر است که این مطالب از ان جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آنها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Bloodborne برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است.

راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne

 قصد داریم تا این راهنما را به صورت قسمت های یک روز در میان برای شما قرار دهیم تا اگر دوباره قصد دارید این بازی را انجام دهید به برخی نکاتی که شاید در دفعات قبلی متوجهشان نبوده اید دست پیدا کنید و تمام موارد مخفی و آیتم های مهم و پنهان در بازی را کاملا بشناسید. اگر هم که می خواهید بازی را از ابتدا برای اولین بار اغاز کنید و تا به حال به خاطر سختی بازی و… می ترسیده اید، اکنون با این راهنمای فارسی و قدم به قدم، احساس بهتری برای شروع بازی داشته باشید افراد و بازیبازان بیشتری بتوانند پای به این دنیای شاهکار بگذارند و قطعا بعد از این بازی است که تازه عاشق دارک سولز هم خواهند شد. در ابن راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله تمامی بخش های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کاملترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست اید و اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود نیز به مانند راهنمای شخصیت های دارک سولز ۳ مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. لازم به ذکر است قبل از آن که وارد راهنمای قدم به قدم از شروع بازی شویم و پیشروی در مراحل را آغاز کنیم طی دو قسمت برای شما عزیزان برخی موارد مهم در بازی را شرح دادیم تا بعد از آن وارد راهنمای اصلی بازی شویم. مواردی مانند کاوننت ها و نحوه چگونگی کسب و استفاده از ایتم Insight. امروز با هفدهمین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne در خدمت شما خواهیم بود. با بنده و وبسایت تحلیلی خبر. ی گیمفا همراه شوید.

مسیر ورودی به دریاچه سمی که یک میانبر به کلینیک ابتدای بازی باز خواهد کرد

از همان ورودی منطقه دریاچه سمی از کنارترین بخش که خشکی است به سمت راست بروید تا زمانی که یک Frenzied Coldblood بردارید. سپس یک Pebble به سمت نزدیک ترین Reaper که می بینید پرتاب کنید و او را به سمت خود بکشانید و شکست دهید.جلوتر دو  Reaper دیگر هم می بینید. ارام به سمت دشمن سمت چپ بروید که نشسته است در دهانه یک بخش غار مانند کوچک. اطراف او پر است از کرم های روی اعصاب سمی. یک مولوتف پرتاب کنید تا کرم ها را به سمت خود بکشید و انها را به درک بفرستید! اگر ریپر هم متوجه شد و حمله کرد به سمت ورودی منطقه بازگردید تا راحت با او مبارزه کنید و سمی نشوید.از مسیری که ریپر نشسته بود ادامه دهید و مقداری جلوتر به چندین کرم سمی دیگر می رسید. سمت چپ یک بخش خشکی مانند می بینید که درون سم نیست و می توانید سریع روی ان بروید. در اینجا به سمت راست خود نگاه کنید تا یک ایتم ببینید اما ابتدا تمام کرم ها را بکشید تار راحت بتوانید ان را بردارید و سمی نشوید. از روی بخش خشکی خیلی سریع به سمت ایتم بدوید و Nourishing Blood Gemstone را برداشته و دوباره زود به خشکی برگردید. فعلا غاری که می بینید را بی خیال شوید تا اول ایتم دیگری که در این منطقه است بردارید. برگردید به ورودی منطقه که از ان ابتدا به راست رفتید.

یکی از روی مغز و اعصاب ترین دشمنان بازی این کرم های لعنتی هستند

این بار به جای سمت راست، از ورودی به سمت مستقیم متمایل به چپ یعنی درون سم ها و به طرف سنگ های بزرگی که می بینید بروید تا ۳ کرم به شما حمله کنند. ان ها را بکشید و به روی یک تکه خشکی که با نور سبز روشن است بروید و آیتم Dirty Blood Gemstone را بردارید. گوشه سمت راست منطقه را ببینید تا یک غار مشاهده کنید. به سمت ان رفته تا به یک تکه بسیار کوچک خشکی برسید و ایتم روی ان یعنی Frenzied Coldblood را بردارید. حالا به درون غار بروید و از نردبانی که می بینید بالا بروید. دوباره یک نردبان دیگر می بینید که از ان هم بالا بروید تا به سطح زمین برسید. باورتان نمی شود کچا هستید. در پشت دروازه قفل در اولین حیاطی که در همان اول بازی از Iosefka’s Clinic وارد آن شدید. اینجا واقعا میازاکی و طراحان مراحل بازی را تحسین می کنید که چنین با فکر و برنامه مناطق را به هم مرتبط کرده اند و میانبر ساخته اند. در سمت چپ Coldblood Dew را بردارید و سپس دستگیره را بکشید تا دروازه ای که ابتدای بازی از آن سمت قفل بود باز شود و میانبر درست شود اما آنجا نروید زیرا فقط لازم بود میانبر را باز کنید. حالا به دروازه دیگر این بخش در گوشه حیاط وارد شوید و از چند پله پایین بروید و یک  Infected را از پای در اورده و Madman’s Knowledge را بردارید. کنار دیوار یک نردبان قرار دارد که از ان بالا رفته تا به روی سقف برسید.

نردبانی که در سمت روبروی بخشی که وارد دریاچه سمی می شوید درون یک غار کوچک قرار دارد و یک میانبر مفید باز خواهد کرد تا به بخش هایی از کلینیک که دسترسی نداشتید بروید

اینجا ۲ کلاغ وحشی سمت راستتان هستند و روی سقف بعدی ۴ کلاغ دیگر قرار دارند که انها را بکشید از روی سقف وارد ساختمان شوید. داخل ساختمان به راست رفته و درب را باز کنید و باید با یک Cranium Creature مبارزه نمایید. ایتم های Iosefka’s Blood Vial و Cainhurst Summons را بردارید. حالا برگردید به راهرو و این بار به چپ بروید تا به انتهای مسیر (راهی که قبل از انتهای مسیر در راست می بینید را فعلا نادیده بگیرید) برسید. یک اتاق با یک صندوق می بینید که در ان Communion Rune را بردارید. اینجا ممکن است Cranium Creature نیز وچود داشته باشد و به شما جمله کند که البته بودن با نبودن آن به این بستگی دارد که ایا کسی از شخصیت های بازی را به کلینیک فرستاده اید یا نه (اول بازی Iosefka از شما درخواست می کند شخصیت ها را به نزد او بفرستید و بگویید کلینیک امن است اما با این کار شما در حقیقت انها را تبدیل به موجودات کرانیوم کرده اید زیرا این کار Iosefka است). حالا اینجا کارتان تمام است و باید کلا به فانوس جنگل ممنوعه برگردید. باز هم می گویم در این راهرو به یک مسیر که در سمت راست قبل از انتهای راهرو دیدیم نروید زیرا که یک باس انتخابی است و برای این که ماموریت جانبی از بین نرود و بسته نشود باید بعدا به سراغ ان برویم.

در راهروی کلینیک که وارد ان می شوید یک مسیر در سمت راست راهرو قبل از انتهای آن وجود دارد که در حال حاضر نباید به آن بروید زیرا که یک باس انتخابی (همان Iosefka) است و برای این که ماموریت جانبی از بین نرود و بسته نشود باید بعدا به سراغ ان برویم.

وقتی به فانوس جنگل ممنوعه بازگشتید تمام مسیر را که قبلا گفتیم به سمت جایی که قفس سگ ها وجود داشت برگردید. از سمت راست قفس سگ ها این بار ادامه دهید و خانه را رد کنید کلاغ ها و دو سگ را بکشید. سپس دقیقا قصد کنید که مسیری که امدید را دور بزنید و برگردید. به یک Henchman می رسید که او را بکشید. وارد خانه ای که می بینید شوید و ۴ عدد Blue Elixir را بردارید. اینجا یک دروازه چوبی و یک دستگیره در بیرون خانه می بینید که کار خاصی نمی کند و تنها دروازه را می بندد. در پشت خانه بزرگ که در انتهای این بخش می بینید یک  Death Dealer وجود دارد که باید خیلی مراقب او باشید و اگر میخوهید امن باشید او را بکشید و ۶ عدد Blood Vial را بردارید. در سمت دیگر ان خانه یک درب می بینید که وقتی وارد شوید می توانید Beast Roar را بردارید. از خانه بیرون بیایید و اکنون فقط یک مسیر دارید که آن هم روبروی شماست و می بینید که روی سقف چند خانه چندین Henchmen قرار دارند. هم به سمت همین مسیر بروید اما مراقب باشید که همین که در ابتدای مسیر روی بخش چوبی شیبدار می روید در سمت چپ پشت سر شما یک دشمن کمین کرده و حمله می کند که شما باید او را بکشید. جلوتر ۳-۴ دشمن دیگر هستند که باید همه را بکشید و مراقب باشید زیرا یکی دوتا از انها به سمت شما مولوتف پرتاب می کنند. بعد از کشتن همه انها یک مسیر دارید که باید از سقف روی لبه پایین بپرید و ۴ عدد مولوتف را بردارید. دوباره پایین بروید و وارد اب می شوید. در اب چند عدد Undead Crawler هستند که انها را از بین ببرید. در ادامه این راهنما مسیر را ادامه خواهیم داد تا به باس فایت Shadow of Yharnam برسیم.

اول بازی Iosefka از شما درخواست می کند شخصیت ها را به نزد او بفرستید و بگویید کلینیک امن است اما با این کار شما در حقیقت انها را تبدیل به موجودات کرانیوم کرده اید که این کار Iosefka است

در بخش بعدی این راهنما مسیر را ادامه خواهیم داد تا به باس فایت Shadow of Yharnam برسیم و ان را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

شما می توانید تمامی بخش های این راهنما را در این قسمت مشاهده نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • pro gamer2017 گفت:

  ممنون آقا سعید.اولین بار که با losefka روبرو شدم فرار رو به قرار ترجیح دادم ولی یه مدت بعد که برگشتم بی دفاع روی یکی از تخت ها خوابیده بود و ناله میکرد و با یه ضربه کارش تموم میشد.

  0
  0
 • ali ghorbany گفت:

  آقا سعید من دیشب دارک بیست ، shadow of yharnam , با اون عنکبوترو زدم بعد از اون کجا باید برم

  0
  0
 • ali ghorbany گفت:

  راستی بعد از کشتن رام ماه یه رنگ دیگه شد بعد تو منطقه ویسکار آملیا رئیس یکی از فرقه ها زخمی شده بود شما میدونی چه بلایی سرش اومده بود ؟

  0
  0
 • ali ghorbany گفت:

  البته برای اون دختره ماموریت انجام دادم و یه آیتم ازش گرفتم

  0
  0
 • ali ghorbany گفت:

  یه سوال دیگه من ساعت ویسکار رو تبدیل کردم به یه آیتم آیتم خوبی هستش ؟

  0
  0
 • Dark Calling گفت:

  خسته نباشید میگم برای نوشتن این راهنما و این که سوالی داشتم درباره دارک سولز ۳، میخواستم بدونم ایتم هایی که باهاشون میشه سلاحمون رو ارتقاء بدیم برای چی انقدر کم پیدا میشن؟ اصلا raw gem پیدا نمیشه Really Pissed تو بلادبورن راحت میشد سلاح رو ارتقاء داد و چجوری میشه سلاح رو تعمیر کرد در دارک سولز؟ دوستان شما هم اگه میتونید ی کمکی بدید دمتون گرم

  0
  0
  • در دارک سولز ۲ میری پیش یه مردی به نام blacksmith که از اول بازی در دست رس نیست.دارک ۳ هم باید اینجوری باشه دیگه.برو دنبال کسی بگرد در ناحیه امن بازی و باهاش صحبت کن تا بفهمی کیه

   0
   0
   • Dark Calling گفت:

    اونو اول بازی پیدا کردم ولی نمیدونم چجوری باید تعمیر کنم سلاحمو،تو بلادبورن سلاح رو repair میکردیم ولی تو دارک سولز وقتی با blacksmith صحبت میکنم و تو قسمت repair وارد میشم چیزی وجود نداره که بخوام تعمیرش کنم،ولی بازم قربانت برا جواب

    0
    0
    • اصلا چیزی داری برا تعمییر!همچین چیزی امکان نداره.چه آیتمی رو میخوای تعمیر کنی؟
     راستی تو دارک۲یه چیزی هست به اسم repair powder گرونه و کمیاب اما میتونی استفاده کنی اگه تو ۳ هم همچین چیزی باشه.مراقب باش هیچوقت آیتمات خراب نشن.من که بعد از ۷۰ساعت دارک سولز بازی کردن هیچکدوم از سلاح هام مشکلی براشون پیشنیومده به محض این که میخوان خراب شن جایگذین کن تا برسی به بونفایر…
     ببخشید دیگه من دقیق راهنمایی نمیتونم کنم چون بازی نکردم اما خب بازیهای فرام سافتور مثل هم دیگه اند تقریبا..

     0
     0
 • 2reza2 گفت:

  سلام من میخوام این بازیو بگیرم ایا بازی خیلی سختیه یعنی خیلی باید تلاش کنی که تو مراحل پیروز بشی لطفا در این مورد یکی توضیح بده با تشکر.

  0
  0
  • سختیش که بله سخته البته من اینو بازی نکردم دارک سولز ۲رو بازی کردم اما مثل همن دیگه.سخته اما اینجاست که هنر استودیوی سازنده رو میبینی!در عین سختی و مرگ های پی در پی نه تنها برات خسته کننده نمیشه بلکه به چیزی تبدیل میشه که نمیتونی دوریشو تحمل کنی!مخصوصا لذت هایی که در جستجو نقشه و نبرد های حماسیش با باس ها داره.از من میشنوی به سختیش کاری نداشته باش و برو بازیش کن..

   0
   0
 • mohamad 47 گفت:

  سلام و دررود به سعید عزیز.دستت درد نکنه این بازی نکات خیلی مخفی داره که من برای بار دوم هنوز خیلی هاشو نفهمیدم.من بار اول یه نفر که توی جنگل ممنوعه بود و روی یه شیروونی قرار داشت رو به طور اتفاقی بهش حمله کردم و اون هم تبدیل به یه هیولای بزرگ شد،ولی کشتمش.برای بار دوم که رفتم اونجا،باهاش صحبت کردم که دو گزینه اومد که یکیش این بود که بره به کلینیک و گزینه دوم به CATERAL WARD که من گفتم بره کلینیک!!نمیدونستم اون زنه که تو کلینیکه میخواد اون بلارو سرشون بیاره!
  دفعه اولم که بازی کردم راهم رو به سمت کلینیک باز کردم و رفتم اون زنه که توشه و به باس انتخابی تبدیل میشه کشتم.

  0
  0
 • Mr Hill93 گفت:

  خسته نباشید اقا سعید بابت مقاله خوبتون

  کسی به همین زودی تو کلینیک به سمت Iosefka نره که به شدت از مواجهه شدن باهاش پشیمون میشه

  تو Iosefka’s Clinic یک دعوتنامه هست برای رسیدن به منطقه برفی که به نظرم یکی دیگه از مناطق سخت بازیه مخصوصا باس منطقه که به نظرم اشک اور ترین باس بازیه Beat Up
  حدود دقیقا ۲۵ بار از باس این منطقه شکست خوردم ی مدت کاملا بازی و گذاشته بودم کنار و بعد ی مدت دوباره رفتم سروقتش بار سوم زدمش Silly البته زود بود اینا رو بگم ولی خب چون دعوتنامه رو از تو کلینیک برمیداری به خاطر همین گفتم Grin

  این مقالات شما بهترین راهنمای فارسی زبان بازی بلاد بورن هست واقعا خسته نباشید In Love

  0
  0
 • اقا سعید گل خداقوت بابت این کار
  یه چیزی فقط …..
  من اولین دفعه که به cathedral wardرسیدم ترسیدمو اون NPC زن رو که رو زمین نشسته بود کشتم (همون که یه لباس قرمز داره)
  در هر خونه ای هم میرم نمیتونم یه جای safe رو بهشون معرفی کنم فقط گزینه ی no هستش
  هیچ راه برگشتی وجود نداره ؟
  شخصیت مهمی بوده ؟؟
  ممنونم ازت

  0
  0
 • joker گفت:

  ممنون اقا سعید ولی فکر میکنم قسمت اخر مقاله اشتباهه چون اگه اول بازی بسته خونو از لوسیفکا بگیری و بعد از مدتی برگردی میفهمی که صدای لوسیفکا عوض شده تا اونجایی که یادمه یه گروهی بودن که عقیده داشتن با عوض شدن شکل ظاهری میشه به خدایان نزدیک شد به همین علتم یکه از اونا رفته به کلینیک و لوسیفکارو کشته و رو ادمایی که ما واسش میفرستیم ازمایش انجام میده اگر در برابرش کشته بشیم یه همچین جمله ای میگه: تا حالا رو یه شکارچی ازمایش نکردم. البته این برداشت منه مکنه درست نباشه.

  0
  0
 • arian azk گفت:

  سعید جان عالیه من ۳ ماه بازی خریدم میخام دانلودش کنم ب نظرت اول خودم داستان برم با تصمیم خودم دفعات بعد طبق راهنمات برم یا نه از راهنمای اولت شروع کنم تا اینجا؟در ضمن نقد هات کاری کرد عاشق نقش افرینی بشم الانم دارم ویچر بازی میکنم و غرقش شدم ممنونم ازت منو با این شبک اشنا کردی

  0
  0
 • راهنمایی خیلی عالیه فقط یه نکته ای اونم اینه که اون زن losefka نیست حالا چطور اگر اول بازی برید یکم عقب و اون در که در واقع وارد losefka کلینیک میشید رو بزنید یه زن میگه که من نمی خوام کسی به کلینیکم وارد بشه و اینجا رو الوده کنه بخاطر این بیماری که تو شهر پخش شده و اینا بعدش اگر بعد از یه مدتی برگردید می بینید که صدای زنه یکم عوض شده و میگه کسایی که کمک لازم دارن رو ه اینجا بفرست یکم عجیب شد اخه اول ترس از آلودگی داشت حالا شد محافظ مردم وقتی از طریق جنگل های ممنوعه وارد کلینیک بشید این زن رو میبینید و یکی از اون موجودات کرانیوم که در واقع خود losefka هستش و اون زن در واقع می خواسته بینشش رو بالا ببره و روی مردم باقیمانده می خواسته ازمایش کنه که به این موجودات تبدیل می شدن و اگه توی مبارزه با این زن کشته بشید بهتون میگه تا حالا روی یه هانتر ازمایش نکرده بودم

  0
  0
 • مرسی سعید جان واقعا مقاله هات بدردم خورد
  اون تیکه رو گند زدم Really Angry ROTFL

  0
  0
 • sahand13radbord گفت:

  سلام.ببخشید من اول دارک سولز ٣ رو بازی کنم بهتره یا بلادبورن؟

  0
  0
 • saeed rahimi گفت:

  جناب آقا بابایی خسته نباشید واقعا داری کارستون میکنی با این مقاله بزرگ

  0
  0
 • Amin_Tzed گفت:

  سلام من چند تا mpc رو تا حالا کشتم خواستم بدونم خیلی تو بازی تاثیر دارن و باید نیو گیم کنم یا مهم نیست . اولیش اولین هانتریه که میبینیم و ابتدای بازیه که Bold Hunter Mark میده . بعدیش اون زن قرمز پوشی که در Cathedral میبینیمش و در نهایت اون پیر زنی که قبل از ُاینکه بپریم تو Lake in Moonside و با باس فایتش مبارزه کنیم * میبینیمش و روی ولیپر نشسته و به دریاپه اشاره میکنه

  0
  0